Telecom News - מבקר המדינה חוקר פרשיות במשרד התקשורת

מבקר המדינה חוקר פרשיות במשרד התקשורת

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> מבקר המדינה חוקר פרשיות במשרד התקשורת
בלעדי: בעקבות החשיפה שלנו בעניין הכשלון בתחום השיפוצים של משרדי משרד התקשורת במגדל שלום ת"א ויצירת סכנה ליציבות מגדל שלום, החל מבקר המדינה לחקור גם פרשייה זו. זאת, אחרי פרסום דו"ח הנוגע להתנהלות (הכושלת) של אגף הספקטרום בפרשיות דומות, שחשפנו זה מכבר. במקביל, ועד העובדים במשרד מתקומם כנגד הכוונה למזג את המשרד עם המשרד להגנת העורף.
מאת: אבי וייס, 8.5.13, 21:30

"סוער" בימים האחרונים ב"ממלכת משרד התקשורת". כל התכנונים עוברים טלטלה עמוקה. בעקבות החשיפה וההתייחסות שלי אמש על הרעיון למזג את משרד התקשורת עם המשרד להגנת העורף, תוך קיצוץ עמוק של תקציב ותקנים (דהיינו: פיטורים), נודע לי, שוועד העובדים במשרד פנה היום (8.5) בדחיפות ליו"ר ההסתדרות (עופר עיני) כדי למנוע את הגזירות הללו. נאחל להם הצלחה. 
גלעד ארדן
במקביל, בכירים, שהוצע להם להיות מועמדים לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת (במקום עדן בר-טל, שעתיד לפרוש מאוד בקרוב), דוגמת עמי שפרן (אלוף במיל.) ואבי בר המגיע מעולם המדיה, מרגישים "מרומים", אם מנכ"ל המשרד להגנת העורף (גבי אופיר) ימונה למנכ"ל של המשרד המאוחד, אם התכנית "המבריקה" של האוצר בחוק ההסדרים תאושר. אגב, שני המועמדים מתוך המשרד עצמו, שהציגו את מועמדותם לתפקיד המנכ"ל (סמנכ"ל אחד ועוזר מנכ"ל אחד), אינם מתאימים כנראה להיות מנכ"ל. זאת גם יודע השר גלעד ארדן

אם לא די בכך, מבקר המדינה פרסם אמש דו"ח די חריף, שננתח אותו בנפרד, לגבי תפקוד אגף הספקטרום במשרד. לא היינו צריכים לחכות לדו"ח זה. המחדלים של אגף הספקטרום "מככבים" אצלנו בעשרות אם לא מאות מאמרים בשנתיים האחרונות. האגף הזה "הרס כל חלקה טובה" בתחום הספקטרום ויצר נזק אדיר של מיליארדי ש"ח בעולם התקשורת הישראלי. כך, ישראל תהייה כנראה האחרונה בעולם שיש בה רשת LTE. הכל הודות לתרגילים ולמחדלים של אגף הספקטרום, שלא ברור את מי הוא משרת. את הציבור - ברור שלא

במקביל, החל מבקר המדינה לחקור את מה שאנו מכנים "פרשת כשלון השיפוצים" במשרדי משרד התקשורת במגדל שלום ת"א (פרשה נפרדת מפרשת השריפה במשרדים של מגדל שלום, אותה ואת השלכותיה החמורות ביותר, חשפנו לאחרונה כאן וכאן). פרטי הפרשה זו (של השיפוצים) נחשפו לפני כשנה וחצי ומובאים כאן שוב בנספח, למי שלא מכיר את הסיפור. בעקבות הבדיקה, נטען באזני המבקר, שהאחריות לכשלון היא של משרד האוצר \ מינהל הדיור הממשלתי, ולא של הסמנכ"לית למנהל. אולם, איש לא קנה את הסיפור הזה. גם לא מבקר המדינה. הבדיקה בעניין "מחדלי השיפוץ" כרגע בעיצומה ונדווח על תוצאותיה בהמשך. 

את תגובת מבקר המדינה ומשרד התקשורת לא הצלחנו להשיג. לא שלא ניסינו. תגובת משרד האוצר לעניין הטענה ש"ניסו להפיל את התיק" (של כישלון השיפוצים וסיכון יציבות מגדל שלום, כמפורט בנספח למטה), על מינהל הדיור הממשלתי שבאוצר: "הנושא בטיפול משרד התקשורת. מבדיקה מול משרד התקשורת, סמנכ"לית למינהל, לא נאמרו הדברים המיוחסים על ידך".

נספח

כתבה שפורסמה ב- 12.11.12:
********************************************************************************************************************************
האם נשקפת סכנה ליציבות מגדל שלום בגלל מחדלי משרד התקשורת?

חשיפה: סיפור שלא יאומן על בזבוז אדיר של כספי ציבור וסכנה בטיחותית חמורה ליציבות מגדל שלום נחשפה, בעקבות שיפוץ שהסתבך באגף הספקטרום של משרד התקשורת, ששוכן במגדל שלום בת"א, מעל לראשו של שר התקשורת. סאגה שסופה עדיין לא ברור.

משרד התקשורת, למי שלא מכיר, מבוזר היסטורית בין שני מקבצי משרדים: בירושלים (רחוב יפו 23) ובמגדל שלום בת"א. הסיפור הנוכחי מתחיל בהחלטה, שהתקבלה ואושרה כבר בתחילת 2011, לשפץ שיפוץ יסודי את משרדי אגף הספקטרום (אגף בכיר ניהול ספקטרום ורישוי תדרים בניהולו של נתי שוברט, סמנכ"ל בכיר). המשרדים מצויים בקומה 10 של מגדל שלום. הוקצו כחצי מיליון ש"ח לשכירה זמנית לכמה חודשים בודדים של משרדים מחברת ORS המצויים בקומה 28, כדי לשכן שם את העובדים, שלא יוכלו לתפקד ממשרדיהם הקבועים בימי השיפוצים. עד כאן עיקרי התוכנית.

במציאות, החל מאפריל 2011 הושכרו המשרדים בקומה 28 מ- ORS בסכום של 70 אלף ש"ח לחודש (!). אולם, העובדים עברו לקומה 28 רק כעבור חצי שנה (בנובמבר 2011). קומה 28 המושכרת נשארה ריקה כמעט עד סוף השנה הקודמת (2011), בעוד שקומה 10 כלל לא שופצה באותה עת. בתחילת 2012 החלו השיפוצים, שהסתיימו ביולי 2012, באיחור, בגלל הסתבכות חמורה, שמיד נפרט את טיבה. אולם, מאז מחצית 2012 ועד עצם היום הזה, למרות שהשיפוץ הסתיים זה מכבר, העובדים לא חזרו למשרדיהם בקומה 10 והם ממשיכים לשבת ולעבוד בקומה 28, כש"המונה של השכירות מ- ORS ממשיך לתקתק" מידי חודש בחודשו. כך, נכון להיום, ההוצאות רק בגין השכירות האמירו לסכום המופקע של 3.5 מיליון ש"ח, ועדיין הסוף של ההוצאה הציבורית הזו אינו נראה באופק!

למה העובדים ומנהליהם אינם חוזרים מהמשרדים השכורים בקומה 28 למשרדיהם המשופצים בקומה 10? התשובה קצת מפתיעה: הם לא מוכנים לחזור, עד שלא יחזור לשם הציוד האלקטרוני, שהיה שם בארכיב ושימש (?) אותם לצרכי עבודתם, ותיפתר בעיית הבטיחות שנוצרה עקב אותו ציוד. זה שנה וחצי הציוד הזה (ציוד אלקטרוני יקר, שערכו מיליונים רבים של שקלים) מונח כאבן שאין לה הופכין וללא כל שימוש במרתף של מגדל שלום, זה בכלל לא הזיז ולא מזיז לאיש.

ומה היא בעיית הבטיחות? מתברר, שהמהנדס, שפיקח על השיפוצים, מצא שהציוד הזה, שהיה מונח שנים במשרד אגף הספקטרום, בארכיב, הוא כבד מדי ומאיים למוטט את כל הבניין (!).

יתרה מכך. משרד שר התקשורת, משה כחלון, מצוי בקומה שמתחת (קומה 9), כמעט ממש מתחת לאגף הספקטרום. כך שאם רצפת אגף הספקטרום הייתה מתמוטטת בגלל הציוד הכבד שבה, הראשון שהיה סופג את ההתמוטטות זה המשרד של שר התקשורת, שמצוי מתחתיו. המהנדס מסרב, ובצדק, לאשר את החזרת הציוד למשרדים בטענה, שזה מערער את כל היציבות של הבניין ומהווה סכנה ממשית ליושבים בבניין. כעת, נעשית בדיקה כיצד הציוד הזה נערם במשרדי אגף הספקטרום בלי פיקוח, למה הוא שימש ואיך משרד התקשורת סיכן כל השנים את יציבות בניין מגדל שלום, בניגוד גמור לנהלי הבטיחות של המגדל עצמו, שחלים על כל הנמצאים בו. הכיצד האגף הממונה, בין היתר, גם על הבטיחות של חברות הסלולר, הפר בעצמו נהלי בטיחות במשך שנים?

בינתיים, כספי משלמי המיסים זורמים בלי כל חשבון על שכירות מיותרת של משרדים, שלא נראה מתי תסתיים, בזבוז, שמקורו בניהול לקוי (בלשון המעטה) של משרד התקשורת בכלל ואגף הספקטרום בפרט.

פנינו ושאלנו את משרד התקשורת: "אודה לקבל הבהרה הכיצד 'שיפוץ קטן' של משרדי אגף הספקטרום במגדל שלום ת"א, שתוכנן להתבצע במשך חצי שנה (מאפריל 2011) עם תקציב מוגדר של שכירת חדרים חלופיים לעובדים בקומה 28 במגדל שלום (שעולים 70 אלף ש"ח בחודש!!), התגלגל ונהפך לשיפוץ שנמשך שנה וחצי (במקום חצי שנה), שבו עלו (עד כה) דמי השכירות של המשרדים הזמניים מ- ORS בקומה 28 בסך של 3.5 מיליון ש"ח (במקום חצי מיליון ש"ח, לכל היותר, שבתכנון), והעובדים עדיין לא חזרו למשרדיהם בקומה 10, למרות שהשיפוצים הסתיימו זה מכבר, כי נמצא שאי אפשר להחזיר לשם את הציוד הטכני, שהיה שם טרום השיפוץ, כי הוא מסכן (בכובדו) את כל היציבות של הבניין (יציבות בניין מגדל שלום, ואת שר התקשורת באופן אישי, שיושב קומה ממש מתחת למשרדי אגף הספקטרום). מחדל בטיחותי חמור, שנמשך שנים ונתגלה במקרה ע"י המהנדס, שעסק בפיקוח על השיפוץ, רק עקב השיפוץ. כ"כ אודה לקבל עדכון מתי השערורייה הזו תיפסק והמדינה תפסיק לשלם 70 אלף ש"ח בחודש על שכירת משרדים זמניים, שלא לצורך, לעובדי ומנהלי אגף הספקטרום".

תגובת ד"ר יחיאל שבי דובר משרד התקשורת: "ראשית, אבקש להבהיר כי השיפוץ במגדל שלום בקומה 10 לא הוגדר מלכתחילה כ'שיפוץ קטן', אלא כשיפוץ מסיבי מ'המסד עד הטפחות', שכולל הריסת חצי הקומה בכללותה והחלפת התשתיות בה. שיפוץ זה נדרש כבר למעלה מ- 20 שנה.
כאן המקום לציין, כי גם שרותי הכבאות בתל-אביב וכן יועץ בטיחות חיצוני התריעו בפני המשרד על סכנות של המבנה כפי שהיה, הן מבחינת עמידה בתקני אש והן מבחינת עמידה בתקני בטיחות ואחרים. זאת, מבלי להתייחס לתת התנאים בהם עבדו עובדי המשרד בחצי קומה זו.
1. המשרד פנה בבקשה זו למשרד האוצר שאישר שיפוץ זה ואף הקצה פרוייקטור מטעמו שיתכנן וילווה את השיפוץ.
2. המשרד עומד בהיקף השיפוץ הן מבחינת הזמן והן מבחינת העלויות, באופן מדוייק.
3. הדיור הממשלתי באגף החשב הכללי (במשרד האוצר), שכר משרדים במגדל שלום, לשכן את עובדי האגף עד לסיום השיפוץ בעלויות נמוכות באופן משמעותי ממה שצויין בפניית הכתב.
4. לא התגלה כל מחדל בטיחותי, שנמשך במשך השנים. המשרד יכול רק לשער כיצד מידע שגוי וזדוני מגיע לכתב, הסיבות הן בוודאי אינן ענייניות".

בשולי הדברים החמורים הללו, נציין ונזכיר:
א. זה אינו המחדל הראשון של משרד התקשורת בנוגע למגדל שלום. המחדל הקודם נחשף עקב השריפה, שפרצה במגדל שלום בנובמבר 2010, כפי שחשפנו, אירוע שבו התגלו שני מחדלים גם יחד: 1) למשרד התקשורת אין תכנית חרום לעצמו (איך הוא מתפקד וממשיך לתת שירות ציבורי כאשר המשרדים שלו ננטשים עקב שריפה, או כל סיבה אחרת), 2) הנהלת המשרד סיכנה את העובדים, כשהחזירה אותם לעבוד במגדל שלום, למרות ששיקום נזקי השריפה, שפרצה בו, טרם הושלם וחל עדיין איסור לאכלס את המבנה. ציינו אז בציניות: משרד התקשורת מהווה דוגמה מאלפת לספקיות התקשורת - כיצד לא להיערך לשעת חרום.

ב. אגף הספקטרום כנראה לא יזכה השנה בתואר "האגף המצטיין של משרד התקשורת". זאת, משום שאף לא אחת מהמטלות, שהוטלו על האגף הזה בתכניות השנתיות של המשרד בקדנציה הנוכחית, בוצעה בזמן או בכלל. יתרה מכך, בקדנציה הנוכחית ניכר, שהספקטרום במדינת ישראל הוא כנראה הפקר ואפילו מגהרץ אחד של ספקטרום לא הוקצה לטובת הציבור, כפי שחשפנו ותיארנו בהרחבה לא אחת.
**********************************************************************************************************************************

עדכון שפורסם ב- 20.11.12:
**********************************************************************************************************************************
הסתיימה סאגת מגדל שלום

בלעדי: בעקבות חשיפת הסיפור שלא יאומן על בזבוז כספי ציבור וסכנה בטיחותית חמורה ליציבות מגדל שלום, חזרו היום עובדי אגף הספקטרום לקומה המשופצת ורכשו ציוד חדש, שלא מסכן את יציבות מגדל שלום.

בשבוע שעבר חשפנו כאן את המחדלים, שהתלוו לשיפוץ קומה 10 במגדל שלום ת"א (קומת אגף הספקטרום של המשרד), שכללו, בין היתר: תשלום של מעל ל- 3.5 מיליון ₪ [עד כה] לשכירת משרדים בקומה 23 (כ- 70 אלף ₪ לחודש) וסיכון היציבות של מגדל שלום בגלל ציוד כבד, שנצבר במשך שנים באגף הספקטרום.

מתברר, שהחשיפה עשתה את שלה. כמו שאמר השופט ברנדייס (ארה"ב): "אור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר; אור המנורה הוא השוטר היעיל ביותר". היום (20/11) עובדי ומנהלי אגף הספקטרום חוזרים, כמעט שנה וחצי לאחר המועד הראשוני שתוכנן, מקומה 23 השכורה - לקומה 10 המקורית והמשופצת, וייפסק התשלום הבלתי סביר על שכירת משרדים "זמניים".

בנוסף, בעיית המשקל של הציוד האלקטרוני, שמשמש את עובדי אגף הספקטרום נפתרה חיש מהר. הם רכשו ציוד חדש וקל, שאושרה הכנסתו ע"י המהנדס המפקח לארכיב בקומה 10. הציוד הישן והכבד נשאר מונח במרתפי מגדל שלום, עד שיוחלט מה לעשות עמו (לגריטה או למכירה).

נקווה, שכעת העובדים, שירדו למשרדיהם הקבועים, עם ציוד חדש, יחלו (אולי) לשים לב, שרשתות הסלולר בישראל נופלות (כן. יש כאן איזה מלחמה בדרום, שמשרד התקשורת לא שמע עליה) ויש עוד כמה בעיות קטנות בהיערכות של ישראל לחרום בתחומי התקשורת. מי שמעיין באתר המשרד, חושב שאין בכלל מלחמה או מבצע מלחמתי בדרום, בשבוע החולף... 

את תגובת משרד התקשורת לא הצלחנו לקבל. כשנקבל, נעדכן. כמובן שלא קיבלנו כל תגובה. 
*********************************************************************************************************************************** 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים