Telecom News - ה-IoT יהרוס מודלים עסקיים רבים בכל התעשיות. ניתן להתכונן למהפכה הזו

ה-IoT יהרוס מודלים עסקיים רבים בכל התעשיות. ניתן להתכונן למהפכה הזו

דף הבית >> דעות ומחקרים >> אנליסטים >> ה-IoT יהרוס מודלים עסקיים רבים בכל התעשיות. ניתן להתכונן למהפכה הזו
ה-IoT יהרוס מודלים עסקיים רבים בכל התעשיות. ניתן להתכונן למהפכה הזו
מאת: אבי וייס, 12.11.15, 19:30Matt Hatton
 
מהפכת ה-IoT מתרחשת ממש כעת מול עיננו. לא כולם מבינים מה זה יעשה להם, לכלכלה ולעסקים. לכן, מי שלא רוצה להיות מופתע, צריך להמציא את עצמו מחדש. המומחה העולמי לתחום חושף תובנות חדשות.
 
"אני מאמין, ש-IoT זו הטכנולוגיה, שתוביל את עולם ה-ICT ב-10 השנים הקרובות", טוען מאט האטון (Matt Hatton), מייסד ומנכ"ל Machina Research. "זה לא רק ענן וסלולר. מנהל, שישתמש בטכנולוגיות הללו ויספק טכנולוגיות כאלו, הוא מנהל, שמבין את הקריטיות שלהן והתועלת שלהן לארגון שלו וללקוחות שלו. אני רואה מה קורה כשמנהלים עסוקים בשימור הקיים והעסקים שלהם נהרסו בגלל האינטרנט. זה נוגע לכל שוק, החל מרפואה וכלה בבנקאות. ה-IoT יהיה בכל מקום".
 
קיימתי ראיון בלעדי משותף עם מאט האטון (בתמונה), ודן בר לב (בתמונה למטה, מצד ימין), כדי לשמוע על עתיד עולם ה-IoT. דן בר לב הוא מנכ"ל חברת בינה (BYNH), שמספקת שירותי שיווק, פיתוח עסקי ומכירות בשוק המקומי והבינלאומי עם דגש על תחומי התקשורת, תיירות ופיננסים. החברה היא הנציגה של חברת Machina Research בישראל. לדן בר לב ניסיון של מעל 15 שנים עם חברות מחקר בינלאומיות לאחר שהקים את פעילות חברת Yankee Group בישראל, כיהן כסמנכ״ל מכירות בינלאומיות בחברה ולאחר מכן שימש כדירקטור פיתוח עסקי באירופה בחברת Informa (כיום OVUM). חברת Machina Research מובילה בעולם את תחום המחקר והייעוץ של תחום ה-IoT (ר"ת: Internet of Things), לרבות בתחומים משיקים דוגמת: M2M ו-Big-Data, ונמצאת כעת בשלבי כניסה לישראל.
 
שאלה: מה מטרת ביקורך בישראל?
מאט האטון: "אני פעם ראשונה בישראל והגעתי כדי להרצות כאן בכנס IoT, כי הזמינו אותי בתור מומחה עולמי ל-IoT להציג מהם 10 הנושאים המגדירים את התחום, שנקרא IoT.
 
אני מציג כאן בפגישותיי את נקודת המבט העולמית לתחום חדש זה, שנמצא כעת בשלבי תחילת פריחה גם בישראל.
 
לכן, ישראל, שהיא מעצמה טכנולוגית ומחפשת להוביל תחומים טכנולוגיים עולמיים חדשניים, אמורה להבין מה מחפשים בעולם בתחומי ה-IoT ולתת לזה פתרונות, במוצרים או בשירותים חדשים.
 
אנו רק בתחילת הדרך שלנו בישראל. יש לנו כבר לקוחות, שהכרנו מחוץ לישראל, לקוחות בינלאומיים דוגמת חברת טליט, שהיא ישראלית במהותה, וכעת ניכנס לשוק הישראלי באופן ישיר. היה ויש לנו קשר הדוק עם חברות ישראליות רבות הפועלות ברחבי העולם וכעת הגיע הזמן, שנהיה נוכחים פיזית גם בישראל, באמצעות נציג קבוע (דן בר לב)".
 
שאלה: לאן שוק ה-IoT העולמי הולך?
תשובה: "רבים מדברים על כך, שה-IoT הולך לענן, כמו כל שירותי המחשוב והתקשורת. אולם, המחקרים שלנו מראים בברור, שלא הכל הולך לענן. יש לנו הרבה מאוד סיבות לפקפק בהנחת המוצא הזו, שהכול הולך לענן.
 
כמי שחי בתחום הזה לא מעט שנים, אני חייב להדגיש, שאפליקציות של IoT מגיעות לשוק עם צרכים רבים, שונים ומגוונים, אלה יישומים, שרובם לא מתאימים בכלל לענן. יש חסרונות רבים במעבר לענן ציבורי או היברידי, בכל הקשור לזמן תגובה, לשיהוי והשונות בשיהוי, חוסר התמיכה באפליקציות זמן אמת בענן, בעיות בתחום הפרטיות ועוד.
 
לכן, אפליקציות IoT רבות דורשות התקנה מקומית ובעננים מקומיים. יש לזה כמה כיווני התפתחות מאוד מעניינים. סיסקו קוראת לזה Fog Storage, Fog Computing, או Fog Cloud: 'ענן של ערפל'. משמעות הביטויים הללו: שיהיו עננים קטנים בכל מכשיר קצה ולאו דווקא ב-Data Centers גדולים ומרכזיים. כנראה, זה התהליך שיקרה. אבל זה לא קורה היום או מחר, גם לא מחרתיים.
 
לכן, הענן, שאנו מכירים היום, ישמש ליישומים רבים. אולם, אפליקציות IoT רבות לא תהיינה בענן ציבורי, אלא תופעלנה מקומית, או לכל היותר בענן פרטי מקומי.
 
חשוב להבין, ש-IoT זה לא דבר אחד. זו תפיסת עולם המכסה תחומים רבים. זה יישום של אפליקציות רבות, שעושות דברים רבים, למטרות שונות ומגוונות. התחום זה הוא כמעט אין סופי".  
 
שאלה: למה החלטתם להתמקד במחקר וייעוץ לתחום ה-IoT?
תשובה: "אנו חברת מחקר המגיעה עם ניסיון רב שנים בעולם הטלקום ומפעילי התקשורת. לפני כ-5 שנים החלטנו להתמקד ב-IoT, כי זיהינו, שזה שוק מעניין הנמצא בתחילת צמיחה, שוק, שידרוש תשומת לב רבה מכל השחקנים בו ויש לנו הבנה וניסיון בתחום.
 
אנו כבר עם 11 אנליסטים המפוזרים ברחבי העולם ועוסקים רק בתחום ה-IoT עם צמיחה מתמדת בכמות הלקוחות. ההתמקדות הזו ב-IoT הוכיחה את עצמה".
 
שאלה: מה הלקוחות שלכם מבקשים מכם?
תשובה: "כל אחד, שנמצא בשוק הזה, יש לו צרכים אחרים. ממה שאני חש, יש שני כיוונים עיקריים של פלחי שוק המתעניינים בנושא:
א. ספקי שירותים. אלה בעיקר יצרנים, ספקי שירותים לעסקים ולארגונים ולאחרונה ספקי תקשורת גדולים עד קטנים. המדובר בעסקים הרוצים להיכנס לשוק ולא יודעים או לא בטוחים איך לעשות את זה.
ב. שוק המשתמשים המחפשים כיצד להשתמש נכון ב-IoT כדי לשפר את הביצועים שלהם ולהשיג יעדים עסקיים. המשתמשים הם שוק מאוד רחב, שכולל כמעט הכל, החל מרשויות מקומיות, דרך ממשלות וארגונים מכל סוג וכלה במשתמשי קצה פרטיים ועסקיים.
 
יש לא מעט ארגונים המעוניינים להבין כיצד משלבים טכנולוגיות IoT בתוך הארגון, באיזו צורה כדאי לעשות זאת, מהן הטכנולוגיות הקיימות שכדאי לבחור ומה השפעת היישום על רמת הביצועים ועל ההתנהלות העסקית של הארגון.
 
מהניסיון שלנו, שילוב IoT בארגון מכל סוג הופך את הארגון לדבר שונה לגמרי. זה למעשה מהפך פנימי, שהארגון עובר, בתהליכי היישום של IoT.
 
אני יכול לתת לך דוגמה אחת בולטת של לקוח שלנו, שהסכים להיחשף: Sealed Air, חברת ענק עם 25 אלף עובדים ופריסה ב-175 מדינות. החברה הזו, שסיפקה במשך שנים מכונות המייצרות עטיפות פלסטיק ואוויר, עברה למודל חדש ושונה לגמרי: המכונות ניתנות ללקוחות והיא גובה כסף רק עבור השימוש, כמו בגישת ה-SaaS. המהלך הזה נעשה אפשרי רק באימוץ טכנולוגיות IoT בתעשיית האריזות, אותה היא מובילה.
 
הרעיון המרכזי כאן הוא כזה: במקום למכור מוצר אתה מוכר שירות. זה דרש מחברת ענק כזו, שפעלה בעולם ה-Low Tech של תחום האריזות, לשנות הכל: מערכות שירות הלקוחות, שיטות הניהול, שיטות המכירה, ה-Billing, כל סוגי ההסכמים והמסמכים, ערוצי הפצה והקשר עם הלקוחות. במהלך כזה דרמטי משנה הארגון לגמרי את המיצוב שלו בעיני הלקוחות שלו".  
 
שאלה: מהם הנושאים בעולם ה-IoT, שאנשים מוכנים לשלם עליהם בייעוץ ומחקר?
תשובה: "יש כמה נושאים בולטים בעשייה שלנו. התחום הבולט הוא התחום הטכנולוגי. יש טכנולוגיות רבות, שנכנסו לשוק המקיף את עולם ה-,IoT ומנהלים מעוניינים להבין מה היתרונות של טכנולוגיה אחת מול אחרת ומה הטכנולוגיה, שתוכל לשמש אותם בצורה המיטבית כדי להשיג יעדים. בעיקר: באילו שווקים ובאילו תנאים לבחור בטכנולוגיה מסוימת מתוך המבחר הקיים.
 
ארגונים ועסקים רבים נכנסו לפעול בעולם הנייד. הם נתקלים בטכנולוגיות חדשות והם רוצים להבין לאן ללכת. זה תחום מאוד מבוקש.
 
כיוון אחר, שמבוקש אצל לקוחותינו, הוא להבין כיצד הארגון צריך להשתנות וכיצד צריך להתאים את הארגון לעולם ה-IoT. לארגונים שונים יש צרכים שונים וזה דורש ייעוץ ספציפי המתאים לארגון ספציפי. אין כאן 'פתרון בית ספר' המתאים לכולם.
 
לאחרונה פרסמנו מאמר על תחום המונטיזציה וגם תחום זה החל לעורר עניין. המוקד של התחום הזה: איך ניתן להרוויח מאפליקציות. הכוונה שלנו: מאפליקציות IoT. זה דורש תכנון ומחשבה על שיטות הפצה, גובה המחירים לכל שירות, ערוצי הפצה וכיו"ב.
 
תחום נוסף, שהחל לאחרונה לעורר עניין רב, הוא תחום עולם המידע, מה שמכונה Big-Data, כשבעיקר מתעניינים בתחום הפרטיות והגנות על המידע.
 
ארגונים רבים, שמשתמשים ביישומי זמן אמת בעולם ה-IoT, הבינו שיש צורך לנהל את המידע הזה בזמן אמת, בגלל ההכבדה הקשה הקיימת כעת באירופה וגם במקומות אחרים בעולם בנושא הפרטיות.
 
ההחלטות האחרונות ב-EU בנושא הפרטיות ומניעת מעבר של מידע לארה"ב ולעננים בינלאומיים המנוהלים מארה"ב, בגלל החשש מפגיעה בפרטיות, זעזעו את כל מי שעוסק בתחום ה-Data וה-IoT. זה יצר שאלות רבות. זה דורש לבחון איך ניתן לבנות פתרונות וליישם אפליקציות גם בעולם ה-IoT, שהשמירה על הפרטיות נשמרת בהן בצורה מלאה".
 
שאלה: מה אתם מציעים לסטארטאפים ישראליים בעולם ה-IoT (ויש הרבה), שאין להם כסף לשלם על ייעוץ ומחקרים?
תשובה: "אנו עוזרים לסטארטאפים ללא יכולת תשלום בכמה כיוונים. יש באתר שלנו חומרים חופשיים בכמות גדולה, אנו מפיצים ניוזלטר חופשי, אנו מקיימים וובינרים Online חופשיים. כך, סטארטאפים קטנים, שאין להם יכולת תשלום בתחילת דרכם, יכולים להיעזר בידע שלנו בלי לשלם על כך".
 
שאלה: מה המיוחד במחקר וייעוץ לעולם ה-IoT, ממחקר וייעוץ בכל תחום אחר?
תשובה: "בתחום, שבו אנו עוסקים, יש פער עצום של מידע ומקצוענות בעיקר בצד הטכנולוגי והיישומי. זה לא רק עניין של מהנדסים ושל יכולת תיכנות. זה בעיקר להבין איך מנהלים את המידע היוצא מכל סנסור של IoT.
 
בתחום, שבו אנו עוסקים, חסרים אנשים בעלי ידע וניסיון בתחום ניהול המידע הדיגיטלי. לכן, אני ממליץ היום לצעירים ללמוד את תחומי ניהול המידע. יהיה למקצוע הזה ביקוש רב בעתיד".
 
שאלה: לאן אתם מתפתחים כחברת מחקר ב-IoT?
תשובה: "אנו התאמנו את עצמנו למה שאנו מספקים ללקוחות. לפני כמה שנים, עסקנו בעיקר ב-M2M, כיום כולם מתעניינים ב-IoT. זה מכסה עולמות רבים. זה כולל מגוון רחב של טכנולוגיות הגדלות בקצב הולך וגובר. תחומים רבים משתנים ממש מול העיניים שלנו.
 
היינו בתחום הזה הרבה שנים, ממש עם תחילת המושג IoT. לכן, אנו מספקים יתרונות ללקוחות שלנו. במקביל, אנו מתכננים להיכנס לתחומים משלימים דוגמת: Drones, מוצרים ופתרונות בעולם ה-Nano, עולם מדפסות 3D ועוד. אנו רואים, שאלה נושאים המעניינים את הלקוחות שלנו. לכן, נקפיד להיות צמודים לצרכי השוק.
 
יש כיום עניין רב בתחומים ורטיקליים של עולם ה-IoT דוגמת e-Health, Automotive ו-Connected Cars. אנו רואים עלייה בהתעניינות ל-IoT בעולם החקלאות. אלה נושאים, שאנו מספקים בהם ייעוץ ומבצעים מחקרים, כי אלה תהליכים המתפתחים וגדלים היום מהר מאוד בעולם ה-IoT.
 
אנו מבצעים מחקרי שוק לא מעטים, כולל הערכות ותחזיות של הכנסות וגדלי שוק בפלחי השוק השונים בעולם ה-IoT. אנו מפרסמים לא מעט דו"חות ללקוחות שלנו בשווקים ורטיקליים.
 
אחד השווקים הוורטיקאליים, שעסקנו בו לאחרונה, היה תחום המתגים של דור 3 בסלולר מול מתגי דור 4, בכל הקשור לחיבור שלהם לעולם ה-IoT. זה צורך שעלה מכמה לקוחות שלנו.
 
אנו רואים, שיש שווקים רבים המבינים, שהחיבור של עולם ה-IoT עם עולם הסלולר הוא מאוד מורכב. להערכתנו, הפתרון המלא והנכון של חיבורי IoT סלולריים יגיעו רק בדור חמישי – 5G של הסלולר. זאת, כאשר רשתות הסלולר תהיינה בינלאומיות ומתאימות לכל סוגי מכשירי הקצה בכל מקום ולכל רוחב פס ולכל יישום.
 
לכן, פלטפורמות IoT כיום הן רק בתחילת הדרך. לקוחות רבים שלנו מחפשים כלים איך לפשט את החיבור של ה-IoT ברשתות התקשורת. יש המון עניין במחקרים הללו שלנו בתחומי תשתיות התקשורת ל-IoT. זה חלק מהמובילות שלנו בשוק הספציפי הזה. אנו מעוניינים לספק ללקוחות שלנו מבט מקיף ונכון לאן השוק הזה הולך בטווח הזמן של 10 שנים קדימה. זאת, משום שפרויקטים גדולים שלIoT  נבנים לפחות ל-10 שנים קדימה".
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
מאט האטון: "אני חושב שהמיקוד שלנו הוא בהבנת צרכי העתיד בעולם הטכנולוגי של ה-IoT. אני רואה את עצמי והצוות העובד עמי כמקצוענים לתחום הזה.
 
לכן, החלום שלי הוא למצב את עצמנו להיות המובילים העולמיים של טרנדים טכנולוגיים בתחום ה-IoT. אנו בדרך להשגת המטרה הזו. יש לנו כבר כמה הישגים חשובים. אולם, אני מרגיש, שאנו צריכים לגדול ולהתרחב כדי להפוך למובילים עולמיים.
 
אנו עושים את הטוב ביותר, שאנו יכולים, בכמות העובדים שיש לנו. אולם, גידול יביא לנו וללקוחות שלנו תועלות נוספות. אני מאמין, שכל חברה רוצה להיות מס' 1 בתחום ההתמחות שלה. אני שואף להגשים את זה בתחום בו אנו עוסקים. מבחינה מקצועית אני מאמין, שאנו אכן מס' 1 בעולם, וכעת אני חותר שנתרחב כדי שנוכל להגיע לנתחי שוק יותר גדולים ונגיע לכל מי שמחפש פתרונות בעולם ה-IoT ובתחומים המשיקים.
 
אני מאמין ומקווה, שנגיע למצב, שבו כל CIO בעולם יבחר בנו כשותף, שיעזור לו להבין לאן השוק הזה הולך, במה לבחור ואיך ליישם את הכיוונים החדשים הללו.
 
ה-IoT זו טכנולוגיה החוצה כלכלות, חוצה תעשיות, חוצה טכנולוגיות. לכן, היא דורשת התמחות ספציפית. עבורנו, ה-IoT הוא חלק מה-DNA שלנו. אנו מובילים בכמה מדינות דוגמת בריטניה, בה אני יושב, בתחום המחקר והייעוץ בעולם ה-IoT.
 
אנו מבצעים כל הזמן תחזיות מגוונות עבור כל החברות המובילות בעולם בתחום זה (והן מפרסמות את התחזיות הללו), דוגמת: סיסקו, וואווי, ארגון GSM ועוד. אני מאמין, שכל מי שרוצה לדעת לאן השוק הזה הולך, יגיע בסופו של חיפוש - אלינו".
 
בתמונה: מאט האטון (מצד שמאל), ודן בר לב (מצד ימין):
,דן בר לב ו-Matt Hatton
IOT
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים