Telecom News - פלאפון "נתקעה במעלית" ללא יכולת חילוץ בגלל שגיאותיה ברכישת תדרים

פלאפון "נתקעה במעלית" ללא יכולת חילוץ בגלל שגיאותיה ברכישת תדרים

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> פלאפון "נתקעה במעלית" ללא יכולת חילוץ בגלל שגיאותיה ברכישת תדרים
חברת פלאפון יצאה בסדרת האשמות (בעיקר כנגד פרטנר מבלי לנקוב בשמה וכנגד משרד התקשורת) בגלל שאין לה מספיק תדרים לדור רביעי (על חלופותיו) בעולם הסלולר. אולם, המחדלים מצויים רק במגרש של פלאפון, שיכולה לבוא בטענות אל עצמה בלבד. "קטטה" בעולם התדרים שאין לה כרגע פתרון, בגלל הכאוס בשוק התקשורת. עדכון בתחתית הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 10.11.16, 14:00מנכ"ל פלאפון

חברת פלאפון הוציאה ביום 6.11.16 מכתב מאוד חריג, חריף מוזר (המכתב המלא מצוי כאן), תחת הכותרת: "שימוש בתדר הנמוך לדור 4.5 - LTE-Advanced".

מדובר במכתב שממוען אל סמנכ"ל הספקטרום היוצא (נתי שוברט). כלל לא ברר למה המכתב המבולבל של פלאפון מופנה אל נתי שוברט ולא למי שמקבל ויקבל החלטות בעניינים שנידונים במכתב הזה (המנכ"ל - שלמה פילבר ו\או המשנה למנכ"ל - שמילה מימון). המכתב של פלאפון צוטט בכמה כלי תקשורת בלי להבין בכלל על מה מדובר.

הנושא המרכזי שפלאפון מציגה במכתבה נחשף על ידי מזמן (כאן), בדבר הניסויים של חברת פרטנר (באמצעות חברת PHI, החברה המשותפת לפרטנר והוט-מובייל). זאת, במתן שירותי סלולר ב-LTE-A במגוון תדרים באזור באר-שבע. לא ברור למה לקח לפלאפון כל כך הרבה חודשים לגלות את העניין ודווקא כעת לפנות במכתב חריף ופומבי, שנשלח גם לעיתונות. 

יתרה מכך, הפסקה הכי חשובה במכתב של פלאפון מנוסחת בצורה חובבנית ולא ברורה, והנה צילום הפסקה הזו בשלמותה:
מכתב פלאפון
מהפסקה הזו עולה שכאילו כמה מפעילי סלולר אחרים, הפעילו תדרים בטכנולוגיות של LTE-A מה שלא נכון (רק PHI הפעילה זאת, כמפורט כאן). למה פלאפון לא כותבת במפורש מי הפעיל את הטכנולוגיה של LTE-A? זה לא ברור. 

כ"כ פלאפון טוענת שלא ידוע לה אם נתקבל אישור להפעלת התדרים ב-LTE-A, שגם זה לא נכון. זאת, כי במאמר ציינתי במפורש שלא נתקבל כל אישור ממשרד התקשורת, גם לפי דברי PHI עצמה (שוחחתי בזמנו עם המנכ"ל), וגם מעצם העובדה שכל רישיון ממשרד התקשורת (גם לניסוי טכנולוגי ו\או שיווקי) אמור להתפרסם באתר משרד התקשורת ולא פורסם שום רישיון שכזה, מאז החשיפה שלי ועד עצם היום הזה. למה פלאפון "משחקת את עצמה - עיוורת"? זה לא ברור. 

כל שאר המכתב של חברת פלאפון, שמתריע בפני משרד התקשורת על כל מיני דברים ודורש ממשרד התקשורת כל מיני החלטות, נראה מגוחך לחלוטין, אחרי קריאת הסעיף המרכזי הזה, ששום דבר בו לא נכון. 

מי אשם במצב הזה (שבו לפלאפון אין תדרים ל-LTE-A)?
התשובה מאוד ברורה: פלאפון. החברה הייתה צריכה למען את המכתב החריף שלה למנכ"ל הקודם, גיל שרון, שהוביל את החברה למצב האומלל הזה.

בכלל, נדמה שחברת פלאפון "נתקעה במעלית" בלי יכולת חילוץ ובלי יכולת להתקדם במנהרת הזמן. גם בקדנציה הנוכחית של המנכ"ל רן גוראון (בתמונה למעלה משמאל), שהחליף לפני יותר משנה את גיל שרון, החברה עדיין תקועה בהיסטוריה

אדגים את הפיגור של פלאפון בכמה דוגמאות קטנות להמחשת המצב שלה:

1. בעיון באתר פלאפון, בטאב של "אודות", כמעט כל הנתונים שיש שם על פלאפון (למעט תמונת המנכ"ל שהיא מעודכנת) לא נכונים. הסיבה ברורה: כל הדף הזה עודכן בפעם האחרונה ב-2014

2. באתר פלאפון מצוי הרישיון של פלאפון, אבל מדובר ברישיון חסר כל תוקף, כי הוא מ-13 במאי 2013. הרישיון הנכון והמעודכן של פלאפון (שמצוי אגב, באתר משרד התקשורת - כאן), הוא מ-2 במאי 2016. למה פלאפון לא מעדכנת את עצמה ואת האתר שלה ברישיון הנכון והתקף שלה, מזה 3 שנים? זה לא ברור. 

3. כמה שניסיתי לחפש באתר פלאפון (כולל כאן, בדף לא מעודכן בעליל, שיש בו נתונים לא נכונים, כאילו פלאפון היא הרשת המהירה ביותר בדור רביעי -LTE), לא הצלחתי למצא בשום מקום שום נתון ושום מפה: היכן יש בכלל לפלאפון כיסוי של LTE. כלומר: פלאפון מסתירה מלקוחותיה ומהציבור הרחב היכן יש לה שירותי LTE. אז למה פלאפון באה בכלל בטענות לאחרים? 

אם לא די בכך, המחסור בתדרים של פלאפון נבע מהחלטות שגויות שלה עצמה ובכלל זה:

1 החלטה לא לרכוש תדרים בהיקף מספיק, גם במכרזי התדרים הקודמים וגם במכרז תדרי LTE האחרון, שבו פלאפון רכשה רק 15 מגהרץ (במקום 20 מגהרץ), מתוך הנחה מוטעית שאת ה-5 מגה החסרים לה, תקבל מחברה אחרת. איש לא מנע מפלאפון לרכוש תדרים במכרז ה-LTE, כולל רזרבה של תדרים להתפתחות הרשת שלה, גם עבור LTE-A. מדובר בשגיאה חמורה, כך שפלאפון יכולה לבוא בטענות רק לעצמה.

2. פלאפון חשבה שאת ה-5 מגהרץ שחסרים לה תקבל בהסדר שת"פ אנטנות עם חברת מרתון - 018 (אקספון, בבעלות חזי בצלאל, חברת סלולר דימיונית, שכרגע קשורה בהסכם שטרם מומש עם סלקום). פלאפון חשבה שבהסכם הדמיוני שתחתום עם החברה הדימיונית, גם תצליח להיפטר ממערך עובדי ההנדסה שלה, שיעברו להיות עובדי קבלן. כל התכנונים הללו, בדיוק כפי שחזיתי וניתחתי עשרות פעמים, התרסקו ונקברו. מי אשם בכך? רק פלאפון. אלו החלטות שלה ושלה בלבד

3. אם לא די בכך, פלאפון חתמה הסכם שת"פ אנטנות עם סלקום, הסכם לא הגיוני, לא חוקי ולא בר מימוש. בסופו של תהליך, בדיוק כפי שחזיתי, ההסכם הזה נקבר "קבורת חמור" בלי טכס קבורה. מי אשם בכך? רק פלאפון. אלו החלטות שלה ושלה בלבד

ואם לא בכל מה שציינתי לעיל, פלאפון עדיין חייבת הסברים ללקוחותיה ולציבור בנקודות החשובות הבאות:

1. מדוע פלאפון מיהרה לפרק אנטנות סלולר בהיקפים, עד כי חיסלה במחי יד כמה שירותים ותיקים שהיו בשימוש אצל עשרות אלפי לקוחותיה (דוגמת מכשיר סלולר שני ברכב), ותוך כדי מהלך זה, יצרה סיכון ממשי ליציבות ולשרידות הרשת שלה עצמה. כך, שכל תקלה זעירה בכל מקום ברשת יכולה לשתק חלקים נרחבים מהרשת, או להפיל את כל הרשת, מה שאכן קרה, ולא פעם אחת.

פלאפון בכלל לא הייתה ערוכה לטפל בתוצאות של ההחלטות הללו של עצמה. בנפילה האחרונה של הרשת שלה, פלאפון נאלצה להשאיל ציוד רשת סלולר חיוני בכמויות מפרטנר, כדי שתוכל לחזור ולתפקד. אם לא די בכך, פלאפון "עשתה צחוק" מהפיצוי ללקוחות שנפגעו מהתקלה הגדולה הזו. 

2. מדוע חברת פלאפון לא שידרגה את רשת ה-LTE שלה לטכנולוגיות חדשות, שדרוגים שלא דורשים שום אישור רגולטורי דוגמת: HD Voice ו- VoLTE?? מדוע פלאפון פרסמה שהיא קיבלה הקצאות של "מספרים מיוחדים" ממשרד התקשורת ל-IoT? האם באמת כולם מטומטמים ולא יודעים שאין ב-IoT מספרים של העולם הישן? מדוע את שירותי השיחות ב-WiFi פלאפון החליטה לספק בשירות נחות (לא בשירות רשת בתקני WiFi Calling דוגמת פרטנר, אלא בשירות של אפליקציה)?

כלומר: פלאפון קיבלה בעצמה סדרה ארוכה של החלטות מוטעות בנוגע לרשת שלה, ליכולותיה, לשירותיה ולטכנולוגיות שמופעלות ברשת שלה. אז איך היא עוד מעיזה לבוא בטענות אל אחרים? שקודם תתקן את עצמה ותתתחבר למציאות של סוף שנת 2016. 

תגובת חברת פרטנר לטענות פלאפון:
"העובדה שהרשת הסלולרית של פלאפון איטית יותר, אינה סיבה לפנות למשרד התקשורת שיעצור האצה נוספת של הרשת הסלולרית המהירה בישראל".
 
בנוסף, טוענת פרטנר, דו"ח OpenSignal שפורסם בתחילת 2016, קבע שרשת הדור הרביעי של פרטנר היא המהירה בישראל, עם הפריסה הרחבה ביותר. בשבוע שעבר, בכנס המובייל של כלכליסט, דיבר איציק בנבנישתי מנכ"ל פרטנר על עתיד תשתיות התקשורת בישראל ועל ההשקעות של פרטנר ברשת הקווית והסלולרית של החברה, ואמר: "פרטנר הייתה חברת התקשורת הראשונה שהעניקה ללקוחותיה את היכולת ליהנות מהדור הרביעי. אנחנו מחויבים להביא ללקוחותינו גם את הדור הבא. כיוון שאנו צופים שמגמת צריכת הדאטה במכשירים ניידים רק תלך ותתגבר, התחלנו לערוך כבר ניסויים לקראת השקת דור 4.5, מה שמכונה LTE Advanced."
בנבנישתי הזהיר מפני הסכנה שישראל תישאר מאחור ביחס לעולם: "אם לא יחול בטווח המיידי שינוי משמעותי, לא ידברו פה בשנה הבאה על איך מדינת הסטארט-אפים עשתה זאת שוב, אלא על איך הפכה ישראל ממדינה מובילה בתשתיות סלולר, למדינה שמשתרכת אי שם מאחור. הסיבה שכניסת טכנולוגיות חדשות לשוק התקשורת, אינה כבר כמו בימים שמדינת ישראל הייתה מובילה עולמית בתחום, נעוצה בעובדה שחברות התקשורת בישראל הקטינו בתקופה האחרונה משמעותית את ההשקעות שלהן בתשתית."

את תגובת משרד התקשורת לא הצלחנו לקבל. ככל שתתקבל תגובה, נעדכן בהתאם.

שורה תחתונה:
חברת פלאפון הוציאה מכתב חסר כל הגיון ומבולבל, לכתובת הלא נכונה, שמתריע מפני מחסור בתדרים לפלאפון ובמכתב החברה דורשת תדרים ממשרד התקשורת (כנראה היא מצפה לקבל את התדרים שחסרים לה במתנה...).

אגב, פלאפון יכולה ליישם LTE-A בתחומי התדרים שיש לה (של 2,100 מגהרץ ו-1,800 מגהרץ), אך משום מה היא נטפלת לתדרים שיש לפרטנר בתחום ה-900 מגהרץ. פשוט הזוי. כלל לא ברור איך יצא מכתב כזה חסר אחריות מהנהלת פלאפון. 

לפלאפון ניתנה ההזדמנות לרכוש תדרים כאוות נפשה ולכל צרכיה וצרכי לקוחותיה. אם היא לא עשתה כך, זו קודם כל בעיה שלה ולא של שום גורם אחר במדינת ישראל. 

עדכון 15.11.16: לפי הפרסום בגלובס כאן, עו"ד שלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) כנראה קרא (קצת באיחור) את הכתבות שלנו והחליט (באמצעות מכתב שנשלח על ידי חיים גרון, סמנכ"ל בכיר הנדסה ורשוי היוצא במשרד התקשורת), לעכב השקת שירות ה-LTE Advance בפרטנר והוט מובייל (באמצעות PHI), עד מתן אישורים רגולטוריים, כנדרש ברישיונן. התסבוכת, בדיוק כפי שחזינו, גדלה.. 
4G 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים