Telecom News - התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring

התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> התרגיל לחיסול "השוק הסיטונאי" כבר כמעט מוכן, קוראים לו Vectoring
ההססנות של בזק בכניסה לטכנולוגיית ה-Vectoring ואחריה שדרוג ל-G.fast הובילו להחלת רגולציה קשה (מנקודת הראות של בזק והוט), במיוחד בתחום העסקי. אולם, לא רק הוט יודעת "לעשות תרגילים". התרגיל של בזק נחשף על ידה ומשרד התקשורת לא הבין מה שבזק כתבה למשרד...  
מאת: אבי וייס, 14.3.15, 18:50אבי ברגר

במספר כתבות התראתי בפני הציבור לא לרכוש נתב פס רחב בכספם, כי הלקוחות פשוט עומדים "ליפול בפח" ששמו "שוק סיטונאי". כעת, נחשוף את המציאות והמהלכים, שיובילו לכך.

המציאות היא, שבזק ממש בסוף החודש החולף, חשפה בפני משרד התקשורת את הקלפים שלה (אני קורא לזה "תרגיל"), שבמרכזם: ברגע שבזק תשדרג את הרשת שלה ל-Vectoring, כל עקרונות "השוק הסיטונאי" מתמוטטים. אבל משרד התקשורת בחר לענות לבזק תשובות שגויות.

בזק הייתה יכולה להיות במצב הזה כבר לפני סוף 2014. אולם, בזק המתינה והתלבטה יותר משנתיים, האם לאמץ את טכנולוגיית ה-Vectoring, ובהמשך לשדרג ל-G.fast ולטכנולוגיות ההמשך של מסלול ההתפתחות הזה דוגמת Vplus ו-XG-FAST. כרגע, בזק בשלבי סיום של הפריסה והיא יכולה להפעיל את הטכנולוגיה הראשונה בכל רגע שתחליט על כך. 

למה משרד התקשורת שגה?
כדי להבין את הטעות, יש צורך להסתכל על הציור הנמצא כאן למטה. הוא גזור מתוך מסמכי השוק הסיטונאי שלב א', השלב של הלקוחות הפרטיים בלבד, מה שמכונה בלשון מקצועית BSA\LLU:
BSA בזק
מה רואים בציור?
רואים איך נראה "שוק סיטונאי" באופן עקרוני על רשתות בזק והוט. ניסיתי לאתר מהיכן הציור הזה לקוח, ולא מצאתי דבר דומה בשום ספר מקצועי עדכני. חיפשתי בכל מקום, גם בספרי ילדים, ספרי אגדות, רומנים וספרי שירה, ולא מצאתי דבר כזה. למה? כי אין דבר כזה. זה נולד בדימיון של מי שבישל את הדייסה הזו.  

יתרה מכך, בכל רגולציית השוק הסיטונאי חלק א' - BSA\LLU, אין בכלל התייחסות לאיזו בעיה הקשורה ב-Vectoring. פשוט אין. Vectoring מוזכר באחד המסמכים כבדרך אגב, בלי להגיד דבר וחצי דבר אודות טכנולוגיה זו ושיש בה איזו בעיה. הכל נראה חלק ונחמד. ממש "משחק ילדים" פשוט, שיזרום לו בנחת ויתבצע באופן שוטף, מהרגע שהשר גלעד ארדן חתם על המסמכים. גם לא מוזכר הטרטור, שאמורים לעבור הלקוחות בהחלפת הנתב שלהם. בנוסף, בכלל לא מוזכר בניירות הללו, שמחירי "השוק הסיטונאי" עתידים לעלות בהדרגה ובעקביות, עד סוף 2018. 

אם חשבתם, שהציור הילדותי והדמיוני מחלק א' של הרפורמה הוא מקרי, סתם ציור להדגמה, שאין לו כל חשיבות, אזי טעות בידכם.

לפני שבוע הגיעה הרפורמה של "השוק הסיטונאי" לשלב ב' שלה והיא כוללת 3 רפורמות חשובות ביותר, שאחת מהן קרויה בשם SLU. והנה ב-SLU יש 2 ציורים המתארים איך ה-ISP (ספקי האינטרנט) מתחברים לארונות בזק ב-2 אופציות חיבור (לחיצה על כל ציור מגדילה אותו):
 
ציור 1
ציור 2
הפעם, העניין הזה הוא כבר לא מקרי. הדפוס הזה חוזר על עצמו. מישהו החליט לצייר מדמיונו איך נראית רשת התקשורת של בזק ואיך ה-ISP מתחברים על חוטי הנחושת של בזק ללקוחות הקצה בבתים. זה מלווה בשפע של מסמכים דמיוניים, שמיד נתייחס אליהם. דהיינו: מדובר כאן במהלך עקבי של המצאות ושליפות מהמותן, של דברים שלא היו ולא נבראו

למה זה חשוב?
כי הציור האמיתי נראה לגמרי אחרת (לקוח ממצגת כאן), ויש לו 3 חלופות כמודגם כאן (לחיצה על התמונה מגדילה אותה):
ציוד אלקטל לוסנט
מה המשמעות של הציור הזה?
הציור האמיתי הזה מציג חלק מהחלופות הקיימות ברשת בזק, ברגע שהיא מחליטה ליישם Vectoring על הרשת שלה. בזק תוכל לבצע זאת יום אחד אחרי שהיא תקבל את "ביטול ההפרדה המבנית" מעליה.

דהיינו: בזק כבר יכולה להתחיל עם התרגיל כעת, אבל היא תמתין עם זה, עד שתקבל את מה שבעליה ומנהליה רוצים קודם לכן: ביטול ההפרדה המבנית. השלב הראשון זה אישור המיזוג של בזק עם YES, השלב השני זה מיזוג עם כל החברות הבנות ובראשן בזק-בינלאומי ופלאפון. 

האופציות המוצגות כאן בציור הנכון, לאפשרויות החלטה רגולטורית והנוגעות בבעיית ה-Vectoring הן (משמאל לימין בציור):

1. בזק תשדרג ל-Vectoring רק את לקוחותיה. לקוחות ה-ISP יקבלו שירות "שוק סיטונאי" מהמרכזיות הארציות של בזק. דהיינו: לקוחות בזק יקבלו עד 200 מגה ב-Vectoring (ובהמשך השדרוג ל-G.fast יקבלו עד 1 ג'יגה לבית). לקוחות הפס הרחב "בשוק הסיטונאי" של ה-ISP יקבלו עד 12 מגה ב-ADSL, לא חשוב מה החבילה שיש להם אצל ה-ISP. 

2. המצב הנוכחי יישאר ללא שינוי, גם אחרי השדרוג ל-Vectoring. דהיינו: כל הלקוחות יסבלו מרמת ביצועים נחותה, מה שיוביל למחאות של הלקוחות וממילא ייאלץ את הרגולטור להחליט. זה קרה בכמה מדינות באירופה, עד שהמדינות הללו וה-EU בעצמו החליטו על ביטול "השוק הסיטונאי". 

3. לאפשר שרק בזק תספק Vectoring לכל הלקוחות, והשירות המתחרה יהיה סוג מתקדם וחדש של Reseller מבזק. דהיינו: קודם מבטלים את "השוק הסיטונאי" ואז עוברים בהדרגה למתכונת רגולטורית חדשה, שהיא גרסה חדשה של עקרונות רגולציית VULA, אבל רק על המקטע המקומי בבנין - Last Meters (או: Next Generation BitStream Access), במודל מאוד מסובך ליישום, שמזמין אין סוף קונפליקטים.

יש חלופות נוספות?

יש כאן אפשרויות והצעות שקיימות באירופה שאומרות כך: הראשון שיכול לפרוס Vectoring, ישרת את כל הלקוחות בשכונה \ בעיר, וכל שאר המתחרים יהיו Resellers שלו. אפשרות אחרת אומרת: יש "זכות סירוב ראשונית" לספק המתחרה (ISP) לספק Vectoring לכל השכונה \ עיר. רק אם הוא לא מממש זכות זאת, כל הלקוחות באותה שכונה \ עיר עוברים (או חוזרים, תלוי בנקודת המבט) לחברת בזק והספק המתחרה יהיה לכל היותר Reseller של בזק.

פריסת תשתיות ע"י ספק מתחרה כמובן לא מציאותית בישראל, שבה בזק כבר נמצאת ב"גמר פריסה" ולמתחרות שלה אין בכלל יכולת וכסף להתחיל לפרוס Vectoring באיזו שכונה ברחבי הארץ. 

למותר לציין כאן, שכל הנתבים, שאנשים תמימים רוכשים בעצמם כיום, או מקבלים מה-ISP במסגרת "השוק הסיטונאי", אינם מותאמים ל-Vectoring ול-G.fast, כך שהם חסרי כל תועלת אחרי השדרוג. זה ברור שבזק תדאג ללקוחותיה, אבל היא לא תדאג לשום לקוח שאינו שלה.

גם אם ה-ISP או הלקוח הפרטי עצמו, יקנה נתב חדש תואם Vectoring, זה לא יפתור את הבעיה שלו ושל ה-ISP. אגב, יש היום ספקים שטוענים שהנתבים שלהם תואמי Vectoring, דבר שאין לו שום משמעות, כי ל-Vectoring יש כמה גרסאות שמתפתחות עם הזמן וטרם הוחלט איזו גרסה תופעל ברשת בזק. בכל מקרה, גם אם זה יהיה תואם, זה חסר משמעות טכנית. אי אפשר להפעיל "שוק סיטונאי" על רשת בזק בתצורות שמשרד התקשורת תכנן בציורים דלעיל, אחרי שבזק משדרגת ל-Vectoring ול-G.fast. נקודה. האחריות הכוללת ללקוח חייבת קודם כל לחזור מה-ISP לבזק. ה-Vectoring עובד רק כאשר חברה אחת (בלבד) מנהלת את כל הנתבים בבתי הלקוחות. כשעוברים ל-G.fast או ל-Vplus זה נהיה ממש קריטי עבור הלקוחות, שהם יהיו בשליטה של ספק אחד בלבד. 

באירופה, יש עוד מודלים רגולטוריים לפתרון הבעיה הזו, לא רק 3 החלופות המוצגות כאן בציור האמיתי ובהמשך הניתוח. למעשה, יש לא מעט חלופות, הן מפורטות כאן. בכל מקרה, כמעט כל הפתרונות הללו באים אחרי ש"השוק הסיטונאי" מבוטל. בנוסף, ה-SLU מת באירופה עוד לפני שיצא לדרך (כמעט בכל המדינות) וכך גם יקרה בישראל. בכלל לא ברור למה פורסם כאן בישראל לפני שבוע שלב ב' לגבי ה-SLU. האם ראשי משרד התקשורת מאמינים ב"תחיית המתים"?

לאור הניסיון שנצבר באירופה, מדובר במהלך רגולטורי די מסובך, שבכלל לא החל בישראל. בזק מקדימה "שנות דור" את משרד התקשורת ושוב תשיג את מטרותיה, בגלל אי הבנה בסיסית של המצב וציור ציורים דמיוניים המרחפים באוויר, ע"י ראשי משרד התקשורת. 

יתרה מכך. כל הרגולציה של "השוק הסיטונאי" בשני שלביה (LLU ו-SLU), נבנתה סביב ההנחה שהציורים שמופעים במסמכי משרד התקשורת והבאתי כאן למעלה - נכונים. איש לא בדק באם הם אכן נכונים. גרוע מכך, כל ההחלטות התקבלו בדיוק באותה שיטה שבה המחירון של "השוק הסיטונאי" נקבע. דהיינו: ב"שלוף אחד גדול", תוך הקשבה רק לבעלי העניין. כך, המחירים של הפס הרחב יעלו (ולא ירדו), עד סוף 2018, כ"כ נעשה טיפול רשלני ביותר בנושא העברת הווידיאו והטלוויזיה על הפס הרחב. 

מה בזק הציעה?

בעת הדיונים על רגולציית "השוק הסיטונאי" חלק א' (LLU), בזק לא חשפה את הקלפים שלה, למרות שהם ידועים והתפרסמו רבות בתקשורת האירופאית וגם כאן. אולם, כשהותנעו המהלכים לשוק סיטונאי חלק ב' (SLU), בזק, בין בתמימות ובין בכוונה, שמה את הקלפים שלה באופן גלוי על השולחן של משרד התקשורת.

בזק הציגה 2 טיעונים חשובים ונציג אותם כאן בשלמותם, עם המענה של משרד התקשורת לכל טיעון, בצילומים שנלקחו מתוך מסמכי משרד התקשורת, שפורסמו אך בשבוע החולף:

1. בזק טוענת שזה בלתי הגיוני להחיל "תיק שירות" קיים על טכנולוגיות עתידות, שכן המשרד אינו יודע כיצד הן ימומשו:
וקטורינג 1 בזק
2. בזק מנסה להציע למשרד התקשורת, שאם יהיה Vectoring, ה-ISP יוכל ליישם גם כן Vectoring. זו אחת החלופות הרגולטוריות, שנוצרו באירופה, שבה איפשרו לספקים המתחרים בבזק לקבל אחריות ל-Vectoring לשכונה שלמה או לעיר שלמה, אם הם מוכנים לבצע זאת בתקציב שלהם. אגב, החלופה הזו לא מומשה עדיין באופן מלא ע"י איזה ספק תקשורת מתחרה בבזק באירופה, כי זה לא זול וממש לא פשוט. אבל, זו חלופה אפשרית. בזק הציעה למשרד התקשורת לחשוב כבר כעת על החלופה הזו כי ה-Vectoring כבר עומד בפתח

התשובה של משרד התקשורת, שדוחה את הצעת בזק מכל וכל, היא פשוט מהממת. לא ברור מי בדיוק כתב, בדק ואישר את התשובה הזו וקודמתה, אבל ברור לי לחלוטין שהוא לא היה בהכרה מלאה. שום מילה לא נכונה בתשובה הזו וגם בקודמתה, מלבד העברית שאין בה שגיאות כתיב. 

שורה תחתונה: למרות שבזק שמה את הקלפים שלה גלוי על השולחן, משרד התקשורת לא שם לב שיש לה ג'וקר ביד... המשרד התעלם מההצעות של בזק ו"דחה אותן בקש".

התוצאה: כל לקוחות הפס הרחב העוברים ל"שוק הסיטונאי" - נופלים בפח, משום שהם נכנסים כרגע לטכנולוגיות ישנות (ממש ישנות, משנות ה-90 של המאה הקודמת), שתוך כשנה לא תהינה רלבנטיות למה שיתפתח על רשת בזק, שתעבור בקרוב לתצורת פריסה חדשה של סיבים עד הכניסה לבית + Vectoring. מנקודת ראות צרכנית, מדובר "בהונאה הצרכנית של העשור". 

 
טכנולוגיית הווקטורינג על רשת בזק 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים