נחשפו 6 סטארטאפים בעולם ה-IoT לקראת האקתון "עיר חכמה" בר"ג

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> נחשפו 6 סטארטאפים בעולם ה-IoT לקראת האקתון "עיר חכמה" בר"ג
מפגש Smart City Elevator Pitch היווה שלב נוסף בהפיכת העיר רמת-גן ל"בירת ה-IoT" של ישראל. יוזמה עירונית ביחד עם משרד התשתיות, יזמים משקיעים ומנטורים, שנרתמים לקדם את תחום ה-IoT ולהפוך את רמת-גן ל"עיר חכמה". ההרשמה לתחרות יזמים על פרסים של 200,00 ש"ח עדיין פתוחה. 
מאת: אבי וייס, 17.9.15, 08:00גלעד שריר

עיריית רמת-גן הקימה את "פורום הייטק עירוני לפיתוחים טכנולוגיים" ובמרכז הפעילות הוקם "פורום ערים חכמות", במפגשים קבועים ביוזמתו של משה שליט, מפגשים הממוקדים בעולם ה-IoT (בתש"פ Cluster), ושיא הפעילות השנה יהיה ההאקתון עם פרסים בשווי של 200 אלף ש"ח, תחרות, שתתקיים בנובמבר 2015, כמפורט כאן. ההרשמה לתחרות עדיין פתוחה (כאן).

במפגש הפורום, שהתקיים ב-9.9.15 ברמת-גן, ניתנה "הצצה ראשונית" בשיטת TED Talk ל-6 סטארטאפים, שישתתפו בתחרות בנובמבר.

עו״ד גלעד שריר (בתמונה משמאל), יו"ר "עמותת עלה", חבר הנהלת העירייה ויו״ר מטה עיר חכמה ברמת-גן: "אנו פועלים לקדם את ההייטק בעיר והתחום המרכזי אותו אנו מקדמים הוא 'עיר חכמה'. אני קורא ליזמים בתחום להירשם לתחרות. מלבד הפרסים והחשיפה למשקיעים, הם ימצאו בעיריית רמת-גן שותפה טובה לדרך שלהם, כי אנו מעוניינים ליישם פרויקטים של עיר חכמה אצלנו לטובת העיר ותושביה.

התחרות בנובמבר מחולקת לכמה רמות: לתלמידים ולצעירים מאוד, לחיילים שגרים או משרתים ברמת-גן, לסטודנטים שגרים או לומדים ברמת-גן (למשל בשנקר, בר-אילן ובעוד מכללות) וכמובן לסטארטאפיסטים. המטרה שלנו היא להפעיל את הפרויקטים המועילים והמצטיינים לטובת העיר ולצרכי העיר. אנו נהיה הלקוח אולי הראשון של היזמים והלקוח המועדף שלהם".

אמנון בוץ, סמנכ"ל מנהל ותרבות, עיריית רמת-גן: "אני מלווה מקרוב את תחום הפרויקטים של עולם היזמות, עסקים קטנים ובינוניים ויזמות פורום ערים חכמות. התפקיד שלי הוא לרכז את עבודת המטה ולסייע להוציא לפועל את הפרויקטים החדשים, שמחליטים לקדם.

מעבר למפגשים המקצועיים, כבר התחלנו במספר פעילויות והתחום הזה יקבל תנופה משמעותית אחרי תחרות היזמים בנובמבר, שבה אנו מקווים לאתר מיזמים המתאימים לנו. יש לנו כבר כמה מיזמים בעולם ה-IoT, שרצים בעירייה, למשל יש פרויקט גדול, שרץ באגף החינוך העירוני.

ראש העיר, ישראל זינגר,  מוביל את התפיסה, שאנו צריכים לשלב את החברות הפרטיות, החברות עתירות הידע והיזמים, שהם נקודת החוזק של העיר רמת-גן והעתיד של העיר. באזור המסחרי של רמת-גן יש כבר מעל ל-200 חברות הייטק וסטארטאפים ובכוונתנו לשנות את התפיסה כיצד רמת-גן נתפסת בעולם העסקי ע"י מנהלי החברות. ראש העיר החליט להיות מעורב אישית בקידום העסקים הקטנים והבינוניים וללות את עולם היזמות מקרוב.

המטרה שלנו היא לבנות את רמת-גן כעיר חכמה, כעיר המצליחה להביא לתוכה יזמים, פיתוחים ויישומים, שמיטיבים עם העיר ומקדמים את תושביה. אנו מאמינים, שהתחרות, שהכרזנו עליה, תייצר לנו 'בנק' של חברות וטכנולוגיות, שנוכל לבחור ממה שייחשף כדי ליישם את הפיתוחים, שיוצגו, לטובת תושבי העיר".


ינקי מרגליינקי מרגליתת, (בתמונה), יזם ומשקיע: "אנו כטכנולוגים, אם נגשים את כל מה, שאנו רוצים לפתח, נישאר בסוף בלי עבודה. כולנו. הרובוטים יחליפו אותנו. אנו הולכים לכיוון, שבו נהיה משולבים במחשב. יווצר מין אנושי חדש של אדם משולב במחשב. נגיע למצב של תאים משפחתיים המורכבים מאנשים ורובוטים.

תוך 5 שנים תתרחשנה מהפיכות, שתהיינה גדולות יותר ממהפכת האינטרנט. זה יתמקד במדעי החיים. יש גם סכנות בהתקדמות הזו: הפערים הגדולים, הסכנה להרס כדור הארץ. ההמלצות שלי לכל אחד:
1) להמשיך בחדשנות הטכנולוגית.
2) להקדיש מאמצים לחדשנות ירוקה.
3) להקדיש מאמצים לחדשנות חברתית.
4) להגיע ל-2.1 ילדים לאישה. 
5) ליישב את מאדים כדי ליצור גיבוי לכדור הארץ. בינתיים, ניתן להצטרף ליוזמה של SpaceIL להנחתת חללית ישראלית ראשונה על הירח".

אדי בית הזבדי, (באדי בית הזבדיתמונה), מנהל האגף לשימור אנרגיה וראש מנהלת ערים חכמות, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים: "אנו עוסקים שנים בתחום שימור האנרגיה. אולם, ראינו, שכ-80% עד 85% מהאנרגיה נצרכים בערים, תחום בו לממשלה אין הרבה דריסת רגל. לכן, חיפשנו דרך אחרת מאשר הדרך המסורתית של התייעלות אנרגטית. המטרה החדשה הוגדרה תחת השם: עיר חכמה. 

זה לא עוד טכנולוגיות. זה קודם כל בני אדם. מרבית בני האדם גרים בערים, בישראל הם 90% מהאוכלוסיה. לכן, כל אינטראקציה אנושית צורכת אנרגיה. אנו באים עם קונספציה חדשה למגזר הציבורי: כיצד מעבירים את משאבי האנרגיה למאה ה-21 והלאה? אין עוצרים את הבזבוז של משאבי האנרגיה? 

עיר חכמה זו הגדרה המכסה את כל תחומי הפעילות העירונית. זה קיים בכל העולם, אבל בישראל יש לנו מאפיינים ייחודיים דוגמת ההיערכות העירונית לשעת חירום. מכאן, שעיר חכמה זה תהליך של שת"פ בין העירייה, התושבים, הסקטור הפרטי, הסקטור הציבורי והממשלה. צריך, שכל הגורמים ירצו בהתקדמות הזו, כדי שזה יזוז. 60% מהפתרונות יהיו דומים ומשותפים לכל הערים החכמות, כ-40% מהפתרונות יהיו פתרונות מקומיים ותלויי תרבות וצרכים מקומיים.

יש בישראל ריכוזיות גדולה מדי. לדעתנו, צריך לתת לכוחות המקומיים להתקדם, לפתח וליישם.

אנו הולכים ליצור רגולציה חדשה, שתגדיר את המושג עיר חכמה. הקמנו מנהלת ערים חכמות בשת"פ משרדי הממשלה השונים, מכון התקנים, מרכז השלטון המקומי וגופים רבים אחרים, לרבות 'פורום ה-15'. אנו רואים חשיבות לשילוב הסקטור הפרטי וחברות ענק המקדמות פרויקטים בתחומים העירוניים בישראל ובינהן ניתן למנות את: סיסקו, IBM, אורקל, סימנס, דימלר ומיצובישי.

בעולם יש ערים חכמות בהיקף די ניכר, וכדאי ללמוד מהניסיון של ערים דוגמת: סינגפור, שטוקהולם ודבלין. בישראל יש כמה התחלות, שאנו מלווים: בת"א ובמודיעין. אחת המשימות, שלקחנו על עצמנו, זו קביעת מפרט טכני לעיר חכמה, כדי שנדבר בשפה אחידה ושלא כל אחד ימציא לו כיוונים פרטיים או ימציא את הגלגל מחדש. כמובן שתהיה התאמה לצרכים מקומיים. לא הכל יוכתב מלמעלה. כרגע אנו יכולים לזהות 20 ערים, שנרתמו לפעילות ולחזון של עיר חכמה ובינהן רמת-גן. אנו מעודדים תחרויות ושילוב סטארטאפים בפעילות הזו.

אני מאמין וסבור, שכל המידע העירוני צריך להיות זמין, פתוח ושקוף. זה יתרום ליכולת של היזמים לפתח מענה לצרכים המקומיים. אנו נקדם ונממן פיילוטים למיזמים טכנולוגיים וחברתיים גם יחד, שיוצגו לנו". 

6 המיזמים, שהציגו ב"נאום מעלית" את הרעיונות והפיתוחים שלהם (שיתחרו בהאקתון בנובמבר 2015), הם:

א. Clean City: מיזם, שהתפתח ממערכת בקרה לאיכות הסביבה עם RFID המוצמד לפחי האשפה. בוצע פיילוט במודיעין עילית. בהמשך התברר, שהבעיה היותר גדולה מצויה לא באיסוף האשפה אלא בהטמנה והמיחזור של האשפה. לכן, המערכת נבנתה ליצור דו-שיח בין יצרני האשפה (תושבי העיר) לעירייה. המערכת מטפלת גם בחינוך הדור הבא כדי שילמד את חשיבות המיחזור. 

ב. SaveU. מערכת לזיהוי מצבים מסוכנים במוקדי שירות ומוקדי חירום, עם יכולת לזהות מצבי חירום דוגמת חטיפה. נותן מענה לזיהוי כל מצבי מצוקה אנושית ומסייע לאדם במצוקה לקבל עזרה מהירה ממי שנמצא קרוב ביותר אליו. 

ג. "קונים לטובה": מיזם לעשייה חברתית. ישראלים קונים במיליארדים באינטרנט וניתן לנצל זאת דרך עמלות (שניתנות ע"י המוכרים במסחר המקוון), שתופננה לעמותות, שהמשתמשים בוחרים. 12 עמותות כבר משתתפות במערכת ועשרות פורטלים למסחר אלקטרוני מהארץ ומרחבי העולם. 

ד. RadGreen: מערכת לניטור הסביבה. פתרון לעיר חכמה לניטור הזיהום הסביבתי בתחנות ניטור קטנות וזולות מבוססות סנסורים, בשונה מהמערכות הקיימות הגדולות והיקרות. כל המידע נאסף בענן ונגיש לציבור.

ה. Conflict: מערכת ליישוב מחלוקות בין 2 צדדים בכל נושא. מערכת ללא עורכי דין, מגשרים ובתי משפט. 

ו. Spaceek: מפתחים "שוק" למקומות חנייה בתחום העירוני. הפיתוח כולל חיישנים המפוזרים ברחובות והמדווחים דרך הענן לאפליקציה בסמארטפון אם החניה פנויה ומה עלות החניה. חניונים פרטיים יוכלו לבצע תמחור גמיש כדי למשוך לקוחות לחנות אצלם. פיילוט כבר מתבצע בעיר כפר-סבא. החיישנים המותקנים יכולים לפעול 5 שנים. 
 
סרטון: תחרות עיר חכמה ברמת-גן: https://www.facebook.com/smartcity.rg/videos/1494366817543036
משה שליט
בתמונה: משה שליט, יוזם פורום ההייטק העירוני ברמת-גן 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

15-16/12/21 - Israel Mobile Summit LIVE
 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן
 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים