איך בוחרים אקסלרטור? האם כדאי לפתח במאיץ ולעבור בין אקסלרטורים?

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> איך בוחרים אקסלרטור? האם כדאי לפתח במאיץ ולעבור בין אקסלרטורים?
תרבות האקסלרטורים (בתוספת החממות וה-Hubs), הפכה את ישראל, לכאורה, ל"גן עדן" עבור יזמים בתחילת דרכם. האם יש ערך לאקסלרטור עבור היזמים וכיצד בוחרים אקסלרטור מתאים? איך לא נופלים ל"שדה המוקשים" של פיתוח מוטעה? מנהלי אקסלרטורים מובילים בארץ נותנים טיפים.
מאת: אבי וייס, 12.4.17, 06:40רן סטיר

באזור רחובות, נס ציונה והסביבה "התארגנה מלמטה" קבוצה נכבדה של מתנדבים תחת השם Streets Hub, שכיום יושבת פיזית עם הסטארטאפים, אותם היא מקדמת ומלווה, בתוך האקסלרטור החדש (יחסית) Mesh ברחובות. זאת, בשת"פ גורמים רבים לרבות עיריית רחובות, 

ביום 3.4.17 התקיים מפגש מרתק תחת הכותרת: "להיכנס לראש של האקסלרטורים" (תמונות מהמפגש כאן), בהשתתפות מנהלי האקסלרטורים המובילים בישראל, כדי לנסות ולפצח את השאלה: בשביל מה יזם צריך בכלל אקסלרטור?

את האירוע הנחה יוסי ויניצקי, מנהל מערך ההיי-טק בבנק הפועלים, שנמנה על נותני החסות ליוזמת Streets Hub.

עומר ורד, מייסד משותף, Streets Hub: "זהו המפגש ה-15 של קבוצת Streets Hub, קבוצה המונה כבר מעל ל-1,700 חברים. הבאנו היום 5 מנהלי אקסלרטורים מובילים ומנוסים, כדי שנקבל מושג איך בוחרים אקסלרטור, איך לא לעשות טעויות באקסלרטור, האם כדאי לעבור בין אקסלרטורים זה אחר זה ומה הערך המוסף שיזם יכול לקבל מהאקסלרטור אליו הוא נכנס". 

רן סטיר, (בתמונה למעלה משמאל), מייסד משותף, Streets Hub: "אני גם יזם וגם חלק מה-Streets Hub. כולנו מתנדבים ובעלי ניסיון בעולם היזמות. היה לי ניסיון בעולם ההייטק ועברתי להיות CTO בכמה סטארטאפים. לאחרונה, החלטתי להקים סטארטאפ משל עצמי, בתחום הניהול הפיננסי של נדל"ן בארה"ב. מה שעזר לי לקבל את ההחלטה להיות יזם עם סטארטאפ משל עצמי זו הקהילה, שאני נמצא בה. כל התהליך שעברתי כלל המון מנטורינג וחברויות, שעזרו לי להקים את המיזם ולפתח את הכיוון, שבו אני עוסק כיום.

המטרה העיקרית של Streets Hub היא לקחת יזמים, שלא יודעים איך להתחיל את היוזמה שלהם, ולעזור להם להגשים את החלום ולהקים את המיזם שלהם ממש מאפס.

אנו למעשה עסק, שיצר קהילה, שהתגבשה וגם מיקמנו את עצמנו בתוך Mesh ברחובות. כיום אנו כבר עם 20 מיזמים, שאנו מסייעים להם להקים את המיזם ולהריץ אותו. עיריית רחובות תומכת ביוזמה שלנו ויש לנו כמה תורמים ובראשם בנק הפועלים ותודתי לבנק הפועלים התומך בנו מתחילת הדרך". 

מנהלי האקסלרטורים במפגש (בתמונה מופיעים מימין לשמאל):מנהלי האקסלרטורים

1. תום בר-אב, מנהל שיווק, MassChalenge: "בישראל אנו מאיצים כ-50 סטארטאפים. למחזור השני שלנו נרשמו כ-500 סטארטאפים כי שמעו עלינו ועל ההצלחה שלנו בארה"ב וברחבי העולם. אנו מחפשים יזמים ומיזמים בכל תחום כולל ב-Low tech, Social Impact ותחומים משיקים.

מעבר ל-500 הנרשמים מישראל קיבלנו עוד 150 בקשות מרחבי העולם, ליזמים הרוצים לבוא לאקסלרטור בישראל. הם שמעו, שפתחנו אקסלרטור בירושלים וזה נראה להם מתאים להגיע ולהשתלב כאן.

התכנית שלנו נמשכת 3 חודשים וסטארטאפים מובילים יגיעו לבוסטון ולניו-יורק, להציג את הפיתוחים שלהם בפני משקיעים ושותפים פוטנציאליים בארה"ב. אנו לא לוקחים מאומה מהיזמים. 

מהניסיון שלנו, סטארטאפים בתחילת דרכם עושים המון טעויות. חלק מהטעויות ניתנות לתיקון וחלק לא מבוטל - לא. לכן, הליווי של מנטורים מנוסים, ליווי צמוד, אמור למנוע את המצב הזה, שמוביל לאחוז כשלונות כה גבוה בישראל

סטארטאפים משנים את הכיוון שלהם במהלך ההאצה ולכן חשוב, שהם יהיו בסביבה מפרה, סביבה תומכת, גם מהמנטורים וגם מיזמים אחרים סביבם. חשוב, שהיזמים יתכננו את מהלך ההמשך לאקסלרטור, כי התקופה הזו של אקסלרטור עוברת מאוד מהר". 

2. ד"ר דנה שפר, מנהלת "מרכז ברוניצה ליזמות", האקסלרטור של הטכניון בחיפה: "אנו מריצים תכנית האצה ליזמים בשלבים מוקדמים עם מיקוד טכנולוגי. אנו מתעניינים במיזמים טכנולוגיים בכל תחום ובכל ורטיקל. אנו אקסלרטור כלל ארצי, לא רק של הטכניון. הדרישה היא, שבכל צוות יהיה לפחות סטודנט אחד ממוסד להשכלה גבוהה בישראל. 

אנו מחפשים בעיקר צוותים ורעיונות בשלבים ראשוניים. התכנית שלנו היא בת 6 חודשים ומורכבת מכמה שלבים. כ-30 צוותים מתחילים את המחזור ובחצי הגמר אנו יורדים ל-10 עד 12 צוותים. אנו לא לוקחים מאומה מהיזמים, כי זו השקעה של הטכניון בקידום עולם היזמות בישראל. 

יזמות היא לא דבר, שנולדים אתו. אפשר ללמוד את התחום. כל יזם מגיע למיזם עם התכונות שלו, הידע שהוא רכש, ההתנסויות שלו. תהליכי הלמידה וההתנסות הם תהליכים מתפתחים ולכן חשוב כאן נושא הנטוורקינג. המחקרים מראים, שיזמות טובה היא בלמידה דרך התנסויות. לכן, יש חשיבות לקיומם של האקסלרטורים, שמאפשרים התנסויות בסביבה מבוקרת המגיבה במשוב מיידי ליזמים". 

3. ליאור וייצמן, מנהל תחום סטארטאפים וקשרי מפתחים, IBM ישראל: "אנו מחפשים סטארטאפים, שיכולים לשתף פעולה עם IBM על בסיס גלובלי - עולמי ורצוי מיזמים טכנולוגיים אחרי שלב ה-Seed. אנו כעת מצויים בעיצומה של ההרשמה למחזור השישי שלנו, הרשמה לאקסלרטור שלנו הקרוי Alpha Zone

באקסלרטור אנו מחפשים מיזמים, שגייסו סיד ונמצאים בשלב A עם מוצר מינימלי או פרוטוטייפ ועם צוות מפתחים בתוך הסטארטאפ. מבחינתנו סטארטאפ זה עד 5 שנים מיום הקמת המיזם. התכנית שלנו נמשכת 5 חודשים ומלווה ע"י צוות קבוע במשרה מלאה מתוך IBM, שעובדים כדי לבצע אינטגרציה טכנולוגית של המיזמים ופיתוח עסקי ליזמים ולרעיונות, שהם מפתחים.

העיקר עבור היזמים: אנו מציגים אותם בפני הלקוחות שלנו בכל רחבי העולם. הם חלק מאתנו וזה ייתרון עצום לכל מיזם. לכן אנו מחפשים יזמים, שיש להם פתרונות המתאימים לארגונים גדולים.

IBM מוכיחה כבר יותר מ-100 שנה, שאנו יודעים איך לפתח פתרונות לארגונים גדולים ולספק להם שירות. כך, שאנו מכירים היטב ומקרוב את הסביבה של ארגונים גדולים. אין שום בית-ספר, שיכול ללמד יזמים איך מפתחים טכנולוגיות לחברות ענק, כי זה נושא, שמשתנה כל הזמן לפי פלחי השוק ולפי הלקוחות. 

לכן, פתיחת הדלתות לארגונים הגדולים היא צעד חשוב לכל יזם. אנו לא לוקחים מאומה מהיזמים ומגינים על ה-IP של היזמים, למרות שהם מפתחים על המערכות שלנו, שאנו מעמידים לרשותם. המודל הזה מאוד מצליח ויש לנו כבר סיפורי הצלחה לגישה המאוד ייחודית שלנו להאצת יזמים". 

4. תאיר קובלסקי, לשעבר מייסדת ומנהלת HAC וכיום מנהלת SigmaLabs: "אנו אקסלרטור מסוג 'פרו-בונו', כלומר ללא עלות. אנו עוזרים לסטארטאפים במיוחד בתחילת דרכם.

לפני כן יזמתי, הקמתי וניהלתי את HAC בהרצליה כחלק מפעילות עיריית הרצליה. לאחרונה, האקסלרטור סיגמא-לאבס התמקם ברחוב תושיה בתל-אביב במיקום חדש ומשדורג ואנו פתוחים ליזמים לעזור להם בתחילת דרכם בתכנית בת 4 חודשים. 

העיקר: אנו לא לוקחים מאומה מהיזמים ומריצים בין 4 ל-6 מיזמים בכל מחזור, עיקר המימון מגיע מ: Entrée Capital & Yahoo. בנוסף, יש לנו שותפים רבים המסייעים ליזמים בכל תחום. כל מיזם מקבל מנטור צמוד, כשהמנטורים הם כולם אנשים, שכבר הקימו סטארטאפים והצליחו. עד כה סיימו אצלנו 20 סטארטאפים וכעת אנו בהרשמה פתוחה למחזור החמישי. 

כשיזם בוחר את האקסלרטור, הוא צריך לבנות לעצמו קודם את המפה של העתיד של המיזם ולבחון האם האקסלרטור, שאליו הוא פונה, יכול להוביל את המיזם לנקודה, שהמיזם הולך אליו. היזמים חייבים לבחון בזהירות איזה אקסלרטור מתאים להם ויכול לקדם אותם במפת ההתפתחות שלהם, אחרת הם סתם מבזבזים את זמנם ואת משאבי האקסלרטור והמשאבים האישיים של היזמים.

חשוב ליזמים לא להתאהב בתכניות של האקסלרטורים ולעבור אקסלרטור אחרי אקסרטור, רק כדי להימנע מלצאת לחיים האמיתיים. אולם, זה לא סותר אם הולכים לאקסלרטור ליזמים מתחילים ואחר כך הולכים לאקסלרטור המיועד לחברות בוגרות יותר דוגמת האקסלרטור של IBM או של מיקרוסופט, או שבוחנים יציאה לאקסלרטור בחו"ל, אם השוק נמצא באותה מדינה, שבה ממוקם האקסלרטור הזה.

אנו לא מעוניינים במיזמים המפתחים את היוזמה שלהם בחברת תוכנה חיצונית מחו"ל ב'מיקור חוץ'. זה פתח לצרות אין סופיות. הניסיון שלנו וגם של אחרים מצביע, שפיתוח בחברה חיצונית בחו"ל, מוביל לפתרון מלא באגים, שלא יודעים בסוף איך לתקן אותם. הגישה הזו מובילה למצב שבו כשנגמר הכסף לשלם למפתחים מחו"ל, ותמיד הוא נגמרבשלב כלשהו, היזמים עומדים בפני 'שוקת שבורה' בתחום הפיתוח. לא פעם המפתחים מחו"ל נעלמים עם הפיתוח, מעתיקים רעיונות, ומסבכים את היזמים. אני אומרת ליזמים כאלה: אתם אם מפתחים בבית תוכנה בחו"ל, תקחו בחשבון, שזה לא פיתוח שלכם ולא בשליטה שלכם ובסוף כנראה הכסף שלכם והפיתוח הזה ייזרקו לפח". 

5. גיא קצוביץ, 
לשעבר מנהל תכנית היזמות של בוגרי 8200 וחבר הנהלת האקסלרטור של 8200 וכיום מייסד-שותף ומנהל בתכנית חדשה בשם Splash Ventures: "כיום אני עסוק ביוזמה חדשה, שמתכננת לקחת סטארטאפים ישראליים ל-3 חודשים ללוס-אנג'לס בארה"ב, לתכנית ייחודית לחשיפה לשוק היזמות וההשקעות האמריקאי - שם. אנו בתחילת הדרך וכאן אתאר את הניסיון, שצברתי בניהול תכנית ההאצה EISP של עמותת בוגרי 8200. 

התכנית של EISP היא תכנית האצה ליזמים בכל שלב, גם משלב הרעיון ועד ל-Seed. אנו נעזרים ברשת הבוגרים של 8200 המונה מעל ל-16 אלף איש, כדי לקדם ולהאיץ את הסטארטאפ. האקסלרטור של בוגרי 8200 אינו עסק למטרות רווח ולכן אנו לא לוקחים דבר מהיזמים. התכנית היא בת 5 חודשים וזה כולל גם הוצאה של משלחות של יזמים לחו"ל. התכנית פתוחה לא רק ליוצאי 8200 והיא זוכה לביקוש רב, לאור ההצלחות של התכנית הזו.

תכנית האצה אמורה לקחת מיזם מנקודה A לנקודה B. זה לא בפרמטר אחד אלא במכלול פרמטרים. לכן, קודם כל יש להגדיר מהם הפרמטרים הללו, כדי שניתן יהיה לבחון אם המטרה של ההאצה הושגה. רוב האקסלרטורים שמים בראש הפרמטרים לבחינת הצלחה את נושא גיוס ההון הראשוני. לדעתי זה לא נכון ולא מתאים לכל המיזמים. 

הסיבה: שוק הסטארטאפים הוא שוק א-סימטרי. יש מעט מאוד, שמקבלים השקעות חיצוניות ומתקדמים דרך קבלת השקעות. קבלת השקעות אינה תנאי הכרחי להצלחה. אני מאמין, שתפקידו של אקסלרטור לסייע ליזמים במתן כיוון נכון לגבי שוק המטרה שלהם ואיזה שוק כדאי להסתכל עליו. הרבה יותר חשוב מקבלת השקעה זה ביצוע ולידציה (אימות הפיתוח) עם האנשים הנכונים בצוות המיזם. 

באקסלרטור של 8200 עברו כבר מעל ל-180 חברות והבוגרים שלנו גייסו מעל ל-400 מיליון דולרים במהלך או בסוף התכנית, 4 כבר עשו אקזיט. כך, שיש לנו רקורד מוכח בתחום ההצלחה בהאצת מיזמים.

ב-Splash Ventures נתחיל את המחזור הראשון באוגוסט 2017. כעת אנו במיונים אחרונים של היזמים שנרשמים. ביצענו בפברואר 2017 פיילוט של 8 סטארטאפים, שיצאו לשבוע לארה"ב. 2 מיזמים חזרו משם עם השקעות מארה"ב. כך, שזה עודד אותנו להתקדם בבניית התכנית, שבקרוב נציג אותה במלואה".

בתמונה: המנחה, יוסי ויניצקי (מימין) עם מנהלי האקסלרטורים שהשתתפו בפאנל:
מנהלי האקסלרטורים
 
TLV-Generator 
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

חג שבועות שמח לכל קוראינו!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


15-16/9/2020 - ChipEx2020  

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי    

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה מבלבלים את המוח לציבור בנושא המכונה "שוק סיטונאי"? - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
PIXABAY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים