Telecom News - רכישת תדרים ישירות מצה"ל - "פטנט" מדהים ב"פטור ממכרז" של הרכבת

רכישת תדרים ישירות מצה"ל - "פטנט" מדהים ב"פטור ממכרז" של הרכבת

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> רכישת תדרים ישירות מצה"ל - "פטנט" מדהים ב"פטור ממכרז" של הרכבת
חשיפה: בימים האחרונים קרסה מערכת הרגולציה של משרד התקשורת בכל הקשור לתדרים, כאשר רכבת ישראל שכרה ב"פטור ממכרז" את מיטב המומחים בארץ (כך הנהלת הרכבת סבורה) לענייני עלויות תדרים של צה"ל, כדי לרכוש תדרים ישירות מצה"ל, תוך התעלמות מהחוק והרגולציה. 
מאת: אבי וייס, 14.1.14, 10:00נתי שוברט

בשבוע שעבר חשפנו כיצד מעמדו של סמנכ"ל בכיר ספקטרום ורישוי תדרים (נתי שוברט, בתמונה), ששימש גם כמ"מ יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, "התמוטט וחוסל", לנוכח ההחלטות החפוזות וחסרות האחריות של שר התקשורת, גלעד ארדן, שהחליט "לבעוט" בנתי שוברט בצורה מבזה ופומבית.

במקביל, אנו חושפים כאן, שהתפתח, אך בשבוע החולף, תהליך חדש והרבה יותר מדאיג לעולם התדרים וחלוקת התדרים בישראל. גופים ממשלתיים וציבוריים, שהם חלק מהמנגנון הממשלתי, החליטו על דעת עצמם וב"פטור ממכרז", להפעיל "מומחים" בתור "יועצים" לענייני צה"ל ולפנות ישירות לצה"ל ולנהל מו"מ מול צה"ל כדי לרכוש מצה"ל ובאופן ישיר תדרים לצרכים אזרחיים מובהקים.

כששמעתי לראשונה על העניין בשבוע החולף, לא יכולתי להאמין, שזה בכלל אפשרי. אולם, המסמכים והבדיקות שערכתי מדברים בעד עצמם. כאוס בהתגלמותו. מדובר בהתמוטטות מוחלטת של האוטוריטה (הסמכות) של אגף הספקטרום בישראל, תוך צפצוף ארוך על כמה חוקים (בינהם: חוק המכרזים, חוק התקשורת ופקודת הטלגרף האלחוטי), תוך צפצוף ארוך על משרד התקשורת וסמכויותיו הרגולטוריות וצפצוף על כל נורמה ציבורית בהתנהלות בתחום ניהול משאבים ציבוריים יקרים (מאוד) וכספי הציבור.

על הכאוס בעולם המכרזים כבר הבאנו כאן את דבריו והניתוח המבריק של פרופ' ירון זליכה, עם דוגמאות עדכניות להמחשת "השחיתות השלטונית" בתחום זה בעולם התקשורת וה-IT. מצב זה לא היה יכול להתקיים בישראל, אלמלא מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה היו כה חלשים (בתוספת מערכת משפטית מגמגמת ולא אפקטיבית, בליווי עיתונות המתעניינת יותר ב"גיבורי הריאליטי" מאשר בהפקרות המתרחשת בטיפול בכספי הציבור). 

רקע קצר למי שלא מצוי בעולם התדרים: חלוקת התדרים, שהם "משאב ציבורי" מאוד יקר, נעשית ע"י 2 מנגנונים ממשלתיים ציבוריים סטטוטוריים, בהתאם לחקיקה, לתקנות ולהחלטות הממשלה ובאישור הכנסת. מנגנון אחד בכלל לא מתפקד מזה שני עשורים ושמו: "ועדת התדרים העליונה". מנכ"ל משרד התקשורת (אבי ברגר) עומד בראש ועדה דמיונית ולא מתפקדת זו. המנגנון השני ששמו "ועדת התדרים" (שנתי שוברט עומד בראש הוועדה הזו), מתפקד בשנים האחרונות באופן מאוד תמוה (בלשון המעטה). על פעולותיו של נתי שוברט והוועדה לתדרים, שהוא עומד בראשה, להקצאת וניהול התדרים בישראל, כתב מבקר המדינה אך לאחרונה דו"ח מיוחד וחמור ביותר, ומי שמעוניין להעמיק בנושא זו יוכל לקרא את הממצאים והניתוח שלהם באתר זה, לרבות את הניסיונות שנעשו, בתוך המשרד, לחסל את אגף הספקטרום הכושל, עקב הממצאים הללו, למשל כאן, כאן, כאן וכאן.

על רקע זה, רכבת ישראל, מנסה מזה כשני עשורים לקבל תדרים עבור מערכותיה הבטיחותיות ולא מצליחה. רכבת ישראל היא לא הגוף היחיד בישראל, שלא מצליח לקבל תדרים, לשום משימה ציבורית התלויה בתדרים. זו גם הסיבה למה אין בישראל דור רביעי בסלולר, אין שירותי WiFi ציבוריים בגישת ה-Wirless Mesh וה-Offload וכך הלאה והלאה. נזק עצום ובלתי נתפס לתושבי ישראל, שעובר בשקט בעיקר בגלל שהציבור אינו מבין (או אינו רוצה להבין) את הנזקים הקיימים בתחום זה. 

לרכבת ישראל, כך נדמה, נמאס ממשרד התקשורת וחוסר תפקודו, ולכן הנהלת הרכבת החליטה ללכת בדרך חדשה לגמרי. רכבת ישראל פרסמה ודי בשקט "פטור ממכרז" לחברת Mfaculty המתמחה במו"מ מול משרד הביטחון וצה"ל בענייני כספים, כדי לנהל מו"מ ולרכוש תדרים ישירות מצה"ל. הלינק לפטור הזה מצוי כאן, ואם הלינק ייעלם מהאינטרנט מאיזו סיבה, המסמך המקורי מצוי להורדה כאן. המסמך מדבר בעד עצמו וכמדומני, שאינו זקוק להסברים נוספים... 

בשולי הדברים נציין, שחברת Mfaculty קיבלה אך בחודש דצמבר האחרון (לפני פחות מחודש) "פטור נוסף ממכרז" מחברת נתיבי ישראל - החברה הלאומית לתשתיות תחבורה (לשעבר מע"ץ), כמפורט כאן. בשתי חוות הדעת, גם זו של ראשי רכבת ישראל וגם של ראשי חברת נתיבי ישראל נכתב בפטור (ציטוט): "הספק המבוקש הינו הספק היחיד המסוגל ליתן את השירותים בפרק הזמן הנדרש". אם זה לא היה כתוב שחור על לבן, לא הייתי מאמין, שיש בכלל דבר שכזה. 

מומחים בכירים בשוק התקשורת, ששוחחנו עימם, אמרו לי, שמעולם לא נתקלו ברמה כה גבוהה של תחמנות וכיפוף החוקים ע"י גופים ממשלתיים. אמנם, משרד התקשורת כשל כשלון חרוץ בטיפול בבקשות רכבת ישראל לתדרים למערכות הבטיחות, אך עדיין אין בכך כדי לשנות את המצב המשפטי ולפיו משרד התקשורת הוא מופקד על ניהול מערך התדרים הלאומי.

למיטב הבנתי מן הראוי, שתדרים מתפנים (שאין בהם שימוש) יחזרו למאגר התדרים הלאומי, לניהול הגורם המוסמך והמורשה היחיד - משרד התקשורת. אולם, לאור הנסיון המצטבר בטיפול בתדרים בישראל, חברות הסלולר מזמן מצפצפות על כך, וכמובן צה"ל ומשטרת ישראל. המושג "החזרת תדרים שמתפנים" לא קיים בלקסיקון של החברות הציבוריות בישראל, ובגיבוי היועצת המשפטית (הקודמת ואולי גם הנוכחית), של משרד התקשורת, תוך "עצימת עיניים" של השר והמנכ"ל. די ברור את מי משרת המצב הכאוטי הזה. 

יתרה מכך, הכאוס כל כך גדול, שבתחומי התדרים, שהרכבת זקוקה להם, כמוגדר במסמך הפטור (GSM-R), "יושבים" השירותים של חברות הסלולר הגדולות דוגמת סלקום ופלאפון, שמנהלות ומשתמשות בתדרים סלולריים לפי תקינה אמריקאית, ולא לפי התקינה האירופאית, כפי שהיה נדרש מחלוקת התדרים בישראל. גם רשת החרום הלאומית, שהוחל בהקמתה במשטרת ישראל בעלויות פנטסטיות של מאות מיליוני ש"ח, "יושבת" בתחום התדרים הלא נכון הזה. האחריות לחלוקה המוטעית של התדרים נופלת במלואה על ועדת התדרים העליונה (שלא מתפקדת בכלל) וועדת התדרים הרגילה (שמתפקדת גרוע ביותר, גם לפי הניתוח של מבקר המדינה).

לכן, רכבת ישראל החליטה (אולי בצדק, מנקודת ראותה), שהיא לא מוכנה להשלים עם המצב הזה ומנסה "לעשות סדר וצדק לעצמה", תוך כפוף החוקים והסדר הרגולטורי הנכון. זאת, למרות שרכבת ישראל טרם מיצתה את כל הכלים החוקיים הנכונים העומדים לרשותה, למשל: פנייה לראש הממשלה ולמליאת הממשלה להתלונן על שר התקשורת, פניה לבג"ץ או לבית הדין המנהלי המחוזי בי-ם כנגד משרד התקשורת, פנייה ליועץ המשפטי לממשלה, ניהול קמפיין ציבורי נגד משרד התקשורת ועוד. 

לא הצלחנו לקבל את תגובת רכבת ישראל. גם לא הצלחנו לקבל תגובה מרכבת ישראל כמה כסף ציבורי מתוכנן להישפך על הפטנט החדש הזה שהיא המציאה ושניתן ב"פטור ממכרז", להפעלת "ייעוץ חיצוני" ע"י "מומחה כספים" של צה"ל - לרכישת תדרים ישירות מצה"ל. 

תגובת משרד התקשורת: "כידוע, הגורם המוסמך להועיד ולהקצות תדרים הינה וועדת תדרים. משמעות הקצאת התדרים הינה מתן זכות שימוש בתדרים שהינם משאב לאומי. על כן, כאשר גורם מסוים שהוקצה לו תדר מפסיק את השימוש בו, או כאשר מתבטלת הקצאת התדרים לאותו גורם, חדלה זכות השימוש, וועדת תדרים תקבע מה יעשה בהם – יישארו חופשיים ללא הקצאה או שיוקצו לגורם אחר ובהמשך לפנייה מסודרת לוועדה.
אין בבחירה של רכבת ישראל לפעול בדרך שבחרה לפעול על מנת לקדם עניין זה, כדי לחייב את המשרד ו/או וועדת תדרים לפעול כך או אחרת". 

 
תדרים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים