Telecom News - הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי": שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק)

הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי": שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק)

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> הפלופ הבא של "השוק הסיטונאי": שירות SLU (שבלעדיו הנוטשים יחזרו לבזק)
מנתונים מעודכנים, שקיבלנו מאירופה, בשום מדינה באירופה (או בכל מקום אחר בעולם) לא יושם שירות SLU במסגרת "השוק הסיטונאי". אין גם כל סיכוי שזה יקרה בישראל. החלק החשוב ביותר ב"שוק הסיטונאי" מת עוד לפני שהוא נולד. יש צורך בוועדת חקירה כדי לחשוף את האמת מאחורי הפלופ הצרכני הענקי הזה. 
מאת: אבי וייס, 8.4.15, 09:20אבי ברגר

כפי שכבר חשפנו כאן, החלק החשוב ברפורמה המכונה בשם "שוק סיטונאי", בכלל לא פורסם ע"י משרד התקשורת בהודעות לציבור, ולא במקרה. החלק החשוב ביותר הזה ברפורמה כולל 3 מרכיבים עיקריים (כפי שסיכמנו כאן): 

א. שירות SLU (משום מה משרד התקשורת קורא לזה בשם עברי: "אס.אל.יו."). גם פורסם (לא בהודעה לציבור) לתחום זה מה שמכונה "תיקי שירות". סה"כ פורסמו (לא לציבור) בעניין זה ע"י מנכ"ל משרד התקשורת (אבי ברגר, בתמונה), 7 מסמכים מסכמים המכסים (לכאורה) כל היבט של תחום ה-SLU.

בקצרה, לכל מי שלא מכיר את המונחים הללו: שירות SLU מאפשר לספק תקשורת, שמתחרה בבזק, להציב ארונות ציוד מקבילים לארונות של בזק בשכונות (או להכניס ציוד שלו לתוך ארונות קיימים של בזק בשכונות), ולחבר את חוטי הנחושת, שמגיעים מהבתים של הלקוחות, היישר לציוד של הספק המתחרה במקום לציוד של בזק בארון השכונתי הזה. ארון בזק

בישראל, יש עשרות אלפי ארונות שכונתיים כאלה, מהם כ- 6,000 ארונות מהדור הראשון (בתצלום משמאל) וכל השאר מהדור השני (ארון מעט יותר גדול ומתקדם). מהלך שדרוג רשת בזק הנמצא כעת בישורת האחרונה שלו ל-Vectoring > G.inp ובהמשך ל-G.fast מוביל לכך שיהיו ברחבי הארץ מאות אלפי ארונות של בזק, עם ציוד וקטורינג. 

ב. שימוש בתשתיות פיזיות של בזק מכל הסוגים ובכל מקום בארץ. זה, כמובן משלים את האמור בסעיף הקודם. מפני שכדי לבנות ארון ציוד של ספק מתחרה בשכונה, צריך להגיע אליו בסיבים. מדובר בסלילה של מאות אלפי ק"מ של סיבים לכל הארונות בכל השכונות, וזה לא תמיד אפשרי (לא כלכלית ולא מעשית, למשל: העיריות לא תמיד נותנות לחפור ברחובות....), ולכן ניתן "לרכב" על ציוד קיים כבר של בזק (למשל בפריסת סיבים וצנרת קיימת של בזק), כדי להגיע לארון הזה, שייבנה ע"י המתחרה (ISP), בכל שכונה שבה הוא רוצה להתחרות בבזק. 

ג. הרחבת השוק הסיטונאי גם למגזר העסקי. זה נובע מהסעיף הקודם. היות ולא ניתן להפריד בתשתיות של בזק בין התעבורה הפרטית לתעבורה העסקית, יוצא, שלמעשה, השוק הסיטונאי חל על כל השוק ועל כל השירותים, גם העסקיים. 

למה כל זה חשוב לציבור? 
מפני שגם משרד התקשורת יודע, שהשלב הראשון של הרגולציה שמכונה בשם BSA/LLU, "לא מחזיק מים" והוא ימות תוך שנה עד שנתיים לכל היותר. כך, כל מי שעבר לשוק הסיטונאי ונוטש את בזק, יחזור להיות לקוח של בזק, אחרי שהפסיד את כספו, בין היתר, על נתבים וחיבורים נחותים, עם ביצועים ירודים ושירות ירוד.

גם התכנון, שהטלפוניה תיכנס לשוק הסיטונאי ברשת בזק - מת מות נשיקה.

דהיינו: אם ספקיות התקשורת המתחרות (ה-ISP) לא תעבורנה לשלב הבא הקרוי SLU, כבר היום או מחר (ומ-1.8.15 להתחיל לסלול ולבנות פיזית ארונות עם ציוד ברחבי הארץ), אין שום עתיד ל"שוק הסיטונאי" בגרסה הנוכחית שלו (BSA/LLU), והוא ימות מהר, כמו שהוא מת (ומזמן) באירופה (בכמה מדינות מחוץ לאירופה דוגמת: ארה"ב, הודו, דרום-אפריקה, הונג-קונג ועוד, שניסו להיכנס ל"שוק הסיטונאי", הן די מהר התחרטו וסגרו את העניין הכושל הזה). בינתיים, אצלנו, מטעים את הציבור ומבלבלים לו את המוח בשטויות, תוך ניתוק מוחלט מהמציאות. זה "הפלופ הצרכני של העשור". 

עדכון טרי מאירופה
היות ונושא ה-SLU הוא קריטי להמשך קיומו של "השוק הסיטונאי", ובלי יישום SLU, הלקוחות הנוטשים ל-ISP יחזרו די מהר לבזק, כי אין כל דרך אחרת להמשיך ולקבל שירותי פס רחב (או שיעברו להוט, אם תיכלל בשוק הסיטונאי, או שיעברו ל-Unlimited, אם זו "תתעורר לתחייה"), ביקשתי נתונים מעודכנים, מה קורה כעת באירופה, שזה המקום היחיד בעולם, שבו הרגולטורים לתקשורת ניסו להפעיל את רגולציית ה-SLU, בניסיון לבלום את קריסת "השוק הסיטונאי". 

קיבלתי שפע של מידע מעודכן מאירופה והדבר החשוב ביותר שקיבלתי זה הגרף הבא (למעשה מפה), שאומר את הכל במבט אחד:
ה-SLU באירופה
מה שרואים במפה, שיש רק מדינה אחת באירופה, שיש בה (לכאורה) יישום חלקי של ה-SLU וזו איטליה. היה ניסיון לפרוס SLU בגרמניה ובבריטניה. אולם, בחודש האחרון גם נושא זה מת מיתת נשיקה, גם במדינה השכנה - אוסטריה, וחברת הבזק באוסטריה קיבלה אישור מהרגולטור לתקשורת שם לפרוס וקטורינג בכל המדינה ולקחת בחזרה את כל הלקוחות, שנטשו אותה לטובת המתחרים, במסגרת השוק הסיטונאי. בבריטניה, הרגולציה השתנתה ממש לאחרונה וקיבלה כיוון מאוד ייחודי (שחשפנו כאן), שלא שייך בכלל ל-SLU, שגם הוא נכשל שם, כבר לפני שנים. 

בשורה תחתונה, בשום מדינה באירופה לא יושם SLU, אפילו לא חלקית (את הסיפור של גרמניה, אוסטריה ואיטליה נתאר מייד בהרחבה), משום שבמציאות, אין לשום ספק מתחרה בחברת הבזק (או חברת הכבלים) המקומית, יכולת (לא כלכלית ולא מעשית) לפרוס ארונות עם ציוד ליד (או בתוך) הארונות הקיימים של בזק בשכונות. 

הלקחים שנלמדו באירופה:

א. יש מדינות, שמהר מאוד ביטלו את "השוק הסיטונאי", עוד לפני שה-EU החליט לבטלו באופן גורף, וזה כולל קודם כל את בלגיה (שהייתה הראשונה באירופה, שבה הרגולטור לתקשורת ביטל כבר לפני כשנתיים אל כל התרגילים של השוק הסיטונאי על כל גווניו, כולל ביטול ה-SLU), וכן מדינות סקנדינביה ומדינות נוספות, שמייד נתייחס אליהן ביתר פירוט.

ב. בגרמניה, היה ניסיון מאוד רציני ליישם SLU לחברה מתחרה אחת, אבל זה כשל. לכן, הרגולטור הגרמני לתקשורת התיר כבר ב-2013 לחברת הבזק הגרמנית (דויטשה טלקום) לפרוס וקטורינג בכל מקום, וכיום חברה זו פורסת G.fast וחיבורי סיבים בכל רחבי גרמניה לכל הבתים והעסקים שם (בגישת ה- FTTB - ראה שרטוט למטה, בדיוק כמו שבזק עושה כעת ברוב שטח מדינת ישראל) .

דויטשה טלקום סירבה לאפשר למתחרות שלה להיכתמונת ארון תקשורתנס לתוך הארונות שלה (משמאל יש תמונה של ארון טיפוסי של דויטשה טלקום, הנמצא בכל השכונות ברחבי גרמניה, מאוד דומה לארון התקשורת היותר מתקדם של בזק בישראל). ההתנגדות הזו נבעה מטעמים שונים (לרבות: אין מקום בארון, הציוד של המתחרות לא תואם, אין מספיק כוח חשמלי בארון לתמוך בציוד כפול, בשביל מה להתחרות באותה שכונה אם ממילא בשכונה יש תחרות מצד חברת הכבלים וכיו"ב).

כיום, תיאורטית ורגולטורית, המתחרות בדויטשה טלקום יכולות, עד תחילת 2017, להתקין בעצמן ארונות תקשורת מקבילים בשכונות, אם הן מתחייבות לספק שירות וקטורינג לכל תושבי השכונה. זאת, אם דויטשה טלקום טרם הספיקה לפרוס וקטורינג באותה שכונה. 

בשלב זה, שום חברה מתחרה בגרמניה לא "הרימה את הכפפה" ולכן דויטשה טלקום קיבלה רשות מהרגולטור הגרמני להעביר אליה בחזרה את כל הלקוחות, שנטשו אותה במסגרת השוק הסיטונאי. 

ג. באוסטריה היה מהלך די דומה למה שתואר כאן קודם (בגרמניה), כאשר חברת הבזק המקומית (טלקום אוסטריה), קיבלה רשות להתנגד לכניסת מתחרים לארונות שלה בשכונות. חברה מתחרה אחת פרסה רק 9 ארונות ברחבי אוסטריה, ובזה נגמרה הרפתקאת ה-SLU, גם באוסטריה.

לכן, חברת הבזק שם קיבלה אישור להמשיך עם פריסת הסיבים והווקטורינג על פני כל אוסטריה, בדומה לאישור שקיבלה דויטשה טלקום בגרמניה השכנה. בנוסף, טלקום אוסטריה החלה בפריסה (בטא) של G.fast, בדומה למה שכבר עשתה דויטשה טלקום בגרמניה. המתכונת של השוק הסיטונאי באוסטריה עברה לתצורת VULA, שטרם יושמה שם במלואה. 

ד.איטליה. את תחילת הסיפור של איטליה כבר תיארנו כאן, כשהרגולטור לתקשורת באיטליה עצר את כל השוק הקווי, בכך שאסר על טלקום איטליה (חברת הבזק האיטלקית) לפרוס וקטורינג. 

חברת הבזק האיטלקית פרסה Vectoring בארונות הסעף השכונתיות ברחבי איטליה (בחלק גדול מהמדינה), התקנה מאוד יקרה במיליוני ארונות, אבל לא ניתן לה להפעיל את הטכנולוגיה, בגלל שהחברות המתחרות קיבלו גיבוי מהרגולטור, שאסר על טלקום איטליה (חברת הבזק שם)  "להדליק" את ה-Vectoring ולהציע ללקוחות חיבורים של עד 200 מגה. 

התוצאה: השוק הקווי באיטליה נעצר ולא התקדם לאיזה מקום טוב, במשך כ-3 שנים. הנושא נדון בבתי המשפט שם ופשוט כל השוק הקווי נכנס שם לכאוס של "מלחמת הכל בכל", על הגב של הלקוחות.

המתחרה העיקשת ביותר בטלקום איטליה היא חברת Fastweb, שביצעה פריסה של סיבים לבתים ולשכונות בהיקף לא קטן באיטליה, מאז 2012. אולם, Fastweb לא פעלה במתכונת הקלאסית של "שוק סיטונאי". היא פרסה ציוד אקטיבי שלה בכל מקום שיכלה, בלי להישען על טלקום איטליה, עליה היא "רכבה" רק בחלק קטן מאוד מהערים.

כשהגיע המועד של יישום SLU ב-2012, טלקום איטליה טענה, שהציוד של Fastweb הוא מיצרנים שונים ממה שיש לה ולכן היא לא יכולה להסכים להכניס ציוד זר ולא תואם, לארונות התקשורת שלה.

בנוסף, חברת וודאפון (חברת תקשורת סלולרית ענקית) החליטה להצטרף למהומה ודרשה גישה לארונות של טלקום איטליה ברחבי המדינה, לפי עקרונות רגולציית ה-SLU, אבל טלקום איטליה טענה שאין שום מקום עבורה בארונות הללו ושקודם יפתרו לה את הבעיה עם Fastweb, לפני שהיא מרשה בכלל לוודאפון, או לכל ספק אחר, להיכנס לשוק הקווי על הגב שלה ובתוך הארונות שלה. 

התוצאה: הרגולטור האיטלקי לתקשורת, לאחר שלמד את הפלונטר, שהוא הכניס אליו במו ידיו את השוק הקווי האיטלקי, יצא לאחרונה בשימוע חדש, שמשנה את כל התמונה. על פי השימוע החדש:
1. SLU יהיה קיים באיטליה רק במקומות שכבר הוא יושם ע"י Fastweb (מדובר בפחות מ-10 ארונות בכל רחבי איטליה).  

2. טלקום איטליה אינה חייבת להסכים לאיזה יישום של SLU באיזה ארון שלה, בתנאים הבאים: א) טלקום איטליה תתחייב שתוך פחות משנה היא תיישם וקטורינג לכל השכונות שיש בהן ציוד וקטורינג בארונות שלה, הנמצאים באותן שכונות. ב) טלקום איטליה תציע למתחרותיה את מודל ה-VULA אם הם תרצנה להצטרף להסדר הזה מולה. 
3. במקומות בהם אין עדיין ציוד וקטורינג בארונות של טלקום איטליה, כל ספק מתחרה יוכל להתקין בארון ציוד וקטורינג משלו, רק בתנאי שהוא יספק וקטורינג לכל השכונה ושהוא יספק VULA לכל החברות מתחרות האחרות, כולל טלקום איטליה. הספק המתחרה הראשון, שיתחייב בפני הרגולטור לתקשורת האיטלקי על קיום שני התנאים הללו גם יחד, יקבל היתר להפעיל וקטורינג באותה שכונה ובאותו ארון. בשלב זה, לא ברור אם יהיה איזה מתחרה בטלקום איטליה, שיעמוד בתנאים הללו (כנראה שלא).
השימוע הזה נמצא כרגע בישורת האחרונה שלו לפני אישור סופי. בזה "ירד המסך" גם על סיפור ה-SLU באיטליה. 

שורה תחתונה: בישראל אין כל סיכוי שאיזה ספק תקשורת מתחרה בבזק יפרוס ארונות בשכונות ברחבי הארץ. מדובר בהשקעות עתק של מיליארדי ש"ח (לפריסה ארצית מלאה) ולתסבוכת טכנולוגית ענקית, שאין בכוחו של שום ISP בישראל להרים.

גם אם משרד התקשורת הישראלי ימנע מבזק לפרוס וקטורינג, כמו שקרה באיטליה, משרד התקשורת יצטרך להתקפל די מהר, בדיוק כמו שקרה באיטליה.

אז למה בכלל משרד התקשורת הישראלי הלך למהלך שהכישלון שלו צפוי וידוע מראש? את זה תוכל לדעת רק ועדת חקירה ממלכתית, או ועדת חקירה פרלמנטרית (אם תקום), שתחקור את המחדל המדהים הזה
הצילו!
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים