"פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים" בגרסה החדשה של איגוד האינטרנט

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> "פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים" בגרסה החדשה של איגוד האינטרנט
לאחר למעלה מ-11 שנים של אי טיפול ואי פתרון הבעיה, שבה רוב מחזיקי "שמות המתחם" (דומיינים) בישראל מממנים מכיסם שכבה של אלפי מחזיקי דומיינים, שלא משלמים עליהם אפילו אגורה במשך שנים רבות, החליטה הנהלת איגוד האינטרנט לקבור את הנושא ולייצר עי"כ 3 סוגים של פראיירים בתחום הדומיינים.
מאת: אבי וייס, 23.11.17, 08:15פרופ' קרין נהון

לאחר אין ספור של דחיות והתחמקויות, התכנסה הנהלת איגוד האינטרנט הישראלי (הנשיאה של האיגוד: פרופ' קרין נהון, בתמונה משמאל, המנכ"ל: עו"ד יורם הכהן) ודנה בבעיה, שנוצרה ב-1999, שלפיה כ-9 אלף מחזיקי דומיינים לא משלמים מאז ועד היום אפילו לא אגורה ונראה שלא ישלמו לנצח על הדומיינים, שהם מחזיקים, ולכן מעל לכרבע מיליון מחזיקי הדומיינים, שכן משלמים מידי שנה, מחזיקים אותם וממנים אותם ואת הוצאות האחזקה והרישום שלהם, מכיסם.

זו אחת הסיבות למחירים המופקעים של הדומיינים בישראל, נושא, שאין לו שום בסיס חוקי לניהולו ע"י "מונופול בלתי מוכרז", שלא מפוקח ע"י שום גוף שלטוני בישראל, למעט מס הכנסה, שמנסה כבר כמה שנים להילחם (ובלא הצלחה יתרה) ב"ישראבלוף" הזה (של עמותה הפטורה מתשלום מיסים, בטענה שהיא מלכ"ר, בעוד שיש לה הכנסות מאוד יפות מרישום דומיינים, דרך הסדר של רשמי דומיינים מוסמכים ע"י האיגוד). זאת, כשרוב הכסף, שנגבה מהציבור המשלם על הדומיינים (קרוב ל-10 מיליון ש"ח לשנה), "עף באוויר" למטרות סרק (דוגמה טרייה: השירות החינמי של IBM של הגנה על ה-DNS, מה שעלה הון מכספי האיגוד ולא ברור מי בכלל נהנה מזה, מלבד אלה שקיבלו את הכסף להקים ולתחזק את השירות הזה... בכל מקרה - השירות של IBM מייתר את הצורך בשירות דומה מאיגוד האינטרנט).

יודגש שוב, שישראל היא כמעט המדינה היחידה בעולם שהכאוס הזה מתנהל כך (רק בסודן ובארמניה יש הסדרים דומים, אבל פחות כאוטיים), וכדי לשמר את "המונופול הבלתי מוכרז" הזה, הנהלת האיגוד "עובדת בעיניים" באופן רציף גם על הממשלה וגם על הכנסת

בדיון, שנערך בהנהלת איגוד האינטד"ר אלון הסגלרנט (הפרוטוקול המלא מצוי כאן, למתעניינים), נמסרה סקירה חלקית (כנראה באופן מכוון) על הנושא החמור הזה, והועלמו כל הפעולות וההחלטות, שנעשו בתחום הדומיינים ב-3 השנים האחרונות, ובמיוחד הניסיון של מנכ"לית האיגוד הקודמת (דינה באר) לפתור את הנושא, ניסיון, שנעשה בליווי צמוד של "ועדת התשתיות של האיגוד" (גוף מאוד מוזר וסודי, שמעולם לא פורסם איזה פרוטוקול של דיוניו והחלטותיו, גוף שחשפנו אותו לראשונה כאן ונמשיך לחשוף בקרוב את כל אי החוקיות והכאוטיות שבפעילותו).

בתקופת כהונתה של דינה באר כמנכ"לית האיגוד ונשיא האיגוד היה אז ד"ר אלון הסגל (בתמונה משמאל), נעשו כמה מהלכים בתחום הזה ובמרכזם 2 מהלכים מאוד חשובים:
  • פורסם שימוע (כאן), שהושקעה בו המון עבודה, שימוע, שנועד לפתור את הבעיה של כ-9 אלף מחזיקי דומיינים, שלא משלמים עליהם מ-1999 (ושלפני 11 שנה כבר הוחלט בהנהלת האיגוד ובאסיפות הכלליות של האיגוד "לפתור בדחיפות" את הבעיה הזו. אולם, עברו 11 שנה והנושא לא נפתר. די ברור למה: מי מוכן להתחיל לשלם על משהו שהחזיק בחינם כל כך הרבה שנים...במיוחד כשמדובר באנשים "הקרובים לצלחת" במשך שנים, לרבות חברי הנהלת האיגוד, שדאגו ושדואגים שה"בחינם" - לא יסתיים לעולם).  
  • החל מבצע של האיגוד בשת"פ הרשמים המוסמכים, מבצע, שהושקע בו הון ומאמץ אנושי רב (כולל מסע פרסום נרחב), מבצע, שנוהל תחת הכותרת: "שחרור דומיינים לציבור". במסגרת המבצע, מחזיקי הדומיינים מ-1999, שלא משלמים עליהם, קיבלו הזדמנות להעביר את רישום הדומיינים שברשותם מהאיגוד, אל הרשמים המוסמכים (שכן האיגוד החליט די מזמן להפסיק לעסוק בעצמו ברישום דומיינים ולהשאיר זאת בידי הרשמים המוסמכים). העברת הרישום של הדומיינים הללו בוצעה במסגרת המבצע בחינם והמחזיקים בדומיינים הללו קיבלו שנתיים רישום בחינם והם היו אמורים להתחיל לשלם על הדומיינים הללו לרשמים המוסמכים שבחרו לעבור אליהם, החל מאפריל 2017. 
  • למבצע של האיגוד (שהחל במרץ 2015), הוקם ע"י האיגוד פורטל ודומיין בשם שאומר הכל: http://www.1999.co.il, פורטל שדרכו נוהל כל המבצע הזה, בשת"פ של כל הרשמים המוסמכים שהיו אז לאיגוד. 
אולם, גם דינה באר וגם ד"ר אלון הסגל כבר לא קיימים באיגוד האינטרנט וכך גם נעלמו ההחלטות מהתקופה שלהם, והפורטל של המבצע - נזנח ונשאר מצבה דוממת ברשת האינטרנט. פשוט, ההחלטות הללו  "התאדו להם" מהדיון הטרי של הנהלת איגוד האינטרנט מהחודש החולף. האיגוד החליט בדיון המוזר הזה, למעשה, לדחות את הטיפול בנושא אי התשלום על דומיינים, לזמן בלתי מוגדר, והחזיר את הטיפול בנושא ל"ועדת התשתיות" של האיגוד... 

בהערת אגב אציין, שבדיון הזה הודיע אחד מחברה ההנהלה: רו"ח אייל דרורירו"ח אייל דרורי (בתמונה משמאל) על התפטרותו מהוועד המנהל של האיגוד, אחרי שהבין (כמו רבים לפניו), שאי אפשר לשנות את האיגוד מבפנים ולא ניתן לשפר את פעילותו מבפנים. בהחלט צעד נבון ואמיץ מצדו.

אייל דרורי התמודד בבחירות לוועד המנהל כבר ב-2015 (כאן) ולא הצליח להיכנס לוועד המנהל. הוא חזר והתמודד על מקום בוועד המנהל בבחירות ב-2016 וכן הצליח להיכנס (כאן). אולם, לא עברה שנה לכהונתו של אייל דרורי בוועד המנהל והוא החליט להתפטר. 

נחזור לדומיינים: החלטת הוועד המנהל לא להחליט בעניין התשלום על הדומיינים (לאלה שלא משלמים), ולהחזיר את נושא של אי התשלום על דומיינים לוועדת התשתיות (נושא, שנסחב כבר מעל ל-11 שנה מאז שהוחלט לפתור את הבעיה הזו בדחיפות), יצר בבת אחת 3 סוגים של פראיירים בישראל:
  • כרבע מיליון בעלי דומיינים, שכן משלמים על הדומיינים שברשותם, ימשיכו גם בשנים הקרובות לשלם מחירים מופקעים, גם עבור אלה שלא משלמים.
  • כמות לא ידועה של בעלי דומיינים ,שלא שילמו עליהם (כי הם מחזיקים בהם מלפני 1999) והאמינו למבצע "שחרור דומיינים לציבור" של האיגוד בראשותם של דינה באר וד"ר אלון הסגל, והעבירו את הרישום של הדומיין שלהם מהאיגוד לאחד מהרשמים המוסמכים, שהם בחרו - נשארו "תלויים באוויר". זאת, בלי לדעת כמה ומתי הם יתחילו לשלם על הדומיינים המועברים הללו לרשמים, אחרי שהם העבירו את הרישום של הדומיינים שלהם אליהם. כל השאר (שלא העבירו את הרישום במסגרת המבצע הזה, מהאיגוד לרשמים), ממילא ממשיכים לא לשלם לאיגוד על הדומיינים שברשותם. הם היחידים "שלא יצאו פראיירים"...
  • הרשמים המוסמכים, שהסכימו למבצע של הנהלת האיגוד וקיבלו על עצמם לממש את תהליך העברת דומיינים לרשותם ללא עלות, נתקעו עם כמות (שלא ידועה) של בעלי דומיינים ותיקים, שהעבירו את הדומיינים בחינם אליהם ועדיין לא משלמים עליהם, למרות שהמבצע של "שנתיים בחינם" כבר נגמר באפריל 2017. כלומר: הרשמים הפכו גם הם להיות פראיירים, בכך, שהם צריכים לממן מכיסם את הרישום והתחזוקה של דומיינים, שעברו אליהם, שבעליהם לא משלמים ולא ידוע מתי כן ישלמו. 
לכן, שלחתי את השאלה הבאה להנהלת איגוד האינטרנט הישראלי:
"בדיון, שהתקיים בוועד המנהל של האיגוד מיום 24.10.17 (כאן), נעדר דיווח על מהלכים חשובים, שנעשו באיגוד בשנתיים האחרונות בעניין שמות המתחם מלפני 1999:
  1. הוצאת שימוע בנושא (השימוע כאן), שימוע, שאמור היה להסתיים במאי 2015.
  2. קיום מבצע מאוד מתוקשר, שהעסיק רבות את האיגוד, של "שחרור דומיינים לציבור", שנערך אף הוא ב-2015, שבו כמות נכבדה (שלא פורסמה) של דומיינים מלפני 1999 הועברו לרישום (בחינם, עם רישום בחינם לשנתיים) לרשמים המוסמכים של האיגוד, ולמעשה מאפריל 2017 בעלי הדומיינים הללו היו אמורים להתחיל לשלם עליהם כמו כולם (ולא ברור כעת אם זה אכן קרה).
כ"כ היו בדיון הנ"ל עוד התעלמויות מהחלטות העבר.
התוצאה: שוב הנושא החשוב הזה נמרח ולא התקבלו בדיון כל החלטות מעשיות, לטווח הזמן הנראה לעין, או בכלל.
הכיצד?"

תגובת איגוד האינטרנט הישראלי:
"הנושא מצוי על סדר היום של איגוד האינטרנט הישראלי ומטופל באופן יסודי ומקיף בסיוע יועצים משפטיים וגורמים נוספים. הפרוטוקול של ישיבת הוועד, שנגיש לכל דורש באתר האיגוד, מאוד מפורט בנושא הזה וכולל הצעה קונקרטית לקידום פתרון לנושא המורכב. ההסדר שמתגבש ייבחן ע"י ועדת ההיגוי לשירותי התשתית של האיגוד והמסקנות לציבור יפורסמו עם גיבושו באופן סופי".

למי שלא הבין את התשובה הזו, זו לא אשמת Telecom News. 

כלומר (על פי מה שאני מבין): התשובה המתחמקת הזו מבהירה לכל, שחזרנו "לנקודת האפס", של תחילת הטיפול בנושא מלפני יותר מ-11 שנה

זאת בדיוק הסיבה, שחבר האיגוד הוותיק רפי הוידה הוציא 2 פניות דחופות, זו אחר זו, למבקר האיגוד, להנהלת איגוד האינטרנט ולגורמים נוספים, פניות, שאני מביא אותם כאן כלשונם [ציטוט]:

1. "רו''ח מני צמח – מבקר איגוד האינטרנט הישראלי (ע''ר)
מני שלום רב,
א. המצ''ב לעיונך פרוטוקול ישיבת ועד האיגוד לחודש אוקטובר 2017 הדן בסוגיית ''שמות המתחם שנרשמו לפני 1.1.1999''.

https://www.isoc.org.il/files/docs/protocols/isoc-il-october-2017-protocol.pdf
ב. סוגייה זו הועלתה על ידי בעת האסיפה הכללית השנתית בשנת 2006 ולא נפתרה עד היום למרות פניותי הרבות לועד האיגוד.
ג. מעבר לעיקרון השקיפות בפעילות העמותה (כתבי הצבעה גלויים) שהתקבל לאחרונה באיגוד לאור דרישת רשם העמותות נדרש ליישם גם את עיקרון השוויון בכללי הרישום והחידוש של שמות המתחם בישראל.
ד. המשמעות המעשית לכך היא קבלת החלטה של ועד העמותה כי כללי הרישום והחידוש יהיו אחידים, שוויוניים וללא הפלייה – החלטה שלא התקבלה בישיבת הועד בחודש אוקטובר.
ה. הועד המנהל אף נמנע לאמץ את המלצת היועץ המשפטי של האיגוד לפנות לבית המשפט לקבלת פס''ד הצהרתי על סמכותו לפעול לקידום עיקרון השוויון בתחום שמות המתחם.
ו. לאור הנ''ל אבקש את התערבותך המיידית לבחינת הפעילות בתחום זה והמלצתך לועד האיגוד לקבלת החלטות מעשיות לקידום עיקרון השוויון.
ז. צריך להיות ברור לכל כי הימנעות מקבלת החלטות מתאימות בהקדם האפשרי עלולה לגרום למצב שרשם העמותות ימנע להעניק לאיגוד אישור ''ניהול תקין'' לשנת 2018 לאור הפעילות הכושלת של האיגוד ב-11 השנים האחרונות.
ח. כמו כן, ראוי לזכור כי הצעת החוק של ח''כ ד''ר נחמן שי בנושא ''מרשם שמות המתחם בישראל'' להסדרת מרשם שמות המתחם בישראל צפוייה להידון בכנסת ישראל.
ט. אודה להיענותך.
בברכה,

רפי הוידה"

2. "רו''ח מני צמח – מבקר איגוד האינטרנט הישראלי (ע''ר)
מני שלום רב,
א. ברצוני להביא לידיעתך מידע נוסף – השימוע הציבורי שהתקיים בשנת 2015 בו התחייב איגוד האינטרנט להחיל כללים אחידים לרישום שמות מתחם ... מצ''ב ...
http://www.1999.co.il/LMC_infopage.pdf
ב. למרות הכוונות הטובות שהיו בשנת 2015 המהלך כשל לחלוטין ועד היום אין כל החלטה ערכית ומעשית ליישום בפועל של החלת כללי רישום וחידוש אחידים ...
ג.  אני חוזר על בקשתי כי תפעל מיידית לקבלת החלטה מתאימה בועד המנהל ... ובמידת הצורך אף תפעל, בתוקף סמכותך החוקית עפ''י חוק העמותות, לכינוס אסיפה כללית מיוחדת לאישור הכללים האחידים. 
ד. צריך להיות ברור כי הימנעות מקבלת ההחלטה המתבקשת וביצועה המיידי עלול לגרום להפקעת סמכות זו מאיגוד האינטרנט באמצעות הליך חקיקה בכנסת – ראה הצעת החוק שהועברה לעיונך.

ה. אודה להיענותך.
בברכה,
רפי הוידה"

תגובות ל-2 הפניות הדחופות הללו (של רפי הוידה) טרם נתקבלו. ככל שתתקבלנה, נעדכן בהתאם. 
כאוס 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 
חג שמח!!!!

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים של אבי וייס ע"י סרטוני יוטיוב/מצגות ינואר 2022 - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים