Telecom News - האם הגיעה העת לסגור את מועצת הכבלים והלוויין במשרד התקשורת?

האם הגיעה העת לסגור את מועצת הכבלים והלוויין במשרד התקשורת?

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> האם הגיעה העת לסגור את מועצת הכבלים והלוויין במשרד התקשורת?
ניתוח: מועצת הכבלים והלוויין תשלם את מחיר הניהול הכושל של נתי שוברט  (שסיים בחטף את תפקידו), היעדר עשייה ממשית, פילוג בוועד העובדים, התעסקות עם שטויות (כמו "חבילה צרה") תוך התעלמות מההתפתחות הטכנולוגיות - OTT\IPTV, והמסמר האחרון בארון של המועצה מקורו בזיגזג לגבי החדשות המקומיות.
מאת: אבי וייס, 29.12.13. 09:30נתי שוברט

בשבוע שעבר סיים נתי שוברט (בתמונה) את תפקיד מ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין ויצטרך להפרד מסממני השררה, שהיו קשורים בתפקיד זה, ולחזור לתפקיד המקורי שלו: סמנכ"ל בכיר ספקטרום ורישוי תדרים. לרשימת "הישגיו המפוארים" כסמנכ"ל ספקטרום ורישוי תדרים, כאחראי ישירות לכך, שישראל נמצאת במקום האחרון בעולם בתחום טכנולוגיות האלחוט והסלולר, מצטרפת "רשימת הישגיו" כמ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין בשנתים האחרונות. 

באופן מעט אירוני, בדיוק בשבוע בו הוא סיים את תפקידו בהוראת שר התקשורת גלעד ארדן, פירסם משרד התקשורת "הודעה לציבור" על כך, שמועצת הכבלים והלוויין פירסמה ברבים את הדו"ח המסכם את פעילותה לשנת 2012. למי שתוהה למה לקח למועצת הכבלים והלווין כמעט 12 חודשים כדי לסכם שנה קודמת, אשיב שזה יחסית די מהר, בהשוואה לקצב עבודת משרד התקשורת עצמו. משרד התקשורת עצמו לא פרסם עד עצם היום הזה את דו"ח סיכום פעילותו ל- 2012 (כנדרש בחוק), והדו"ח האחרון שקיים באתר המשרד הוא של סיכום שנת 2011. 

הדו"ח השנתי ל- 2012 של מועצת הכבלים והלוויין (מצוי כאן), הוא עדות כתובה לפשיטת הרגל העמוקה של הגוף הרגולטרי הזה, תחת ניהולו של נתי שוברט בשנתיים האחרונות. די ברור ,שגם השר אשם במצב, אבל במשך כל שנת 2012 הטילה המועצה כמות קטנה מאוד של קנסות ובסכומים די מגוחכים. המועצה התעלמה מכל ההפרות המרובות (מאות רבות של הפרות) של החוקים, התקנות והרישיונות. חוסר אונים מוחלט ואימפוטנציה בלתי מוסברת מול הצפצוף הארוך של כל הגופים המפוקחים, על המועצה הרגולטורית הזו ותפקידיה המוגדרים בחוק. לעומת זאת, המועצה הקדישה זמן רב (מדי) להתעסקות בשטויות, במיוחד להתעסקות עם "החבילה הצרה" שנכשלה, עד כי כנסת ישראל נאלצה לתקן את החוק ולייצר חבילה עוד יותר צרה, שגם היא (כפי המסתמן) - תיכשל.

גילוי נאות: אני הופעתי אישית פני המועצה בשימוע בנושא "החבילה הצרה" וגם כתבתי אישית לנתי שוברט וגם לשאר חברי המועצה, שהם טועים ומבזבזים את זמנם בנושא ושהם עתידים להיכשל בטיפול בו. ציינתי שהתחרות בעולם הטלוויזיה בישראל כבר החלה בשירותי "עידן +" שבתחום העיסוק של הרשות השנייה וההמשך אמור להיות ב- OTT\IPTV. הוא לא רצה להקשיב לי ולעוד אנשים, שהופיעו בפניו ושטענו בדיוק כמוני. הסיבה: נתי שוברט לא הצליח להבין את מה שנדרש ממנו כיו"ר המועצה: להסביר לשר התקשורת ש"חבילה צרה" היא לא פתיחת תחרות בתחום שידורי הטלוויזיה. טכנולוגיות ה-OTT\IPTV (וגם המעבר לטכנולוגיות שידור מתקדמות דוגמת: 3D ו-4K) זה המקום לחפש בו תחרות בעולם הטלוויזיה. אולם, זה לא קרה אצל נתי שוברט. הוא לא הבין ואינו מבין בתחום זה, בדיוק כמו שהוא לא מבין ב-LTE (דור רביעי בסלולר) ולא הבין איך צריכה להיות "רשת החרום הלאומית" של ישראל. את 3 התחומים הללו הוא הרס וקבר בו זמנית, במשך השנתיים שחלפו. לא פלא, שהמנכ"ל חיסל חלק מהבעיה בכך שסיים את תפקידו כיו"ר מועצת הכבלים והלוויין, אך בשבוע החולף. 

כך, במשך כשנתיים, הרס מ"מ היו"ר נתי שוברט לא רק את אגף הספקטרום, אלא גם את מועצת הכבלים והלוויין, שתקעה את מדינת ישראל בעבר, במקום להתקדם לעתיד. בנוסף, הסכסוך והקרע בין ועד העובדים של משרד התקשורת בירושלים לבין זה שבתל-אביב (מושב מועצת הכבלים והלוויין), על רקע האיחוד הצפוי עם מועצת הרשות השנייה, תרם לחוסר האמון של השר בעובדי מועצת הכבלים והלוויין. יודגש שהתנהגות הוועד על שני חלקיו בסכסוך העבודה במשרד התקשורת (על רקע האיחוד בין המועצות) הייתה בלתי עקבית ומלווה במאבקים פנימיים, עד כי נדרשה התערבות של צמרת ההסתדרות כדי "להשקיט את הרוחות". 

הסאגה של בחירת יו"ר חדש למועצת הכבלים והלוויין טרם הסתיימה, על רקע מהלכי החקיקה לאיחוד 2 המועצות הללו. לכן, פניתי למשרד התקשורת ושאלתי: "משרד התקשורת פרסם כאן פנייה לאיתור מועמדים לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים והלוויין. במקביל עברה בכנסת בקריאה ראשונה החקיקה הנוגעת ל"איחוד המועצות". כמה זמן המועמד יכהן כיו"ר מועצת הכבלים והלוויין - לאור החקיקה המתגבשת?".תשובה לא הצלחתי לקבל, לא שלא ניסיתי. מכאן, או שיגיע מועמד, שמאמין באיחוד והשר הבטיח לו משהו להמשך (אולי את התפקיד של ראש המועצה המאוחדת), או שיגיע מישהו שיתאהב בתפקיד ויחבל במהלך היזום של האיחוד בין המועצות. כרגע, נדמה שמי שייבחר, יהיה היו"ר של 2 המועצות, כי נדמה, שמועצת הכבלים והלוויין הגיעה לסוף דרכה ודינה להתחסל ולהיבלע במועצת הרשות השנייה.

אם לא די בכל המהלכים הכושלים הללו, אך בשבוע החולף בוצע זיגזג מתמיה ולא מוסבר של המועצה, בכל הקשור לשידורי "החדשות המקומיות". תוך יומיים, המועצה פעם אחת תמכה בהמשך שידורי "החדשות המקומיות" כמוצע בכנסת, ואחר כך החליטה בדיוק הפוך. אגב, לעניות דעתי, ההחלטה ההפוכה היא הנכונה. זאת, כי אין כל הצדקה להמשך קיום "חדשות מקומיות" במימון המדינה במתכונת הנוכחית. לא רק בתל-אביב לא צופים בחדשות המקומיות המדווחות מה קורה בקרית שמונה. גם בקרית שמונה לא צופים בחדשות הללו המדווחות מה קורה בעיר. פשוט, אין צופים לחדשות המקומיות, בכל מקום בארץ, לכן דינם להיסגר. אולם, הפוליטיקאים מאוהבים בסיסמאות של עצמם והם יחפשו בימים הקרובים דרכים לכפות את האנכרוניזם חסר התוחלת הזה ששמו "חדשות מקומיות", על עולם הטלוויזיה המסחרי (ועל הוט ו-YES), בעלות של כ-18 מיליון ש"ח לשנה, שנזרקים היישר לפח. 

בגלל שמועצת הכבלים והלוויין לא עשתה את מלאכתה בקדנציה של נתי שוברט, נשאר "חלל ריק" רגולטורי, שחברת YES נכנסה בו אך לאחרונה, עם שידורי IPTV\OTT משלה. מדובר במפנה רגולטורי וטכנולוגי מהפכני, שעבר בשתיקה רועמת. לכן, פניתי בשבוע שעבר אל משרד התקשורת ושאלתי: "YES פרסמה היום במסיבת עיתונאים על שירות חדש בשם yesGo. ל-YES יש היתר להעביר VOD על רשת ה- ADSL של בזק בלבד. כאן ב-yes.Go מדובר בהעברת הכל (כולל VOD) על רשתות הסלולר. לפי איזה סוג של רישיון השירות החדש הזה יסופק?" תשובה לא קיבלתי, לא שלא ניסיתי לקבל תשובה. במצב בו "איש הישר בעיניו ייעשה", גם במועצת הכבלים והלוויין, לא פלא, שלא קיבלתי תשובה.
ניצן חן
שורה תחתונה: מועצת הכבלים והלוויין, מאז סיום תפקידו של ניצן חן כיו"ר מועצת הכבלים והלווין (בתמונה משמאל) בסוף 2011 (נפרד רשמית ממשרד התקשורת במאי 2012, אחרי קדנציה מלאת פעילות והישגים), לאחר ששימש בתפקיד זה מאז 2008, הוכיחה המועצה לציבור ולשר הממונה עליה בשנתיים האחרונות, שיחידה רגולטורית זו היא פשוט מיותרת.

המועצה איבדה את דרכה, לא תרמה דבר לשוק הטלוויזיה, עיכבה רפורמות דרושות בשוק הטלוויזיה, נכנסה לסכסוכי עבודה מיותרים מול שר התקשורת, זיגזגה בעניין החדשות המקומיות ויצרה רפורמות מדומות שלא לצורך (דוגמת חבילת הערוצים הצרה). לא יהיה זה פלא בעיני אם המועצה הזו תגיע די בקרוב לסוף דרכה ותמוזג לתוך מועצת הרשות השנייה. 

עדכון 31.12: על פי גלובס, הפארסה של הניהול הכושל של מועצת הכבלים והלוויין בראשותו של נתי שוברט תימשך, כאשר פחות מ- 3 ימים לאחר "סילוקו מהתפקיד", החליטו בכל זאת ראשי המשרד להחזיר אותו לתפקיד כמ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, עד שייבחר יו"ר קבוע בוועדת האיתור ובאישור נציבות שירות המדינה. כנראה ש"אין תחתית לחבית" ולנתי שוברט כנראה אין חוט שדרה, כי במצב הזה כל פקיד ממשלתי היה "מחזיר את המפתחות". 

עדכון 9.1.14: היום הגיע נתי שוברט לנהל את ישיבת המועצה השבועית, אך לפתע התברר לו כי במקומו ימונה סמנכ"ל הפיקוח במשרד התקשורת, מימון שמילה. בעקבות כך, ישיבת המועצה פוזרה. הסאגה המוזרה הזו נמשכת....
צפייה בטלוויזיה 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים