Telecom News - חשיפת התרגיל של "עשיית קופה" על הכיס של כרבע מיליון בעלי דומיינים

חשיפת התרגיל של "עשיית קופה" על הכיס של כרבע מיליון בעלי דומיינים

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> חשיפת התרגיל של "עשיית קופה" על הכיס של כרבע מיליון בעלי דומיינים
איגוד האינטרנט הישראלי נכנס לסחרור, שיכול להוביל אותו לפשיטת רגל, בגלל תרגיל פיננסי, שהוסתר היטב עד היום ושבוצע ע"י הרשמים (עסקים הרושמים דומיינים ברישיון מאיגוד האינטרנט) בשת"פ האיגוד. מדובר בתעלול, שנולד בעקבות העלאת מחירי הדומיינים בכ-30% בשנה שעברה. התוצאה: אין מי שייצג את האינטרסים הציבוריים באינטרנט הישראלי וניתן לשדוד חופשי את הציבור ולהפקיע מחירים חופשי, בחסות איגוד האינטרנט הישראלי, שעומד כעת ממש על שפת התהום, בגלל אוסף החלטות שגויות ובזבוז כספים למטרות סרק - שכשלו. 
מאת: אבי וייס, 1.6.19, 20:38נשיאת איגוד האינטרנט הישראלי

לקראת סוף השנה שעברה (2018), העלה לפתע איגוד האינטרנט הישראלי את מחירי רישום הדומיינים בבת אחת בכ-30%.

חשפנו זאת בכתבה תחת הכותרת: "למה מחירי הדומיינים קפצו בבת אחת בכ-30%? ככה. כי אפשר". החשיפה הזו היא רק רקע והקדמה לחשיפה החדשה כאן.

תזכורת: נשיאת האיגוד היא פרופ' קרין נהון (בתמונה משמאל) ומנכ"ל האיגוד הוא עו"ד יורם הכהן.

לקראת האספה השנתית של האיגוד לשנת 2019 שתיערך ב-18.6.19, פורסמו חלק מהמסמכים, שאמורים להיות מוצגים לחברי האיגוד לקראת האספה השנתית, ובאחד המסמכים הללו גיליתי את אחד התרגילים הכי מכוערים ואנטי-ציבוריים, אנטי-צרכניים ומקוממים, שבוצעו באיגוד האינטרנט הישראלי (מעבר להעלאת המחיר הלא סבירה של 30%), תרגיל של "לקנות בזול ולמכור ביוקר".

התרגיל הזה ישאיר את האיגוד כמעט ללא הכנסות השנה (2019), אלא אם תבוצע העלאה גדולה נוספת של מחירי רישום הדומיינים, כדי לסגור את "הבור" בסדר גודל של כ- 6 מיליון ש"ח (מכלל כ-11 מיליון ש"ח תקציב שנתי ל-2019), ועלול להוביל להתמוטטות האיגוד מבחינה כלכלית. זאת, מעבר לדיון, שמתקרב להכרעה בבית משפט, בעניין (אי) תשלום מיסים, שימוטט סופית (בכל מקרה) את האיגוד.

רואה החשבון של האיגוד וגם מבקר האיגוד הציגו הצעות לתיקון מיידי (מעבר של האיגוד למודל חוקי אחר של עמותה, מודל הנקרא "מלכ"ר מעורב"), כדי לנסות ולהציל את האיגוד מהתרסקות כלכלית חמורה, אבל ההצעות שלהם הלכו למגרסה.

גם ההצעות של חבר ותיק מאוד של האיגוד - רפי הוידה (בתמונרפי הוידהה משמאל), למשל כאן, והצעות חדשות ומעודכנות, שהועברו להנהלת האיגוד, לדוגמה: הצעות מלפני יומיים נמצאות כאן, ומלפני 4 ימים נמצאת כאן), עד כה - כל ההצעות הללו נזרקו לאותה מגרסה, מגרסת נייר משוכללת ומהירה ביותר, שנמצאת, כנראה, בלשכת מנכ"ל האיגוד. 

לכן, שלחתי ביום 27.5.19  את סדרת השאלות הדחופות הבאות לצמרת איגוד האינטרנט הישראלי:
"שלום רב,
על פי דו"ח מבקר האיגוד (כאן) סעיף 5.5 (עמוד 10), מכלל הכנסות האיגוד מרישום דומיינים בשנת 2018 (כמופיע כאן עמוד 11 באור 10) שהיו 8.048 מיליון ₪, סך של 5.992 מיליון ₪ - היו מקדמות של הרשמים, כדי לרכוש רישום דומיינים "על החשבון" העתידי, לפני שמחירם עולה.

כלומר: כ-6 מיליון ₪ מתוך 8 מיליון ₪ הכנסות מתחום הדומיינים ב-2018 הם תרגיל פיננסי של הרשמים, במטרה "לעשות קופה" על הכיס של הציבור (שיקול עסקי לגיטימי של הרשמים, אבל האיגוד היה אמור לטפל בזה מיוזמתו, כמי שאמור לייצג את האינטרנט הציבורי ולא את האינטרס העסקי).

לכן עולות כאן השאלות הבאות:
א. למה האיגוד הסכים לתרגיל הפיננסי הזה ב-2018, מי אישר אותו והיכן ההחלטה המאשרת את התרגיל הפיננסי הזה?
ב. האם התרגיל הפיננסי הזה נעשה ע"י כל הרשמים ואם לא - ע"י מי מהרשמים ובאיזה היקף?
ג. איך האיגוד שומר על האינטרסים של בעלי הדומיינים (כלומר: הציבור), מפני הפקעת מחיר של הרשמים (שקנו רישום דומיינים במחיר זול וימכרו אותם לציבור לפי המחיר החדש, הגבוה יותר, ויגדילו את רווחיהם בצורה מאוד תלולה בתרגיל הזה)?
ד. למה האיגוד לא יוצא במבצע הנחות לציבור (כמו שנעשה בעבר), עם רשמים, שיסכימו לכך, לאור התרגיל הפיננסי הענק הזה?
ה. האם העובדה, שכ-6 מיליון ₪ מכ-8 מיליון ₪ הכנסות מדומיינים ב-2018 הן תרגיל פיננסי, המשמעות היא, שחלה נפילה תלולה בהכנסות מרישום דומיינים בישראל ב-2018? כלומר: שכל הרעיונות והתכניות להגדיל את כמות הדומיינים בישראל - כשלו.
ו. האם לאור כך, התחזית של האיגוד בתקציב ל-2019 (כאן) שבשנת 2019 ההכנסות מרישום דומיינים תעמודנה על 10.185 מיליון ₪ - היא פיקציה, שלא לומר הטעיה, או טעות, או חלומות באספמיה. שכן רוב הדומיינים לרישום ב-2019 נרכשו כבר ב-2018 בתרגיל הפיננסי הנ"ל של הרשמים במחירים הקודמים?
ז. האם בכך האיגוד לא נכנס לסחרור של "סמטה ללא מוצא", של העלאת מחירי רישום הדומיינים - כל שנה ובתלילות (כמו שבשנה שעברה זה עלה בכ-30%), בגלל שהרשמים תמיד יקנו רזרבות במחיר לפני העלאתו, כדי "לעשות קופה" על חשבון הציבור?
ח. כיצד האיגוד נערך למפולת הכספית הזו (מול הוצאות גוברות ועולות, לרבות אפשרות להפסד בבית משפט בעניין המיסוי, המשך השקעות ענק בפרויקטים כושלים, תוספת כוח אדם שלא לצורך ועליית שכר ותנאי שכר מתמדת)?
ט. מה עמדת האיגוד להצעת הגוף המבקר (סעיף 8.2.7) ורואה החשבון המבקר, לשנות את הגדרת האיגוד למלכ"ר מעורב, כלומר מלכ"ר משלם מיסים (ואז, תרגילים פיננסיים כמו שנעשה ב-2018, הם חלק לגיטימי מעיסוק פיננסי, של עסק למטרות רווח)?
 
תגובת איגוד האינטרנט הישראלי:
"האיגוד קשור עם הרשמים הפועלים מטעמו בהסכמים מחייבים, ובמסגרתם עליו ליידע אותם 30 יום מראש על שינויים בהסכם, ובין היתר בשינוי בעלות דמי רישום שמות המתחם - וכך נהג. חלק מהרשמים בחרו להקדים את הוצאותיהם ולרכוש מראש זכויות לרישום שמות מתחם. האיגוד לקח צעד זה בחשבון, ונערך בהתאם.
לגבי הנתונים שאתה מציג כבסיס לשאלותיך: הנחת היסוד שלך שגוייה. ההכנסות שנוצרו בעקבות הקנייה המוקדמת שהתבצעה מטעם הרשמים, הן בנוסף לסכום ההכנסות הכולל.  
כל המידע אודות הדיון והשיקולים שקדמו להחלטה בנושא העלאת מחירה של יחידת רישום שם מתחם, ניתנים לצפייה באתר האיגוד. תוכל ללמוד משם שמדובר היה ברצון לשמר את היציבות התפעולית של מרשם שמות המתחם מרחב IL. ההחלטה אושרה ברוב קולות על ידי הוועד המנהל של האיגוד, לאחר שב-12 השנים האחרונות, מאז הכנסת מערך הרשמים המוסמכים מטעם האיגוד לפעולה והפסקת פעילות הרישום הישירה, הוזל המחיר מספר פעמים".

כפי שכל אחד יכול לראות, לא רק שלא קיבלתי שום תשובה לשאלותיי, קיבלתי למעשה הכרה בכך, שלאיגוד בכלל לא אכפת מהתרגיל הפיננסי ומהפקעת המחיר לציבור הרחב (שאותו אמור האיגוד לייצג ולא את הרשמים), תרגיל של רכישת דומיינים במחיר שלפני ההעלאה של 30% ומכירת הדומיינים לציבור במחיר החדש - אחרי ההעלאה של 30%.

יתרה מכך, ההכנסות מרישום דומיינים הם כ-7-8 מיליון ש"ח כל שנה וזה רוב מוחלט של הכסף המשמש את האיגוד לכלל פעילויותיו, ולא חלו שינויים משמעותיים בסכומים הללו בין שנת 2017 לשנת 2018 כמופיע בדו"ח הכספי של האיגוד שפורסם לקראת האספה השנתית:

מחזור פעילות 1
מחזור פעילות 2

אז היכן הוחבאו ה-6 מיליון ש"ח הללו, של מקדמות לרכישת רישום דומיינים במחיר הישן? כאן, תחת סעיף "שינויים בסעיפי רכוש והתחייבויות".

תרגיל פיננסי מהסוג הירוד ביותר.

ממש לא מתאים למלכ"ר ציבורי.

לא ברור מי אישר את התרגיל הפיננסי הזה על הכיס של הציבור השבוי בידי המונופול הבלתי מוכרז: איגוד האינטרנט הישראלי. .

הכסף הזה פשוט הלך לממן את הגרעון השוטף של 2018, את העליות בשכר והגידול במנגנון של האיגוד, בתוספת מימון פעילויות כושלות. שום דבר מזה לטובת הציבור - אין. 

כלומר: התקציב של 2019 (כאן) החוזה, שתהיינה הכנסות של כ-10 מיליון ש"ח ב-2019 מדומיינים - הוא פיקציה, כי כבר 6 מיליון ש"ח מזה, התקבלו ב-2018.

כדי להמשיך עם רמת הוצאות של כ-12 מיליון ש"ח לשנה ב-2019 ובהמשך גם ב-2020, יהיה צורך לגייס כסף מהציבור בדרך אחת: להקפיץ שוב פעם את המחיר של רישום הדומיינים, ובכך להיכנס לסחרור מתמיד של עליות מחירים. זאת, כי לאור ההסכמים של האיגוד עם עם הרשמים, תמיד הרשמים יקנו דומיינים במחיר הישן לפני מכירתם לציבור במחיר החדש, כדי למקסם את רווחיהם, על חשבון "הכיס של הלקוחות השבויים שלהם".

ברגע שנוצר המנגנון האנטי-צרכני הזה, אי אפשר להפסיק אותו וזה גלגל שיתגלגל ויתפח משנה לשנה. 

כך,
 איגוד האינטרנט הישראלי מתנהל בדיוק כמו כל מונופול דורסני אחר הקיים בישראללמה? ככהכי הוא יכול

גילוי נאות: הכותב מחזיק בכמה דומיינים (8) כדי לקיים את פעילות Telecom News ויש לו אינטרס אישי מובהק לשלם מחיר הוגן וראוי (ולא מופקע) עבור הדומיינים ולראות שהכסף, שיוצא מכיסו ומגיע דרך הרשמים לעמותה ציבורית (מלכ"ר) בשם איגוד האינטרנט, מנוצל רק למטרות ציבוריות ראויות, לקידום האינטרנט הישראלי ולטובת חברי האיגוד והציבור בישראל המשתמש ברשת האינטרנט. 

שוד 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
1.5.24 - Axis Tel Aviv 2024

7-8.5.24 - ChipEx2024 

7.5.24 - Data Driven Factories - Industry 4.0 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים