Telecom News - חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל

חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל
בלעדי: הרן לבאות, סמנכ"ל בכיר לכלכלה במשרד התקשורת, במסגרת "שולחן עגול" בנושא רגולציה בענף הטלקום, ממשיך לתחמן את כולם: "בקרוב תהיה תחרות במסגרת השוק הסיטונאי בתחום העסקי, בתשתיות הפיזיות של בזק ובתחום ה-SLU". כדאי להתחיל לדאוג, כי שום לקח לא נלמד על ידו מההמצאות חסרות הבסיס שלו ומתאוריות, שהתמוטטו ובוטלו מזמן בעולם הרחב. ההונאה הצרכנית של העשור ממשיכה באין מפריע.
מאת: אבי וייס, 16.7.15, 22:30הרן לבאות

כנס "שולחן עגול" בנושא "רגולציה בענף הטלקום", שהתקיים ביום 16.7.15 במכון אלי הורוביץ לניהול אסטרטגי (בניהולם של ד"ר רועי שלם וד"ר טל מופקדי), שמנהלים את פורום הגבלים עסקיים ורגולציה), במסגרת הפקולטה לניהול, אוניברסיטת תל-אביב, שימש מקום מפגש לטובי המומחים, עורכי הדין העוסקים בתחום, החוקרים האקדמיים, היועצים והעוסקים בפועל בתחומי הרגולציה לתקשורת בישראל. 

את דבריהם של כל הדוברים, אביא במאמר נפרד. קו אחד די ברור עלה מדברי כמעט כל הדוברים: החל מ-2011 (ויש הטוענים שאף קודם לכן) הרגולציה הישראלית בתקשורת טעתה בכיוון ועברה מתחרות על בסיס תשתיות עצמאיות לתחרות על בסיס מפעילים ללא תשתיות. לדעת רוב הדוברים, המצב הזה יוביל לחיסול התחרות בשוק וחזרה ל-2 קבוצות תקשורת (יש הטוענים 3 קבוצות תקשורת).

החלק המעניין היה ההרצאה של הרן לבאות, (בתמונה), סמנכ"ל בכיר לכלכלה במשרד התקשורת, שרוב המסמכים של הרפורמות, שמתקיימות בשנים האחרונות, חוברו על ידו. אביא את דבריו ואחריהם כמה משפטי ניתוח ופרשנות נוקבים.

הרן לבאות: "אין קונספציה אחת,, שהרגולטור יקבל, שתבטיח הצלחה בשוק התקשורת לאורך זמן. אנו רואים, שיש מודלים שונים בעולם אבל אין אחד, שמביא הצלחה כל הזמן בכל תחום. בניתוחים שלנו, אין קשר בין הרגולציה בשוק הסלולרי לרגולציה בשוק הקווי. הרגולציה בשוק הקווי מופעלת על בסיס הגישה האירופאית לתחרות בתקשורת.

המעבר לפס רחב והתפתחותו בקצב מהיר שינו את יחס העלויות בין שירותי תשתית אינטרנט לשירותי ISP. ברור היה, שאי אפשר להמשיך בהסדרים הקודמים. הכיוון של השוק הוא Convergence, שבו כל שירותי התקשורת מתלכדים סביב הפס הרחב. 

לכן, רצינו ליצור 'לקוח אחד', שהלקוח הזה שייך לספק אחד. יש חשיבות לשליטה על הרשת ולניהול הלקוחות. בעינינו זו תשתית עצמאית. לכן, בגישה הזו גם ISP, שמנהל את לקוחותיו קצה לקצה, זו תשתית עצמאית. אנו רוצים ליצור איזון בעצמאות הפעילות של השחקנים בשוק.

הרגולציה תמיד איחרה אחרי ההתפתחויות. כשרצו לבצע הפרדה במרכזיות הן נעלמו. בקרוב לא יהיו ארונות בפינות הרחוב. האם צריך להמציא בשביל זה רגולציה חדשה? לא. צריך לתת עצמאות ל-ISP לנהל את לקוחותיו קצה לקצה. אנו דוחפים מתן שליטה עצמאית מקצה לקצה ל-ISP, שיספק את כל השירותים ללקוחותיו.

מה שראינו עד כה בשוק הסיטונאי, שמאוד מצליח מבחינתנו, הוא רק שלב ראשון. השלבים הבאים בפתח: תחרות בשוק העסקי, תחרות על התשתיות הפיזיות (הפאסיביות) של בזק, תחרות בתחום הנגישות. אין סיבה, שהמתחרים בבזק לא ישחילו סיבים בתעלות של בזק. ה-SLU עומד בפתח ואני מקווה לראות אותו מתרומם ומצליח כמו ההצלחה הקיימת עד כה.

ההתלבטויות שלנו היו היכן לחתוך (לחתוך = לבצע "פירוק למקטעים" או "שוק סיטונאי"). אם יהיו סיבים עד בית הלקוח, כרגע אנו לא יודעים איך לחתוך אם זו תהיה תשתית פאסיבית. 

מבחינת מחירים, קבענו פיקוח על מחירים של בעלי תשתיות התקשורת רק בתחום הקווי. לא קבענו שום מחיר בשוק הסלולרי. אי אפשר להשוות בכלל את השוק הקווי והשוק הסלולרי והם לא יגיעו לאותו מצב, שמנבאים ששוק הסלולר יגיע אליו. בשוק הסיטונאי קבענו, שהשיטה תהיה BSA (ר"ת: Bit Stream Acces) וקבענו מחיר, שימנע Abuse (ניצול לרעה) של הרשת.

כדי להשלים את רפורמת השוק הסיטונאי צריכים לעשות כמו שנעשה בכל העולם, להציב מבחן של 'צמצום מרווחים' (Margin Squeez), אנו מעוניינים להפעיל את המודל הזה כמהלך משלים לשוק הסיטונאי". 

ניתוח
א. דבריו של הרן לבאות מצביעים באופן חד משמעי, שהמצב בשוק הסלולר והשוק הקווי ימשיך להידרדר וישראל תמשיך להידרדר (בהשוואה עולמית) בכל התחומים. האיש הזה פשוט "חי בסרט". הוא ממציא רגולציה ומונחים יש מאין כגון: ISP הרוכב על ספק תשתיות הוא בעל "תשתיות עצמאיות". לולא היה המצב כל כך עצוב, זה יכול היה להיות בדיחה לא רעה בכלל. 

ב. אין שום יסוד להנחה שלו, שתחל תחרות במגזר העסקי בתשתיות הפיזיות ובתשתיות הנגישות ושיהיה SLU בישראל. אני לא מכיר שום ספק תקשורת המתחרה בבזק, שישקיע את מה שנדרש להשקיע כדי שהתחרות הזו תתקיים. בוודאי לא 018-אקספון, מהיכן שהרן לבאות הגיע למשרד התקשורת (באירוע, במהלך דבריו, הרן לבאות ואיציק בן אליעזר, מנכ"ל 018-אקספון, חילקו מחמאות אחד לשני...). הנושא הזה נותח בהרחבה כאן וכאן ובעשרות כתבות נוספות. 

בישראל אין כל סיכוי, שאיזה ספק תקשורת מתחרה בבזק יפרוס ארונות בשכונות ברחבי הארץ וישחיל סיבים בצנרת של בזק (או הוט). מדובר בהשקעות עתק של מיליארדי ש"ח (לפריסה ארצית מלאה) ולתסבוכת טכנולוגית ענקית, שאין בכוחו של שום ISP בישראל להרים. פשוט סרט מדע בדיוני, שהומצא ע"י הרן לבאות

גם אם משרד התקשורת הישראלי ימנע מבזק לפרוס וקטורינג, כמו שקרה באיטליה עד לפני כמה חודשים, משרד התקשורת יצטרך להתקפל די מהר, בדיוק כמו שקרה באיטליה.

אז למה בכלל משרד התקשורת הישראלי הלך למהלך, שהכישלון שלו צפוי וידוע מראש? את זה תוכל לדעת רק ועדת חקירה ממלכתית, או ועדת חקירה פרלמנטרית (אם תקום), שתחקור את המחדל המדהים הזה, פרי הבאושים של הרן לבאות

ג.הטיעון של הרן לבאות, שמשרד התקשורת לא קבע מחירים לבעלי התשתיות בסלולר, לא עומד במבחן המציאות, כי הוא משום מה שכח, שהוא היה שותף לאחד המסמכים הכי הזויים שיצאו (בחתימת המנכ"ל, אבי ברגר), שבו נקבעו המחירים, שספקי ה-MVNO יקבלו מחברות הסלולר, שעליהן הם "רוכבים" - כאן. הודעה לציבור - כאן. ניתוח של המסמך הזה - כאן. בנוסף, בסעיף 5ג לחוק התקשורת, נקבעו המחירים של תעריפי הסדר "נדידה פנים ארצית".

דהיינו: גם לתחמן בפומבי צריך לדעת. אי אפשר לסמוך על כך, שכל המאזינים לך מטומטמים ולא מכירים את המסמכים, שהרן לבאות בישל במו ידיו. המסמך של קביעת "מחירי האירוח ל-MVNO" היה אחד הטריגרים (אם כי לא הכי משמעותי), בחיסול המודל העסקי של ספקי ה-MVNO, כמנותח בהרחבה כאן
,
ד. ההודאה של הרן לבאות, שאין למשרד התקשורת רגולציה לעניין פריסת הסיבים לבתים היא פשוט מדהימה. המשמעות המעשית של ההודעה בחצי פה הזו, שיצאה בדבריו בכנס, משמעותה אחת: ה-ISP, ששמחים עכשיו כאילו הם "חוטפים לקוחות" מבזק בהסדר שוק הסיטונאי, "חיים על זמן שאול". כדאי להם לקרוא שוב את הניתוחים, שעשיתי באתר זה (עשרות מאמרים), מה יקרה כשבזק תחליט לחבר את הסיבים, שפרסה בכל הארץ - ללקוחות. זה כמובן יקרה אחרי שבזק תקבל הורדת "ההפרדה המבנית" (עוד על ההפרדה המבנית בבזק - בסעיף הבא). המשמעות של ההודאה הזו: משרד התקשורת מודה (בחצי פה) שהוא מטעה את תושבי מדינת ישראל. אני קראתי לזה: "ההונאה הצרכנית הכי גדולה של העשור". 

ה. הסיפור של "צמצום מרווחים"תקוע עדיין בבוץ (בשימוע, חודשים רבים) כמנותח כאן ולא ברור מאין האופטימיות, שנושא זה יצא לדרך ויתממש בקרוב.

בינתיים, בזק מקרקסת את כל השוק וכמובן את משרד התקשורת: 

1) מבצעת "באנדל הפוך" (תחת השם: "הכל כלול") עם חברות ISP די אנונימיות, במבצע שעורר התנגדות רבתי מהמתחרים (מה שלא.הזיז בכלל לבזק).  

2) קיבלה אישור למזג את YES לתוך בזק. רווח עצום לבעלי המניות בקבוצת בזק. 

3) יצאה עם שירות "בית חכם". מבצע מאוד אטרקטיבי ללקוחות, שעל פי הצהרת בזק היא משקיעה 10 מיליון ₪ כדי לקדם אותו. זה מבצע המיועד רק למי שיהיה לקוח של בזק (ולא ללקוח של השוק הסיטונאי). ניתוח מלא של שירות Bhome והקשר שלו לשוק הסיטונאי מצוי כאן

4) הגישה בקשה לביטול ההפרדה המבנית מעליה. זה כבר בדיונים מעשיים לקראת פרסום שימוע.

5) הגישה בקשה להורדת הפיקוח של מחירי הטלפוניה מעליה. עוד לא נכנס לסבב דיונים. 

שני הסעיפים האחרונים הם לפי סעיפים המופיעים במסמך המדיניות של השר משה כחלון. הבעיה: בזק לא עמדה בתנאים של המסמך הזה ומזמן היה צריך לפרק אותה, על פי הכללים באותו מסמך. בינתיים, יצא מסמך חדש, ליתר דיוק כמה מסמכים בחתימת השר גלעד ארדן, מסמכים, שהוכנו (שלא לומר תוחמנו) ע"י הרן לבאות, והם סותרים לחלוטין את מה שנאמר במסמך של משה כחלון.

אז איך בזק יכולה לבוא בדרישות לפי המסמך של משה כחלון, אם הוא בוטל \ עודכן ע"י מסמכי גלעד ארדן? תעלומה, שרק הרן לבאות יכול להסביר. אצלו, שחור זה לבן, לילה זה יום, ספק תקשורת שרוכב על תשתיות מלאות של בזק הוא ספק "תשתית עצמאית", ו-SLU זה העתיד של השוק הסיטונאי... פשוט חי בסרט

כל העובדות, שהוצגו בדיון באוניברסיטת תל-אביב, לא מבלבלות את הרן לבאות, שתשובותיו הוצגו כאן למעלה. הוא ממשיך בדרכו "כאילו כלום לא קרה". מה אכפת לו בכלל, שכל התיאוריות הכלכליות שלו מזמן התמוטטו ובוטלו באירופה וכעת הן מתחילות להתמוטט בישראל. מבחינתו, הוא יכול להמשיך ולתחמן את כולם בלי שום חשבון. יש לו את ההגנה המשפטית של עו"ד דנה נויפלד, היועצת המשפטית של משרד התקשורת (עד שיגיע המועד שבו היא תוכל "לתקוע לו סכין בגב", כמו שהחברה הטובה שלה לקליקה, היועצת המשפטית הקודמת של משרד התקשורת, עשתה, לקודמו בתפקיד, בנסיבות דומות). למה מנכ"ל משרד התקשורת החדש נותן לו גיבוי מלא? זה לא בדיוק ברור.

סביר להניח שהמציאות תעשה את שלה. אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן ולצפות שזה יצליח כל הזמן. אבי ברגר, בדיוק כמו הרן לבאות, לא קרא את המשפט הזה, שכתבתי גם בהתייחס אליו, באתר זה, עשרות פעמים. הסוף שלו ידוע

 
סיבים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים