Telecom News - קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמל מאיר טובול

קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמל מאיר טובול

דף הבית >> מאגר כתבות ראשיות >> קטע מהספר "בשבי המצרי"/אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמל מאיר טובול
קטע מהספר "בשבי המצרי" מאת אבי וייס עורך טלקום ניוז לזכר סמל מאיר טובול ז"ל
מאת: אבי וייס, 29.4.17 ,20:00 מאיר טובול ז"ל 

הפרק הפותח את ספרו של 
אבי וייס עורך Telecom News – "בשבי המצרי במלחמת יום הכיפורים – יומנו של שריונר", שיצא לאור בהוצאת משרד הביטחון ב-1998 ב-2 מהדורות, הובא ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ה - כאן.

ביום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ו, הובא קטע מתוך פרק ג' בספרכאן, לתיאור נפילתו ולזכרו של מפקד הטנק סגן ניסן כץ  ז"ל, סטודנט בטכניון בחיפה, בן 25 בנופלו, מגדוד 410 חטיבה 600, שהבת שלו נולדה בתזמון מדהים באותן הדקות בהן נהרג בקרב.

ביום הכיפורים תשע"ז, הובא קטע מתוך פרק ד' בספר - כאן, שמתאר את רגעי הקרב האחרונים עד לנפילה בשבי ב"מתחם מיסורי" ב"חווה הסינית", קרב של חטיבה 600, בו נהרג (בן 25 בנופלו) הסמ"פ סרן מנדי פלד (פייביש) ז"ל, שקטע את טיולו בארה"ב כדי לחזור לארץ ולהילחם.

כעת, לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל תשע"ז, מובא קטע  מתוך פרק ה' בספר, שמתאר חלק מהיום הראשון בשבי המצרי, לזכר סמל מאיר טובול ז"ל, נהג טנק מגדוד 410, שנפל בשבי המצרי בקרב של חטיבה 600  ב"מתחם מיסורי" ב"חווה הסינית", והלך לעולמו (בן 26 בנופלו) בשבי המצרי

 
הספר "בשבי המצרי", שכולל 108 עמודים, נכתב בביתן 30 בבית החולים תל-השומר במהלך החודש הראשון לאחר החזרה מהשבי המצרי (במהלך דצמבר 1973), כאשר כל הפרטים היו עדיין טריים וזכורים היטב, ופורסם ב-1998, לאחר שכתב-היד היה מונח 25 שנה במגירה.

הספר הוא יומן מפורט המהווה תעודה אנושית מזעזעת, על קורותיו של תותחן טנק בקרבות מלחמת יום הכיפורים בסיני ולאחר נפילתו בשבי המצרי ב"חווה הסינית" במתחם "מיסורי". בספר תיאור אמיתי של מה שהתרחש בכלא המצרי: עינויים, מעללים נפשעים של הסוהרים, חקירות אכזריות, ואפילו הרג שבויים. זאת, מול מאמציהם של השבויים לשמור על צלם אנוש. תוך כך מתוארות גם דמויותיהם של חיילים וסוהרים מצרים וזוטות-ההווי, המחרידות והמגוחכות כאחד, של בתי הכלא המצריים.

22 באוקטובר 1973


"…המשאית הגיעה לפרברי קהיר. החיילים המצרים היו שיכורי ניצחון וצעקו לעבר הקהל "יהוד! יהוד!". הם אילצו אותנו לצעוק במקהלה "יחי סאדאת" ו"יחי הגיבור שאזלי". החיילים איפשרו לנערים מתוך האספסוף לעלות על המשאית, לרקוד ולירוק עלינו.

נשענתי המום וחבול על דופן המשאית ונאנחתי כשמטר המכות והבעיטות היה נוחת עלי. דיממתי בין הכרה לחוסר הכרה, ומצאתי עצמי מוטל על הקרקע. הגענו לבית הכלא. מילמלתי "מיא, מיא" (מים), אך במקום מים זכיתי למטר בעיטות. מישהו תפס בשערותי הארוכות וגרר אותי על פני האדמה.

כשהתעוררתי מעלפוני מצאתי את עצמי מוטל על רצפה קרה. לא היה לי מושג היכן אני נמצא. ידי הכפותות מאחור התנפחו, והיתה לי תחושה של שיתוק בהן. כל תזוזה של גופי העבירה בי מעין מכת חשמל נוראה. רציתי לראות לאיזה מקום הושלכתי. באמצעות הברך הרמתי מעט את הכיסוי השחור שעל עיני.

היה זה תא קטן מבטון, שרצפתו אבן. מולי היתה דלת ברזל עבה. בחלק העליון שלה היו כמה סורגי ברזל ותריס הזזה עשוי ברזל גם הוא. תריס הברזל היה פתוח, ודרכו חדר אור מנורה מן המסדרון. עצמתי את עיני וניסיתי להתגבר על הכאבים.

כעבור זמן קצר נפתחה הדלת בפתאומיות בחריקה צורמת ומבשרת רעות. בטני התכווצה ונשימתי נעצרה. כל שרירי גופי נמתחו בציפייה להתעללות. לפתיחת הדלת הקולנית היתה השפעה מפחידה ביותר. לאחר מכן התברר לי, שהשיטה הזאת נהוגה במקום. ההתפרצות הפתאומית מדהימה את הקורבן ומפחידה אותו.

כמה חיילים מצרים נכנסו לתא ומדדו את נעלי. נעלי גדולות – מס' 47 – ובכל זאת נמצא חייל, שנעלי התאימו לו והוא חלץ אותן מרגלי כמוצא שלל רב. הוא הוריד בצהלה גם את הגרביים האדומים שנתן לי מנדי ב-19 באוקטובר לאחר שחזרנו מ"אפריקה". מעתה הייתי יחף.

שכבתי על צידי כדי לצמצם את המגע עם הרצפה הקרה. הצינה החלה לחדור לתא, וכפות רגלי החשופות הלכו והתקררו. חשבתי שהגיע הלילה. נזכרתי בכלבתי, שישנה בחדרי בלילות החורף. היא היתה מצטנפת על הרצפה ומחממת אותה בלי לשנות את תנוחתה במשך כל הלילה. הצטנפתי גם אני בפינה ללא תנועה, ונשכתי את שפתי כדי להשכיח את הכאבים האיומים בכל חלקי גופי.

המנוחה לא נמשכה זמן רב. שוב נפתחה הדלת בפתאומיות, וחיילים מצרים נכנסו לתוך התא. הם קרעו את סרבל הטנקיסטים שעלי, מכיוון שהיו מעוניינים בריצ'רץ' הפלסטי של הסרבל. לאחר שהסרבל נחתך בסכין, הוא הפך לסמרטוט תלוי על גופי. לאח מכן נכנסו לתאי מדי פעם חילים מצרים, בשלב ראשון הם הקימו אותי, הצמידו אותי לקיר, כי לא יכולתי לקום בכוחות עצמי, הכו אותי ומשכו בשערותי. הם פשפשו בכיסי ותלשו פיסות בד מהסרבל למזכרת.

עבר יום שלם מבלי שעשיתי את צרכי. זחלתי אל דלת התא ודפקתי עליה בכפות רגלי. נכנס סוהר. ביקשתי מעט מים ואפשרות לעשות את צרכי. בתגובה, הוא הוציא שוט ברזל קטן והצליף באכזריות על גפי ועל כפות רגלי החשופות.

ויתרתי על הרעיון להגיע לשירותים כלשהם, ועשיתי את צרכי במקום בו ישבתי. מעתה הייתי מוטל בתוך שלולית מצחינה. החיילים המצרים שנכנסו לתא קראו לי "חזיר", וירקו עלי בשאט נפש.

כעבור כמה שעות של שהייה בתא, נגררתי מהתא ונאמר לי לעמוד זקוף במסדרון. עיני היו מכוסות עדיין. החיילים המצרים שעברו במסדרון נתנו לי מידי פעם את "המכה הסטנדרטית". כעבור זמן-מה התמוטטתי ונפלתי. החיילים הקימו ואתי ואז שמעתי מתוך ערפול החושים קול בעברית: "מה שמך ודרגתך?".

לא הייתי מסוגל לענות. "מיא, מיא", לחשתי. שפתי היו יבשות ונפוחות. לא נתנו לי כוס מים, אלא התיזו מעט מים על פני. ליקקתי את טיפות המים שנתלו על שפתי ואז זרקו אותי חזרה לתא.

קבוצה של חיילים מצרים עברה מתא לתא. הם התעללו בכל אחד מהשבויים. שמעתי את שכני בתא הסמוך צועק ונאנק וידעתי שלאחר מכן יגיע תורי. הזעקות שניסרו במסדרון, שקישר בין התאים, היו נוראות. חלק מחברי, שהיו פצועי כוויות, סבלו כנראה יותר ממני. מאחד התאים זעק מישהו זמן רב מתוך בכי: "למה? למה? למה?…אמנת ז'נווה". רציתי שישתוק, כיוון שהבחנתי, שהוא רק העלה את חמתם של הסוהרים. חשבתי, שעליו לסבול בשקט ולשתוק, כי את אמנת ז'נווה הסוהרים לא קראו.

הצווחות מן  התאים נשמעו כשל חיה פצועה והן חזרו ונשנו. צוות המענים עבר מדי כמה דקות בתאי, ובין סיבוב לסיבוב הייתי זוכה לכמה דקות של מנוחה. השלמתי עם המוות. בראשי צפו תמונותיהם של שוש והמשפחה כשהם הולכים אחרי הארון שבו מונחת גופתי. חשבתי גם על הפיאט 600 שלי, שהשארתי בנקודת הריכוז בעת הגיוס.

מסיבוב לסיבוב נעשה מצבי חמור יותר. הדם לא פסק לטפטף מאפי ופצעים חדשים צצו והופיעו על גופי כתוצאה מן המכות. כל אחד מצוות המענים התמחה בנושא מסוים. אחד היה מכה באלה על הראש, הצוואר והכתפיים, השני היה בועט בצלעות ובבטן, והשלישי היה מכה בשוט ברזל על כפות הרגליים, וזה היה הכאב הנורא ביותר. כל הצלפת שוט על רגלי החשופות גרמה לי זעזוע, שנדמה היה לי, שאין גרוע ממנו. נמנעתי בכל כוחי מלהוציא צעקות מפי. המצרים הפסיקו את העינויים כשהייתי יורק דם מפי.

הם דרשו שאקלל את משה דיין ואת גולדה מאיר. לא עשיתי זאת, פשוט, לא הייתי מסוגל לדבר. גרוני היה יבש כמדבר צחיח ובמוחי עלתה המחשבה, שהמצרים נוהגים כנאצים. בצעירותי קראתי ספרים רבים על השואה, בייחוד את ספריו של ק' צטניק, והתיאורים המזעזעים שלהם צצו במוחי.

הרגשתי כמקק הנמעך בבוהן על הקיר. התחלתי לשנוא את המפקדים, ששלחו אותנו למשימת ההתאבדות. אך בעיקר העביר אותי על דעתי הצמא העז. מניעת המים היתה חלק מהעינוי הגופני ונפשי. ברז המים היה פתוח במסדרון והמים זרמו שם ללא הרף בקול שאון. ואז החלו ההזיות.

תמונות של ארגזי מיץ צפו מול עיני. ראיתי עצמי מהלך ברחובות חיפה מקיוסק לקיוסק ושותה בקבוקי מיץ בזה אחר זה. לאחר מכן החלה הזיית הגלידה: מנת גלידה עם קצפת ופירות בתוספת קרם שוקולד היתה תלויה ועומדת מול עיני במשך זמן רב. כל אימת שהייתי מושיט את ידי לתפוס אותה היא היתה נעלמת. גם ברזי גזוז חלפו מול עיני. הגזוז תסס לקול שקשוק המים, שזרמו בברז שבמסדרון. העינויים נמשכו, ולא הבחנתי בין יום ולילה, ואז הגיעה שעת החקירה...". 

אחרית דברבקרב, שהתחולל ביום 21.10.1973 מדרום מזרח לאיסמעיליה, ליד מוצב "מיסורי", נפצע מאיר טובול ונפל בשבי המצרים, וביום י"ג בחשוון תשל"ד (8.11.1973) מת בשבי. גופתו של מאיר טובול ז"ל הוחזרה על-ידי המצרים. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין באשדוד. השאיר אחריו הורים, חמישה אחים וחמש אחיות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל.

 
הספר בשבי המצרי 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים