Telecom News - איך בזק ניצחה בבג"ץ הטלפוניה ומדוע הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה לא מתפטר?

איך בזק ניצחה בבג"ץ הטלפוניה ומדוע הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה לא מתפטר?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> איך בזק ניצחה בבג"ץ הטלפוניה ומדוע הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה לא מתפטר?
בלעדי: בשבוע הקרוב נחזה מקרוב במהלך של כניעת משרד התקשורת לבזק (עטוף במלל משפטי, שינסה לערפל זאת). כך מתחיל "חישוב מסלול מחדש" של "שוק סיטונאי", שיעורר כנראה בג"צים נוספים. מי אשם במצב וטרם שילם את החשבון על הכישלון?
מאת: אבי וייס, 9.10.15, 11:20הרן לבאות

הסיום הקרוב של הדיון בבג"ץ, שהגישה קבוצת בזק כנגד משרד התקשורת בעניין הכללת הטלפוניה של בזק ב"שוק הסיטונאי" יהיה בדיוק לפי התסריט, שבזק תכננה, ושפרסנו בהרחבה בפני קוראינו, הרבה לפני שהסאגה הזו בכלל התחילה. 

עדכון: ביום א' 11.10.15 בזק משכה את עתירתה מבג"ץ, לאחר שהשיגה את מבוקשה (ששירותי הטלפוניה שלה בשוק הסיטונאי יתומחרו כרצונה, במודל שהציעה). אין להתרשם מהודעות משרד התקשורת בעניין זה, שכרגיל "עובד על הציבור".

התמצית של הסיום הלא מפתיע היא: משרד התקשורת יעבור בטלפוניה של בזק למסלול רגולטורי אחר, שמשרד התקשורת קורא לו Resell. באירופה קוראים לזה WLR (ר"ת: Wholesale Line Rental). ההודעה של בזק  לבורסה בדבר ההודעה של משרד התקשורת לבג"ץ מצויה להורדה כאן, למתעניינים. 

לצורך כך ייערך שימוע וכללי הרגולציה החדשים הללו יצטרכו לעבור אישור של שר התקשורת בנימין נתניהו וגם שינוי תקנות הדורשות אישור ועדת הכלכלה של הכנסת. שכן, המסלול החדש, ששמו Resell, מהווה סטייה מהותית מהמסלול של "השוק הסיטונאי"הקיים היום בישראל, שבנוי על רגולציה מסוג LLU, שמובילה ל-BSA, שמובילה ל- SLU, וזאת בשיטת חישוב כלכלית של "מחירים סיטונאיים" שנקראת TS-LRIC, שמזמן הפסיקו להשתמש בה באירופה. עוד על שינוי המסלול הזה וההשלכות הרגולטוריות שלו - בכתבה הבאה.

ברור לחלוטין שבקרוב לא תהיה הטלפוניה של בזק מצויה ב"שוק הסיטונאי". הדרך שנבחרה לצאת מהבג"ץ מבטיחה מאבקים ודיונים ארוכים. 

למה אנו חזינו נכון את ההתפתחות הזו ומשרד התקשורת נכשל? די פשוט: כשמתחמנים משהו בצורה גרועה ממש בהתחלה, הסוף חייב להיות גרוע וידוע . זה קשה מאוד "לעבוד על כולם" כל הזמן ולחשוב שכולם אידיוטים.

יותר פרטים על ההתפתחות הזו והתחזיות שלנו ניתן למצא בכתבות הבאות:
כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק
מה שלא מספרים לכם: כיצד בזק תמרנה את מחירי השוק הסיטונאי עד 2018
מתחמני המספרים במשרד התקשורת הוציאו שימוע (שלא דווח עליו) לבזק ולהוט
איך סלקום נפלה למלכודת של מחירי הג'יגות, שירות Multicast וה-OTT
איך בזק תמרנה את מש' התקשורת והבג"ץ להוציא את הטלפוניה מהרפורמה
מה יצא מבג"ץ בזק כנגד משרד התקשורת בעניין הטלפוניה?

ההפסד של משרד התקשורת בבג"ץ מול בזק והפנייה למסלול רגולטורי אחר וחדש, מעלים מייד 2 שאלות:
א. האם היה ניתן למנוע את ההפסד הזה?
ב. מי אשם בהפסד ומי אמור לשלם כעת בכסאו על הפאשלה הזו.

התשובה לשאלה הראשונה מאוד פשוטה: כן.

אני (ועוד מומחים) טענו בכל הוועדות, שעסקו ב"שוק הסיטונאי" בעשורים האחרונים, שיש ללכת בדרך רגולטורית אחרת, ששמה באירופה WLR. אגב, הגישה שמשרד התקשורת נוקט בה בשימוע לגבי בזק והטלפוניה, שימוע שיופץ בקרוב נקרא Resell, שהיא רק אחת מהשיטות של WLR, והשיטה הפחות מוצלחת.

בינתיים, ב-5 השנים האחרונות, הרגולציה של ה-WLR באירופה התפתחה מאוד מהר (לאור תהליכי פריסת הסיבים לבתים או לקרבת הבתים ויישום וקטורינג ברשתות בזק בכל רחבי אירופה, שאנו צועדים בנתיב שלה מבחינה רגולטורית, בהפרש של כ-20 שנה...).

כיום, המודל הרגולטורי ל"שוק סיטונאי", שמצליח בכל אירופה, קרוי  L2-WAP (ר"ת: Layer 2 Wholesale Access Products). לא אעסוק בכתבה זו ברגולציה המעודכנת הזו, כי ממילא משרד התקשורת תקוע הרחק בעבר וההסבר שלי לא יתרום כרגע מאומה לנושא שבו הבג"ץ עוסק בו ובקרוב יבוצע בגינו שימוע חדש. 

למה משרד התקשורת בוחר כל פעם בשיטה הרגולטורית הפחות מוצלחת מנקודת מבט ציבורית ורגולטורית? את זה רק חקירה של יחידת "להב 433" במשטרת ישראל יכולה לפצח. אני פשוט לא יודע. אולם, אם את "הפרשה הסודית", שיש בה צבר אדיר של מעשים לכאורה פליליים, לא העבירו (ראשי משרד התקשורת) לחקירת המשטרה, אין שום סיכוי, שיעבירו לחקירה את השאלה : איך משרד התקשורת בחר במסלולר הרגולטורי של LLU\BSA\SLU וכעת הוא קופץ ל-Resell? 

בכלל, משרד התקשורת, בגלל שאין לו "מושג ירוק" מה הוא עושה, בילבל בין עשרות סוגי רגולציות שונות בעולם התקשורת, שהתפתחו במשך למעלה מ-25 שנה באירופה, והפך אותן ל"סלט ירקות", כאילו זו רגולציה אחת. כך, ה-BSA (זו רגולצייה הוותיקה ביותר בשרשרת) התערבבה עם ה-ULL\LLU, ואחריו ה-SLU, אחריו ה-VULA, אחריו ה-Resale (בטלפוניה של בזק זה נקרא - Reselling או בקצרה Resell), וכיום יש מונחים חדשים ושונים לגמרי. 

יתרה מכך. בזק עצמה התריעה בפני משרד התקשורת, שהרגולציה באירופה מזמן ביטלה את המסלול הישן של הרגולציה על הטלפוניה, ולמעשה ביטלה כל רגולציה על הטלפוניה הישנה. מצ"ב מצגת קצרה וממוקדת המסבירה את התהליכים והשיקולים מדוע הרגולציה של "שוק סיטונאי" בוטלה על הטלפוניה הישנה באירופה (זו שבזק מספקת ללקוחותיה). בזק אף הציעה למשרד התקשורת את מודל ה-WLR בגרסה הישנה שלו (Wholesale). 

אולם,משרד התקשורעו"ד דנה נויפלדת דחה את כל מה שבזק הציעה וזלזל בהצעות שלה (שכעת התקבלו במלואם), תוך פיברוק של אין ספור של נימוקים כלכליים ומשפטיים, שנכתבו ע"י הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה, הרן לבאות (בתמונה למעלה)  ועוד כמה פקידים יותר זוטרים התלושים מכל מציאות (דוגמת עוזי לוי, מנהל תחום רישוי כללי), והיועצת המשפטית של משרד התקשורת -  דנה נויפלד (בתמונה משמאל).

כך, משרד התקשורת דחה על הסף ובלעג, את כל המסמכים, שבזק הציגה לבג"ץ. זאת, בנימוקים מצוצים מהאצבע, כמיטב המסורת של אבי ברגר. כעת, זה בדיוק מה שהולך להתבצע בשימוע. דהיינו: ניצחון של 100% לבזק. מה שמבטיח שכנראה יהיו עוד בג"צים, הפעם מטעם החברות המתחרות בבזק, שרואות ומבינות איך הן נפלו לפח, פעם אחרי פעם. 

אין למשרד התקשורת ולמנכ"לו מושג והבנה בדברים הכי חשובים והכי בסיסיים של "השוק הסיטונאי". המשרד הובל באף ע"י בזק, שניצחה בכל המאבקים שלה ותמשיך לנצח, כי היא מתמודדת מול גמדים, חולמים בהקיץ, "
שתולים פוליטיים" וחפרפרות, שבראשן עמד השר לשעבר גלעד ארדן. מזמן היה צריך לפטר ולסלק משוק התקשורת את הגמדים, החולמים והחפרפרות הללו. הנזקים שהם עשו לשוק התקשורת הישראלי הם פשוט בלתי נסבלים

משרד התקשורת היה יכול לזכות בבג"ץ מול בזק. אבל, את העצות שלי לא קראו, או שקראו ולגלגו עליהן - בשני המקרים, המפסידים העיקריים מהתהליך הכושל הזה הם אזרחי ישראל. 


מי אשם במה שקורה כעת מול בזק והטלפוניה שלה בשוק הסיטונאי?
האשמים העיקריים כבר לא במשרד התקשורת והם: שר התקשורת הקודם גלעד ארדן, הממונה על ההגבלים העסקיים היוצא פרופ' דיויד גילה  ומנכ"ל המשרד הקודם, אבי ברגר. אולם, הם לא פעלו בחלל הריק. היו להם שותפים לתחמונים, להמצאות, לשליפות מהמותן ולמספרים המומצאים מקצה האצבע שלהם. 

אחד השותפים הבכירים הוא סמנכ"ל בכיר לכלכלה, הרן לבאות. לפני כשבועיים, קרה דבר מדהים, שקשור (כנראה) אליו. במשרד התקשורת החלו להכין עבודת מטה פנימית לאפשרות של דיון בבג"ץ בנושא ביטול (או צמצום) ההפרדה המבנית מעל בזק. עבודת המטה הזו הייתה אמורה להיות סודית והיא לא יותר מ"הכנת תרחיש" פנימי לדיון והמשך טיפול ברמה המשפטית הפנימית במשרד. הרן לבאות היה אחד מאלה, שהיו אמורים להכין חוות דעת בנושא. הנה, הפלא ופלא, ממש מייד לאחר שהוא סיים להכין את העמדה שלו, הנייר שלו דלף לתקשורת. 

הדליפה הזו עוררה מהומה רבתי וגם כאן התייחסנו אליה בשלילה. הקטע הכי עצוב בהדלפה חסרת האחריות הזו: בעלי ומנכ"לי החברות המתחרות בבזק, דהיינו: חברות הסלולר הגדולות, עמדו בפני "שוקת שבורה" וחשש לפשיטת רגל מיידית. אם הידיעה הזו הייתה נכונה (ולא מוכחשת בתקיפות, כפי שקרה, ע"י מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר), אזי חברות דירוגי האשראי היו מורידות את דירוג האשראי מעל חברות הסלולר המתחרות בבזק והן היו פושטות את הרגל תוך זמן די קצר. כך, קבוצת בזק הייתה מנצחת את כל מתחרותיה, עוד לפני שבכלל החל איזה דיון בהורדת ההפרדה המבנית מבזק. 

כדי למנוע אי הבנות, הרן לבאות מעולם לא הדליף לי איזה מסמך או איזה פריט מידע. הסיבה לכך די ברורה: הוא זוכה לניתוחים נוקבים כל הזמן מצידי: באתר זה יש לא פחות מ-24 מאמרים העוסקים בתרגילים ובתחמונים של הרן לבאות. המאמר המסכם אולי יותר מכל את מצבו בעיני נמצא כאן: חי בסרט: סמנכ"ל הכלכלה במש' התקשורת בטוח שהתכנית שחיבר תצא לפועל.

בנוסף, יש לי נסיון רב שנים גם בתחום המודיעין, ומעולם לא הייתי מוכן לקבל מידע ממקור שאני חושב שהוא לא מהימן ושהאמינות שלו בעיני היא אפס. 

כל עוד שר התקשורת היה גלעד ארדן והמנכ"ל אבי ברגר, הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה הרן לבאות היה יכול להיות בטוח במעשיו ולקבל גיבוי לכל תחמון, כי התחמונים הללו התאימו בדיוק לאג'נדה של השניים הללו. אולם, בקדנציה הנוכחית, הוא יודע שאין שום סיכוי שהוא יקבל גיבוי משלמה פילבר ומבנימין נתניהו. במיוחד אחרי דליפת המסמך שאמור היה להיות סודי, שהוא כתב. 

אז למה הוא נשאר בתפקידו? לא יודע. עצתי הברורה עבורו: תתפטר כל עוד אתה יכול לקבל פיצויים ולצאת בשקט מהשירות הממשלתי. בדרך החוצה, תעבור דרך המשרד של השותפה לתחמונים שלך, היועצת המשפטית של משרד התקשורת - דנה נויפלד.

אולם, כדי שאהיה מובן, עו"ד דנה נויפלד הייתה כבר צריכה ללכת הביתה מזמן. לא רק בגלל הבג"ץ הכושל הנוכחי נגד בזק (האשמה כאן נופלת קודם כל על אבי ברגר, שקיבל כבר את המגיע לו והלך הביתה). הסיבה שבגינה היא צריכה ללכת הביתה קרויה עו"ד תמר גולן. זהו פרק גלוי, שנלווה ל"פרשה הסודית", שעדיין סודית, שבו נעברה (לכאורה) כמות נכבדה של עבירות על חוקים, תקנות, נהלים, נורמות ופרוצדורות. זה לא דבר, שניתן להתנער ממנו בקלות. זו לא רגולציית "שוק סיטונאי", שניתן לכופף ולשנות בה את התנאים של הרגולציה, שתחול על הטלפוניה של בזק.

ההליכה של הצמד הזה הביתה וכמה שיותר מהר, יכולה לפתוח דף חדש ברגולציית התקשורת של מדינת ישראל. 
 
הצילו! 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים