Telecom News - הכיוון החדש במשרד התקשורת: הרגעת הרוחות ליצירת "שקט תעשייתי"

הכיוון החדש במשרד התקשורת: הרגעת הרוחות ליצירת "שקט תעשייתי"

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> הכיוון החדש במשרד התקשורת: הרגעת הרוחות ליצירת "שקט תעשייתי"
המנכ"ל הטרי של משרד התקשורת (שלמה פילבר) מכוון כעת את מאמציו ליצור אווירה רגועה של עבודה בתוך המשרד, הפוך לאווירה שהייתה עד בואו. אולם, לא כולם מצליחים לצאת מהחללית בה הם טסים ללא כל כיוון ושליטה מהקרקע.
מאת: אבי וייס, 10.6.15, 09:00שלמה פילבר

שלמה פילבר אינו דומה בכלל לקודמו (וגם לא לממלא המקום הזמני, שמילה מימון), בכך שהוא החל בתהליך של לימוד שכולל "הרגעת הרוחות" ליצירת "שקט תעשייתי" שנועד ליצירת אוויר של עבודה בתוך משרד התקשורת פנימה, משרד שלא רק היה מסוכסך עם השוק אלא גם מסוכסך בתוך עצמו.

זה מהלך חיובי ומתאים לעת הזאת, בהמשך לברכת הדרך ואיחולי הצלחה שאתר זה איחל למנכ"ל הטרי.  

נקווה שבתהליך הלימוד של התפקיד, שלמה פילבר ידע לשמוע את הציבור. כי עובדי משרד התקשורת (מהמנכ"ל ומטה) אינם "הציבור". גם לא מנהלי ובעלי חברות התקשורת. "טובת האזרח" המוגדרת בבסיס מדיניות המשרד, הוא נושא שצריך לשאול לגביו את האזרח עצמו, ולא את הפקידות הבכירה והזוטרה, או את מנהלי החברות מספקות השירות לאזרחים (או איזה עיתונאי, לרבות כותב שורות אלו). 

רגולטורים לתקשורת ברחבי העולם פיתחו כלים ושיטות כדי לשמוע את "הציבור", ציבור שאותו הם אמורים לייצג בתהליכי הרגולציה. עד שכלים כאלו ייבנו (אם בכלל) במשרד התקשורת הישראלי, מומלץ לבצע את הדבר הכי פשוט, מהלך שהוצע כאן לשר התקשורת גלעד ארדן בעת שנכנס לתפקידו (מה שלא קרה בכל הקדנציה שלו): פשוט להזמין באופן תקופתי את נציגי הציבור (האוטנטיים) לדיונים מקצועיים ולשמוע את דעתם. במקביל, אפשר לבצע סקרים בקרב הציבור, אבל לא סקרים שמכוונים בהם את התשובות בשאלות מניפולטיביות, כמו שעשתה לאחרונה מועצת הכבלים והלוויין.   

הרגעת הרוחות בנושאים בוערים

במסגרת "צינון הלהבות" בתוך המשרד עצמו, שני נושאים הורדו מסדר היום:

1. התהליכים לפיטוריה של עובדת באגף הספקטרום - הוקפאו. מדובר בעובדת מסורה שהמנכ"ל הקודם (אבי ברגר) ביחד עם הסמנכ"לית למינהל ומשאבי אנוש (תמי לשם) וסמנכ"ל בכיר ספקטרום (נתי שוברט) זממו למצא אותה כ"שעיר לעזאזל" של מחדלי אגף הספקטרוםבתחמונים של המנכ"ל), בכל הקשור לאישורי ייבוא של ציוד תקשורת לישראל.

עצם סיום הסאגה הזו, עדיין לא פתר את הבעיות של האגף. יש לאגף הספקטרום עוד הרבה מה לעשות כדי להתחיל לספק "שירות לציבור", במלא מובן המילה. זה כולל: שקיפות בתהליכים, שעות קבלה מפורסמים, תהליכי מענה מהירים, הסרת חסמים מיותרים, פישוט הטפסים והתהליכים ועוד.

כ"כ צריך למצא אדם מתאים כסגן סמנכ"ל הספקטרום, תפקיד שנותר ריק עם פרישתו של ד"ר חיים מזר. כפי שכתבתי בזמנו, לא הצלחתי לקבל את תגובת משרד התקשורת למה הוא (מזר) פורש הביתה, ולא הממונה עליו, נתי שוברט, שמזמן היה צריך להדיח אותו, ולא רק בגלל שערוריית הייבוא. .

אגב, עד היום, למרות שביקשתי בנובמבר 2014 לקבל את דו"ח הביקורת הפנימית אודות אגף הספקטרום, לא קיבלתי את הדו"ח, כאילו יש כאן צורך להגן על סודות האטום של ישראל.... די ברור למה הדו"ח הזה מוסתר מהציבור. 


אולי כדי לנסות לפתור חלק מהבעיה של כאוס הייבוא לישראל, סמנכ"ל הספקטרום (נתי שוברט) הגיש בשבוע שעבר בקשה לחשכ"ל (החשב הכללי באוצר) לתת "פטור ממכרז" למלם-תים כדי שתפתח ממשק בין מערכת הנפקת אישורים לייבוא ציוד שיש במשרד, לבין מערכת "מסלול" של המכס. מתברר שכבר בהחלטת ממשלה 177 מ-13.5.2013 נקבע שיש למחשב את כל התהליכים הקשורים ברישיונות ייבוא במערכת "מסלול" של רשות המיסים ונקבע לו"ז ליישום, שמשרד התקשורת (כהרגלו) לא עמד בו. 

2. התהליכים לשינוי ארגוני במשרד התקשורת (כעולה מדו"ח רותם אסטרטגיה) - הוקפאו. מדובר בהליך מאוד מוזר ומטריד, כשביום פרישתו מהמשרד, הפתיע אבי ברגר את עובדי המשרד כשסיפר להם שחברת רותם אסטרטגיה (שהייתה אמורה לבצע עבודתה עד סוף 2015), סיימה והגישה לו המלצות לשינוי המבנה הארגוני של משרד התקשורת, בעלות אל מאות אלפי ש"ח (ב"פטור ממכרז"). 

ההודעה השמילה מימוןזו גרמה לוועד תל-אביב של משרד התקשורת להגיש דרישה תקיפה (כנראה בגיבוי ההסתדרות) למ"מ המנכ"ל (שמילה מימון, שכמעט נפל ממגדל שלום כשקיבל את הדרישה הזו לידיו, כמונצח בתצלום משמאל), דרישה לראות את הדו"ח הזה.

למה ועד ת"א הגיש את הבקשה לקבל את הדו"ח של רותם אסטרטגיה ולא ועד ירושלים (המטה הראשי של משרד התקשות הוא בירושלים, בתל-אביב זו רק שלוחה)? מפני שבראש ועד העובדים בירושלים עומדת מנהלת, שלא סביר שתצא בדרישות כנגד הממונים עליה...

כך או כך, כניסתו של שלמה פילבר לתפקיד מנכ"ל, הורידה את הפרשה הזו מסדר היום. 

אני מניח שחלק מהקוראים ישאלו את עצמם למקרא הפסקה הקודמת: למה מנהלת היא יו"ר ועד העובדים? שאלה טובה. אולם, במשרד ממשלתי שבו יש כמה "טייסי חלל" וכמה "חפרפרות", הכל כנראה אפשרי, גם אם אין לו שום הגיון בעיני האדם הסביר.

באווירה שנוצרה בשנים שחלפו במשרד התקשורת, כל סמנכ"ל יכול להיות גם יו"ר ועד העובדים. אפילו השר. 

טייסי החלל שלא מצליחים ליצור קשר עם תחנת הקרקע
ביממה החולפת שמענו על שני טייסי חלל ש"פתחו את הפה", כדי להשמיע מהגיגי ליבם. זאת, במקום "להכות על חטא" ולבקש סליחה מתושבי ישראל על הנזקים שהם גרמו לתושבים ברגולציה מוטעית ומפוברקת מא' עד ת'. ואלו הטייסים שעדיין נמצאים על החללית המשוטטת בחלל החיצון ללא כל כיוון מוגדר וללא כל קשר לאיזו מציאות על כדור הארץ:

א. אבי ברגר (בתמונה למטה) ותיאוריית "הטייקונים שהם החברים של ביבי".

המנכ"ל המפוטר קיבל אתמול במה ב"ערוץ 2" ורואיין ע"י כתבת שלא מבחינה בין "שוק הכרמל" לשוק הסיטונאי" ולא יודעת מה ההבדל בין שירות מפ"א לשירות רט"ן. זה היה הרקע הכי נוח שאבי ברגר קיבל, כדי להשמיע בו את "תיאוריית הקשר" בין הטייקונים לביבי (נתניהו), שפיטר אותו. שום תהליך של הפקת לקחים עצמית לא היה אצלו. 

לא ברור למה אדם כזה, שגרם נזק כל כך גדול לאזרחי ישראל, מקבל במה כזו בערוץ 2 בשעות שיא של צפייה, בלי שאיש יודע שם לשאול אותו את השאלות הנכונות.

אבי ברגר שוב השמיע שם את המנטרה שהוא "הוריד את מחירי התקשורת הקווית" ורצה ליצור תחרות בבזק ובהוט. כמה פעמים אפשר לחזור על הדבר השטותי הזה? שום תחרות לא נוצרה בשוק בבזק ובהוט. שתי החברות הללו היו ונשארו במקומן (ואצל הלקוחות). נקודה. התחרות בבזק ובהוט היא מצד Unlimited כשאבי ברגר במו ידיו חיסל את המודל העסקי שלה.

התחרות היחידה שנוצרה בשוק במהומה שיצר אבי ברגר (בחסות גלעד ארדן) היא בין ה-ISP בינם לבין עצמם. כך, המחירים הנמוכים לפס הרחב שהיו פעם רק נחלת לקוחות הוט-נט ופאסט, הפכו למחירים של כל ה-ISP. כל השאר - יש מזמן. ממש מזמן. לפני עשורים רבים. 

חיבורים בטכנולוגיית BSA (זו כביכול הטכנולוגיה החדשה של "השוק הסיטונאי") קיימים ברשת בזק מול ה-ISP מאז סוף שנות ה-90, כשבזק החלה לפרוס את ה-ADSL. תשלום לספק אחד ("באנדל") והתנהלות הלקוח מול ספק אחד יש כבר עשור שנים, וגם כיום, גם על רשת הוט (תוכלו לראת זאת באתר כמה זה). אין בזה שום דבר חדש. רק מבלבלים את המוח לציבור ומטעים אותו

המכשול היחיד עד היום להורדת מחירי בזק (וגם הוט) זה משרד התקשות עצמו, שלא מאפשר (מזה יותר מעשור) לבזק להוריד מחירים. נקודה. כל השאר הזו "הונאה צרכנית" מצד משרד התקשורת, שעולה לעם ישראל בנזק ישיר ועקיף בהיקף שלא יתואר ומשאירה את תושבי ישראל מאחור, עם טכנולוגיות של שנות ה-80 וה-90 של המאה הקודמת, בהשוואה למה שיש בכל העולם. 

ב. סמנכ"ל בכיר לכלכלה - הרן לבאות
כמפורסם כאן, סמנכ"ל כלכלה במשרד התקהרן לבאותשורת, הרן לבאות, (בתמונה משמאל) אמר בשיחה שקיים עם אנליסטים ומשקיעים מחו"ל, כי הוא מוכן לאפשר לבזק ביטול ההפרדה המבנית אפילו בתוך פחות מתשעה חודשים, וזאת אם החברה תאפשר למתחרים שימוש ברשת הטלפוניה שלה. לבאות אמר לאנליסטים שהטלפוניה היא חלק חשוב ברפורמה, ובלעדיה היא לא תהיה שלמה.

לא ברור כיצד אדם שאין לו מושג וחצי מושג איך נראה מתג תקשורת בכלל ומתג טלפוניה בפרט, אומר דברים כאלו. במיוחד, כשאין בכלל בסמכותו להגיד דברים כאלו. את מי זה משרת?? למה הוא לא שותק בעת הזו, כשיש מעליו מנכ"ל חדש??

נדמה, שאין גבול לחוצפה. במקום "להפיק לקחים", לבטל את כל חוות הדעת המופרכות, ולבקש סליחה מעם ישראל ו"להכות על חטא", ממשיך הרן לבאות להסתובב בחללית ללא כל כיוון מוגדר ולהצהיר הצהרות חסרות כל קשר לאיזו מציאות.

יש דרכים רגולטוריות להכניס את הטלפוניה של בזק ל"שוק הסיטונאי", אבל אלו לא הדרכים שהוא חושב עליהם, מדבר אודותם וממציא אותם בהבל פיו. היות ואין סיכוי שהוא ילמד את הנושא, חבל להשחית מילים על התופעה הזו. פשוט הזוי. 

מי שלא מסוגל להודות בטעויות של עצמו ולתקן אותם כעת, מן הדין שיתפטר וייקח אחריות על עצמו ומעשיו, בדיוק כמו שעשה הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה. שינוי כיוון ויצירת אווירה של שת"פ בין כל העוסקים במלאכה בשוק התקשורת, היא הדרך הנכונה ללכת בה, וזה חלק מתהליך "התיחקור והפקת הלקחים", שמשרד התקשורת אמור לעבור כעת לטובת שוק התקשורת ועתיד עם ישראל. יש צורך דחוף להגן על הצרכנים שנפלו בפח של "השוק הסיטונאי". נקווה שזו הדרך בה בחר המנכ"ל הטרי (שלמה פילבר) ללכת בה. 

עדכון 10.6.15, 10:40: עו"ד איתן צפריר (בתמונ
עו"ד איתן צפרירה משמאל) מסיים את תפקידו, כראש לשכת שר התקשורת (כיום - ביבי נתניהו). איתן צפריר ראה עצמו מועמד לתפקיד המנכ"ל, כשלא קיבל את התפקיד, עשה נכון והחליט לפרוש.

הודעת דובר משרד התקשורת בנושא: 
עו"ד איתן צפריר ששימש מאז עזיבת גלעד ארדן את משרד התקשורת כראש מטה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתפקידו כשר התקשורת, ביקש לסיים את תפקידו בתקופה הקרובה.

"נקראתי לדגל על ידי ראש הממשלה על מנת לסייע, עשיתי זאת בלא היסוס כי ראיתי בכך שליחות, והיום אני מבקש לסיים את שירות המילואים במגזר הציבורי ולחזור לשוק הפרטי", אמר צפריר.

צפריר שימש בעבר במספר תפקידים תחת נתניהו. בין היתר היה יועץ בכיר למזכיר הממשלה ויועץ תכנית המורשת במשרד ראש הממשלה. ״אני מודה לאיתן צפריר על תרומתו המקצועית המצוינת והמסורה בתקופה לא פשוטה. צפריר סייע בכישרון ובאחריות בנושאים שעמדו לפתחי כשר התקשורת״, אמר ראש הממשלה (בנימין נתניהו).

צפריר אמר היום כי הוא מבקש להודות לראש הממשלה על הזכות לעבוד במחיצתו ועל האמון שנתן בו. 

לא נותר לנו כאן ב-Telecom News אלא לאחל לו בהצלחה ו"ברכת הדרך", לכל אשר יבחר ללכת בו. 
 
בתמונה: אבי ברגר.  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים