Telecom News - למה סלקום, פרטנר והוט לא משתמשות בשיטת פריסת סיבים של העיר חולון?

למה סלקום, פרטנר והוט לא משתמשות בשיטת פריסת סיבים של העיר חולון?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> למה סלקום, פרטנר והוט לא משתמשות בשיטת פריסת סיבים של העיר חולון?
התשובה פשוטה: כך הן תוכלנה להסתיר מהציבור את היקף הפריסה של הסיבים שלהן לבתים ולעבור על החוק בשקט. זאת, למרות ששיטת הפריסה, שמכונה בשם Micro-Trenching לפריסת סיבים, מהירה יותר פי כמה וזולה ויעילה יותר, מאשר כל שיטה אחרת (לרבות שימוש בתשתיות בזק או חברת החשמל, למעט פריסה אלחוטית).
מאת: אבי וייס, 9.2.18, 12:30פריסת סיבים

אתמול (8.2.18) פרסמנו כאן, שעיריית חולון פורסת סיבים אופטיים ברחבי העיר לצרכים עירוניים ובכך משיגה חיסכון כספי משמעותי מול כל שיטות החיבור הקיימות של תשתיותיה ומול הפתרונות המתחרים לחיבורי סיבים.

השיטה, שהעירייה מצאה כיעילה, המהירה והחסכונית ביותר לפריסת סיבים ברחבי העיר חולון היא שיטת ה-Micro-Trecnching (בתמונה משמאל ובסרטונים בתחתית הכתבה). 

זה ממש לא חדש, למי שבקיא בתחום זה. בעבר, פרסמנו את מה שנעשה בתחומי העיר רעננה במאמר: "ספינים ברעננה המובילים לרגולציה מוטעית: שיעור באי הבנה טכנולוגית" ובראשון לציון.

סה"כ העיריות בכל רחבי הארץ פרסו ב-2017 מעל ל-600 ק"מ של סיבים אופטיים לצרכים עירוניים (במיוחד לצרכי "עיר חכמה" ול"עיר בטוחה"). "פס רחב עירוני" וסיבים עירוניים נפרסו כבר ב-45 עיריות ברחבי מדינה בלי שום בעיה וסה"כ ייפרסו סיבים עירוניים ברחבי כ-151 רשויות מקומיות בישראל עד סוף העשור. כל זאת, בלי שספרנו את פריסות הסיבים של גופים גדולים לצרכיהם התפעוליים דוגמת: רכבת ישראל, כביש 6, "הרכבת הקלה" (בי-ם ובת"א), מטרונית מטרופולין חיפה, וכמובן משרד הביטחון וצה"ל.

רוב העיריות פרסו ותפרוסנה סיבים בשיטת ה-Micro-Trenching, ומיעוטן בשיטות אחרות, למשל בת"א ובחיפה רוב הפריסה היא ב"צנרת העירונית" (מים, ביוב, ניקוז), ובעיר רחובות למשל זה באוויר (באלחוט), שזו שיטת פריסה מהירה וזולה יותר מפריסת סיבים בקרקע. מיעוט קטן מבוטל של יישובים השתמשו בתשתיות של בזק, וגם זה באופן חלקי, ובמקומות  בהם לא הייתה שום דרך ליישם פריסה ב-Micro-Trenching, או ב"צנרת העירונית".

השחלת סיבים בתשתיות בזק  ע"י מתחרותיה היא אחד מהמחדלים החמורים ביותר שמילה מימוןשל היום בתשתיות התקשורת של ישראל, פרי המצאה ייחודית ישראלית, שלא נסמכת ע"י שום ידע קודם, ניסיון, מחקר, או איזו הכשרה, הסמכה וניתוח מסוג כלשהו, מצד המחליט (או אפילו איזה תהליך סדור של שימוע ציבורי, או כל תהליך ציבורי גלוי אחר).

מדובר בהחלטה, ש"נעשתה במחשכים" ושלא קיימת באתר משרד התקשורת או בכל פרסום פומבי של המשרד, החלטה, שנעשתה ללא כל סמכות חוקית, ע"י שמילה מימון (בתמונה משמאל), כיום המנכ"ל בפועל של משרד התקשורת, בהתעלמות מהפרות החוק הללו, ע"י שר התקשורת איוב קרא.

זה בכלל לא משנה, שבזק הפסידה בבג"ץ בנושא (כמפורט כאן), משום שבג"ץ בכלל לא עסק בשאלה של חוקיות ההחלטות, שהתקבלו ע"י שמילה מימון ב-3 השנים האחרונות, לא עסק בכלל בנושא הפקעת רכוש פרטי ולא עסק בכלל בנושא הפגיעה בתחרות ובהתקדמות הטכנולוגית של תשתיות התקשורת במדינת ישראל. למה? זה מוסבר גם כאן (בקצרה: טפשות ובלבול מוחלט של ראשי בזק). 

בעולם הרחב, FTTx החל בעשור הקודם ויש מדינות לא מעטות שסיימו פריסת סיבים ארצית (דוגמת דרום קוריאה, סינגפור, הונג-קונג, יפן, לטביה, ועוד מדינות). מדינות רבות נמצאות בשלבים מתקדמים של סיום פריסה ארצית דוגמת: אוסטרליה, ניו-זילנד ומדינות צפון אירופה, חלק ממדינות המפרץ הפרסי (כולל סעודיה).

דו"ח מחקרי מפורט על FTTH בכל מדינות העולם נכון למחצית 2017 נמצא כאן, למתעניינים. הפער בין העולם הרחב לבין ישראל הולך ומתרחב, ומלבד הקמת עוד ועדות עקרות לעניין פריסת סיבים, אין אצלנו התקדמות בקצב מתקבל על הדעת, אין התקדמות שיכולה לגשר על הפער הזה. פריסה של 120 ק"מ של סיבים של פרטנר וסלקום גם יחד (בשנה וחצי), זו רק "טיפה בים". 

אם לא די לנו בהתפוררות רשתות הסלולר (כאן), והתפוררות הסיבים האופטיים בין ישראל לאירופה ולעולם, ובנפילה החדה שלנו בכל מדד השוואתי בינלאומי בתחומי הפס הרחב הקווי והסלולרי, ממש בימים אלה התשתית האחרונה, שעוד הייתה במצב יחסית טוב בישראל, התשתית של בזק, גם היא החלה להתפורר ובמהירות, כמפורט בחשיפה הטריה של כתב הכלכלה של "דבר ראשון" ארז רביב - כאן (מלווה בסרטון המדגים מה קורה כאשר נותנים לקבלנים פרטיים להיכנס חופשי לתשתיות בזק, ללא כל פיקוח ואחריות) והסבר של הכתב למה לדעתו זה קרה וקורה - כאן. בקיצור: כל עם ישראל משלם (תרתי משמע) על המחדל הזה.   

בעולם, מזמן הגיעו למסקנה, ששיטת ה-Micro-Trenching היא המהירה, הזולה והיעילה ביותר לפריסת סיבים. ניתוחים אפשר לראות בסרטונים למטה, שיש בהם ניתוח למה Google Fiber, שפרסה סיבים לבתים בעיקר על תשתיות חברת החשמל ברחבי הערים, החליטה לעבור ל-Micro-Trenching. אך לאחרונה, גוגל "גילתה" שמהיר יותר וזול יותר לפרוס פס רחב באוויר (באלחוט), בעיקר בערים צפופות. 

אם לא די בכך, יש כאן, כאן וכאן, ניתוחים מקצועיים ממדינות שונות ברחבי העולם (לרבות ערב-הסעודית) מדוע Micro-Trenching זו השיטה העדיפה לפריסת סיבים לבתים, כדי לספק להם את הפס הרחב של המחר. 

אז למה אצלנו סלקום, פרטנר וכעת גם הוט, רוצות לפרוס סיבים רק בתשתיות בזק?
הסיבה המרכזית: שמילה מימון בספינים שלו על כולם, הכניס אותן לזה, די בכוחנות, אחרי שהן קודם התבכיינו ו"עבדו בעיניים" גם על משרדי התקשורת והאוצר וגם על חברי הכנסת. כעת, כבר קשה להן כעת לסגת מהספין הזה. הסברים מפורטים יותר (למתעניינים) נמצאים במאמר: "איך סלקום ופרטנר עבדו על משרדי האוצר והתקשורת בתחום פריסת הסיבים".

מה הן מרוויחות בכך שהן פורסות סיבים באופן חופשי בהרשאה של שמילה מימון בתשתיות של בזק?
כמה דברים חשובים בבת אחת:
  • בגלל שתשתיות בזק מוגדרות כסודיות, וכל מי שמקבל גישה לתשתיות בזק חייב לחתום על "הצהרת סודיות" ולעבור "אישור ביטחוני", זה מאפשר לחברות לא לפרסם את התכניות והמפות של פריסת הסיבים שלהן ללקוחותיהן. זאת, בניגוד למשל ל-Unlimited, עד שנעצרה בתנופת הפריסה שלה והחלה מחפשת מזה כמה שנים קונה, היא פרסמה בדיוק רב על גבי מפות עירוניות, את הפריסה של הסיבים שלה בערים, וכך, כל לקוח פוטנציאלי יכול היה לדעת האם ומתי יש סבירות, ש-Unlimited תגיע לבית שלו עם סיבים. מכלל מתחרות בזק הנוכחיות: פרטנר, סלקום והוט, רק לפרטנר יש מפה, אבל היא פשוט בדיחה (מנקודת הראות של הלקוחות הפונציאליים). אי אפשר להבין ממנה דבר, היכן ומתי הסיבים של פרטנר יגיעו לבית מסוים בעיר כלשהיא בישראל.
  • כך, אפשר להסתיר מהציבור (וגם ממשרדי התקשורת, האוצר ומהכנסת), שהפריסה של פרטנר, הוט וסלקום היא איטית ביותר ואפסית, והן לא מתכוונות בכלל להגיע לכל (או לרוב) הבתים בישראל במאות השנים הקרובות. לפריפריה, בוודאי שלא
  • יתרה מכך, זה מאפשר לחברות לטעון בכל מקרה של תקלה, שזו אשמת בזק. זה בדיוק מה שעושות פרטנר וסלקום מזה כמה שנים וגם כיום, במסגרת "השוק הסיטונאי". כלומר: אפשר "להוריד את האחריות לתקלות" מול הלקוחות המתלוננים ולטעון שרק בזק אשמה... 
  • לא צריך להשקיע בטכנולוגיות חדשות, לרבות בטכנולוגיות אלחוטיות. לדוגמה: בעולם, ספקי סלולר עוברים בהמוניהם לפריסת חיבורי 5G בתקנים המוקדמים של 5G, לחיבורי "פס רחב באוויר לבתים". בחלק מהמדינות הטכנולוגיה הזו מכונה בשם 5G FWA (ר"ת: 5G Fixed Wireless Access). בישראל לא שמעו על דברים כאלו ולכן לא צריך להשקיע בהם...
  • לא צריך לעסוק באחזקה, שמירה, פיקוח ובקרה על התשתיות החדשות הללו, כי זו קודם כל בעיה של בזק...  
  • בגלל "החשאיות" המדומה של הפריסה, קל יותר להתחמק מהצורך להוציא רישיונות לשירותים החדשים הללו וניתן לעבור בקלות להפר את החוקים, התקנות ותנאי הרישיוונות הקיימים, בכך, שרק סלקום ופרטנר הן גם ספק התשתית וגם ספק האינטרנט על חיבורי הסיבים לבתים.
כלומר: לא רק מדובר במחדל ענק פרי המצאה ישראלית ייחודית, מדובר בספין ענק ובלתי חוקי על תושבי מדינת ישראל, מכל היבט שלא נסתכל וננתח אותו. כך, ל-99% מתושבי ישראל אין חיבורי סיבים לבתים (וגם לא יהיו בטווח הזמן הקרוב), בניגוד לנעשה בכל העולם, לרבות במדינות ערב, רק בגלל איש אחד, שמילה מימון שמו. 

בסרטונים כאן למטה: למה Google Fibers (בארה"ב) עברה מפריסת סיבים לבתים על תשתיות ציבוריות דוגמת תשתית חברת החשמל, לפריסת סיבים בשיטת ה-Micro-Trenching (כיום הם עוברים בהדרגה לפריסה באלחוט) ובסרטון השני מתחתיו: איך גוגל בחרה את הקבלן, שיבצע בפועל עבורה, עם הציוד שלו, את הפריסה החדשה הזו: 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים