Telecom News - "ועדת שכטר" לטלוויזיה על האינטרנט - ועדה מבולבלת ומסוכנת לציבור

"ועדת שכטר" לטלוויזיה על האינטרנט - ועדה מבולבלת ומסוכנת לציבור

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> "ועדת שכטר" לטלוויזיה על האינטרנט - ועדה מבולבלת ומסוכנת לציבור
פרסום השימוע  של "ועדת שכטר" בנושא שוק השידורים הוביל לגל פרסומים, שיצאו מלשכת שר התקשורת גלעד ארדן, כאילו איזו רפורמה נפלאה עומדת להתרחש. המציאות: מדובר באוסף של חלומות מבולבלים, שנולדו וימותו בפייסבוק ללא כל בסיס עובדתי, ורצון להטיל מס נוסף על אזרחי ישראל, מס חדש שלישי בקדנציה של גלעד ארדן, מה שיעמיק את הפערים החברתיים וידרדר עוד יותר את מעמד הביניים בישראל.
מאת: אבי וייס, 15.8.14, 10:30

שר התקשורת גלעד ארדן הוציא ב-13.4.14 הודעה לעיתונות (מצויה כאן), שאותה ציטטו כל אמצעי התקשורת (כרגיל, בלי כל בדיקה וביקורת. השר הרי בטוח, שהציבור והעיתונאים לא זוכרים דבר והוא צודק). זו הודעה, שבה השר מבשר על מסקנות הביניים של דו"ח "ועדת שכטר" (על שם העומד בראש הוועדה, פרופ' עמית שכטר).

על פי מה שכתוב בהודעת השר, תהיה בקרוב רפורמה אדירה, שתכלול הקמת "רשות לתקשורת" (במקום משרד התקשורת, הרשות השנייה ומועצת הכבלים והלוויין), יהיו שידורים מתחרים של טלוויזיה על האינטרנט ובאוויר בלי רישיון (משום מה הוועדה, שמורכבת בחלקה מאנשי אקדמיה, הפכה את המינוח הקליט "שידורי טלוויזיה" ל"שידורים אודיו-ויזואליים") ועוד רפורמות כיד הדמיון, מה שמתאים כמו "כפפה ליד" לשר התקשורת גלעד ארדן.

כבר מזמן כתבתי (כאן), שמאומה לא יצא מ"ועדת שכטר", ואחרי שקראתי בעיון את דו"ח הביניים המלא של הוועדה (מצוי כאן), התחושה הזו, שמדובר ב"טייסי חלל", שאיבדו כל קשר למציאות ולצרכים של תושבי ישראל - התגברה. לא רק שהיא התגברה, אפשר כבר לקבוע, שמדובר בוועדה מסוכנת ביותר לציבור בישראל, שאם המלצותיה תתקבלנה, היא תעמיק את הפערים בחברה הישראלית, תדרדר עוד את מעמד הביניים, בעיקר בגלל התכנית שלה להטלת מיסים עקיפים חדשים על תושבי ישראל.

בנוסף, יהיה צורך לבנות מנגנון חדש של "מדידת נתחי שוק" של כל השחקנים בשוק (הוט, יס, עידן + וכל השחקנים החדשים, שייכנסו לתחום שידורי הטלוויזיה על רשתות האינטרנט הנייחות והניידות). לא די בזה, שמשרד התקשורת לא מצליח למדוד נכון את נתחי השוק של בזק בטלפוניה, חברה אחת בשוק מאוד מוגדר ומצומצם, כעת המשרד הזה (למעשה הגוף החדש, שיקום במקום משרד התקשורת), יצטרך למדוד "נתחי שוק" של עשרות שחקנים, חלקם בכלל יגיע מחו"ל, דוגמת נטפליקס, או קרטינה טיוי, שכבר פועלת ודי בהצלחה בישראל), על פלטפורמות שונות ומגוונות, עם אין ספור של יכולות לבצע "תרגילים" לגבי "נתח השוק", כדי להתחמק מחובות רגולטוריות, חובות במינונים שטרם נקבעו.

ברור, שיש כאן מתכון בטוח ל"כאוס רגולטורי". במקום לתת לכוחות השוק להתפתח, צוות הגאונים על שם שכטר, שהשקיעו לא מעט זמן ב"תשבץ החידות" שבנו והגישו לשר, מציע לבנות מנגנונים חדשים של "מדידת נתחי שוק" בכל צורות השידור של הטלוויזיה, במתכונת החדשה, שהם ייצרו בהבל פיהם. 

יתרה מכך, הניסיון לקרא לדו"ח הביניים של "ועדת שכטר" בשם דו"ח, הוא לא יותר מהפרזה לשונית מוגזמת. למעשה, אין שום דו"ח ביניים. זה אוסף מתמשך על פני 24 עמודים של שאלות ותהיות, תהיות המתאימות לקורס אקדמי של סטודנטים מבולבלים בתחילת דרכהם במכללה העומדת לפשוט את הרגל... כל הדו"ח כביכול הזה, הוא רצף אחד ארוך של שאלות כבדות ובלתי פתירות, עשרות רבות של שאלות בכל התחומים, שהוועדה פונה לציבור כדי שיפתור לה את התשבץ, שהיא בישלה ויצרה בעצמה.

הוועדה המכובדת לא הציגה בעבודתה שום מודל עסקי, איזה בסיס סטטיסטי מינימלי, שום נתון בשום תחום, שום ניתוח שוק, שום ניתוח צרכים, שום מחקר משווה, שום סקר, שום "ניתוח רגישות" ובחינת חלופות לפתרון, פשוט כלום. הכל "שליפה מהמותן" שלא מבוססות על איזה בסיס מוצק, מהדף הראשון עד האחרון. אם זו הייתה עבודת גמר של סטודנט, מזמן היו זורקים אותו מהאוניברסיטה כנכשל. 

אני לא ממליץ, למי שאינו בקי בטרמינולגיית עולם הרגולציה בתקשורת, לקרוא את המסמך המבולבל הזה, שקרוי "דו"ח ביניים" של "ועדת שכטר". אלא אם הוא סובל מנדודי שינה חריפים...

למה הסיכויים שוועדת שכטר תצליח (יחד עם השר גלעד ארדן) ליישם את תכניותיה הם נמוכים?
משום שמדובר בוועדה שלישית בעשור האחרון העוסקת בדיוק באותו נושא. הוועדות הקודמות: ועדת מרדכי, וועדת ברטל-ניצן חן, ועדות שכלל לא מוזכרות בדו"ח הביניים, כאילו "ועדת שכטר" המציאה את הרגולציה לתחום... די אופייני לכמה אנשי אקדמיה, שלעיתים קרובות אוהבים להעתיק מסמכים וחידושים של אחרים ולפרסם זאת תחת שמם, בלי לתת להם את הקרדיט המתאים, ועדות אלו פירסמו המלצות מאוד מפורטות, בדיוק באותם נושאים ש"ועדת שכטר" עוסקת בהם כעת.

אגב, פרופ' עמית שכטר עצמו, בעת שהיה עדיין ד"ר (עדיין ללא מינוי של פרופ'), השתתף בוועדה קודמת נוספת (שהחלה ב-2001 וסיימה עבודתה ב-2002 - כאן) - ועדת סמסונוב, שעסקה ברוב הנושאים, שעוסקים בהם כעת ב-2014. כך, שב-12 השנה האחרונות היו לפחות 3 ועדות ציבוריות, שעסקו בדיוק באותו נושא וזו הוועדה הרביעית לתחום "אסדרת רגולציית שידורי הטלוויזיה המסחריים". 

למה הדוחו"ת של 3 הוועדות הקודמות לא הגיעו לכל מימוש, אפילו לא חלקי? מפני שהן היו מסובכות ורצו לבצע רפורמה בשוק, שהוא מאוד סטטי בכללי הרגולציה שלו עם אוסף אדיר של בעלי אינטרסים נוגדים. "ועדת שכטר" עושה זאת הרבה יותר מסובך מהדוחות הקודמים. ממש בלתי נתפס איזו תסבוכת היא בישלה בדייסה אחת, החל מביטול משרד התקשורת, דרך ביטול רישיונות לשידורים - שצריך להחזיר אותם במועד כלשהו לא ידוע בעתיד, וכלה במיסים עקיפים חדשים לטובת "הפקות מקור".  די ברור, שזה בלתי אפשרי ליישום, בוודאי לא בפרשנות, שניתנה לכך ע"י שר התקשורת בהודעתו לציבור. 

מינוי ועדת שכטר היה יכול להיות הזדמנות יוצאת מן הכלל לחלץ את ענף התקשורת מהרגולציה האנכרוניסטית שהוטלה עליו אי שם בשנות ה-90 של המאה הקודמת, ולהתקדם לעולם של תקשורת חופשית ובעלת איתנות כספית ותחרות על פי כוחות השוק. ועדת שכטר בחרה להישאר בעולם הישן עם תסבוכות של רגולציה מהמאה ה- 19 לטכנולוגיות של המאה ה- 21. פשוט - פספוס ענק. 

בעשור האחרון, כמה שרים, כולל הנוכחי, ניסו לאחד את מועצת הכבלים והלוויין עם הרשות השניה. מהלך זה מכונה בשם "ברית המועצות". עד היום - זה לא צלח, בגלל מאבקי אינטרסים מורכבים ומפותלים. קשה להאמין שמהלך רחב יותר ועמוק יותר, לפתע יצליח. מהלכים מסובכים רגולטורית, דוגמת "השוק הסיטונאי" (שהוא תנאי מקדים ליישום נכון של דו"ח ועדת שכטר), מתברברים במשרד התקשורת סביבו שנים ולא מגיעים לאיזו מטרה, בדיוק מהסיבה הזו.

הפתגם המתאים כאן הוא: Make it simple. אחרת זה לא יזוז. זה לא קרה בוועדת שכטר.

למה הוועדה הזו מסוכנת לציבור ולכיסו?
מפני שהוועדה הזו מציעה להטיל "מס עקיף" על כל בעלי התשתיות הקוויות בישראל (למה רק הקווית? על בסיס איזה נתונים ההחלטה הזו מסתמכת? כבר ציינתי, אין בסיס נתונים וניתוח, בשום נושא...), מס ששמו "מימון ליצירה הישראלית המקורית". כך, כל תושבי ישראל, שיש להם תשתית קווית, ישלמו יותר על התשתית הזו, גם אם הם לא צורכים בכלל טלוויזיה מסחרית, כדי לממן את המס החדש הזה. 

מה התוצאות האפשרויות של המס החדש, המוצע ע"י גאוני "ועדת שכטר"?
א. האינטרנט הקווי יתייקר. מה שידחוף אנשים לוותר על האינטרנט הקווי ולצרוך תכנים באינטרנט הסלולרי (כבר כיום, כפי שחשפתי כאן, כמחצית מצריכת התכנים בישראל ע"י הגולשים היא באמצעות מכשירים ניידים). ירידת כמות המחוברים בתשתית אינטרנו קווית תדרוש להעלות את המס הזה שוב, כדי להשג את הסכומים הנדרשים למימון "קרן הפקות מקור". כך, השוק הקווי ייכנס למעגל מסחרר של העלאות מחירים בלתי נגמרות ובריחת הלקוחות ממנו. 

ב. חברת התשתית הקווית החדשה Unlimited תאבד סופית את התכנית העסקית שלה, שכן היא תיאלץ לייקר את שירותיה כדי לממן את המס החדש, שלא תוכנן אצלה בשום תכנית עסקית. סביר להניח, שתפשוט את הרגל כי זה יהיה "הקש שישבור את גב הגמל" (בניגוד לקבוצת בזק, שתעמוד במס החדש. כך גם לגבי קבוצת הוט. שתיהן כמובן תעלינה מחירים של התשתיות כדי לכסות את עלויות המס החדש). 

ג. כלל אזרחי ישראל יקבלו בקדנציה אחת של השר גלעד ארדן לפחות 3 מיסים עקיפים חדשים, שאין להם כמעט דרך להתחמק מהם:
1. מס על המכוניות, כדי לממן את הטלוויזיה הציבורית החדשה. מפורט כאן.
2. מס על התדרים, כדי לממן רכישת תדרי דור 4 -LTE. מפורט כאן וכאן
3. וכעת מס "הפקות מקור" על תשתיות הקוויות בישראל, פרי המלצת "ועדת שכטר". 

אין ספק, שאם כל התכניות הללו תמומשנה, ובישראל - הכל יכול להתרחש, גלעד ארדן יירשם ב"ספר הזהב", כמי שהצליח להרוס את כל התכניות של קודמו בתפקיד (משה כחלון), שרצה להוזיל את עלויות התקשורת לתושבי ישראל. השר גלעד ארדן, לעומתו, מתמחה בייקור תעריפי התקשורת לתושבי ישראל, מה שיעמיק את הפערים החברתיים וידרדר עוד את מעמד הביניים, שמשלם מיסים בישראל. 
 
כשלון 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים