Telecom News - "ערים חכמות" - המעבר מחזון למציאות. 100 אלף איש מנויים בדיגיתל

"ערים חכמות" - המעבר מחזון למציאות. 100 אלף איש מנויים בדיגיתל

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> "ערים חכמות" - המעבר מחזון למציאות. 100 אלף איש מנויים בדיגיתל
תחום "ערים חכמות" עם פתרונות IoT צומח במהירות מלמטה, בדחיפה חזקה של חברות בינ"ל דוגמת סיסקו והתקנות נרחבות בערים רבות בישראל. עיריית ת"א מובילה את המהפכה עם מגוון רחב מאוד של יישומים על תשתיות ניידות ולאחוטיות.
מאת: אבי וייס, 20.7.15, 23:00עידן פיינגולד

בלעדי: מפגש הראשון לראשי ערים ובעלי תפקידים בכירים בעיריות וברשויות המקומיות מכל רחבי הארץ, עם מומחים ובכירים במשרדי הממשלה ובמוסדות השלטון המקומי, התקיים ביום 15.7.15 במתחם התת-קרקעי בשרונה ת"א. זאת, ביוזמה של סיסקו. הכנס נערך תחת הכותרת "ערים חכמות בישראל - מחזון למציאות" והוצגו בו דוכנים עם פתרונות, שכבר ממומשים בערים לא מעטות בישראל.

התחום הזה צומח במהירות מלמטה, בלי מעורבות (אפילו לא חלקית) של משרד התקשורת, משרד שבכלל לא מבין על מה מדובר... משרד התקשורת (בסוף 2013) קיבל 4 תקנים (ותקציב פעילות של 3 מיליון ש"ח לשנה), לטובת קידום הנושא, אבל עד היום: אפס (Zero - 0) פעילות

סט הפתרונות המרשים והרחב ביותר הוצג בדוכן ע"י חברת Comm-IT מפתח-תקווה, בראשותו של המנכ"ל עידן פיינגולד (בתמונה משמאל). חברת Comm-IT מכסה בפתרונות שלה כבר 8 ערים מרכזיות בישראל, בפרויקטים של "עיר חכמה" עם טכנולוגיות IoT, וביניהם הערים: תל-אביב, חולון, בת-ים, ירושלים, אשדוד וקריית-גת. כ"כ, החברה ביצעה פרויקטים גדולים של "עיר חכמה" בערים לא קטנות בעולם דוגמת בואנוס-איירס בירת ארגנטינה ובעיר בברזיל. 

לדברי עידן פיינגולד, מסל הפתרונות הרחב מאוד שהחברה מציעה לעיריות, יש פתרון אחד מוביל, שהפך ללהיט בישראל וכבר החל להיות מבוקש גם בחו"ל, וזה הפתרון של חברת ההזנק Copia. מדובר בחברת הזנק, שפועלת מהמתקן של Comm-IT בפ"ת, שהשקיעה במיזם הזה. הפתרון של Copia הוא פתרון של פלטפורמת "כיתות חכמות". זו פלטפורמה המחברת מורים, תלמידים והורים, במערכת אחת חכמה ואינטראקטיבית, שפועלת על כל מכשיר קצה נייח או נייד. פתרון נוסף, שכעת יוצא לדרך ועידן צופה לו ביקוש, הוא קיוסק המידע האינטראקטיבי שמופעל מהענן של סיסקו (בתמונה למטה), פתרון, שפותח בשת"פ עם QualiTV, לפי הזמנת עיריית ירושליים. 

רועי חרמוני, מנהל תחום IoT ו"ערים חכמות", סיסקו ישראל: "אנו משיקים את פורום מקבלי ההחלטות בתחום פעילות 'ערים חכמות' בישראל. זו פעילות, שכבר רצה בשטח והיום החלטנו למסד את הפעילות לכל רוחב היריעה לכל הרשויות בישראל, בפעילות מקצועית, שבה נציג את כל מה שנעשה, נלמד זה מזה ונציג את החזון של "עיר חכמה" ולאן הוא הולך.

אנו נוכחנו לדעת, שיש כיום נכונות בערים רבות בישראל להתקדם לפתרונות חכמים לטובת התושבים. כל עיר מסתכלת על זה מנקודת מבט אחרת ולכן אנו רואים ציר התפתחות בנושא של "עיר חכמה", כשכל עיר נמצאת על הרצף בנקודה אחרת בציר הזה.

יש מעט מאוד ערים בישראל, שהצליחו להבין את המשמעות של התקדמות מלאה לרוחב של כל הציר, בלי להתמקד בפתרון אחד. זו עיריית תל-אביב. 

ממה שאנו רואים, בההתקדמות לכיוון של מדינה דיגיטלית, למרות שהחזון הזה הוכרז ע"י הממשלה וראש הממשלה, היישום מתחיל דווקא מלמטה, מהעיריות והרשויות המקומיות ולא מהממשלה. לכן, הקמנו את הפורום הזה, כדי שהרשויות המקומיות תוכלנה להתעדכן בנעשה ברשויות האחרות ואילו פתרונות ניתן ליישם ובאילו תחומים. הפיכת פעילות העירייה לדיגיטלית היא משימה לא פשוטה ואנו מובילים את הפעילות הזו בישראל".

בועז מעוז, (בתמונה מבועז מעודשמאל): מנכ"ל סיסקו ישראל ובקרוב מאוד בעל תפקיד בכיר במטה סיסקו העולמית בארה"ב: "הנשיא לשעבר שמעון פרס קורא לנו חברה של Good Will. אנו חברה עסקית גדולה, אבל החלטנו לפני 4 שנים לעשות פעילות למען המדינה. הצענו סדרת הצעות לראש הממשלה וזה היה הבסיס להקמת התכנית 'ישראל דיגיטלית'. 

מדובר בפרוייקט מורכב וארוך. יש לנו מגוון רחב של שותפים נהדרים ובין היתר, אנו תומכים בסטארטאפים המפתחים בתחום ה-IoT ומקיימים מגוון פעילויות. הפורום הזה, שאנו משיקים היום, הוא חלק מהיוזמות שלנו בנושא לטובת תושבי ישראל.

כל הרעיון של "עיר חכמ" נשען על תשתיות פס רחב. מי שמעוניין להיכנס לתחום, אנו ממליצים לו, שיסתכל על התחום במבט רחב ולא במבט צר של מחלקה אחת בעירייה. ממה שאנו חשים, החזון הזה מתחיל להיקלט ונדחף קדימה ע"י ראשי עיריות, שמאמינים בחזון ומפעילים צוות מקצועי אצלם, צוות, שיודע להוציא את החזון הזה לפועל". 

ג'ון באקלמנס (JoJohn Baekelmanshn Baekelmans), (בתמונה משמאל), CTO, פתרונות IoT, סיסקו: "אני מעורב בכל הפרויקטים של "העיר החכמה" הקיימים בעולם ולכן אני יכול לראת את ההתפתחות הזו בראייה עולמית ולהציג את התובנות ממה שאני רואה. לכן, אין לראשי הערים בישראל מה להתבייש, מול מה שמתפתח בעולם.

אנו בעידן בו הכל הופך לדיגיטלי. מי שלא יהיה דיגיטלי ב-5 עד 10 השנים הבאות, הוא ייעלם וירד מהמפה. התהליך הזה קורה בכל תחום, החל מתעשיות שירותי המוניות וכלה בקריאת מוני מים וחשמל. 

מידי יום עוברים כ-180 אלף איש לערים בכל רחבי העולם. זו תופעה, שבה כל חודש נולדת עיר חדשה בהיקף התושבים של לונדון. לכן, יש צורך בפתרונות חכמים, כדי לשרת את העלייה המדהימה הזו בכמות התושבים הרוצים עוד ועוד שירותים.

אולם, עיר החושבת בצורה אנכית - ורטיקלית נתקעת ב-Silos ולא יכולה להתקדם. ראשי הערים אמורים לחשוב לרוחב - חשיבה הוריזונטלית. הגישה הרוחבית נתמכת בהתפתחות של יכולות אחסון נתונים וביכולות של העברת המידע, מידע, שעובר לענן. לכן, העלויות של התשתיות הופכות להיות זניחות בכל התהליך הזה. העיקר מושקע ביישומים, בשירותים עצמם לתושבים. 

לכן, לפני שניגשים לפרויקט "עיר חכמה", קודם כל צריך לבנות תשתית ומעליהן ניתן ליישם כל דבר בצורה דיגיטלית, להפוך כל שירות לחכם. הכל חייב להיות מנוהל בצורה חכמה ויזמית. לא צריך לממש הכל במכה אחת. אפשר לבצע את הכל בהדרגה, גם כדי לראות, שהתושבים קולטים את השינויים, מרגישים את השיפורים ויודעים איך להשתמש נכון בשירותים הדיגיטליים החדשים. 

באירופה יש כבר כמה הצלחות מאוד יפות, למשל בברצלונה, בקופנהגן ובהמבורג. יש גם כמה הצלחות בארה"ב, דוגמת קנזס-סיטי. אבל עיקר ההצלחות המרשימות בתחום הן בדרום מזרח אסיה ובאירופה.

לפי התחזיות שלנו, השוק העולמי ל"ערים חכמות" עד שנת 2020 הוא בן 4.6 טריליון דולרים, כשבישראל השוק הזה הוא בן 18.7 מיליארד דולרים. אלה מספרים מרשימים וממה שאני רואה, יש בישראל המון יוזמות, שאנו צריכים להפיץ בעולם, כי אין כמו ישראל, שמהווה חממה ליוזמות ולפיתוחים מתקדמים בעולם ה-IoT". 

ליאורה שכטר (בתמונה משמאליאורה שכטרל), מנמ"רית עיריית תל-אביב: "אנו רואים את תחום "עיר חכמה" בראייה רוחבית, שתכסה את כל תחומי הפעילות שלנו, קצה לקצה. מנקודת המבט של התושבים, המיזם שלנו נקרא דיגיתל, שזה כרטיס תושב חכם והשער לכל השירותים הדיגטליים ההולכים ומתפתחים לטובת התושבים.

עיריית תל אביב החליטה, שהגיעה העת לעבור ולהיות "עיר חכמה", שמשתפת את תושביה בכל, עיר המספקת שירותים פרואקטיביים ומספקת שירות אישי לכל אחד. זאת, לפי צרכיו והרגלי השימוש שלו בשירותים הדיגטליים.

כדי ליישם זאת, התחלנו עם פריסת תשתיות. פרסנו כבר כ-50 ק"מ של סיבים אופטיים. כ"כ, אנו ממשיכים בפריסה של רשת אלחוטית ב-WiFi ויש לנו כבר מעל ל-250 בסיסי שידור של WiFi בכל רחבי העיר. אנו ממשיכים את הפריסה הקווית והאלחוטית בקצב מואץ. מעל התשתית הזו בנינו רשימת שירותים בכל רוחב היריעה, לרבות בתחומים לא עירוניים אבל שמעניינים את התושבים, למשל תחומי הצריכה, הבילוי והפנאי, שירותים שהפכו מאנלוגיים וידניים, לשירותים דיגיטליים מלאים, על כל מסך, שנמצא בידי התושבים.

השירותים, שאנו מייצרים כל הזמן ומרחיבים אותם בקצב, הם לא רק שירותים עירוניים. אנו יוזמים פתרונות, שנועדו להוריד את יוקר המחיה ולספק אפשרויות בילוי ורווחה לתושבים. אנו רוצים לתת לתושב נקודת מגע אחת עם כל מה שיש בעיר. לכן, אנו מבצעים פעילויות רבות המצטלבות ביניהן, וגם מנגישים חללים ושטחים עירוניים, שמעולם לא היו נגישים לציבור, לטובת התושבים ומספקים מבצעים לחברי המועדון, בכל תחום.

אנו נמצאים כעת בשלב של שילוב כרטיס המועדון דיגיתל עם כרטיס אשראי. כך שגם ניתן יהיה לשלם באמצעות הכרטיס העירוני בכל מקום בעיר, לא רק לשירותים שלנו. אנו כבר עם מעל ל-100 אלף תושבים, שהצטרפו למועדון דיגיתל והמספר הזה הולך וגדל כל הזמן, גם מגווון השירותים. הכל מסופק עם התאמה אישית לכל תושב, כי המערכת שבענן מזהה את התושב ויודעת את הרגלי הצריכה והשימוש שלו בכרטיס. 

אנו מזמינים סטארטאפים לפתח שירותים מעל למערכת שלנו, על בסיס מסדי הנתונים שלנו, שכבר נמצאים בהיקפים גדולים בענן. אנו עובדים על פיתוח מערכת לשיתוף נסיעות, פיתוח מערכת, שתספק מידע על חניות פנויות בכחול-לבן ויש לנו עוד יוזמות הנמצאות בשלבי פיתוח, חלקן עם סטארטאפים, שנרתמו למשימה. אני מרגישה, שהרעיון הזה מחלחל לכל הרובדים ולכן נגביר בשנים הקרובות את קצב יישום הפתרונות והיישומים שלנו סביב המערכת של דיגיתל". 
העיר החכמה בירושלים עם QualiTV
מתי ברוזה, מנהל המדיה הדיגיטלית, QualiTV, ליד קיוסק המידע הדגיטלי שנבנה עבור עיריית ירושליים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים