מסך המגע לא הולך להיעלם ומנוע זיהוי דיבור אחד – עדיין חלום

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> מסך המגע לא הולך להיעלם ומנוע זיהוי דיבור אחד – עדיין חלום
מסך המגע לא הולך להיעלם ומנוע זיהוי דיבור אחד – עדיין חלום
מאת: אבי וייס, 1.7.13, 22:15פרופ' עמי מויאל
 
איך מיישמים במכללה הנדסית תהליכי למידה מתקדמים המייצרים סטודנטים להנדסה טובים יותר עבור התעשייה? וגם: לאן הולך עולם זיהוי הדיבור?
 
"אנו באפקה עברנו הפנמה ביחס למה שהתעשייה רוצה, ואנו מכוונים את עצמנו לשם", מדגיש פרופ' עמי מויאל, ראש המחלקה להנדסת חשמל וראש המרכז לעיבוד שפה במכללת אפקה להנדסה, ת"א. "תהליכי הלמידה המסורתיים של שינון חומר – אבד עליהם הכלח. לימוד פרונטלי ע"י מורה או מרצה, זו שיטה שהגיע הזמן שתעבור מן העולם. המורה הוא לא מרכז ומקור הידע של התלמידים. האינטרנט הוא מקור הידע שלהם".
 
קיימתי ראיון בלעדי עם פרופ' עמי מויאל, שמשמש גם כיו"ר הכנס הבינלאומי [השלישי] לעיבוד דיבור 2013 המתקיים במכללת אפקה ב- 1-2.7.13 (כנס שיסוקר בהרחבה בנפרד), כדי להבין את המגמות החדשות בתחום הכשרת הסטודנטים והתפתחות המחקר בעולם עיבוד הדיבור (Speech Processing).
 
הכנס השנתי השלישי של מכללת אפקה לתחום זיהוי דיבור ריכז סביבו כ- 160 משתתפים מכל רחבי עולם, כולל מרצים בכירים, שהגיעו מכל רחבי העולם. מחצית מהמשתתפים באו מהאקדמיה ומחצית מהתעשייה. יודגש, שיש כיום בישראל תעשייה ענפה בתחום, במיוחד תעשיית אפליקציות חדשות סביב עולם זיהוי הדיבור. במכללת אפקה הוקם לפני כשלוש שנים מרכז המחקר ACLP (ר"ת Afeka Center For Language Processing). זה מרכז מו"פ שעוסק גם במחקר וגם בפיתוח בתחום של עיבוד שפה, בשת"פ מלא עם התעשייה הזו בארץ ובעולם.
 
שאלה: מה המשמעות של המהפכה שאתה מקדם במכללת אפקה?
פרופ' עמי מויאל: "אני באתי לאפקה מהתעשייה ואני מאמין שיש צורך להטות את הדגשים בעולם האקדמי בו אני נמצא, מתחום הקניית הידע לתחומים המעשיים. אני מיישם זאת בכל היבט אפשרי.
 
לאחרונה, לקחתי את הסגל של המחלקה לדיאלוג ישיר מול אחת החברות המובילות בעולם שלנו בתעשייה הישראלית, כדי שישמעו מהם, איך הם רואים את המהנדסים שהם קולטים ומה הם מצפים מהמהנדסים שהם בוחרים.
 
השוק מצפה לקבל בוגר הנדסה עם כישורים של למידה עצמית. זה בעדיפות הראשונה. הם מעוניינים במהנדס עם יכולת לקיים דיאלוג עם עמיתיו, יכולת עבודה בצוות, יכולת לפתח יוזמה. כל אלו תחומים שאינם קשורים לשיטת הקניית הידע שהייתה נהוגה באקדמיה.
 
לכן, מאז שהגעתי, התאמנו את כל תוכניות הלימוד לגישה של המעשיות. שדרגנו את כל המעבדות, כדי שיתנו את היכולת לסטודנטים לבצע דברים במו ידיהם.
 
בנינו 7 תחומי התמחות חדשים, שאושרו כבר ע"י המל"ג, ומהשנה הקרובה הם ייכנסו לפועל בתכניות הלימודים ובמסלולי ההכשרה אצלנו. בנוסף, אני שם דגש חזק מאוד על האנגלית. זה הבסיס של עבודת המהנדס בעולם גלובלי".
 
שאלה: אתה כבר כמה שנים ראש המחלקה. כמה זמן תמשיך כך בביצוע המהפכה?
תשובה: "אני כבר 3 שנים בראש המחלקה להנדסת חשמל ואני מאמין, שיש צורך ב- 5 שנים כדי ליישם, להשלים ולבצע את החזון, שתיארתי בקצרה בפניך. הצוות הבכיר של אפקה, לרבות נשיא המכללה, מאמין בדרך הזו ותומך בה.
 
מכאן, אני סבור ,ששתי קדנציות של 3 שנים יספיקו כדי להשלים את המשימה וזה יהיה זמן סביר ליישם את המהפכה הזו במכללת אפקה".
 
שאלה: אני מבין, שהמהפכה הזו נדרשת לא רק במכללת אפקה?
תשובה: "אכן. אני מאמין שכל מערכת החינוך צריכה לפעול כך.
 
אם הידע נמצא באינטרנט, אזי צריך שיטות חדשות וכלים חדשים כדי לספק לתלמידים כדי להתמודד עם הידע שסביבם.
 
הגישה שלי קרויה PBL, למידה מבוססת פרויקטים. במכללת אפקה אנו נותנים לסטודנטים פרויקטים. כל הזמן. הם צריכים להתמודד בלימודיהם עם בעיות מעשיות. זה המוקד של הלמידה. למידה עצמית. כדי ליישם זאת, יש לנו 10 מעבדות חובה לתואר ראשון ו- 2 מעבדות רשות.
 
רק מי שלומד 'דרך הידיים', יביא תועלת לעצמו ולחברה, כשהוא ייצא לשוק העבודה בסיום לימודיו. כדי להגשים את המטרה הזו, אנו עושים הכשרות שנתיות לסגל. השנה הצגנו ביום עיון את תהליכי הלימוד החדשניים דרך מסלול ההתפתחות של תלמיד תיכון ההולך לאקדמיה ואחר כך לתעשייה. המסלול הזה חייב להיות מעשי ומוכוון לצרכים של התעשייה".  
 
שאלה: איך נראה התלמיד של המחר?
תשובה: "זה לא צריך להיות מחר. זה צריך להיות היום. אני מאמין בטאבלטים עם ספרים דיגיטליים. אין יותר צורך בספריות. כל הידע יהיה בידי התלמיד, ממש בידיו.
 
זה לא תהליך קל או פשוט. אנו משנים את כל סדרי העולם וקופצים בהוראה למאה ה- 21. אנו עושים הכל כדי להקנות לסטודנטים כלים, שישמשו אותם בעת שהם יוצאים בסיום הלימודים לעבודה בתעשייה. למשל: הסטודנט צריך לקבל מיומנות של יכולת הצגה ושכנוע. יכולת ההצגה היא דבר חשוב ובעבר בכלל לא לימדו את הסטודנטים להנדסה דברים כאלו. ההישגים בתחומים הללו לא נמדדים בכלים המסורתיים שהיו למדידת הצלחת סטודנטים".
 
שאלה: איך אתה מיישם את המהפכה הזו עם הסגל של המכללה?
תשובה: "אחוז ניכר מהסגל שלנו, בדיוק כמוני, הוא סגל שבא עם ניסיון מהתעשייה. הם מבינים היטב במה מדובר. אנו פיתחנו מוצרים במו ידינו ואנו מבינים מה נדרש כדי לפתח מוצרים. מכללת אפקה, באסטרטגיה שלה, עובדת בדיוק בכיוון הזה: להכשיר את הסטודנטים לדעת לפתח מוצרים. על בסיס המצע הזה, באתי לסגל ולסטודנטים. הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקטים שהם כולם מוכווני תעשייה. אני חושב, שהתוצאות כבר מדברות בעד עצמן".
 
שאלה: מה דעתך על האמרה של מולי אדן מאינטל שמסך המגע עבר זמנו, הוא מיושן והמגע האנושי עם המחשב יהיה בקול?
תשובה: "זו אמרה מאוד מעניינית ויש לי לגביה כמה נקודות מבט:
א. אני איש של זיהוי דיבור ואני מאמין שיש צורך לקדם את האינטראקציה בין האדם למחשב, כך שתהיה כמו שיש בין אדם לאדם. בני אדם מדברים ביניהם בקול, כך גם צריך להיות המגע עם המחשב החכם. זו צורת ההתקשרות שתהיה המובילה.
ב. אולם, זו 'קופסה שחורה' שממירה דיבור לטקסט. אנו במצב שבו אין עדיין מודל אחד הפותר את הבעיה הזו. כשאנשים מדברים ביניהם, הם רואים את העיניים של הדובר, את השפתיים שלו, את תנועות הגוף שלו ורואים וחשים את הרגש שלו. כך הם מבינים ומפרשים את דברי האדם העומד מולם. כשאנו מדברים על מכונות, כדי שכל זה יתקיים, כדי שהקול תהיה הגישה המובילה במגע עם המחשב, עדיין יש צורך בכמה תכונות חשובות:
1) צריך לזהות את הדובר יותר טוב. המכונה צריכה לקבל חיזוקים, מעל הניתוח על סמך הדיבור, כדי להבין את הסיטואציה, את הרגש, את ההתנהגות. לכן הקול צריך להיות מלווה בצילום של הדובר. לא תמיד זה אפשרי. צריך לשלב יכולות עיבוד מידע מהצילום ולהצליב את זה עם זיהוי הדיבור. זה עוד לא בדיוק קיים במחשבים.
2) יש צורך להבין ולנתח תקשורת מרובת אופנים, בהתאם לסיטואציה, והאדם יבחר במה להשתמש. יש משמעויות שונות למשפטים בהקשר של הסיטואציה. המכונה עדיין לא יודעת לבחור בתשובה הנכונה. האדם נדרש לבחור בתשובה.
 
יש מצבים בהם נוח לדבר. למשל, כאשר נוהגים ברכב, נוח לדבר למכשיר המבין אותך. אולם, אם אתה בישיבה, זה לא סביר שתדבר עם המחשב שלך ושכל אלו שסביבך בישיבה ידברו במקביל אליך עם המחשב שלהם. במקרה כזה, עדיף להקליד או להשתמש במסך מגע. כך שהמגע עם המחשב הוא תלוי סיטואציה.
 
הדבר החשוב ביותר כרגע, בהתפתחות הטכנולוגית הנוכחית של זיהוי דיבור, שהמכונה תיתן לך אופציות [לפרש מה נאמר] ותציג לך את האופציות על המסך. זה לא הגיוני, שהמכונה תקריא לך את האופציות ושתבחר ביניהן, כי דיבור זה מידע טורי בעוד שהצגת מידע על המסך זה מידע מקבילי, שהמגע אתו מהיר יותר וטבעי יותר. לכן, הצורך בשימוש במסך מגע לא ייעלם, בוודאי לא בקרוב".
 
שאלה: לאן מתפתח עולם זיהוי הדיבור?
תשובה: "כל אנשי זיהוי הדיבור מאוחדים כנראה סביב חלום אחד. יש לנו חזון, שיהיה מנוע זיהוי דיבור אחד, שיתחבר למנוע אחד, שיזהה את הטקסט ומנוע חכם אחד, שיביא את האינטגרציה של הטקסט עם מאגרי המידע שיש בעולם.
 
החלום שלי הוא, שבמקום שיהיו 7 מנועים, שכל אחד עושה דבר אחד, שנעבור לעולם של Speech Indexer. מנוע אחד, שיוציא מידע שלם ממה שהוא שומע: מי הדובר, מה מינו, מה השפה שלו, באיזה נושא הוא מדבר וכך הלאה. כך, מכונת החיפוש היחידה הזו תהיה מדויקת ותיתן תוצאה נכונה. החלום הזה עדיין רחוק ממימוש".
 
שאלה: היכן עומד הפיתוח של מנוע דיבור אחד?
תשובה: "כיום יש בתעשייה מנוע לכל דבר בנפרד. אפשר להעביר מידע בין המנועים, אבל אין אינטגרציה מלאה בין כל המנועים, וזה פתח לטעויות.
 
המצב האמיתי כרגע הוא, שתחום 'המנוע היחיד' עדיין במחקר בסיסי. האקדמיה תגיע לשם, אבל זה לא יקרה מחר".
 
שאלה: כמה זמן זה ייקח להערכתך?
תשובה: "זה תלוי בתקציבים ובתיאום בין כל מרכזי המחקר והחוקרים. אין כאן חסם טכנולוגי. יש יכולת לבצע את זה תוך שנתיים-שלוש.
 
יש שאלה נוספת: האם התעשייה זקוקה לדבר כזה? האם התעשייה מבקשת מנוע אחד? צריך לברר את הנקודה הזו. אנו בדיאלוג עם התעשייה כרגע בנושא זה".
 
שאלה: אז מה התעשייה עושה בינתיים, כשאין מנוע זיהוי דיבור אחד?
תשובה: "יש בשוק כמה שחקנים גדולים. יש שחקנים המפתחים מנועי דיבור בעצמם. יש כאלו המשתמשים במנועי דיבור של קוד פתוח. יש לא מעט פלטפורמות של קוד פתוח המהוות בסיס לפיתוחים של חברות גדולות.
 
החברות הגדולות הללו נמצאות בדילמה: האם לעבוד עם הפתרונות של ניואנס, שהיא מובילת שוק עולמית, או לפתח פתרונות לצרכים שלהם בעצמם. הדילמה הזו טרם נפתרה".
 
שאלה: לאן הולכים מכאן?
פרופ' עמי מויאל: "יש היום פיתוחים מעניינים בכיוון של שפה טבעית, עם חיבור לאינטליגנציה מלאכותית. אני סבור, שאנו הולכים בכיוון הזה להגיע לפתרונות יותר טובים.
 
יש היום הרבה הפרעות בתחום זיהוי דיבור נכון, למשל רעש סביבתי ורעש על הקו. הפיתוחים החדשים נועדו להבין את השפה בכל התנאים ובכל סוגי המבטאים. אנו בדרך לשם ועוסקים בזה יום יום".  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים