איך מספקים פתרונות עיבוד מידע עם שיהוי (Latency) קרוב לאפס?

דף הבית >> שירותי עננים ואחסון מידע >> איך מספקים פתרונות עיבוד מידע עם שיהוי (Latency) קרוב לאפס?
איך מספקים פתרונות עיבוד מידע עם שיהוי (Latency) קרוב לאפס?
מאת: אבי וייס, 11.11.18, 07:00לורנס ג'יימס NETAPP
 
יחידות ה-IT בארגונים משתנות: עולם אחסון מידע ועיבוד מידע משתנה במהירות, בגלל המהירות של הגידול של המידע (עקב תהליכי "הטרנספורמציה הדיגיטלית") ובהמשך לדרישות החדשות, שנולדו ממעבר חברות הטלקום ל-5G.  
 
"החגיגה של שנה להשקתNetApp HCI  הוכיחה את חשיבות הכיוון שלנו, ואנו כיום נתפסים כספקי Converged Infrastructure. כלומר: ספקי 'תשתית אחודה' ווירטואלית בעולם הענן", מתאר לורנס ג'יימס (Laurence James), שמכונה גם בשם המקוצר LOZ, Snr. Products and Solutions Marketing Manager - Cloud Infrastructure, חברת NetApp אזור EMEA. "ב-3 השנים האחרונות שינינו את המיקוד שלנו בשוק עם פתרונות חדשניים מבוססי פלאש והתחלנו לספק פתרונות מהירים ביותר לעולם העננים, גם בשת"פ חברות מובילות בווירטואליזציה דוגמת VMware".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם לורנס ג'יימס (בתמונה, צולם ליד NetApp HCI, פתרון החוגג כעת שנה מאז השקתו ונחשף אצלנו לראשונה כאן). זאת, במסגרת כנס VMworld 2018 בו NetApp השתתפה, כדי לשמוע על ההתפתחויות החדשות של עולם האחסון, עיבוד הנתונים ועולם העננים.
 
שאלה: מהם החידושים, שאתם מציגים בברצלונה?
לורנס ג'יימס: "באנו לכאן לחגוג את השנה הראשונה והמוצלחת מאוד של הפתרון שלנו בשם NetApp HCI, שזה ענן קטן, עם כל מה שצריך כדי לאחסן מידע בכל סדר גודל, וכדי להתחבר ללקוחות שלנו באירופה ולחשוף להם ולכל מי שמתעניין בפתרונות אחסון, את החידושים, שיש לנו להציג.
 
אנו נפגשים גם עם לקוחות פוטנציאליים וגם עם אנליסטים המכסים את התחום שלנו והגענו לברצלונה עם צוות מקצועי גדול, כדי להקשיב מקרוב לצרכים של השוק ולהתקדם לפני השוק".
 
שאלה: איך אתם נתפסים כיום בשוק?
תשובה: "יש לנו כבר הצלחות גדולות בכל הרבדים של השוק עם הגישה הזו של HCI (ר"ת: Hyper Converged Infrastructure), גם אצל ספקי תקשורת מובילים.
 
הבאנו בשורה לשוק במיוחד ביכולת הגמישות של הגידול של כוח מחשוב בנפרד מכוח האחסון. המערכת שלנו מאפשרת את הגמישות הזו, ובשוק כמעט כל הלקוחות מעוניינים לצאת מעולם הטיפול הפרטני והידני במשאבי המחשוב והאחסון ולעבור לטיפול באפליקציות המצוינות מעל למערכות המידע. זה מה שמעניין את העסקים והארגונים בכל מקום.
 
לכן, ה-HCI מאוד מתאים לצורך הזה ויש לנו לקוחות בולטים בכל מקום. למשל, בישראל, חברת קוקה-קולה בחרה בפתרון הזה בגלל הצורך בשליטה מהירה בשינויים של היקף המידע והמשאבים, שהיא צריכה לצרכי העסק שלה.
 
השינויים בעומסים הם כל כך גדולים והשליטה במשאבים הפכה כל כך מסובכת, אז כשבאנו אליהם עם הפתרון הזה הם מיד קפצו עליו, כי זה בדיוק הצורך שלהם.
 
רוב הארגונים והעסקים עוברים כיום טרנספורמציה דיגיטלית, שמשמעותה ברורה: גידול מהיר ביותר בנפחי המידע.
 
כך, בפלטפורמה אחת אחודה, העסק שולט בדרך חכמה בכל משאבי הארגון. זו גישה חדשה אצלנו, שנועדה לספק וירטואליזציה מלאה של כל המשאבים כדי לענות על הדרישות של האפליקציות.
 
ב-Data Centers הקיימים וגם בפתרונות הענן הציבורי, יש יכולת גידול לינארית ולא יכולת גידול או קיטון אקספוננציאליות, כמו שיש במציאות.
 
הצורך של העסקים הוא למענה לגידול מהיר ביותר, או קיטון מהיר ביותר. לכן, יש צורך בגמישות מלאה במערכות המחשוב ובמערכות האחסון. במערכת שלנו ניתן להגדיל או להקטין את העומסים בצורה קלה, פשוטה ומהירה, הכל בניהול אוטומטי.
 
המערכת שלנו מאוד מתאימה לפתרונות החדשים שלVMware  להעברת עומסים ומכונות וירטואליות בין עננים והיא מספקת יכולות משלימות למערכות של VMware, בתאימות מלאה. מערכות הניהול והאחסון של VMware יכולות להשתלב באופן שקוף במערכות שלנו".  
 
שאלה: מה אתם מציעים לחברות הטלקום?
תשובה: "חברות הטלקום מובילות בצורך לגידול מהיר במערכי המידע אצלן. השינויים אצלן מאוד מהירים ויהיו עוד יותר מהירים בגלל המעבר ל-5G כשאיסוף מידע ממערכות IoT הוא בהיקפים הולכים וגדלים אקספוננציאלית.
 
לכן, מערכות האחסון, גם בחברות הטלקו, אמורות להיות מבוססות SSD ולא דיסקים, כי יש לטפל במהירות בכמויות מידע עצומות. מכאן, הפתרונות החדשים שלנו מאומצים ע"י ספקי התקשורת הגדולים וגם הלא גדולים, בגלל היכולת של המערכות שלנו לטפל בעומסים של המערכות של חברות הטלקו וניתן להגדיל את יכולת האחסון והשליטה במידע בכל פינה ברשת של ספק הטלקו.
 
במערכות ה-5G, שכעת חברות הטלקו מתחילות ליישם, יש צורך להניע אפליקציות ברחבי הרשת הסלולרית במהירות, ולכן גם חברות הטלקו עוברות לשימוש בקונטיינרים. אנו מובילים בפתרונות הקונטיינרים עם מענה להתמודדות עם כמויות המידע הגדלות במהירות כל הזמן. יש לנו יכולת לחבר בסיסי מידע בקלות לקונטיינרים החדשים ולכל היישומים החדשים הצומחים בעולם ה-5G.
 
מערכות הניהול, שפיתחנו, מסוגלות לטפל בכל האלמנטים של רשת ספק הטלקו. אחד הפרויקטים, שאנו מקדמים, הוא פרויקט Trident, שמחבר מערכות מידע לקונטיינרים על בסיס קוברנטיס ((Kubernetes.
 
בעולם ה-5G, ספק התקשורת מעוניין לפתוח שירות חדש בדקות, לא בשבועות וחודשים כמו שהיה בעבר. לכן, הוא זקוק לכלים התומכים ביכולת הזו. למשל, ספק הטלקו נדרש לפתוח שירות IoT חדש ללקוח חדש בדקות. מכאן, ניהול המידע והחיבור של המידע לקונטיינרים הוא קריטי. יש כאן שילוב של המון פרוטוקולים וצריך לשלוט ולנהל את כל זרמי המידע.
 
מכאן, שצריך כלים לניהול ולשליטה במהירות. יש צורך בכלים אוטומטיים שפועלים קצה לקצה.
 
האסטרטגיה הכוללת שלנו מכונה בשם NetApp Fabric Enable, שמשמעותה, שניתן לשנע מידע מכל מקום לכל מקום מכל סוג של מידע וניתן לטפל בו במעטפת אחת, קצה לקצה. זה לא קל לפתח פתרונות כאלה וזה סוד ההצלחה שלנו".
 
שאלה: לאן אתם הולכים עם הפיתוחים שלכם?
תשובה: "אנו נמצאים בשלבי התפתחות מאוד מהירים בתוך החברה, בעיקר בדגש על מערכות אחסון מהירות עם שיהוי latency)) נמוך.
 
התקן, שאנו מובילים, נקרא NVMe, שהוא העתיד של עולם הפלאש. הכל יהיה מבוסס פלאש והמיקוד עובר לכלים היכולים לטפל במידע. מידע בכמויות עצומות, שגם גדל מאוד מהר, עם גישה ישירה לזיכרון. ה-NVMe היה התקן המוביל בתעשייה ויחליף את כל התקנים והפרוטוקולים הישנים.
 
המטרה שלנו היא להשיג מינימום של שיהוי בהעברת המידע למעבד ועם כמה שפחות עומסים על המערכות. אחד הפרויקטים המובילים שלנו בתחום הזה קרוי Max Data, בו אנו מציגים שיהוי מזערי של עד 20 מיקרו-שניות. זו קפיצת מדרגה עצומה בהורדת השיהוי, מכל מה שהכרנו בעבר, גם אצל המתחרים.
 
הפתרון הזה נותן יכולות חדשות לכל המשימות החדשות הנמצאות כבר בשוק, דוגמת פתרונות IoT על רשתות 5G. זה גם חשוב למערכות מסחר אלקטרוני ולכל אפליקציה, שיש לה מאחור כמויות מידע עצומות המשתנות מהר. הכל חייב להיות עם זמן תגובה אפסי. לכן, הכיוון שלנו הוא להתקרב לכמעט אפס שיהוי.
 
ממה שאנו רואים, יש כיום לעולם ה-Retail (הקמעונאות) אותן דרישות של שיהוי נמוך עד כמעט אפס, מה שחברות הטלקו דורשות מהפתרונות הקיימים בשוק. לכן, הורדת השיהוי עד כמעט לאפס משרתת כיום כמה וכמה צרכים ושווקים".  
 
שאלה: מה החלום המקצועי שלך?
לורנס ג'יימס: "נטאפ רואה את ה-Data Fabric כתפיסת עולם מובילה מזה כמה שנים וכיום אנו מוסיפים לזה את הגישה של Data Authority. כלומר: אנו מעוניינים לספק את היכולת לנהל את המידע בכל מקום ולשמור עליו בכל מקום. זה הכיוון, שאני רואה את התחום שלי מתקדם.
 
עברנו לעולם הפלאש ויצאנו לשוק עם פתרונות חדשים כדי לספק את הארכיטקטורה המתאימה לצרכים של היום ומחר, מה שמתאים גם לענן פרטי ומאובטח מקומית וגם לענן היברידי, שזה הכיוון של השוק.
 
ארגונים ועסקים נמצאים כיום בלחץ חזק מאוד להתקדם ולעבור טרנספורמציה דיגיטלית ולענות על כל הרגולציות החדשות. לכן, יחידות ה-IT בארגונים משתנות והן צריכות לתמוך לפני הכל בצרכים העסקיים ולנוע מהר לפני העסק. לכן, הם מחפשים פתרונות, שיתנו מענה לצרכים תוך שניות ודקות ולא בטווחי זמן של שבועות וחודשים, כמו שהיה בעבר.
 
לכן, במצב בו אנו רואים את ההתפתחות המהירה הזו, אנו בטוחים, שהאוטומציה תהיה בסיס למתן פתרונות לצרכים הללו. זה מה שאני מוביל ומנסה לשכנע כל לקוח פוטנציאלי, שהכיוון של אוטומציה ופתרונות עם כמעט אפס שיהוי, זה המענה הנכון לצרכים של השוק היום ומחר".


CLOUD FREE

  
 
Bookmark and Share


 

לוח מודעות
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

18-20/5/21 - EcoMotion 2021

7-11/6/21 - SelectUSA Investment Summit

22/6/21 - ISREAL INVESTMENT SUMMIT 2021

19-22/7/21 - Cyber Week 2021 


 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים