Telecom News - האם יוליה שמאלוב ברקוביץ תצליח לחסל את שוד משאבי הציבור?

האם יוליה שמאלוב ברקוביץ תצליח לחסל את שוד משאבי הציבור?

דף הבית >> חדשות >> חדשות עולם הטלוויזיה >> האם יוליה שמאלוב ברקוביץ תצליח לחסל את שוד משאבי הציבור?
היום (29.10.17) הממשלה אישרה את מינוייה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' ליו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. נאחל לה הצלחה ונקווה, שהמשימה הראשונה, שתבצע, תהיה הפסקת שוד משאבי הציבור (כלומר: משאבי "עידן +"). הטענות, שהיא "מינוי פוליטי" מיתממות. זה ממש לא מקרה ראשון. עדכון בתחתית הכתבה לגבי הדיון בנושא "עידן +" בכנסת. עדכון הארכת כהונתה של יוליה ב- 4 שנים בתחתית הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 29.10.17, 17:55יוליה שמאלוב ברקוביץ'

במסגרם "יום המהפכים החיוביים" במשרד התקשורת - כמפורט כאן) פורסמה הודעה לציבור בזו הלשון: "הממשלה אישרה הבוקר את מינוייה של יוליה שמאלוב ברקוביץ' (בתמונה משמאל), ליו"ר מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וכחברת מועצה. גב' שמאלוב ברקוביץ' תיכנס לתפקידה כבר היום 29/10/2017. שר התקשורת: "מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו נמצאת בתקופה מכריעה לנוכח האתגרים העומדים בפתחה, ואני בטוח כי הגברת שמאלוב ברקוביץ' תוביל את המועצה לקבל החלטות אשר ייטיבו עם הצופים בבית ובמקביל יתנו אופק רגולטורי לשחקנים בענף. אני מברך את יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו הנבחרת. יוליה נכנסת לתפקיד בזמן היסטורי לענף השידורים: פיצול הערוצים המסחריים, פיקוח על השידורים המסחריים, הרחבת עידן פלוס ועוד. אני בטוח כי היא תלמד את נושאי העניין ובמהירות תוביל ביד רמה את המועצה לקבל החלטות לטובת עם ישראל. נאחל לה הצלחה רבה".

אני דווקא מקווה, שהפעולה הראשונה שלה תהיה בתחום החזרת המשאבים הציבוריים לידי הציבור והפסקת השוד המתמשך הנעשה "בריש גלי" של המשאבים הציבוריים הללו. פרטים מלאים בכתבה: "האם מותר לשדוד (או להשתמש ללא רישיון) במשאבי השידור של המדינה?" האם יש סיכוי שהיא תעשה זאת? נמתין ונראה.

מאז שפורסמה הכתבה הנ"ל, הייתה התפתחות אחת בנושא והיא: חברת טריפל סי (Triple C), ספקית OTT בלי רישיונות, קיבלה ממועצת הכבלים והלוויין אישור "רישום במרשם ספקי תכנים על פי חוק הפצת שידורים". האישור ההיסטורי והראשון בתחום זה נמצא כאן. זו בהחלט התקדמות מסוימת (למה לספקי ה-OTT האחרים אין אישור כזה? שאלה יפה...).

בכל מקרה, האישור הזה עדיין אינו מהווה אישור להפצת תכני ערוצי "עידן +" ע"י ספקי OTT, כי האישור הזה הוא רק אישור אחד מ-4 האישורים, שצריך לקבל ספק OTT כדי להשתמש במשאבי "עידן +" על רשת האינטרנט, אישורים, שבכלל טרם חוברו וטרם נופקו. שאר 3 האישורים הנדרשים הם להלן:
1) הזוכה במכרז ההפרטה של "עידן +", יוכל להעניק רישיון למפעילי התקשורת (כלומר: למשל לספקי OTT), שישדרו על רשת האינטרנט את הערוצים הללו (מקבלי הרישיון יהיו רק אלה המופיעים ומאושרים ב"מרשם ספקי התכנים"). 
2) היוצרים, או המבצעים (בעלי זכויות היוצרים), ו\או הערוצים הקיימים ב"עידן +", ו\או הזוכה המפעיל את "עידן +", יספקו "רישיונות לשידורים על האינטרנט" לספקי התקשורת (אלה שאושרו ב"רשימת ספקי התכנים"), ספקים המשדרים את התכנים שלהם על רשת האינטרנט.
3) יינקטו אמצעים טכנולוגיים מיוחדים להגן על זכויות יוצרים, מניעת העברת תכנים למי שלא מורשה, מניעת העתקת תכנים ומניעת צפייה בתכנים באינטרנט מחוץ לישראל.

מכל הסעיפים, הוחל במימוש (ראשוני - בשימוע, שפורסם כאן), 
רק של הסעיף הראשון בנושא שידורי "עידן+" ע"י ספקי OTT, של הקמת "מרשם ספקי תכנים", מרשם, שטרם הוקם במלואו וטריפל סי קיבלה את האישור עוד לפני שהמרשם הוקם (בגלל שפנתה לקבל אישור לפני שהפרוצדורה להקמת המרשם הסתיימה). רישיונות שידור באינטרנט לספקי ה-OTT - אין, משום סוג (יש 2 סוגי רישיונות: 1) מהגורם המפעיל את התשתיות (כרגע זו "הרשות השנייה", עד ההפרטה) ו-2) ממפיק \ יוצר התכנים, למי שאושר והמופיע ברשימת ספקי התכנים). אין בכלל רישיונות כאלה, כי גם אין זוכה פרטי כמפעיל "עידן +", כי בכלל לא היה מכרז לבחירת זוכה ולא ברור מתי יהיה מכרז כזה ומתי הזכייה הזו תצא לפועל, אם בכלל. כך, גם אין רישיונות וגם אין עדיין "רשימת ספקי תכנים מעודכנת", ולא ידוע מתי כן יהיה. כך, שהאישור, שניתן לטרפיל סי, זה צעד ראשון, שאין לו כרגע (מבחינה רגולטורית) שום משמעות

הטענות לגבי המינוי הפוליטי ליו"ר הרשות השנייה.
במקצת כלי תקשורת נטען, שהמינוי של יוליה שמאלוב ברקוביץ' ליו"ר הרשות השנייה הוא מינוי פוליטי. מדובר בהיתממות. כך, נהגו תמיד וכפי שכבר כתבנו במאמר: 
"שר התקשורת איוב קרא צודק במינויים שהוא מוביל למועצת הרשות השנייה", יש לתת הזדמנות לשיטה של איוב קרא, כי השיטה הקודמת הובילה למינויים קטסטרופליים. כל ההתנהלות סביב עולם השידורים בישראל הוא קטסטרופה אחת גדולה (ראה למשל: כאן וכאן). 

למי שסובל מבעיות זיכרון, מוצע להזכיר (רק למי ששכח) תרגיל דומה, שעשתה שרת התקשורת לשעבר דליה איציק (שהייתה חברת מפלגת העבודה ואח"כ מפלגת קדימה, בעת היותה שרת התקשורת הייתה חברת מפלגת העבודה), כשמינתה את העוזר שלה ד"ר ברוך לשם (כן, בעלה של תמי לשם), שגם היא הייתה (כפי שחשפנו כאן) "הצנחה פוליטית" כמזכירה בלשכת שר התקשורת דאז גד יעקובי ז"ל (המערך). ד"ר ברוך לשם (שהיה, בין היתר, פעיל במפלגה וגם העוזר של דליה איציק) נכנס למועצת הרשות השנייה כחבר מועצת הרשות השנייה, ערב המכרז על ערוץ 2 (חפשו בגוגל: "10 ימים לפני המכרז לערוץ 2: איציק מצרפת מקורב למועצת הרשות השנייה"), תרגיל, שזכה לביקורת ובסוף לא הושלם, כי ברוך לשם לא התמנה בסופו של דבר ליו"ר המועצה, אלא נורית דאבוש (שנתמכה ע"י אריק שרון ז"ל), וכתוצאה מכך ברוך לשם התפטר מהמועצה (גם זה נמצא בגוגל). וכמובן, שפרסמנו גם ההוכחה הניצחת לפוליטיזציה המוחלטת ברשות השנייה בדמות מכתבה של תמי לשם לשר התקשורת דאז משה כחלון, שבו היא מודה למעשה "בתפירת המכרז" לנציב תלונות הציבור ברשות השנייה עבור הבת של השר עוזי לנדאו (הליכוד), במצוותו של כחלון, הפרשה עם תצלומי המסמכים המקוריים מצויה כאן.

בקיצור, בכל הקשור לפוליטיזציה ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, "אין חדש תחת השמש" והנסיון להציג את הנושא כהמצאה של שר התקשורת הנוכחי איוב קרא - אינו במקום.

עדכון 13.11.17: יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ ח"כ איתן כבל (בתמונה משמאל) בהתקפה על המדינה שלא משדרגת את עידן פלוס ל-HD: זאת התנהגות מחוצפת – אי אפשר גם לדבר על תחרות וגם לבלום אותה.

היו"ר איתן כבל אמר את הדברים בדיון סוער של הוועדה בעניין והוסיף: לא יכול להיות שמיליון צופים יפגעו – מדובר ברשעות, חלמאות או טמטום; ח"כ נחמיאס ורבין: המדינה צריכה להיות אחראית לשידור ראוי; האוצר: שידור ב-HD יהיה אחד השיקולים במכרז להפרטת עידן פלוס שיצא בשבועות הקרובים; הרשות השנייה: נשיב לבג"ץ עד ה-23 בנובמבר 2017.

הפרוטוקול המלא של הדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת מצוי כאן, והוא מדבר בעד עצמו.
הכאוס של התנהלות הרשות השנייה - נמשך ולא נראה שעתיד להסתיים בקרוב. 

עדכון 16.9.18: שר התקשורת איוב קרא הודיע לגב' יוליה שמאלוב ברקוביץ' על החלטתו להאריך לה את הקדנציה בארבע שנים נוספות - כיו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.
ההחלטה תעלה לוועדת גלאור בימים הקרובים. איוב קרא: "אין ראויה מיוליה להמשיך בתפקידה. אני מאחל ליוליה הצלחה בהמשך תפקידה."
שר התקשורת ומנכ"ל משרד התקשורת באמצע יוליה שמאלוב
 
עדכון 27.9.18: המכרז של המדינה להפרטת "עידן +" ככל הנראה כיום (2018) - נכשל.  כך, חברות תקשורת גדולות (דוגמת סלקום ופרטנר ועוד כמה קטנות) יכולות לשדוד את משאבי המדינה (בשווי של כ-25 מיליון ש"ח לשנה, שזו עלות תפעול התשתית הזו ע"י המדינה), משאבים הנמצאים בבעלות הרשות השנייה, והן אכן שודדות את המשאבים הללו - באופן חופשי. לא להתבלבל בין משאבי החברות המפיקות והמשדרות מעל תשתיות "עידן +" לבין התשתיות הציבוריות של "עידן+", שממומנות מהכסף של משלמי המיסים בישראל. בנוסף, הרשות השנייה מתעלמת מכך, שלכל השודדים הללו גם אין רישיונות לספק שירותי OTT על בסיס משאבי "עידן +" ללקוחותיהם (עבירה פעוטת ערך של 3 שנות מאסר ועוד סנקציות כלכליות כבדות).  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים