"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לך לדעת

דף הבית >> כתבות ראשיות לדף הבית >> בלעדי >> "תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לך לדעת
עדכונים שוטפים לכל המתעניינים בפרטי משפט העשור, שמכונה "תיקי האלפים", ובמרכזו "תיק 4000". הליך משפטי, שבו נאשמים: בנימין נתניהו, בני הזוג אלוביץ' ונוני מוזס. ההתפתחויות, המסמכים, ההפתעות, ההחלטות וכל מה שנוגע לתיקים התפורים, שלא היו אמורים להגיע כלל לבית המשפט. אולם, הם שם, כנראה, לכמה שנים עד "פסק דין חלוט". לכן, יש צורך במעקב שוטף ועדכונים שוטפים. כל מה שאתה הקורא מעוניין לדעת.
מאת: אבי וייס, 8.2.21, 07:00אבי וייס

רקע קצר לקוראינו ולינקים למקורות מידע נוספים ומשלימים:

א. 2 כתבות הסדרה המרכזיות האחרונות בסאגת "תיק 4000 התפור" מצויות ב-2 הלינקים כאן, ובהן יש את כל ההתפתחויות, המסמכים וההחלטות, החל מ-1.1.21 ועד אתמול (7.2.21):
  ב. מי שמעוניין בלינקים לכתבות הסדרה הקודמות וקישור למסמכים (אלפי מסמכים, שנחשפו בבלעדיות, עשרות עדים שלא נחקרו - בכוונה, כדי לא לקלקל את תיק 4000 התפור), ימצא אותם בכל פרקי סדרת הכתבות והחשיפות סביב "תיק 4000" (מעל ל-50 כתבות ראשיות מפורטות ומאות כתבות נלוות ומשלימות). זה נמצא כאן בלינקים בנספח ג'' של פרק 42 בסדרה. 

ג. מקורות מידע חיצוניים למסמכים:
1) משרד המשפטים\פרקליטות המדינה: "תיקי האלפים" (כיסוי חלקי בלבד של הנושא. מתעדכן לא באופן סדיר). 
2) אתר פרויקט של תולעת המשפט, בשיתוף אתר "העין השביעית" (מכיל הרבה מסמכים, ממש הרבה, הריכוז הגדול ביותר של מסמכים משפטיים בנוגע ל"תיקי האלפים" באתר אחד. אולם, חלקם מסמכים טכניים חסרי משמעות. כך, שמאוד קשה להתמצא באתר זה למי שלא בקי בהליכים משפטיים).

ד. מעקב שוטף אחרי חדשות שוטפות וחשיפות מ-Telecom News בכל הנושאים כולל "תיקי האלפים", ברשתות החברתיות: MeWe, טלגרם, טוויטר, פייסבוק, בלוגר, הבלוג, WhatsAppפייסבוק (ב"קפה שפירא" עם הרבה סרטונים), LinkedIn.  

ה. חומרים להפצה ע"י הקוראים, למי שמעוניין בתקצירים של "תיק 4000 התפור", תקצירים לקריאה מהירה:
1) 
מצגת קצרה בת 8 שקפים ומאוד קלה להבנה ולהפצה (כולל הדפסתה והפצה בדואר רגיל, או בצורת עלון לשכנים ולמכרים): http://bit.ly/Tik4000FastPowerPoint.
2) דף מקוצר וקל להבנה ולהפצה, אודות השקרים הכי בולטים ב"תיק 4000": http://bit.ly/Takzir20Lies

עדכונים שוטפים במשפט "תיקי האלפים":

עדכונים 8.2.21:
א. אלי ציפורי פרסם כאן את הפוסט הנוקב הבא: "משפט נתניהו: ליאת בן ארי תנסה שוב להשפיע על הבחירות (ושוב לא תצליח).
*********************************************************************************************************
זו הסיבה, שליאת בן ארי ממש רוצה ששלב ההוכחות במשפט נתניהו יתחיל לפני הבחירות: כי היא שוב רוצה להשפיע על הבחירות באמצעות עדותו (השקרית) של העד הראשון אילן ישועה, אחד מתופרי תיק 4000. 
בן ארי רוצה מאוד, שישועה יטנף על נתניהו על דוכן העדים ועבדיה הנרצעים בתשקורת יהפכו זאת לכותרות ראשיות כשירות לפרקליטות לפני הבחירות.
אלא שהאמת הפוכה לגמרי: ישועה היה למעשה סוכן של הפרקליטות והמשטרה, נהנה ממעמד של עד מדינה בפועל תוך שבן ארי מסתירה זאת וחמור מכל, הוא הרי הודה, שהוא סולד מנתניהו ואמר במפורש בעדותו "שנתניהו הורס את המדינה, הורס את המפעל הציוני... אני לא יכול לבוא לכתב להגיד לו לכתוב נגד ראש הממשלה, אבל אם אני מדבר במערכת עם כתבים ואומר תשמע זה נורא מה שהוא עושה, זה הרס המפעל הציוני..."
כלומר, האיש, שתפר את תיק 4000, והבוס הכל יכול של וואלה לשעבר, דירבן את כתבי וואלה למעשה, שמאלנים ממילא, לצאת נגד נתניהו.
ישועה קיבל גם בונוס של 15 מיליון שקל על עסקת יד2 ובסך הכל קיבל 70-80 מיליון שקל בוואלה. איך הוא יכול להיות עד אובייקטיבי שמדבר אמת? הוא לא, הוא זה שצריך לעמוד לדין."

מי זו עו"ד ליאת בן-ארי שווקי? 
התשובה המרתקת והמפורטת - כאן
מה חלקו של אילן ישועה ב"תיקי האלפים"? התשובה המלאה - כאן.

ב. נתניהו פרסם אמש סרטון בו הוא קרא לתומכים לא להגיע לדיון עקב הקורונה: "אני יודע שאתם מתכננים להגיע מחר לביהמ"ש. אני יודע שאתם רוצים לחזק אותי מול התיקים התפורים והשקריים נגדי. אבל אנו בזמן של מוטציה מתפשטת בעולם, גם בארץ, ולכן למען בריאותכם אני מבקש מכם - אל תגיעו מחר". 

פירוט 60 השקרים המרכזיים בכתב האישום בנוגע ל"תיק 4000" - כאןאמיר אוחנה צילום דוברות המשטרה

ג. השר אמיר אוחנה, (בתמונה משמאל, צילום: דוברות משטרת ישראל): "כתב אישום מפוברק ומופרך" - כאן

הכתבה:  "אני מאשים": על היועמ"ש ד"ר מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר!" - כאן.
 
ד. אלי ציפורי הוסיף כאן פוסט קצר: "‏ואוו! ליאת בן ארי מודה, שאין אישורים ״ברורים״ של מנדלבליט לחקירות נתניהו; השופטת מבינה, שהאישור לחקירה בתיק 4000 ניתן הרבה אחרי פתיחת החקירה."

מדוע עו"ד ליאת בן-ארי שווקי מרשה לעצמה לנהל תיק ללא כל אישורי יועמ"ש וללא כל בסיס חוקי? כי היא מעל לכל חוק - כאן

ה. אלי ציפורי העלה כאן פוסט (כותרת בלבד): "פרקליטי אלוביץ׳ תוקפים בחריפות את ליאת בן ארי והפרקליטות: ״בני אצולה שעושים דין לעצמם״.
***********************
״אסור לנו להגיב ל׳בני האצולה׳ האלה שעושים דין לעצמם, מוציאים מה שהם רוצים ואח״כ אנחנו צריכים להיאבק איתם חודשים כדי לקבל מה שאמורים לקבל מלכתחילה״
*******************"*********************
מומלץ לקריאה.

הפרקליטות, מתחילת החקירות של "תיק בזק" ובהמשך ב"תיק 4000" עסקה בהעלמת והסתרת מסמכים, כמפורט בחשיפה - כאן.

ו. החלטה ראשונה של בית המשפט מהיום - כאן. החלטה טובה (על רקע המצב העגום, בו הוגשו בכלל "תיקי האלפים" לבית המשפט).

בעקבות ההחלטות, כתב אלי ציפורי את הפוסט הבא כאן"החלטת שופטי נתניהו: מועד להוכחות - רק אחרי החלטתם בעניין אישורי מנדלבליט; ליאת בן ארי תצטרך להעביר את רשימת החוקרים בקבוצת העדים הראשונה תוך שבוע וגם את כל המסמכים, שבכוונתה להציג בעדותו של אילן ישועה, כמו יתר העדים בחטיבה הראשונה."

כעת, השופטים בבית המשפט המחוזי בי-ם (והציבור) מגלים את מה שכתבתי כבר לפני שנים. לדוגמה: מה שכתבתי בתחילת 2019: "אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת" - כאן

ז. עדכון חשוב מאלי ציפורי פורסם כאן: "שימו לב למועדים הבאים ולכוונת הזדון של ליאת בן ארי: חקירת המשטרה בפרשת בזק רשות ני״ע החלה 8 חודשים *לפני* תחילת החקירה בתיק 4000 - אבל ההחלטה על הגשת כתבי האישום התקבלה כשנה ויותר(!) *אחרי* אותה החלטה בתיק 4000. המשפט בתיק בזק רשות ני״ע לא החל מעשית ואילו המשפט בתיק 4000 כבר מתנהל יותר מ-8 חודשים. 
לבן ארי אצה מאוד הדרך לתפור התיקים לנתניהו ועכשיו רואים איזו עבודה מרושלת היא עשתה בתפירה."

לוח הזמנים המלא של "תיק 4000" וכל מה שיש סביבו - כאן

עדכונים 9.2.21:
א. שופטי בית המשפט המחוזי דחו את בקשת סנגורי נתניהו (כאן) לקבל את מה שמכונה "אישור היועמ"ש" לפתיחה בחקירה בתיק 4000 מיום 14.12.17, ללא ההשחרה. ההחלטה - כאן. ההחלטה הזו שומטת את הטענה של הפרקליטים, שמה שהיה מושחר במסמך הזה ופורסם בערוץ 12 - הוא נכון (צילום המסמך עם ההשחרה - כאן וצילום המסמך עם החשיפה של תוכן ההשחרה של ערוץ 12 - כאן).

ב. שופטי בית המשפט המחוזי דחו את בקשת סנגורי משפחת אלוביץ' לקבל את ההתכתבות של נציג הרשות לניירות ערך (עו"ד שחם שביט) עם השופטת פוזננסקי. ההחלטה - כאן

ג. השופטים בבית המשפט המחוזי החליטו לא להחליט בעניין החיפוש הנוסף שביקשו פרקליטי נתניהו ופרקליטי משפחת אלוביץ' לבצע בטלפון של אילן ישועה (עד התביעה הראשון). הם שלחו את הפרקליטים לקבל הבהרות מבית המשפט העליון... מצ"ב כאן ההחלטה המוזרה ביותר הזו. 

דאברהם בלוך מ"סרוגים" פרסם כאן (כותרת בלבד): "משפט נתניהו | זה פירוט השיחות שעד התביעה מחק.
עד התביעה המרכזי בתיק 4000 מחק שיחות עם גורמים מרכזיים במשפט. אנו מפרסמים לראשונה את פירוט השיחות אותן הסנגורים מנסים לשחזר - ואת התנאי המוזר שהציבה הפרקליטות בכדי לאפשר את ניסיון השחזור." מומלץ לקריאה למתעניינים. 

עדכונים 10.2.21:
א. פרקליטי נתניהו פנו לבית המשפט המחוזי בי-ם בהודעה, שהם מסכימים להצעת בית המשפט לדחות את ההחלטה על מחיקת 300 פריטים מנספח לכתב האישום (פריטים, שעליהם הוא לא נחקר), עד לאחר שמיעת הראיות ולצרף את הטענה הזו ליתר הטענות המקדמיות, שיוחלט לגביהן רק בסיום פרשת שמיעת ראיות התביעה (בעוד כשנה עד שנתיים, אולי...). כלומר: כתב האישום ממשיך כרגע במהלכו, ללא כל שינוי. מסמך הפנייה לבית המשפט - כאן

ב. פרקליטו של נתניהו הגיש בקשה נוספת (שלישית) בעניין עדותו של העיתונאי (לא בדיוק עיתונאי, יותר מודיע משטרתי ש"נשרף"...) בן כספית (ולגבי עוד כמה מסמכים מושחרים). הבקשה היא, שיקויים דיון בנושא בבית המשפט ושבית המשפט יחייב את הפרקליטות לענות, שכן טרם נתקבלה תגובה כוללת ומלאה (ל-2 הפניות הקודמות) מהפרקליטות בעניינים הללו. יצוין, שהפרקליטים לא ציינו בבקשתם, שהם יודעים, ככל הנראה, מה כתוב בחלק המושחר בעדותו של בן כספית, כפי שפרסמתי כבר שזה ידוע, ואנו (אלי ציפורי ואנוכי, חושף המידע), נחשוף הכל בבוא העת, ובינתיים ניתן לפרקליטות לחשוב איזה שקר חדש להמציא לבית המשפט, בנושא זה. הפנייה של הפרקליט לבית המשפט - כאן

ג. פרקליטו של נתניהו הגיש בקשה (בפעם השלישית) לבית המשפט, בנוגע להיעדר אישורי יועמ"ש לפתיחה בחקירה כנגד נתניהו. הפעם ההתמקדות היא ב"תיק 1000" ובבלבול של ההודעות של הפרקליטות (בלבול אדיר בתאריכים, שלא לומר פיברוק וזיופי תאריכים, שהשתנו מהודעה להודעה של הפרקליטות והיועמ"ש לבית המשפט). מדובר בסתירות מהותיות בתאריכים, סתירות אותן חשפתי לפני כחודש, ביחד עם אלי ציפורי [כאן בעדכונים הבאים: ב-6.1.21 סעיפים ג', ו-ח', ב-10.1.21 סעיפים ב', ד' ו-ה' וב-13.1.21 סעיף ב' ו-ג']. לאור הסתירות בתאריכים של הודעות הפרקליטות בפני בית המשפט (מתי היועמ"ש נתן אישור לחקירה), מבקש פרקליטו של נתניהו, שבית המשפט יורה לפרקליטות להציג בפני בית המשפט את כל המסמכים בתאריכים, שנטען ע"י הפרקליטות, שהיו אישורים, ושהמסמכים הללו יהיו ללא השחרות, כדי שבית המשפט יווכח בעצמו, שלא היו כל אישורים של היועמ"ש לפני פתיחת החקירה ב"תיק 1000". לכן, זה (אם בית המשפט יווכח שלא היה אישורי יועמ"ש בתאריכים הללו) מחזק את טענת פרקליטי נתניהו, שיש לבטל את התיק הזה - "תיק 1000". הפניה של הפרקליט לבית המשפט - כאן.

עדכונים 11.2.21:
א. פורסם פרוטוקול הדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים ב-8.2.21. המסמך מתחיל בהחלטות, שכבר פורסמו, והמשכו בתמלול הקלטת הדיון, לאחר שעבר אישור של השופטים. בניגוד לפרסומים בכמה כלי תקשורת, על פי הפרוטוקול הזה, אב בית הדין כב' השופטת פרידמן-פלדמן לא קראה לנתניהו בשם "נאשם מס' 1" אלא "מר נתניהו"... אגב, עולה מהפרוטוקול, שמי ש"בישל ותפר" את תיק 4000 הייתה עו"ד יהודית תירוש, כמובן שיחד עם רשות ניירות הערך ואח"כ להב 433, כל השאר מעליה, נגררו בהתלהבות לכיוון הזה ולכן "לא ספרו ממטר" את היועמ"ש (שבאותה עת "היה אחוז בגרונו", כדבריו, שעלו מהקלטה, שפורסמה מאפי נוה, אחוז ע"י עו"ד שי ניצן ועו"ד דינה זילבר). לכן, כל מה שנטען בפני בית המשפט כ"אישורי היועמ"ש" לחקירת נתניהו, זה אוסף של שקרים, כדי לחפות על כך, שאין אישורים, ואפילו השופטים החלו להבין את הנקודה הזו, במהלך הדיון מאוד חריף, שהתנהל באולם בית המשפט. הפרוטוקול המלא - כאן

מתי "תיק בזק" הפך ל"תיק 4000" ולמה? את זה חשפתי בהרחבה עם עשרות מסמכים מקוריים ועדים לא מעטים ומאוד חשובים, שלא נחקרו (בכוונה) בכתבות רבות, ובכללן 2 כתבות מובילות, שהוקדשו והתמקדו במיוחד בנושא זה: ב. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט בעקבות פרסום הפרוטוקול המוזכר בסעיף הקודם: "שחור על גבי לבן, מתוך פרוטוקול הדיון: השופטת רבקה פרידמן פלדמן אומרת במפורש, שלפי הפרוטוקולים, שהועברו אליה, האישור לתיק 4000 ניתן *הרבה אחרי* תחילת החקירות. בן ארי מודה בפני השופטת, שהאישורים היו יכולים ״להיכתב אחרת עם שורות תחתונות ברורות יותר״.
כלומר, אין אישור לחקירה נגד נתניהו בתיק 4000."

עדכונים 12.2.21:
א. אלי ציפורי מוסיף כאן את הפוסט הבא: "מדהים! מנדלבליט אישר באחד האישורים לתיק 4000 גביית גרסאות בלבד. מה עשו החוקרים (במצוותה של בן ארי)? פלשו לתיבת מייל הקשורה לנתניהו ותפסו שם הודעות ווטסאפ. עוד הוכחה שבן ארי ושי ניצן לא ״ספרו״ את מנדלבליט ועשו ככל העולה על רוחם כדי להפליל את נתניהו."

ב. אלי ציפורי (בהמשך לפרסום הפרוטוקול של הדיון בבית המשפט מאמש) העלה כאן פוסט בזו הלשון: "רמיסת הזכויות של ליאת בן ארי: מפרוטוקול הדיון עולה כי בן ארי סבורה שאין לפרקליטי נתניהו את הזכות לברר בשלב זה את עניין אישורי מנדלבליט(!). פרקליטי נתניהו רומזים שמנדלבליט יצטרך לבוא לבית המשפט בעניין הזה (וזו אכן אפשרות לאור המזכר שהגיש לבית המשפט על האישורים)." 

גאלי ציפורי פרסם כאן את הפוסט הבא (כותרת בלבד): "התכנית המלאה של בלי חשבון:
******************************************************************************
חיים רמון מטיל פצצה: "שי ניצן חשש ללכת למנדלבליט ולבקש אישור לחקירת נתניהו לכן יצא לדוג ראיות בניגוד לחוק יסוד ורק אחר כך להביא אותן למנדלבליט. המשפט לא יבוטל אבל נציבות שירות המדינה צריכה להעמיד את כל המעורבים בנושא האישורים לדין משמעתי".
***********************
עו"ד ציון אמיר על החלטת השופטים הצפויה: "עברו כבר כמה ימים ואין החלטה כך שהמשמעות היא שזה לא טכני. השופטים מתייחסים ברצינות לנושא האישורים – להערכתי תהיה ביקורת על הפרקליטות והשאלה רק היא מידת חומרתה"; "המכתב של בן ארי לבעז בן צור היה מיותר"." מומלץ לקרא את הפוסט במלואו ולהאזין לתכנית המלאה ששודרה ברדיו "גלי ישראל"

עדכונים 13.2.21
א. אלי ציפורי ממשיך כאן בפוסט קצר בזו הלשון: "גרסת ״אין לי מושג״ של ליאת בן ארי בדיון במשפט נתניהו: השופט תופס אותה בשקר לגבי הפרוטוקולים של האישורים כביכול (לא עשרות כפי שהיא טענה אלא 8 בלבד) ובן ארי מיתממת ואומרת שהיא ״לא מצליחה להבין את השאלה״. שוב אין פתאום לעבריינית שמץ של מושג (בכל פעם שתופסים אותה בשקר)."

ב. מוסיף כאן אלי ציפורי פוסט קצר: "השקרים של ליאת בן ארי בדיון במשפט נתניהו: השופט מנסה לאמר לה שוב ושוב שהמזכר שהכין מנדלבליט לאחר שרענן את זכרונו לא מוביל כנראה לתיעוד של האישורים ובן ארי פשוט לא מצליחה להשיב לעניין וחוזרת על המנטרה שהוא ליווה את כל החקירות (עוד ישראבלוף)."

ג. אלי ציפורי הוסיף כאן עוד פוסט בזו הלשון: "ליאת בן ארי החובבנית: בדיון במשפט נתניהו היא טעתה לחשוב שארי הרו שייך לתיק 1000 אבל פרקליטי נתניהו אמרו לה שהוא קשור לתיק 2000. עוד דוגמא לתובעת הראשית בתיקי האלפים שלא שולטת בכלל בפרטים.
אגב, בכל הנוגע לתיק 4000 היא מעבירה די מהר את השרביט ליהודית תירוש, עוד עדות לחובבנות שלה. לעומת זאת, לספארי בדרום אפריקה ולתדרוכים לשופרות שלו יש לה הרבה מאוד זמן."

ד. מוסיף כאן אלי ציפורי: "שי ניצן משקר: פעולות חקירה ובדיקה בתיק 1000 נגד נתניהו (ללא אישור מנדלבליט) בוצעו כאשר מנדלבליט אמר שהמניאק (שי ניצן) מחזיק אותו בגרון.
***************************************************
קצת סדר סדר בשקרים של הפרקליטות ושי ניצן:
1. לפי הודעות הפרקליטות לבית המשפט פעולות חקירה ראשונות בתיק 1000 בוצעו כבר במארס 2016 ובמהלך בחודשים לאחר מכן, בין היתר עדות בן כספית באפריל 2016.
2. לחקירות האלה לא ניתן אישור של מנדלבליט בתירוץ שמדובר ב״בדיקות ראשוניות״ אלא רק הסכמה שבדיעבד.
3. לכל אורך החודשים הללו מנדלבליט הודה שהוא מוחזק בגרון ע״י שי ניצן ״המניאק״.
4. שי ניצן אמר בעקבות ההקלטות שהחלטות המשמעותיות לגבי נתניהו היו שנתיים-שלוש אחרי.
5. כמובן ששי ניצן משקר: הוא הורה על בדיקות וחקירות נגד נתניהו ללא אישורו המפורש של היועמ״ש כשמנדלבליט מרגיש שהוא מוחזק בגרונו.
6. המסקנה, כפי שאמר חיים רמון: שי ניצן וליאת בן ארי יצאו למסע דיג נגד נתניהו בלי אישורו של מנדלבליט ונגד חוק יסוד, במטרה להפליל את נתניהו בכל מחיר."

עדכונים 14.2.21:
א. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט המשך ליום הקודם (ולפרוטוקול של הדיון בבית המשפט) בזו הלשון: "ליאת בן ארי ושות׳ מתייחסים בזלזול לאישור מנדלבליט לחקירות נתניהו: ״מדובר בצטלה״.
******************************************************
שחור על גבי לבן, מתוך פרוטוקול הדיון: יהודית תירוש, נושאת כליה של ליאת בן ארי, מודה שאין ״צטלה״ של מנדלבליט (הכוונה לאישור לחקירה - שימו לב לנימת הזלזול שלה בעניין), מודה גם שהתיעוד חסר ואילו השופט אומר לה במפורש שהתיעוד הקיים לא משקף בהכרח את ההסכמה שניתנה. שערורייה רבתי!"

ב. אלי ציפורי מוסיף כאן עוד פוסט: ‏"פתאום הפרקליטות (במיוחד ליאת בן ארי) לוקחת את הזמן: דוחה את הקראת כתב האישום לעד המדינה ארי הרו בקרוב ל-5 חודשים ״עד לתום מילוי כל התחייבויותיו של הנאשם״. 
כלומר, הפרקליטות מחזיקה את הרו בגרון עד שלא ייתן את העדות ״המתאימה״ מבחינתם בתיקי 1000 ו-2000 נגד נתניהו, למרות שאין כל סיבה לדחות את הדיון במשפטו הנוגע לחברה בבעלותו, עניין שכלל לא קשור לנתניהו."

ג. פורסם כאן ע"י אברהם בלוך מ"סרוגים" (כותרת בלבד): "הפרקליטות: אין לנו חומרי חקירה נוספים בתיק 1000.
הפרקליטות טוענת כי העבירה את כל חומרי החקירה הקשורים לתיק 1000 לידי סנגורי נתניהו. קלסר נוסף הועבר לידי השופטים. לטענת הפרקליטות, אם יש חומר נוסף הוא לא קיים בידה."

עדכונים 15.2.21:
א. אלי ציפורי פרסם כאן בעזרתי את הפוסט הבא (בעקבות הפרסום של "סרוגים" מאמש): "הפרקליטות שוב משקרת לבית המשפט: בוודאי שיש עוד חומרים בתיק 1000 - אנו למדים זאת מעדות בן כספית, גם מהחומר הגלוי וגם מהחומר המושחר (שידוע לנו), שנעשו פעולות חקירה בטענות, שהעלה כספית, שנמסרו בחקירה, שבוצעה ב-11.4.16, (כאשר אישורי יועמ"ש כטענת הפרקליטות יש רק מ-25.12.16). היכן פעולות הבדיקה והחקירה הללו, שנובעות מעדותו של כספית? התשובה האפשרית כרגע: זה מוסתר היטב (כנראה, במה שהם קוראים "תיק 1000 הישן", ו/או במסגרת חומר המוסתר ב"תעודות חיסיון").
תודה לאבי וייס."

ב. אלי ציפורי צייץ כאן לגבי עו"ד דינה זילבר, (בתמונה משמאל): "מביך: דינה זעו"ד דינה זילברילבר רק פרשה עם פנסיה תקציבית של 40-50 אלף שקל בחודש בגיל 50 (חבילה של כ-15-20 מיליון שקל) וכבר מקבלת תכנית שבועית בגלי צה״ל. כאילו אין מספיק שופרות של הפרקליטות ושל החונטה המשפטית בתשקורת..."

מאמר פרידה, שכתבתי עם פרישתה של עו"ד דינה זילבר מלשכת היועמ"ש, מה שפורסם בפוסט נוקב (כותרת בלבד): "עו"ד דינה זילבר: שלום ולא להתראות. מה עם הכפילה שלה במש' התקשורת?".

ג. פרקליטי נתניהו עלו על השקרים של עו"ד ליאת בן ארי בעניין מועדי החקירות בתיק 1000 (הסתירות, שנחשפו על ידי לפני כחודש מפורטות כאן: https://bit.ly/3s7eVdp) ולכן הגישו כעת בקשה חדשה לבית המשפט המחוזי בי-ם, לאפשר לתת להם יכולת תגובה לפני שהפרקליטות מעבירה את כל החומרים לבית המשפט, כדי "לסנדל" את הפרקליטות בנושא זה. מדובר להערכתי במהלך משפטי מאוד חשוב. הפנייה נמצאת כאן

ד. הפרקליטות, בתגובה לתמיהות של בית המשפט, מגישים הצהרה (הנראית על פניה כוזבת) נוספת, שהם העבירו כבר את כל החומרים לסנגורים. אני מדווח כאן בגלוי ובלי מורא: יש עוד ארגזים של חומרים, שמוחבאים אצלם... בבוא העת אחשוף מה יש בהם ולמה הם מוסתרים... המסמך של הפרקליטות, שהוגש היום לבית המשפט - כאן

ה. פרקליטי נתניהו ומשפחת אלוביץ' הגישו בקשה לדיון נוסף, בבית המשפט, לפני הגשת המוצגים של אילן ישועה (לפני עדותו) ולא לשלוח להם את כל המוצגים, כפי קבע בית המשפט, אלא לכל היותר לשלוח רק רשימה של המוצגים (ולא את המוצגים עצמם). זאת, כי כבר הוגשה על ידם בקשה לפסול חלק מהראיות הללו. הפנייה החדשה מהיום של פרקליטי הנאשמים לבית המשפט - כאן.

ניתוח למה מזמן היה צריך לסגור את "תיק 4000" המפוברק וההזוי - יש כאן בכתבה: "סערה בתיק 4000: "ראיית הזהב" שפורסמה צריכה להוביל לביטול התיק!"

ו. הפרקליטות - המאשימה, ממשיכה לשפוך שקרים ובקצב מוגבר לבית המשפט בתקווה, ש"תיק 1000" לא יתהפך למאשימה על ראשה. תגובת הפרקליטות לבקשות קודמות של פרקליטי נתניהו בעניין "תיק 1000" קיבלה מענה כעת בתגובת המאשימה לבית המשפט, תגובה מתפתלת המנסה להבהיר מה ההבדלים בין "תיק 1000" הישן ל"תיק 1000" החדש ונטען, שארי הרו כן נחקר בתיק 1000 הישן, לא ברור על מה (הסוד טמון בחקירתו של בן כספית....). עדיין הפרקליטות מסתירה די הרבה, למרות שכאן היא כבר מודה בחצי פה, בבלגן ששרר אז בתהליכי החקירה ב"תיק 1000". תגובת הפרקליטות בעניין זה - כאן

ז. אלי ציפורי העלה כאן פוסט נוקב, בעקבות תגובת הפרקליטות בעניין אישורי היועמ"ש ב"תיק 1000", בזו הלשון: "ליאת בן ארי מודה: ״הסכמת מנדלבליט לחקירות הסמויות נגד נתניהו ניתנה *״לעיתים, על פי העניין״*
***************************************************************************
הפרקליטות ממשיכה לחרטט במילים את הציבור: בתשובתה היום לפרקליטי נתניהו על אישורי מנדלבליט היא ממשיכה בקמפיין שהיועץ אישר כל שלב מהותי, אבל הניסוח שלה לא מותיר ספק - זה לא ממש היה כך
על ה״בדיקות הסמויות״ שקדמו לתיק 1000 כותבת בן ארי כי הסכמת היועץ ניתנה ״לעיתים, על פי העניין״. כלומר, בן ארי ושי ניצן מודים: לא ספרנו אותו בחקירה כה רגישה. דגנו ראיות ורק אחר כך באנו אליו. מדהים!"

ח. הפרקליטות מגיבה לטענות הפרקליטים של נתניהו בעניין בקשת פסילת ראיות, עקב כך, שהראיות הללו נתפסו (לטענת הפרקליטים), באופן לא חוקי וללא הצווים המתאימים ושהחוקרים הטעו את השופטים בצווי חיפוש, שהוצאו מאוחר יותר (כש"תיק בזק" הפך ל"תיק 4000" בתחילת 2018), כדי כביכול "להלבין" את המעשים הלא חוקיים, שנעשו קודם לכן. הפרקליטות מחזקת כאן בתגובתה את התזה (השקרית, כך אני טוען, ולא רק אני), שחקירת "תיק 4000" היא המשך ישיר ל"תיק בזק" ונובעת מתוכו וזו רק התפתחות טבעית של אותה חקירה ולכן הצווים, שהוצאו ב"תיק בזק", תקפים גם ל"תיק 4000". 
ליתר ביטחון, הפרקליטות טוענת, שגם אם נפלו אי אילו פגמים קלים בנושא הצווים, אין, בכל מקרה, לפסול את הראיות, שהושגו ב"תיק 4000", עקב כך, לרבות בנוגע לצווים הנוגעים לעדותו של אילן ישועה. 
לסיכום: נטען בתגובת הפרקליטות, ש"אין כל שחר לטענות ההגנה בבקשותיהם. החיפושים נעשו כדין, וחומרי החקירה נתפסו בהתאם לצווים שיפוטיים". התגובה של הפרקליטות לעניין הבקשה לפסילת ראיות - כאן.

מה ההבדלים בין התיקים: "תיק בזק" ו"תיק 4000"? זה מוסבר בהרחבה בכתבות הסדרה ופורסם, למשל, בהרחבה באחת הכתבות המובילות בנושא זה תחת הכותרת: "תיק 4000: מתי, מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר?"
הרחבה נוספת של הנושא הזה, מלווה בחשיפת מסמכים חדשים רבים ועדים נוספים (שבכוונה לא נחקרו), נמצאת ב-2 כתבות חשיפה ענקיות: כאן וכאן. מדובר בחשיפת מהלכי "תפירת התיקים" בהיקף מזעזע. 

ט. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט בסיוע שלי בזו הלשון: "ליאת בן ארי ממציאה שקר חדש: תיק 4000 הוא המשכו של תיק בזק ולכן אין צורך בהוצאת צווי חיפוש חדשים (למרות שמדובר בשני תיקים שונים לחלוטין).
****************************************************************************
הפרקליטות הגיבה היום לטענות הפרקליטים של נתניהו בעניין בקשת פסילת ראיות, עקב כך שהראיות הללו נתפסו (לטענת הפרקליטים) באופן לא חוקי וללא הצווים המתאימים ושהחוקרים הטעו את השופטים בצווי חיפוש, שהוצאו מאוחר יותר (כש"תיק בזק" הפך ל"תיק 4000" בתחילת 2018). 
הפרקליטות מחזקת כאן בתגובתה את התזה (השקרית) שחקירת "תיק 4000" היא המשך ישיר ל"תיק בזק" ונובעת מתוכו וזו רק התפתחות טבעית של אותה חקירה. ולכן צווים שהוצאו ב"תיק בזק" תקפים גם ל"תיק 4000". 
ליתר ביטחון, הפרקליטות טוענת שגם אם נפלו אי אילו פגמים קלים בנושא הצווים, אין, בכל מקרה, לפסול את הראיות שהושגו ב"תיק 4000" עקב כך, לרבות לא בנוגע לצווים הנוגעים לעדותו של אילן ישועה
לסיכום: נטען בתגובת הפרקליטות, ש"אין כל שחר לטענות ההגנה בבקשותיהם. החיפושים נעשו כדין, וחומרי החקירה נתפסו בהתאם לצווים שיפוטיים".
תודה לאבי וייס."

י. "עד המדינה" שלמה פילבר ממשיך לצייץ (כאן) כדי להשגיש שכל החלטותיו היו עניניות ולא בגלל איזה רצון פלילי (שנבע מנתניהו) לסייע לאלוביץ' ושחרר 2 אמירות: האחת כאן בעניין פקידי האוצר האוצר, והשנייה כאן בעניין התאגיד.

עדכונים 16.2.21:
א. בציוץ כאן נכתב: "ביהמ״ש העליון (אלרון) דחה את בקשת סנגוריהם של בני הזוג אלוביץ' בעניין אופן בדיקת הטלפון של אילן ישועה על ידי מומחה מטעם ההגנה.
אלרון קובע מפורשות שמומחה ההגנה *אינו רשאי* להעתיק את תוכן הטלפון כדי לבצע בדיקות באתר אחר, אלא יש לבצע אך הבדיקה במתקן ובפיקוח רשויות החקירה."
ההחלטה של השופט בבית המשפט העליון - כאן

ב. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט קצר, בהתייחס לאחד ציוצים של שלמה פילבר (כאן) בזו הלשון: "הרמזים של שלמה פילבר: דינה זילבר - פקידה שדאגה לעצמה לסידור עבודה בגלי צה״ל; וגם: אמיר לוי, עד תביעה נגד נתניהו בתיק 4000 ולשעבר ראש אגף התקציבים, דאג לעצמו והפך מנכ״ל בחברת הסיבים האופטיים.
פילבר שוב מרסק את התיק ואומר: אני פעלתי עניינית ומקצועית, הפקידים האחרים דאגו לעצמם.
תודה לאבי וייס."

ג. אלי ציפורי פרסם כאן: "סניגורו של נתניהו, עו״ד עמית חדד, בתשובה לתגובת הפרקליטות בעניין מתן אישור יועמ״ש לפתיחה בחקירה בתיק 1000: ‏״לראשונה, הפרקליטות מודה שהתאריכים שמסרה לבית המשפט, בהם אישר היועמ״ש פתיחה בחקירה בתיק 1000- אינם נכונים.
‏״עתה ברור ללא כל ספק– ׳תיק 1000׳ נפתח ונחקר בלי הסכמת מנדלבליט״. 

בעבר, פרסמתי (כאן, בעדכון ב-13.1.21) את הכאוס בתאריכים של "אישורי היועמ"ש" (שאינם) בתיקי 1000 ו-2000 - כאן

התגובה של עו"ד חדד, הפרקליט של נתניהו לבית המשפט - כאן.

ד. אלי ציפורי בסיוע שלי פרסם כאן פוסטאודליה כרמון ובן כספית נוקב וארוך המומלץ לקריאה (כאן מובאת כותרת בלבד): **** חשיפה *****
ניתוח חומרי החקירה מצביע: לא רק ששי ניצן וליאת בן ארי ביצעו פעולות חקירה בתיק 1000 ללא הסכמת מנדלבליט - הם עשו זאת בניגוד להוראתו.
********************
ואיך קשורים לכל זה אודליה כרמון, ארי הרו, בן כספית, גידי וייץ (אחד מהתופרים של תיק 4000) ואילנה דיין."

מאמר מלא ומקביל לפרסום של אלי ציפורי, עם כל המסמכים והלינקים, פורסם על ידי תחת הכותרת: "חשיפת השקרים של הפרקליטות והיועמ"ש בנוגע לתיק 1000 שיש לבטלו מידית!".

עדכונים 17.2.21:
א. דווח ע"י אבישי גרינצייג: "בית המשפט המחוזי דחה את בקשת סנגורו של נתניהו, עמית חדד, לקבל את העדות המלאה ואת החומרים המודיעיניים, שהעביר בן כספית" ההחלטה - כאן

ב. פורסם כאן ע"י מתן וסרמן ב"מעריב" (כותרת בלבד): "בג"ץ הורה לעכב את החדירה לטלפונים הניידים של יועצי נתניהו.
בעקבות העתירה לדיון נוסף בהרכב מורחב, הורה בית המשפט למשטרה שלא לחדור לטלפונים של יונתן אוריך, עופר גולן, יוסי שלום וישראל איינהורן, החשודים בהטרדת עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר."

ג. אבישי גרינצייג מ"גלובס" פרסם כאן (כותרת בלבד): "כך כמעט וחשפו השופטים בתיק 4000 ראיות, עוד לפני שנפתח הליך ההוכחות.
שופטי המחוזי בירושלים המנהלים את משפטו של רה"מ, ביקשו מהתביעה להעלות את כל הראיות שיוצגו לאילן ישועה למערכת נט-המשפט • משמעות הדבר הייתה עלולה להיות חשיפת ראיות עוד לפני שלב ההוכחות, משום שלעיתונאים יש גישה למערכת."

עדכונים 18.2.21:
א. אלי ציפורי פרסם כאן (או כאן, בגרסה להדפסה) את הפוסט הבא: "10 דברים שהפרקליטות, רביב דרוקר ועוד מנסים להסתיר על  תופר התיקים אילן ישועה:
*****************************
1. שהוא קיבל 70-80 מיליון שקל בעלויות שכר בוואלה.
2. שהוא קיבל בונוס של 15 מיליון שקל על עסקת יד2 (שכלולה בכתב האישום) ודחף אותה בכל הכוח במשרד התקשורת.
3. שהוא איש כוחני ששלט בוואלה ביד רמה.
4. שהוא איש שמאל די קיצוני.
5. שהוא פעל והפעיל את וואלה נגד נתניהו כיוון שחשב שנתניהו ״הורס את המפעל הציוני״.
6. שהוא ניהל שיחות גידופים על נתניהו עם עובדיו בוואלה.
7. לאילן ישועה יש הסכם כלשהו עם הפרקליטות, הסכם שמסתירים אותו מהציבור, הסכם שהפך אותו לעד מדינה בפועל.
8. שעל פי מסמך משטרתי ולפי דבריה של אילנה דיין לניר חפץ לכאורה - אילן ישועה שימש מקור ומדליף לתוכנית ״המקור״ של רביב דרוקר וברוך קרא בזמנו (ראו במסמך המצורף).
9. שמטריית ההגנה שמספקים לו רביב דרוקר ואביעד דליפמן באמצעות השטות הזו של שינוי הוויקיפדיה הזו היא ניגוד עניינים עיתונאי מובנה וחמור. הם מעניקים סיקור אוהד ותומך.
10. שאילן ישועה מחק שיחות מסויימות מהטלפון שלו. היתה לו סיבה לכך - הוא הרי המנוע המרכזי מאחורי תפירת תיק 4000."

ניתוח שלי של שקרי אילן ישועה במאמר: "איך "כתבות מפנקות" הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד?
הכתבה כאן - למי שמעוניין לשמור או להדפיס אותה. 

ב. פרקליטי הנאשמים הגישו בקשה נוספת לבית המשפט המחוזי בי-ם בעניין פסילת ראיות, שנתפסו עקב צווים לא חוקיים או ללא צווים. הפרקליטים חושפים בפניה זו בהרחבה את שקרי הפרקליטות, שמשנה את גרסאותיה מתשובה לתשובה לבית המשפט. פשוט מדהים ומזעזע. המסמך של פרקליטי נתניהו (בהסכמת פרקליטי משפחת אלוביץ') מצ"ב - כאן.

ג. אברהם בלוך מ"סרוגים" פרסם כאן (כותרת בלבד): "סנגורי נתניהו לשופטים: להעביר מסר לפרקליטות - יש דין ויש דיין.
סנגורי נתניהו תוקפים את הפרקליטות ואומרים כי "תפיסת הכוח המופרז" שלה "מסוכנת ומעוררת אימה", וביקשו לפסול את הראיות בכדי להעביר מסר לפיו יש השלכות לרמיסת זכויות נאשמים."

ד. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט, בעקבות פניית עורכי הדין לבית המשפט: "פרקליטי נתניהו עונים לליאת בן ארי בנוגע לתיק 4000: "על פי עמדתה – כוחה בלתי מוגבל. התפיסה הזו היא מסוכנת ומעוררת אימה".
***************************************************************************
תזכורת: כתבתי פה במשותף עם אבי וייס שהפרקליטות, בראשותה של ליאת בן ארי, מנסה להסתיר את הפאשלות שלה בתיק 4000 בנימוק השקרי שתיק 4000 הוא המשכו של תיק בזק רשות ני"ע – ולא היא: מדובר בשני תיקים נפרדים שנתניהו כלל לא מעורב בתיק בזק רשות ני"ע. אבל מה אומרת בן ארי? שצווי החיפוש בתיק בזק רלוונטיים גם בתיק 4000 והם היו מעין צ'ק פתוח לשיטתה. 
בכל מקרה, בן ארי הודתה שצווי החיפוש בתיק בזק לא כללו את החשדות בתיק 4000 (ובראשה עבירת השוחד) למרות שהורחבו לחקירה נגד נתניהו. עוד שערורייה ומחדל של עבריינית הבנייה.
היום עונים פרקליטי נתניהו לטענה הזו בשפה מאוד מאוד תקיפה: "על פי עמדת המאשימה (הפרקליטות) כוחה של הרשות בלתי מוגבל. קיבלה צו חיפוש – תעשה בו מה שתחפוץ ותתעלם לחלוטין מגדריו... תפיסת כוח בלתי מוגבל העוברת כחוט השני של המאשימה (הפרקליטות וליאת בן ארי) – נטולת בסיס. היא אינה מתאימה לשיטת המשפט בישראל. תפיסת הכוח המופרז של הרשות החוקרת היא מסוכנת ואף *מעוררת אימה".
בהמשך סוקרים פרקליטי נתניהו את הגרסאות השונות בכל הנוגע לפעולות החיפוש של ליאת בן ארי (דבר שהזכרנו פה בעבר) תופעה שחוזרת על עצמה שוב ושוב לאורך כל תיקי נתניהו: בן ארי משנה גרסאות לגבי תאריכים, אירועים ועוד.
לסיכום הבקשה מבקשים פרקליטי נתניהו לפסול את כל הראיות שניתנו באמצעות צווי החיפוש שלמעשה הורחבו שלא כדין."

עדכונים 19.2.21:
א. ריאיון נוקב ב"רדיו גלי ישראל", חשיפת מסכת השקרים, שלא מספרים לכם על "תיק 1000 הישן", ריאיון, שנערך עם אבי וייס ע"י אלי ציפורי כאן בלינק מדקה 1:19:49. 

ב. ריאיון נוקב ביותר ב"רדיו סול - Radio Sol", חשיפת מסכת השקרים, שמסתירים ממכם אודות "תיק 1000 הישן", ריאיון, שנערך עם אבי וייס ע"י המגישים יובל ענתבי ונהוראי זר, כאן בלינק מדקה 21:38. http://bit.ly/RadioSolAviW
פרטים נוספים וכל המסמכים שנחשפו יש כאן למתעניינים בפרטים: https://bit.ly/Tik1000.

ג. פורסם כאן ב"קול חי" (כותרת בלבד): "בג"ץ לראה"מ: דורשים תשובה על התנגדותך להסדר ניגוד העניינים.
בתום הדיון בעתירת "התנועה לאיכות השלטון" נגד ראה"מ, הוציא בג"ץ צו על תנאי המורה לראה"מ לנמק מדוע הוא מתנגד להסדר ניגוד העניינים המורחב שכפה עליו היועמ"ש. בנוסף הורה בג"ץ לראה"מ והיועמ"ש להשיב מדוע מתעכבים מינויים בשירות הציבורי, למרות תקופת הבחירות."

עדכונים 20.2.21:
א. אלי ציפורי פרסם כאן: "כך שיקר מנדלבליט לבית המשפט בנוגע לאישורי החקירה כביכול בתיק 4000 וכך עשו ליאת בן ארי ושי ניצן ככל העולה על הרוחם במנדט שניתן לחקור רק את פילבר - כדי להרחיב אותו לחקירות נוספות הנוגעות לנתניהו בניגוד לחוק יסוד.
**********
הבלופים של "אישורי" מנדלבליט (מתוך סידרה על כל הבלופים):
בלוף מושחר מספר 3, 4, 5.
התאריך: 2.10.2017.
התיק: 4000.
האירוע: במזכר שהגיש לבית המשפט טען מנדלבליט כי אישר ב-2.10.2017 לבדוק טענות לפיהן המניע לכך שבוצעו פעולות במשרד התקשורת  לטובת חברת בזק (כפי שאלה עלו בתיק בזק) קשור ליחסי נתניהו ואלוביץ'.
מה היה: על-פי החומר שנשלח לפרקליטי נתניהו ב-25.9.2017 גובשה חוות דעת בפרקליטות מיסוי וכלכלה (ליאת בן ארי) בעניינים הקשורים למה שהפך לימים תיק 4000. ממה שעולה מהמסמכים המושחרים, חוות דעת זו נשלחה לפרקליט המדינה שי ניצן. זה פנה למנדלבליט, ובהסתמך על חוות דעת זו הציע להתמקד במקטע צר מאוד – חקירת פילבר עצמו בנושא מניעיו להיטיב לכאורה עם בזק. ולאחר מכן הציע מנדלבליט לפעול על פי המתווה שהציע פרקליט המדינה שהיה חקירת פילבר עצמו בלבד – זאת על פי יסוד חוות הדעת של בן ארי.
מה המשמעות: קיים פער תהומי, כפי שמגדירים אותו פרקליטי נתניהו (כלומר, שקר) בין הנטען במזכר של מנדלבליט – לבין האישורים לחקירת פילבר עצמו.
מה קרה: פילבר אכן נחקר ב-23-24.10.2017 ובכלל זה נשאל על מועמדים לעריכת אתר וואלה, על האפשרות שנתניהו דיבר איתו על אתר וואלה, ואם "קיבלת רושם או שאולי אפילו הוסבר לך שצריך מה שבזק מבקשים צריך לנסות לעשות" (תשובתו היתה: "אף פעם לא, אף פעם לא היתה לי שיחה בעניין הזה עם ראש הממשלה").
במקביל לחקירת פילבר ותוך הפרה בוטה של אישור היועץ, שהוגבל רק לחקירת פילבר, נחקרו באותה שעה ממש גם אלי קמיר ואור אלוביץ' ובחדר סמוך נחקר גם שאול אלוביץ' – כולם נחקרו על נושאים בליבת הנושאים בתיק 4000 – למרות שלא היה כל אישור לכך ממנדלבליט. החקירות הבלתי מאושרות כללו צווי חיפוש שונים.
המשמעות: שוב ליאת בן ארי ושי ניצן, בדיוק כמו בתיק 1000, הרחיבו את המנדט שניתן להם ועשו בו ככל העולה על רוחם בניגוד לחוק יסוד.
השופטים, אגב, שמו לב לכך ואמרו לבן ארי במפורש בדיון כי באישורים המושחרים שהועברו אין שום אישור לחקירת נתניהו."

הערה חשובה: שלמה פילבר נחקר ב"תיק בזק" בחשדות על מעשיו והחלטותיו במחצית השנייה של 2016 עד מחצית הראשונה של 2017 (עד שנעצר). בכל התקופה הזו, שר התקשורת לענייני בזק היה צחי הנגבי (ומפברואר 2017 הוא - צחי הנגבי, היה שר תקשורת מלא). לא ביבי נתניהו. אז למה צריך לחקור את פילבר על נתניהו כשהוא לא שר התקשורת? הרי השר, שנותן לו הוראות בתקופה זו, שהוא נחקר עליה בתיק בזק, זה צחי הנגבי? כלומר: המשטרה בליווי הפרקליטות חקרו את פילבר על תקופה, שלא נכללה בכלל ב"תיק בזק": שנת 2015 עד מחצית 2016, בה נתניהו הפסיק לטפל בבזק בגלל החלטת היועמ"ש. כלומר: החקירה הזו בכלל לא הייתה שייכת לתיק בזק, אלא לתיק 4000 ודרשה אישור ספציפי מהיועמ"ש לחקור כנגד נתניהו. כי תיק בזק זה צחי הנגבי, לא בנימין נתניהו.

לו"ז מלא של "תיק בזק" ו"תיק 4000" - כאן

עדכונים 21.2.21:
אפורסם כאן הפרוטוקול של הדיון בבג"ץ בנושא הסדר ניגודי העניינים של נתניהו. מדובר בדיון הזוי ביותר ומנותק מכל מציאות בבג"ץ, בעניין ניגוד העניינים לא רק של נתניהו, אלא גם של השר אוחנה. זה מה שמעסיק את השופטים בבג"ץ, כבר כמה דיונים, שטרם הסתיימו (גם הדיון הזה טרם הסתיים ויהיה לו דיון המשך). פשוט לא ייאמן, לאן היועמ"ש ד"ר אביחי מנדלבליט (בעקבות עו"ד דינה זילבר ויד ימינה לניסוח המסמכים ההזויים הללו: עו"ד דנה נויפלד), גרר את שופטי הבג"ץ וסוללת עורכי הדין העוסקים בנושא, כולל העותרים הרבים כנגד נתניהו מכת "רק לא ביבי". 

איך נבנה הסדר ניגוד העניינים ההזוי הזה ומי עומד מאחוריו, יש בכמה חשיפות שפרסמתי, למשל: https://bit.ly/DanaNoyfeld.

ב. התקבלה החלטה מאוד מעניינת של בית המשפט המחוזי בי-ם להעביר חלקים מ"תיק 1000 הישן" לידי הסנגורים של נתניהו. מדובר בעיקר בחומרים של עדותה של אודליה כרמון ממחצית 2016 ושל עוד 2 אנשים הקשורים כנראה לנושא "המתנות". בהחלט תואם את מה שחשפתי לגבי מעורבותה של אודליה כרמון ובן כספית בתיק 1000, מה שהוסתר היטב עד כה ונחשף על ידי וכעת מתחיל לצאת לאור, גם מכיוון בית המשפט. יהיו לזה עוד התפתחויות, אחרי שעורכי הדין יקבלו את החומרים הללו, שהיו מוסתרים היטב שנים (מאז "כתב החשדות"), מפני עורכי הדין של נתניהו (בכוונה). ההחלטה של בית המשפט המחוזי מצ"ב - כאן.

גאלי ציפורי העלה כאן בעקבות החלטת בית המשפט פוסט קצר בזו הלשון: "עוד התפתחות חשובה במשפט נתניהו: בית המשפט החליט להעביר חלק מחומרי תיק 1000 הישן לפרקליטי נתניהו, ביניהן תמלילי חקירת אודליה כרמון. המשמעות:
א. ליאת בן ארי ניסתה להסתיר את החומרים.
ב. כפי שאבי וייס ואני כתבנו: תיק 1000 התחיל בלי אישורי מנדלבליט עוד בעדויות כרמון ובן כספית ובן ארי עשתה בלבול מכוון בין תיק 1000 לתיק 1000 הישן, למרות שאחד הם."

דאלי ציפורי העלה כאן פוסט נוסף לעדכון: "יועץ לנתניהו ומקורב אליו נחקרו על המתנות לנתניהו עוד לפני שניתן אישור לחקירה בתיק 1000: שימו לב - מההחלטה היום עולה, שיועצו לשעבר של נתניהו, סניאל סנילביץ ואיש הכספים הניו-יורקי סטיבן שנאייר נחקרו בתיק 1000 עוד לפני שמנדלבליט אישר לדבריו את החקירה (דצמבר 2016). עוד הוכחה, ששי ניצן ובן ארי עשו ככל העולה על רוחם כדי להפליל את נתניהו."

האלי ציפורי פרסם כאן פוסט נוקב בזו הלשון: "יועץ לנתניהו ומקורב אליו נחקרו על המתנות לנתניהו עוד לפני שניתן אישור לחקירה בתיק 1000: שימו לב - מההחלטה היום עולה שיועצו לשעבר של נתניהו סניאל סנילביץ ואיש הכספים הניו-יורקי סטיבן שנאייר נחקרו בתיק 1000 עוד לפני שמנדלבליט אישר לדבריו את החקירה (דצמבר 2016). עוד הוכחה ששי ניצן ובן ארי עשו ככל העולה על רוחם כדי להפליל את נתניהו.
עוד פרטים חשובים שמוסיף אבי וייס:
1. סטיבן שנאייר: מדובר באיש עסקים מניו-יורק המקורב גם לנתניהו וגם לרון לאודר (מי שהיה ועודנו יו"ר הקונגרס היהודי העולמי) שהיו מיודדים ונטען (כנראה ע"י בן כספית ו\או אודליה כרמון) שסיפק מתנות לנתניהו. לפי פרסם של בן כספית (כאן: https://www.maariv.co.il/journalists/Article-568692), סטיבן שנאייר היה "ציר הכסף" לכאורה בין לאודר לנתניהו. סטיבן סייע לרון לאודר בגיוס תרומות בארה"ב וניהל את עסקיו בישראל (של רון לאודר). שנאייר איננו עד תביעה, כי כנראה לא שיתף פעולה עם החוקרים בחקירתו ב-16.9.16 ואילו לאודר הוא כן עד תביעה. לא ברור מי אישר לחקור את סטיבן שנאייר בענייני נתניהו במועד זה (16.9.16).
2. סניאל סנילביץ שנחקר כמה פעמים וביום 11.7.16 נחקר חקירת המשך בנושא המתנות: סניאל (סאני) סנילביץ, לשעבר יועצו של נתניהו, נחקר בנוגע למתנות מבלי שברור מי אישר לחקור אותו. סנילביץ היה יועצו המיוחד של ראש הממשלה בנימין נתניהו לענייני טכנולוגיה ואינטרנט בין השנים 2006-2009, הוא התפטר במאי 2009, ולא ברור למה הוא נחקר ביולי 2016 על עניינים מהעשור הקודם. זה מאוד מתאים לסוג המידע הרכילותי העולה מעדויותיהם של אודליה כרמון ובן כספית. סנילביץ איננו עד תביעה בתיק, כי כנראה לא שיתף פעולה בחקירה ולכן הסתירו אותו עד היום.
3. מלכה אבן חן שנחקרה ביום 4.8.16 בענייני המתנות ומילצ'ן: לא ברור מי אישר לחקור אותה בעניינים אלו וגם לא ברור כרגע איך היא קשורה. ברור שטענת הפרקליטות לבית המשפט שעניין מילצ'ן בתיק 1000 נולד רק בסוף 2016 מתנפצת מול העדויות של בן כספית, אודליה כרמון ומלכה אבן חן, שעסקו בעדויותיהן ובהקלטות - במילצ'ן - הרבה קודם לכן. מלכה אבן-חן איננה עדת תביעה בתיק, כי היא כנראה לא שיתפה פעולה עם החוקרים ולכן העלימו אותה עד היום. 
לאור כל העולה מההחלטה של בית המשפט, מתברר שהחקירה בעניין המתנות בוצעה בהיקף נרחב שכעת נחשף רק קצה הקרחון. השופטים מציינים שתיק 1000 הישן כולל  17 קלסרים, מסמכים נוספים במעטפה ותיקייה וקלסר מודיעין. השופטים שיחררו כעת חלק קטן מזה. 
ממה ששוחרר, עולה שהקיף חקירת תיק 1000 טרם אישור היועמ"ש (אישור שניתן ב-25.12.16) וכנגד החלטות מפורשות של היועמ"ש הקודם ויינשטיין והנוכחי מנדלבליט שלא לחקור את הטענות ב"תיק 1000", שמקורן בעיקר מבן כספית ואודליה כרמון, היו בהיקף עצום וכללו אנשים מהמעגל הקרוב לנתניהו (בהחלטה מהיום נחשפו 3 אנשים כאלו, שלא היו ידועים עד היום כמעורבים בתיק 1000). יודגש שחקירת כל מי שקרוב לנתניהו, דורשת אישור חקירה ספציפי הזהה לאישור לחקירת נתניהו - מה שלא היה כאן."

עדכונים 22.2.21:
א. אלי ציפורי העלה כאן פוסט קצר וחשוב: "שני הבלופים של ליאת בן ארי בתיקי נתניהו והבלבול המכוון שהיא עושה:
שקר אחד: תיק 1000 ״החדש״ הוא תיק נפרד מ״1000 הישן״.
האמת: זה אותו תיק, תיק המתנות לכאורה. ב״ישן״ לא הצליחו להשיג ראיות אז המשיכו ל״חדש״ בלי אישורים ובניגוד לחוק יסוד כדי למצוא ״רסיסי״ ראיות ב״חדש״ (שוב ללא אישורים). בשני התיקים הוזמנו כמעט כל מי שעבדו עם נתניהו כדי להפליל אותו בכל מחיר.
שקר שני: ״תיק 4000״ הוא המשכו של ״תיק בזק רשות ני״ע״ ולכן צווי חיפוש שהוצאו בתיק בזק תקפים לתיק 4000.
האמת: מדובר בשני תיקים נפרדים לחלוטין ונתניהו לא מעורב כלל בתיק בזק שעיקרו אלו עבירות ני״ע ומניפולציה לכאורה בדוחות הכספיים של בזק ו-יס שנתניהו לא קשור אליהן בשום צורה ובשום אופן."

ב. התקבלו 2 החלטות מאוד דרמטיות ב"תיקי האלפים" ע"י שופטי בית המשפט המחוזי בי-ם:
1) שלב ההוכחות עם עדותו הראשונה של אילן ישועה יחל באפריל 2021 (ב-5.4.21) אחרי הבחירות. כלומר: המטרה של נתניהו, שלא יהיו דיוני הוכחות של התביעה לפני הבחירות - הושגה. מסמך ההחלטה - כאן.
2) יש פגמים באישורי היועמ"ש אבל ההחלטה על ההשלכות שלהם תתקבל בהמשך ובשלב זה שום כתב אישום לא מבוטל. בהחלט התקדמות יפה של ההגנה, אבל חלקית בלבד ואני מניח, שייתכן ויהיה ערר לעליון או בקשת דיון חוזר על החלק של אישורי היועמ"ש. השופטים הפעילו כאן הלכה משפטית, שנקראת "פסלות פסיקתית". זה מושג שונה לגמרי מהמושג "בטלות יחסית", שעסקו בו עד כה התביעה וההגנה ולא כאן המקום לפרט את המושגים הללו. בכל מקרה, השופטים ציינו, שהם ידונו ב"פסלות פסיקתית" בתיקי 1000 ו-4000 רק בהמשך. כך, שטרם ידוע מה יחליטו, כי הצדדים צריכים כעת להיערך לתגובות והתייחסות, על פי ההחלטה הזו, שהולכת לכיוון של "פסלות פסיקתית" וזה ייקח קצת זמן.
המסמך המלא של החלטת בית המשפט - כאן

ג. אלי ציפורי העלה כאן פוסט קצר בעקבות 2 ההחלטות של בית המשפט: "שלב ההוכחות במשפט נתניהו: 5 לאפריל, אחרי הבחירות, בניגוד לרצון הפרקליטות.
כצפוי: כתב האישום לא בוטל, אבל ביקורת די קשה על מנדלבליט: ״נפל פגם בהתנהלותו״ - והדברים יילקחו בחשבון בסוף ההליך (אם לפסול ראיות שניתנו ללא אישורים)."

ד. אלי ציפורי הוסיף כאן עוד פוסט: "אל תאמינו לספינים של הפרקליטות, ההחלטה היום היא עוד מכה למנדלבליט ובן ארי:
‏א. הם רצו הוכחות לפני הבחירות כדי להשפיע עליהן - ולא קיבלו את מבוקשם. לא יהיה פסטיבל של אילן ישועה ושקריו לפני הבחירות בערוצי התעמולה.
‏ב. בניגוד לשקרים של בן ארי שעניין האישורים הוא ״טכני״ ו״לא מהותי״ ושיש אישורים - השופטים מותחים ביקורת על התנהלות מנדלבליט (״נפל פגם״) וגם כתבו במפורש שישקלו פסילת ראיות בסוף ההליך.
‏האם יהיה משפט צדק? אני עדיין חושב שלא."

ההערה חשובה: השופטים בהחלטתם התעלמו מ-2 בקשות מפורשות של פרקליטי נתניהו (שפרקליטי משפחת אלוביץ' הצטרפו אלה) לבקש דיון בבית המשפט, ממש ביקשו דיון ולא מה שהיה: החלטות ללא דיון. הם ביקשו במפורש דיון נוסף אחרי הדיון ב-8.2.21 ולפני הדיון הבא לקביעת מועד להוכחות. בקשה אחת הייתה ב-10.2.21 (כאן סעיף 5) והם נדחו כלאחר יד והבקשה השנייה מאוד ברורה מ-18.2.21 (ראה כאן סעיף 72), בקשה שבכלל לא זכתה להתייחסות ולמעשה נדחתה.
מכאן, שנפלה לעניות דעתי שגגה בהחלטת השופטים, שמיהרו להחליט על סמך מה ששמעו וקיבלו לקראת הדיון ב-8.2.21, ולא התחשבו בכל מה שהתקבל בבית המשפט אחרי כן (סה"כ 6 פניות מרכזיות של פרקליטי הסנגורים ופנייה מרכזית אחת של הפרקליטות, בתוספת עוד כמה פניות משני הצדדים, בעניינים פרוצדורליים שכרגע לא הכי חשובים, דוגמת פרסום הראיות של עדותו של אילן ישועה בנט-משפט).
כל 7 הפניות החשובות הללו לבית המשפט אחרי 8.2.21, היו בנוגע לנושא אישורי היועמ"ש וקבילות ראיות שהושגו שלא כדין (בין אם ללא אישורי יועמ"ש ובין אם ללא צווי חיפוש או צווי הרחבה מתאימים).  קבלת החלטה מהירה ע"י בית המשפט, ללא מתן אפשרות לנאשמים להביא ולהציג את המסמכים המעודכנים שאספו מאז הדיון ב-8.2.21 ולחשוף אותם ומסמכים נוספים שמצטברים אצלם כל הזמן, בפני בית המשפט, היא לעניות דעתי תקלה מהותית, היורדת לשורש עיקרון הצדק - במערכת המשפט.

כך השופטים לא זכו להיחשף לכל העובדות, שלא רק שאין אישורי יועמ"ש ואלו שיש הן בעירבון מוגבל, המשטרה והפרקליטות חקרו כנגד החלטת היועמ"ש לא לחקור, גם בתיק 4000 וגם בתיק 1000, כאשר בתיק 1000 היו 2 החלטות יועמ"ש: ויינשטיין ומנדלבליט (עד סוף 2016), שלא לחקור בפרשת המתנות והם כן חקרו. זה לא עניין פרוצדורלי בכלל. זה מהות שלטון החוק, כאשר המשטרה והפרקליטות מחליטים לעשות דין לעצמן ומחליטים לחקור את כל המעגלים שסובבים את רוה"מ (כולל סביב בנו), כולל כל היועצים והיועצות הקרובים לו, עוד מהזמן שהיה יו"ר האופוזיציה, לתפוס מסמכים וקלטות, הכל ללא כל אישור וכנגד החלטה לא לחקור, משני יועמ"שים. 

עדכונים 23.2.21:
א. עו"ד שחר בן מאיר ממשיך כהרגלו, בלא הפוגה, בהטרלת המערכות. עו"ד שחר בן מאיר דורש כעת מעו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט להכריז על נבצרות של בנימין נתניהו כראש ממשלת מעבר. העתירה שלו לבג"ץ - כאן

ב. עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט [בתמונה משמאד"ר אביחי מנדלבליט - היועמ"של] לא מוותר, גם אחרי הדיון ההזוי בבג"ץ מה-18.2.21 בענייני ניגוד העניינים של נתניהו, וממשיך להתעקש על כל חוות הדעת שהכין ומנסה לכפות אותה במלואה על נתניהו (חוות דעת, שהוכנה על ידי עו"ד דינה זילבר, שבינתיים פרשה והפכה למגישה בגלי צה"ל..., מסמך, שהוכן בסיועה של עו"ד דנה נויפלד, היועמ"ש של משרד התקשורת, עם "טונות חמאה על הראש", שאף מונתה כ"משגיחת כשרות" של נתניהו... לא ייאמן - אבל זו המציאות העולה מהמסמך של מנדלבליט, שנדון כבר בכמה וכמה ישיבות בבג"ץ). הפניה הטרייה של ד"ר מנדלבליט לבג"ץ - מצ"ב כאן.

רקע, מסמכים וניתוחים אודות עו"ד דינה זילבר ועו"ד דנה נויפלד יש כאן

ג. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט נוקב בזו הלשון: "מפרשת הרפז ועד פרשת האישורים זה אותו מנדלבליט: שקרן, לא אמין ותכמן - ואת זה קובעים רשויות אכיפת החוק בעצמן.
*******************************************
היועמ״ש לשעבר וינשטיין על מנדלבליט בפרשת הרפז: ״בהתנהלותו יש כדי להטיל בו כתם ערכי נורמטיבי, התנהלותו תערער במידת מה את אמון הציבור במוסדות השלטון, הוא התקשה להציג גרסה אחידה ועקבית, בהתנהלותו יש כדי להטיל דופי באמינותו״.
השופטים במשפט נתניהו על מנדלבליט בפרשת האישורים: ״נפל פגם בהתנהלותו. 
... היה ראוי כי היועץ, כרשות מנהלית, יתן את הסכמתו לפתיחת החקירות (לרבות בדיקות מקדימות), בעניינו של נתניהו, על דרך של אישור בכתב... מטעמים של אמון הציבור והבטחת סדרי מינהל תקין, מצדיקים ליתן הסכמה לפתיחה בחקירה על דרך של מתן אישור מפורש ובכתב, ומשלא נעשה כן, יש להצר על כך ולקוות כי מקרים דומים לאלה, לא יישנו״."

מי זה ד"ר אביחי מנדלבליט? זאת חשפתי ומזמן, למשל בכתבה הנוקבת ומלאת מסמכים תומכים: "חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000".

ד. ריאיון מדהים (כ-10 דקות, של אבי וייס ביחד עם כנרת בראשי והשופט בדימוס הרן פיינשטיין) בתכנית הבוקר ב"גלי ישראל" של השדר הוותיק והמוביל אבי רצון, כולל חשיפות חדשות שלא נשמעו עד היום, בתחום "תופרי התיקים" (הפעם בהקשר של תיק 1000: https://bit.ly/Tik1000) והשקרים הבלתי נגמרים של היועמ"ש והפרקליטות בנושא "האישורים" שלא היו ולא קיימים ב"תיקי האלפים", המציאו כאן מונח שקרי לחלוטין ששמו "תיק 1000 הישן" והעיקר: מי המציא ו"בישל" את סיפורי "המתנות". כל החשיפות המזעזעות, בהקלטה בלינק כאן: http://bit.ly/AviWeissAviRatzon

ה. פורסם כאן ע"י נטעאל בנדל ב"הארץ" (כותרת בלבד): "משפט ראש הממשלה | סנגורי נתניהו מתכוונים לזמן את מנדלבליט לעדות בבית המשפט.
עורכי דינו של רה"מ צפויים לבקש לחקור את היועץ, בין היתר על מתן האישורים לפתיחה בחקירה, לאחר שביהמ"ש קבע כי נפל פגם בהתנהלותו בנושא. אם היועץ יסרב להגיע, ההכרעה תעבור לשופטים - שיקבעו גם על אילו נושאים הוא יוכל להישאל."

ו. החשיפות החדשות והמדהימות ביותר, לגבי "תיקי האלפים", שישאירו אתכם עם פה פעור, של אבי וייסאלי ציפורי ואלוף (מיל.) דן ביטון, במסגרת "פורום קפה שפירא" בהנחייתה של גלי בת חורין, כאן ביוטיוב:

אפשרות נוספת לצפייה בשידור בן השעתיים וחצי ב"חדר מצב" - כאן

ז. אלי ציפורי העלה כאן פוסט נוסף בזו הלשון: "למנדלבליט יש עכשיו דילמה לא פשוטה: אם יסרב לבקשה הצפויה של פרקליטי נתניהו לזמנו לעדות או שהושפטים יסרבו בשבילו - יוצג בצדק כמי שבורח ומפחד מהאמת. אם יסכים להגיע לעדות - תיחשף האמת על כל שקריו ומבוכותיו והחזקתו בגרון - קבל עם ועדה.
בהצלחה למנדלבליט!"

מי זה ד"ר אביחי מנדלבליט והאם ניתן בכלל לסמוך על עדותו ודבריו? זאת חשפתי ומזמן, למשל, בכתבה הנוקבת ומלאת מסמכים תומכים המדברים בעד עצמם: "חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000".

עדכונים 24.2.21:
אאלי ציפורי פרסם כאן: "התמלילים המלאים של חקירת ליאת בן ארי בעיריית ראש העין: נשאלה 60 שאלות ובאף אחת לא השיבה לעניין - ״אין לי מושג, לא יודעת״ וכד׳.
אם נתניהו היה משיב כך, כל עבדיה הנרצעים של הפרקליטות היו מתנפלים עליו.
והכי משעשע דבריה לסיום: ״יש לי תחושה קשה מאוד מכל המהלך הזה, תחושה של רדיפה ושל אכיפה בררנית קשה ומטרידה״.
צחוק הגורל: עבריינית הבנייה ותופרת התיקים מתקרבנת.".

באלי ציפורי העלה כאן בעקבות כך פוסט קצר: "צפו בקטע המדהיםאודליה כרמון ואילנה דיין אומרים בתכנית ״עובדה״ בנובמבר 2016 בצורה הכי ברורה שמנדלבליט ״בלם״ את תיק 1000 ״הישן״. 
למרות שעצר הבדיקה-חקירה בעניין המתנות שי ניצן ובן ארי המשיכו לחקור בניגוד להוראתו ובניגוד לחוק יסוד לתיק 1000 ״החדש״ - שזה אותו תיק (ניתן לו אישור רק בדצמבר 2016 לפי מנדלבליט במסמך לבית המשפט).
כרמון שיתפה פעולה גם עם בן כספית וגידי וייץ בניסיון להפליל לכאורה את נתניהו.
תודה לאבי וייס."

ג. אלי ציפורי העלה כאן פוסט קצר: "‏אחד הצעדים המלוכלכים ביותר של ליאת בן ארי נגד נתניהו היה להכניס לרשימת עדי התביעה עדים שבכלל תמכו בגרסתו של נתניהו כמו ד״ר יפעת בן חי שגב (לשעבר יו״ר מועצת הכבלים והלוויין), עו״ד איתן צפריר ועוד רבים אחרים. המטרה היתה ברורה מאוד: לשבש בכוונת זדון את הגנתו של נתניהו."

עדכונים 25.2.21
א. בג"צ דחה על הסף את עתירת ''חוזה חדש'' לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות והמניות. ניסיון נוסף לדחוף את הבג"ץ בנושא הצוללות נחל (שוב) תבוסה קשה. ההחלטה - כאן. יש עוד בג"צים הממתינים להחלטה בעניין הצוללות. סיכויי הדיונים הממתינים נמוכים אף הם, גם לאור ההחלטה הזו, החלטות קודמות בבג"ץ ועמדת היועמ"ש בעניין הצוללות ונתניהו. 

ב. אלי ציפורי צייץ כאן: "עו״ד ציון אמיר: ״לא רק מנדלבליט עשוי להיות מוזמן לעדות במשפט נתניהו. כל מי שהשתתף בדיונים על פתיחת החקירות נגד נתניהו - עשוי להיות מוזמן לעדות ע״י פרקליטי נתניהו - כולל שי ניצן וליאת בן ארי. זה יקרה רק אחרי שמיעת 300 העדים ויותר״. "הראיון המלא - מחר בתוכניתי בגלי ישראל - 7-9."

ג. פורסם כאן ב"וואלה!" ע"י דניאל דולב, בעקבות החדירה למכשירי הסלולר של היועצים של נתניהו בנושא "הטרדת עד המדינה שלמה פילבר" (כותרת בלבד): "הסנגוריה הציבורית ליועמ"ש: עצור את החיפושים בטלפונים ללא צו - או שנפנה לבג"ץ.
הנחיית פרקליט המדינה מאפשרת למשטרה לבצע חיפוש בטלפון בהסכמת החשוד, גם ללא צו של שופט. הסנגור הציבורי הארצי טוען כי מדובר בהנחיה שמנוגדת לחוק, ודורש לשנותה עד שהנושא יוסדר מפורשות בחקיקה. אם לא ישונו הנהלים, בכוונת הסנגוריה לעתור לבג"ץ." הפניה המלאה של ד"ר יואב ספיר, הסנגור הציבורי הארצי במשרד המשפטים - כאן.

ד. פורסם כאן ע"י רביב דרוקר פרומו לתכנית "המקור" בערוץ 13 (כותרת בלבד): "בלעדי ל"המקור": העדות במשטרה של היועץ לשעבר של הזוג נתניהו.
שעיה סגל ז"ל הגיע לחקירה במסגרת תיקי האלפים, וגולל לראשונה לעיני המצלמות בחדר החקירות את מה שקרה לו בסביבת רה"מ ורעייתו: "הם אנשים אוהבי מתנות" • התחקיר ישודר בקרוב ב"המקור"."
הערה: העדות לא קבילה. מדובר בהטעיית הציבור ובביזוי המת.

ה. שלמה פילבר שחרר 2 ציוצים נוספים - כאן וכאן, המצביעים על המשך הקו שלו לאורך השנים האחרונות, שהוא ממש לא "עד מדינה", אולי הוא "עד שעבד בעיניים" - על הפרקליטות... 

עדכונים 26.2.21:
א. אלי ציפורי העלה כאן פוסט: "שישי אלטרנטיבי עם יערה זרד, אבי וייס ואנוכי, הערב ב-19:45; והיום יחשוף אבי וייס שאחד המקורות של בן כספית למתנות לכאורה של נתניהו היה *מאבטח שב״כ* (תיק 1000 ״הישן״ שמנדלבליט הורה לעצור אבל שי ניצן וליאת בן ארי המשיכו בניגוד לחוק יסוד). איך דבר כזה עובר בשתיקה?".

ב. פורסם אתר "שישי אלטרנטיבי": ביום שישי 26/2/2021 בשעה 19:45 נעלה כאן מגזין חדשות איכותי בהשתתפות
מיטב הפרשנים ואנשי המקצוע ... לא עוד ערוצי הפייק 11.12.13 ערוצי התעמולה והשקר!
אנו מקווים להיות אלטרנטיבה ראוייה.
במוצאי שבת 27/2/2012 בשעה 21:00 ישודר שידור חוזר ומייד לאחריו יענו הפרשנים שלנו על שאלותיכם....
לידיעת שומרי המסורת שבינינו , התוכנית תוקלט לפני כניסת השבת ותשודר בשבת. באופן אוטומטי. לינק לתוכנית: כאן

עדכונים 27.2.21:
אאלי ציפורי פרסם כאן: "מדהים! מנדלבליט בעצמו מעריך בשיחות תדרוך לשופריו: בידי אפי נוה קלטות על דעתו "הקרירה" של מנדלבליט על תיקי נתניהו (עוד עדות לסחיטתו).
**************************************************
מתדרוך שנתן מנדלבליט לגידי וייץ מ"הארץ" בסוף השבוע (כאן), אחד מה"עיתונאים" שתפרו את תיק 4000 ונמצא ביחסי תן וקח עם היועץ עולה: 
מנדלבליט שיתף ככל הנראה את אפי נווה ב"דעתו הקרירה" על תיקי נתניהו. וכך ניסח זאת וייץ מפי הסוס (מנדלבליט): "ייתכן שבשיחות ביניהם, שנוה תיעד, שיתף אותו היועץ בדעתו הקרירה על תיקי נתניהו כשאלה עדיין היו בשלב העוברי שלהם". זה מסר ברור של מנדלבליט למטפלים בתיקו של אפי נוה: הניחו לנוה אחרת יפתח עליי (את האמת)."

באלי ציפורי הוסיף כאן עוד פוסט קצר: "תזכורת לחשיפה של יואב יצחק כבר מ-2017מנדלבליט אמר לגורמים שונים ש״נתניהו הוא לא עבריין״ (אבל אז התחילו שי ניצן וליאת בן ארי לסחוט אותו).
בזמנו פרסמתי את הידיעה בעמודו הראשון של ״גלובס״ באישורו של יצחק ואז התחיל קמפיין נגדי של חן מענית, שופריקו של הפרקליטות ושל משה כהן, הדובר הנרצע של מנדלבליט במטרה למנוע ממני לפרסם ידיעות של יצחק. עוד דוגמא לדרך הפעולה של המנוולים."

ג. עלה הפרק המלא, שבו יערה זרד מראיינת את אבי וייס ואלי ציפורי במיקוד לגבי "תיק 1000" והחשיפות הטריות והמדהימות סביב תיק תפור זה, במסגרת שידורי "שישי אלטרנטיבי", השידור המלא - כאן. 

עדכונים 28.2.21:
א. אלי ציפורי, בעקבות הציוצים של שלמה פילבר (ראה לעיל סעיף ה' מיום 25.2.21) העלה כאן פוסט קצר בזו הלשון: "הפצצה של שלמה פילבר: אין נגדי בכלל תיק! (ואין גם תיק 4000)
*********************************************************.
המשמעות: הילכו על עד המדינה אימים בהאשמות שווא כדי לסחוט אותו בהפללת נתניהו.
ההסבר, כפי שניתחתי בעבר: נגד כל שותפיו ל״עבירה״ כביכול הוחלט לא להגיש כתבי אישום - כך שגם פילבר לא מואשם בדבר וממילא הוא חתם על הסכם עד המדינה שאין נגדו דבר. כפי שהוא אמר בזמנו לו היו לו כמה מיליונים וכמה שנים הוא היה ממשיך להיאבק על חפותו. אגב, פילבר לא סיפק שום אקדח מעשן או ראיית זהב נגד נתניהו, שום כלום.
מעניין אם ברוך קרא ואבישי גרינצייג יכתבו על ההתפתחות המהותית הזו. נו, הצחקתם אותי.
תודה לאבי וייס."

ב. אלי ציפורי עדכן כאן פוסט נוקב נוסף: "השקרים של מנדלבליט בתדרוך לגידי וייץ מ"הארץ", אחד משופריו ואחד מתופרי התיקים: הטענה שלו שתיק 4000 הוא המשך של תיק בזק-רשות ני"ע לא תואמת את המסמכים שהוגשו לבית המשפט, את הצהרותיו שלו ואת החלטת השופטים: כמה אפשר לשקר ולשקר ולשקר?
********************************************************************
אחרי שספג מהלומה בבית המשפט על עוד פגם בהתנהלותו, החליט מנדלבליט לרכך את המכה בסוף השבוע באמצעות אחד משופריו הבולטים – גידי וייץ מ"הארץ", אחד מתופרי תיק 4000, שנמצא ביחסי תן וקח פסולים עם היועמ"ש. 
לא זו בלבד שמנדלבליט ניסה למכור לוייץ סיפורי אלף ולילה על המעורבות העמוקה שלו בחקירות (שטויות, הוא לא ידע על תרגילי החקירה ולא ידע על חקירות סביב תיק 1000 ו-4000), הוא גם קבע כי "תיק 4000 עבר מהרשות לני"ע מהפרקליטות בלי שהכיוון הזה נחקר (הכוונה לכיוון של תיק 4000).
זה שקר מוחלט וגס שמנדלבליט וליאת בן ארי מנסים למכור לציבור.
אלו העובדות:
התיק הוחזר בנובמבר 2017 מהפרקליטות לרשות ניירות ערך לבצע השלמות ואז החל למעשה תיק 4000 וחקירות סביב וואלה ויחסי אלוביץ'-נתניהו, בלי שיש לזה שום קשר לתיק בזק ומבלי שניתן אישור. יתרה מכך, החוקרים ומוציאי הצווים בבית המשפט היו חוקרי הרשת לניירות ערך, וזה נמשך עד רבעון ראשון 2018 (כולל) שאז ההובלה של החקירה עברה ללהב 433.
הנה הוכחה לכך מתאריך 14.12.17: המדינה בתגובתה לעתירות של עו"ד שחר בן מאיר והעמותה לטוהר המידות בדרישה "שיורה לחקור את ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה בתיק 4000" (משום מה התשקורת החלה לנקוב בשם "תיק 4000" עוד לפני שנולד רשמית). בתגובה המדינה מדווחת לבג"ץ: "התיק (תיק בזק) הועבר לפרקליטות אבל כבר בשלב זה הוחלט כי יידרשו השלמות חקירה והן יבוצעו במועד הקרוב".
גם התגובה הזו שקרית כי עד התאריך הזה בוצעו השלמות חקירה רבות בכיוון של וואלה-נתניהו-אלוביץ בטיעונים שקריים שזה המשך לתיק בזק לכאורה. 
המשמעות היא ששי ניצן וליאת בן ארי שוב חקרו בניגוד לחוק יסוד בתיק 4000 עוד לפני שניתן אישור רשמי על כך. הדבר בא בצורה הכי ברורה בדברי השופטת רבקה פרידמן פלדמן בדיון האחרון שבו היא אמרה: "אם אנחנו מעיינים באותם פרוטוקולים אנחנו רואים שהאישור בתיק 4000 ניתן *הרבה אחרי* שכבר התנהלו החקירות".
במילים אחרות: מנדלבליט מזמין לעצמו תדרוכים שקריים אצל עבדיו הנרצעים בתשקורת – והם מנסים לשווק זאת לציבור כחלק ממערכת יחסי ההדלפות-הנחפות ביניהם.
תודה לאבי וייס."

ג. הערב, אל תחמיצו! אבי וייס מופיע מ-20:00 עם הפתעות וחשיפות ב"תיקי האלפים", שישאירו אתכם פעורי פה, וגם יענה על שאלות, ב-אונליין-TV בהנחיית רמי בן יהודה: https://www.facebook.com/onlinetvisrael.

ד. אלי ציפורי פרסם כאן פוסט חשוב: "פרקליט נתניהו עמית חדד: "רביב דרוקר מזהם את ההליך המשפטי ומבקש לשדר הדלפה אסורה"
********
עו"ד עמית חדד מבקש מבית המשפט לאסור על רביב דרוקר לשדר את ההקלטה של שעיה סגל ז"ל על שרה נתניהו. מסתבר שדרוקר עשה תרגיל מלוכלך כהרגלו ופנה לבית המשפט בבקשה לשדר את ההקלטה המודלפת (ברור שזה מהפרקליטות או מהמשטרה) ובית המשפט למעשה אישר לו בטענה כי אין זה בסמכותו לדון בבקשה. כלומר, דרוקר, מבקש להכשיר הדלפות מגמתיות וייתכן גם פליליות, דרך בית המשפט (מדובר בתיק 1000 ״הישן״).
עו"ד חדד כותב בבקשה לעיון מחדש כי "דרוקר מבקש לעשות שימוש בהדלפה אסורה תוך שהוא מהין להגיש בקשה בגינה לבית המשפט. דומה שאוזלת היד של רשויות האכיפה ביחס לתופעה הנרחבת של הדלפות של חומרי חקירה בהליך זה הביאה לתעוזה יוצאת דופן שמקבל ההדלפה (דרוקר) פונה עם ההדלפה האסורה לבית המשפט שיתיר לו לפרסם אותה".
בהמשך כותב עו"ד חדד כי ״דרוקר הגיש לבית המשפט ראיה לא קבילה במטרה להמשיך ולזהם את ההליך המשפטי. מדובר בהמשך ישיר לתוכנית ששידר דרוקר בה הוא ראיין עדי תביעה והתיימר לבצע 'משפט ציבורי-פומבי' מקביל לזה המתקיים בפני בית המשפט. נזכיר כי המבקש (נתניהו) ייחד פרק בבקשתו להגנה מן הצדק לסוגיית ההדלפות ומשמעותן"."

משפט
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


 

לוח מודעות
מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

21-23/2/21 - !DLD All Stars

22-24/2/21 -  AI WEEK 2021

2-4/3/21 - Microsoft Ignite

16/3/21 - Europe Days 2021 Conference

18-20/5/21 - EcoMotion 2021

7-11/6/21 - SelectUSA Investment Summit 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים