Telecom News - התפתחויות מהירות בסלולר: ג'יגהביט ב-LTE, תדרים ל-5G ושיחות על WiFi

התפתחויות מהירות בסלולר: ג'יגהביט ב-LTE, תדרים ל-5G ושיחות על WiFi

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> התפתחויות מהירות בסלולר: ג'יגהביט ב-LTE, תדרים ל-5G ושיחות על WiFi
עולם הסלולר נע במהירות קדימה, וכמעט כל יום יש הכרזות חדשות (בטכנולוגיות, שלא מוכרות עדיין בישראל). להפעם: 1) ג'יגה באוויר ב-LTE-A מחברת EE הבריטית עבור סמארטפונים, 2) חיבורי פס רחב אלחוטי לאזורים דלילי לקוחות מ-AT&T בארה"ב, 3) ה-FCC מציע תדרים ל-5G ועורך  שימוע, 4) המכרז ל-600 מגהרץ בארה"ב יניב כ-60 מיליארד דולרים, 5) חברות הסלולר בארה"ב הסתבכו (רגולטורית) עם שירותי קול על WiFi. עדכון  בכתבה - הפלונטר בתחום זה נפתר. 
מאת: אבי וייס, 8.10.15, 11:45LTE

בחודש האחרון חשפנו כאן כמה טכנולוגיות סלולר חדישות ומלהיבות, במקביל לסקירת תקנים חדשים בעולם הסלולר:

א. שירותי LTE-U, שיחלו בסוף 2015 בארה"ב, בטכנולוגיה של שילוב LTE-A עם WiFi. בהמשך נראה יישום של טכנולוגיה זו במדינות נוספות בעולם (קודם כל בדרום מזרח אסיה ואח"כ באירופה). 

ב. החלו שירותי טלוויזיה (OTT) על רשת הסלולר בגישה חדשה לגמרי המכוונת לצעירים בשם Go90 מחברת ורייזון בארה"ב. 

ג. בהודו ובברזיל החלו לפרוס רשתות בתקני Wi-FAR ב-WhiteSpaces. בקרוב במדינות נוספות בעולם. רוחבי הפס בתקן Wi-FAR הם עד 30 מגה סל"ש בחיבורים לטווחים של עד 30 קילומטרים (!) מבסיס השידור.

ד. מעבד חדש של קוואלקום בשם
Snapdragon 820 המספק LTE-A עד 600 מגה ותמיכה מלאה ב-LTE-U וב-WiGig. סמארטפונים ראשונים עם המעבד החדש יגיעו לשוק העולמי בעוד כחודשים. 

ה. התקדמות מהירה בפריסת טכנולוגיית VoLTE במדינות רבות בעולם, מה שמבטל את הצורך בדור 3 לצרכי שיחה ב-LTE. 

עתה אנו מביאים כמה חידושים עדכניים מהיומיים האחרונים:

1. ג'יגה ביט באוויר: 
חברת הסלולר EE הבריטית (שעומדת להיות זרוע הסלולר של BT, חברת הבזק הבריטית), מתכננת לבצע בקרוב "ניסוי טכנולוגי" של ג'יגה-ביט באוויר, מתוך כוונה לספק שירותים כאלה עוד לפני הגעת טכנולוגיות ה-5G לשוק.

כיום, EE מספקת ב-LTE-A (בשילוב תדרים בתחום ה-1.8 ג'יגהרץ וה-2.6 ג'יגהרץ) עד 150 מגה לסמארטפונים הקיימים, עם שילוב 2 ערוצים (CA = Carrier Aggregation) ועד 400 מגה עם 3 ערוצים במקביל (CA) לסמארטפונים, שיגיעו לשוק בדצמבר 2015, עם המעבד החדש של קוואלקום (וגם של מעבדים מתחרים).  

לדברי EE, השלב הבא זה שילוב של 5 ערוצים (CA), יכולת שתהיה בסמארטפונים במהלך 2016. לכן, היא כבר מכינה את עצמה כעת להגיע ליכולת לספק עד 1 ג'יגה סל"ש באוויר ב-4G, הרבה לפני ש-5G יהפוך לשירות מסחרי. להערכתה, השירות הזה יהיה אטרקטיבי בשנים 2016 עד 2019. לדברי EE, היא הולכת בעקבות חברת הבזק הדרום קוריאנית: SKT, כדי לספק שירות דומה.

חברת EE תבחן כמה אפשרויות לשילוב תדרים בתחומים הבאים: 700 מגהרץ, 800 מגהרץ, 1.8 ג'יגהרץ, 2.6 ג'יגהרץ וגם 2.1 ג'יגהרץ. המשמעות: פינוי לקוחות דור 3 ודור 2 מכל תחומי התדרים הללו עד 2016 (כולל).

מתברר, ש-EE אינה בודדה בבריטניה בהתפתחות לכיוון של 1 ג'יגה באוויר ב-LTE-A. חברת הסלולר הצעירה UK Broadband, שמספקת שירות ב-TD-LTE-3.5Ghz הולכת במסלול התפתחות די דומה ותחל לספק את השירות הזה באיזור Relish - לונדון. לחברה זו צבר ספקטרום של 
6x20MHz והיא מתכוונת לנצל אותו לטובת לקוחותיה, ברגע שמכשירי הקצה יוכלו לתמוך בכך. 

לדברי ארגון GSA, כבר 36% מהסמארטפונים התומכים ב-LTE תומכים בתדרי 2.1 ג'יגהרץ (1,185 סוגי מכשירים מ-142 יצרנים), מה שמאפשר לשחרר גם את תדרי ה-2.1 ג'יגהרץ לטובת LTE-A. לדברי GSA, כבר 15 ספקי סלולר ב-11 מדינות החלו להשתמש בתדר 2.1 ג'יגהרץ לדור רביעי ולכן הרגולטורים נקראים לתמוך בהעברת תדרי ה-2.1 ג'יגהרץ לטובת דור רביעי. 

2. שירותי WLL (ר"ת: Wireless Local Loop) לאזורים דלילי אוכלוסייה מ-AT&T
חברת AT&T החלה ב"ניסוי שיווקי" ב-4 אזורים בארה"ב (אלבמה, ג'ורג'יה, קנזס ווירג'יניה), בשירות נייד חדש בגישת ה-WLL המספק 15 מגה עד 25 מגה באוויר בתדרי ה-LTE בשימוש ב-10X2 מגהרץ בכל תחומי התדרים שיש ל-AT&T ל-LTE. השירות הזה מכוון לאזורים בהם יש פחות מ-250 תושבים למייל מרובע. 

המטרה של AT&T היא,  שהשירות הזה יסובסד (ואולי ימומן במלואו) בתקציבים של Connect America, התכנית של נשיא ארה"ב לספק פס רחב לתושבים באזורים הכפריים והיותר עניים. 

השיטה החדשה כרוכה בהתקנת אנטנות יחסת קטנות על בניינים או מבני ציבור ושידור לטווחים לא גדולים, עם נתב אלחוטי המחובר בבית לאנטנה הקרובה. הממשל קבע יעד לספק לאזורים הכפריים והעניים חיבור של לפחות 10 מגה בערוץ היורד ו-1 מגה בערוץ העולה, וחברת AT&T מבטיחה ביצועים טובים עד פי 3 לכל בית שיחובר לרשת שלה. 

3. תדרים חדשים ל-5G בשימוע מה-FCC
הרגולטור האמריקאי לתקשורת- FCC פרסם שימוע לשימוש בתדרים שמעל ל-24 ג'יגהרץ לטובת טכנולוגיות 5G. חברת ורייזון בירכה על המהלך והודיעה, שהיא מתכוונת להיות הספק הסלולרי הראשון המספק 5G בארה"ב כבר ב-2016 (או לכל המאוחר בתחילת 2017). ורייזון נערכת לבצע ניסויים טכנולוגיים ב-5G כבר ב-2016.

תחומי התדרים, שדנים בהם כיום בוועדות התקינה להקצאה ל-5G ברחבי העולם, הם: 24, 28, 38, 60 ו-73 ג'יגהרץ, בנוסף לתחומי התדרים הקיימים של ה-LTE ודור 2 ודור 3. אנליסטים מציינים, שיש סיכויים טובים, שהתקינה ל-5G תיסגר על התחומים 28 ו-73 ג'יגהרץ, בנוסף לתחומי התדרים הקיימים בדורות קודמים של הסלולר. 

4. המכרז לתדרי ה-600 מגהרץ זוכה להתעניינות וביקוש בארה"ב.
שחרור תדרי הטלוויזיה האנלוגיים איפשר לרגולטור האמריקאי לתקשורת -FCC להוציא את תדרי ה-600 מגהרץ למכרז. כל חברות הסלולר הקיימות (למעט ספרינט) וכן ספקים חדשים, גילו התעניינות רבה במכרז והצפי הוא, שניתן יהיה לגבות כ-60 מיליארד דולרים דמי רכישת התדרים הללו. 

המכרז יתבצע ב-29 במרץ 2016 וחברות חדשות, שלא היו בעולם הסלולר, כנראה תשתתפנה במכרז התדרים הזה כולל: גוגל, קומקאסט, Dish Networks, CBS ועוד. כמות הספקטרום, שתהיה במכרז, היא בין 84 עד 100 מגהרץ, תלוי במו"מ המתקיים כעת בין ה-FCC וחברות הכבלים, שנאלצות להיפרד מתחומי התדרים הללו, ורוחב "רצועות ההגנה" מפני הפרעות, שיחושבו בהקצאה הסופית. 

5. שירותי טלפוניה מעל ה-WiFi מחברות הסלולר מעורר מחלוקת רגולטורית
חברת AT&T הגישה תלונה ל-FCC. שהחברות המתחרות בה: ספרינט ו-T-Mobile החלו לספק שירות טלפוניה על ה-WiFi בלי לבקש אישורים מה-FCC, בעוד ש-AT&T, שביקשה מה-FCC לספק שירותים כאלה, נדרשת לעמוד תחת רגולציה מחמירה על שירותי הטלפון הללו, כולל תמיכה בכבדי שמיעה ובחרשים (בדומה למגבלות הקיימות על שירותי הטלפוניה הסלולריים והקוויים), מה שיהפוך את השירות הזה ללא כדאי. 

השירות הזה החל להיות מסופק בחודש האחרון לצרכנים בזכות השדרוג של מערכת ההפעלה של אפל iOS 9  (האייפונים מובילים בתפוצתם בשוק האמריקאי), מערכת הפעלה התומכת בשירותי קול על ה-WiFi. אולם, רק AT&T פנתה ל-FCC לבקש אישור להפעלת השירות, והופתעה לתשובה מה-FCC, שעל השירות הזה חלים כל ההנחיות של שירותי טלפוניה, כולל חובת אספקת שירותים שונים "לאוכלוסיות בעלות צרכנים מיוחדים" ובראשן כבדי שמיעה וחרשים. 

AT&T טוענת, ששירותי קול על WiFi מסופקים מזה יותר משנה ע"י כמה חברות סלולר ואף ע"י חברות כבלים, בסמארטפונים עם מערכות הפעלה אנדרואיד, ואיש לא דרש מהם להחיל על השירות הזה רגולציה מחמירה והם בכלל לא ביקשו שום אישור להפעיל את השירות הזה. רק כעת, שהשירות זמין לאייפונים, פתאום ה-FCC מחליט להחיל על השירות רגולציה מחמירה ההופכת אותו ללא מעשי (כך לטענת AT&T). 

AT&T גם טוענת, ששירותי קול על WiFi מסופקים בעולם זה מכבר ע"י כמה ספקי סלולר דוגמת: רוג'רס בקנדה, סמארטון בהונג-קונג, EE וודאפון בבריטניה, ולא מוטלת עליהם שום חובות רגולטורית של העבר, שמתאימות לעידן הטלפון האנלוגי הביתי הישן (החוק הזה נקרא TTY Rules, שנחקק ב-1964 בארה"ב, עוד לפני שחשבו בכלל שיהיה אינטרנט נייח ונייד ושניתן יהיה להעביר עליהם שיחות). 

עדכון 10.10.15: ביום חמישי 8.10.15 חברת AT&T קיבלה אישור מה-FCC שחוק "TTY Rules" לא חל על טלפוניה מעל ל-WiFi, והיום AT&T החלה לספק שירותי קול מעל לרשתות WiFi לאייפונים מכל דגמי 6 ו-6s עם iOS 9. השירות הופעל היום בכל ארה"ב, בפאורטו-ריקו ובווירג'ין איילנדס האמריקאיים. השירות יסופק (כנראה) בהמשך ללקוחות AT&T גם כשהם בנדידה (דהיינו: מחוץ לארה"ב) ובכך הלקוחות לא יצטרכו לשלם עלויות נדידה - Roaming בכל מקום שיש תשתית WiFi. בתגובה להודעת AT&T, הודיעה ורייזון שגם היא תספק בקרוב שירות כזה, ובכך כל ספקיות הסלולר האמריקאיות הגדולות תספקנה את השירות הזה ללקוחותיהן, מעל ל-WiFi. 

עדכון 20.11.15: חברת הבזק הענקית ורייזון (Verizon) קיבלה אף היא פטור מה-FCC וצטרף למתחרותיה לספק שירותי טלפוניה מעל לרשותה-WiFi שהיא מפעילה או שותפה בהן. נכון להיום, כל הספקים הגדולים בארה"ב החלו (או יחלו בקרוב) לס]ק שירותי קול על WiFi וזה כולל את at&t, ספרינט, T-Mobile וכעת ורייזון. 

מה קרוה בתחומים הללו בישראל?
די ברור, למי שקורא את האתר Telecom News, ששום טכנולוגיה או שירות חדש מכל מה שיש כאן, מתחילת הכתבה הזו ועד סופה, לא מוכר לתושבי ישראל ולא יהיה מוכר לתושבי ישראל, כל עוד משרד התקשורת הישראלי "שקוע בבוץ" של טכנולוגיות העבר.

יתרה מכך. חברת המחקר העולמית הגדולה ביותר - גרטנר, פרסמה אתמול את התחזית שלה ל-10 הטכנולוגיות, שתובלנה את העולם המערבי ב-2016. תמצית מסמך התחזית של גרטנר נמצאת כאן וגם ניתן לצפות בהדגמות ובהמחשה של הטכנולוגיות הללו כאן. המציאות של מדינת ישראל היא, שלמרות שאנו StartUp Nation וחלק מהטכנולוגיות הללו הומצא או פותח בישראל, תושבי ישראל לא יכירו את הטכנולוגיות הללו, לא ב-2016 וגם לא ב-2017 (ואולי בכלל לא. התודות לרגלטור הישראלי העוסק רק בעבר, ללא כל תכנית עבודה וחזון). 
 
5G 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים