Telecom News - "מכת גרזן" מונחתת על הפלופ של IPv6 באיגוד האינטרנט (פרק 3 בסאגה)

"מכת גרזן" מונחתת על הפלופ של IPv6 באיגוד האינטרנט (פרק 3 בסאגה)

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> Web 2.0/3.0 >> "מכת גרזן" מונחתת על הפלופ של IPv6 באיגוד האינטרנט (פרק 3 בסאגה)
"הרמת מסך" מהפלופ הציבורי, שהופק מכספי הציבור, שמבוסס על נתונים שגויים. בפרק השלישי בסדרה נחשף, שכלל לא ברור אם יש צורך בהמלצות, שפורסמו בעניין יישום IPv6 בישראל, אם הן מבוססות על נתונים שגויים לחלוטין והמלצות, ש"נשלפו מהשרוול", תוך הסתרת הסיבה המרכזית והחשובה ביותר למעבר ל-IPv6, במדינות, שעברו יחסית מהר ל-IPv6.
מאת: אבי וייס, 24.6.18, 07:20עו"ד יורם הכהן

בפרק הראשון בסדרה (כאן), חשפנו כיצד איגוד האינטרנט הישראלי, ביוזמתו של מנכ"ל האיגוד (עו"ד יורם הכהן, בתמונה משמאל), הזמין וקיבל "מסמך מדיניות ציבורית ל- IPv6" בעלות לא ידועה (אבל גבוהה), מכספי כרבע מיליון משלמי הדומיינים בישראל (שמסבסדים מכיסם גם את כ-9 אלף אנשים שלא משלמים ולא ישלמו על רישום הדומיינים שברשותם).

בפרק השני בסדרה (כאן), חשפנו, שלא ברור מי חיבר את המסמך הזה ומהיכן בדיוק התקבלו הנתונים הנמצאים בו. גם דיווחנו על מהלכים מוזרים ביותר סביב הדו"ח הזה (שלפתע הפך ל"טיוטה להערות"), בעקבות החשיפות הראשוניות שלנו. 

בינתיים, התקיימה ביום 18.6.18 האספה השנתית של האיגוד, וכפי שחזינו (כאן), כל ההצעות להדיח את הנהלת האיגוד ולסלק את המנכ"ל ואחותו מהאיגוד, נדחו בידי "הרוב האוטומטי" (שמגובה בתרגיל הנקרא "כתבי הצבעה"), שיש למנכ"ל והתומכים בו, מקרב הפעילים באיגוד, שמעניין אותם להצביע באסיפה השנתית (מדובר בכ-35 איש סה"כ. מחציתם הגיע פיזית לאספה השנתית ומחציתם, כולל אחותו של המנכ"ל, הצביע ב"כתבי הצבעה" ממוחשבים באינטרנט). 

בפרק השלישי בסדרת החשיפות שלנו סביב הפלופ המכונה "מדיניות IPv6", כשחזינו בבירור שזה יהיה פלופ - לפני כשנתיים, "נרים את המסך" הפעם מעל היבטים מטרידים נוספים בנושא הנדון, שקיבל אישור של צמרת איגוד האינטרנט הישראלי (למעט נשיאת האיגוד, שמשום מה לא חתמה על הדו"ח), כמפורט בנספח בתחתית המאמר. 

לאחרונה, פורסמה באתר "מינהל כתובות האינטרנט האירופי" (RIPE) כתבה מאוד נוקבת, שעוסקת בנושא הנדון בסדרת החשיפות שלנו, אודות דו"ח האיגוד. אפשר לקרוא את המאמר הנ"ל בקישור כאן. אם מחברי דו"ח איגוד האינטרנט היו קוראים את הכתבה הזו, הם היו מבינים, שהתחזית המומלצת בדו"ח שלהם, של מעבר ישראל ל-IPv6 עד 2022 בשיעור של 40%, היא תחזית דמיונית ובלתי מציאותית לחלוטין

בכתבה של RIPE וגם במאמר כאן, יש מספר ארגומנטים (נימוקים) חזקים, שיש להתייחס אליהם ברצינות רבה, לא כמו שחבורת החובבים ולכאורה תלמידי בי"ס, שחיברו את הפלופ הזה של האיגוד - נהגו.

כבר ב-1991, כשהחלו "להתבשל" התכניות למעבר ל-IPv6 (כמפורט כאן), הודגש שנושא העלויות של המעבר תהיינה הנושא הכי חשוב בתהליכי המעבר ובשיקולים של הגופים שמעורבים בשדרוג הזה. כמה שלא תנערו את הדו"ח של האיגוד, אין בו אפילו מספר אחד שנוגע לעלויות ולחישובים כלכליים מעשיים. כנראה, לפי תפיסת איגוד האינטרנט הישראלי, "הכסף צומח על העצים" והמעבר ל-IPv6 הוא אולי חינמי. בערך כמו ה-9 אלף בעלי דומיינים שלא משלמים ושלא ישלמו על הדומיינים שלהם (כלומר: יש "פראיירים" שמשלמים עליהם. לכן, על פי תפיסת עולם מופלאה זו, רק צריך למצוא את "הפראיירים" שישלמו על המעבר ל-IPv6, לכל שוק התקשורת בישראל). 

יתרה מכך. אם מחברי הדו"ח והחותמים עליו היו קוראים את החלטת ממשלת הולנד, לפזר את "כוח המשימה", שהוקם שם (בדומה באופן מלא להמלצות הדו"ח, למה שצריך להקים כאן בישראל), "כוח משימה", שהוקם שם במטרה לקדם ברמה הבכירה ביותר את נושא הטמעת IPv6, הם היו אולי מגיעים לתובנות אחרות לגמרי. "כוח המשימה" בהולנד פורק לאחר 13 שנות עבודה (!), למרות שאחוז המעבר ל-IPv6 עומד בהולנד כיום על 12%. פרטים נוספים מומלץ לקרוא במאמר על הולנד, שפורסם באתר RIPE - כאן. עבור ההולנדים, 12% יישום IPv6, אחרי 13 שנה של "דחיפה מלמעלה" והשקעות, זה מספיק

גם הדו"ח של הרגולטור הבריטי לתקשורת (OFCOM) מ-2013, בקשר לנושא: Carrier Grade NAT, אומר דברים הסותרים את כל התפיסות של דו"ח איגוד האינטרנט הישראלי. הקישור לדוח הבריטי - כאן. מומלץ לעיין בדו"ח מרתק זה, מתחילתו ועד סופו ובמיוחד בעמודים 7 ו-8 של הדו"ח הבריטי.

כבר ציינו בחשיפות הקודמות, ששני הנימוקים העיקריים והבלעדיים של הדו"ח של האיגוד למעבר ל-IPv6 בישראל: מחסור בכתובות IPv4 וריבוי חיבורים לסנסורי IoT, כלל לא נבדקו ולא נותחו בדו"ח. בלי בסיס נתונים מוצק בתחומים הללו, כל הדו"ח הוא פלופ אחד ענק. אם כותב המסמך (סליחה, אולי זה שהיה אמור לכתוב את המסמך), היה פונה ישירות לחברות הסלולר, ולא רק משוטט באתרים שלהן באינטרנט בסגנון "פרשת האי היווני", היה מגלה למה חברות הסלולר בישראל לא עברו ולא תעבורנה ל-IPv6 ואין להן שום בעיה לספק מספרים למיליוני סנסורים של IoT, ממש שום בעיה - לא היום, לא מחר ולא בכלל (בטווח הזמן הנראה לעין).

זה לא נושא חדש בכלל והדו"ח של הרגולטור הבריטי OFCOM מ-2013, מביא את תמונת המצב שם, שדי דומה למה שיש אצלנו, בהבדל קטן אחד ודי חשוב: אצלנו עדיין לא נוצר מחסור בכתובות IPv4, במיוחד כשיש בידי האיגוד, מזה שנים, "מטמון סודי" ענק של כתובות IPv4.

בהערת אגב מאוד חשובה נציין, שהנימוקים למעבר ל-IPv6 בכמה וכמה מדיניות באירופה דוגמת בלגיפרופ' קרין נהוןה (שמובילה עולמית ביישום IPv6), נובעים מסיבה אחרת לגמרי וחשובה בפני עצמה (שמחברי הדו"ח של האיגוד כנראה בכלל לא שמעו עליה ולא כתבו עליה) והיא מפורטת למשל כאן וכאן.

בקצרה: המעבר במדינות הללו ל-IPv6 בצורה מהירה (יחסית, בהשוואה עולמית), נבע מחקיקה ממשלתית או תקנות ממשלתיות, שבאו רק בגלל צרכי "האזנות סתר" של המשטרה והשירותים החשאיים במדינות הללו...

הדרך הטכנית שהממשלות (דוגמת בלגיה) נקטו, לפי הנחיות כתובות של Europol (סוכנות המודיעין והפלילים של מדינות ה-EU), היה למנוע שימוש ב-(CGN (Carrier Grade NAT ו\או הגבלת "יחס הדחיסה" של ה-CGN, מה שמנטרל את היתרונות של השימוש ב-CGN ב-IPv4, עבור חברות התקשורת (במיוחד חברות הסלולר). 

בספק רב אם נשיאת איגוד האינטרנט הישראלי, פרופ' קרין נהון, (בתמונה משמאל), "תאהב" את הגישה הזו למעבר ל-IPv6. קשה לי להאמין, שאיגוד האינטרנט הישראלי יוביל מסע ציבורי למעבר ל-IPv6, שכל מטרתו: לסייע ל"האזנות סתר" לתושבי המדינה, בעת שהם משתמשים וגולשים באינטרנט, ע"י השב"כ והמשטרה.

זו בדיוק הסיבה למעבר המהיר (יחסית) ל-IPv6 ברוב מדינות העולם (שעברו יותר במהירות ל-IPv6, ממדינות אחרות, שבהן הנושא הזה לא נדחף ע"י המשטרה והשירותים החשאיים שם). אין לעניין המרכזי והחשוב הזה שום זכר בדו"ח של האיגוד, ולא במקרה

שאלות ללא תשובות:
אנו שאלנו את איגוד האינטרנט הישראלי סדרה ארוכה של שאלות מקצועיות, בקשר לטעויות המצויות בדו"ח. אולם, לכל השאלות קיבלנו תשובה אחת כללית, שנמצאת כאן בנספח (הובאה גם בפרק ב' של הסדרה). אנו מציגים כאן את השאלות הנוקבות, ששלחנו (שלא קיבלו, כאמור, שום מענה. המענה נמצא בנספח כאן למטה ואינו מתייחס ספציפית לשאלות הללו).

אגב, באתר ישראלי חדש, שמוקדש לנושא המעבר ל-IPv6 (כאן), מוצגות עוד שגיאות בסיסיות במסמך האיגוד, שהכותבים באתר זיהו (בלי כל קשר למה שאנו זיהינו בדו"ח). גם הם פנו לאיגוד בשאלות ולא קיבלו תשובות לשאלות. 

א. שאלות שנשלחו ב-7.6.18 לאיגוד בנושא: הלינקים במסמך האיגוד לא מובילים למסמכים נכונים, או שמובילים לכלום. 
"שלום רב וסוף שבוע טוב.
1. בהמשך לשאלותיי שכאן למטה אבקש לשאול (כי לא מצאתי זאת באתר האיגוד), כמה האיגוד שילם על הפלופ הזה?
2. אני כמעט בטוח, שאיש מאלה, שבדקו את המסמך והשתתפו באישורו (שמם מתנוסס בעמוד הראשון בדו"ח), לא לחץ על הלינקים הקיימים בכל רחבי הדו"ח, לינקים כאסמכתאות למה שכתוב בדו"ח.
הלינקים הרבים הללו נמצאים בעיקר ב-Footnotes של דפי הדו"ח. יש המון לינקים.
אז אני כן בדקתי, ופשוט נחרדתי.
מדובר בעבודה חובבנית ממדרגה ראשונה (גם בהתייחס לכך, שכנראה לכאורה הוכנה ע"י תלמיד בתיכון). כמעט הכל לא עדכני, לא נכון, מטעה ושגוי מיסודו.
אביא רק דוגמה אחת (כדי לא להעמיס כאן במידע שחוזר על עצמו, שלא יוסיף לחשיפת הכאוס שמצאתי בדו"ח),
זו דוגמה ברורה ביותר (אחת מני רבות) ומובנת גם למי שלא בקיא בתחום, כדי להדגים את החובבנות העומדת מאחורי בסיס הנתונים של הדו"ח המוזר ביותר הזה, של איגוד האינטרנט:
 
דוח איגוד האינטרנט "מדיניות ציבורית מומלצת לפרישת פרוטוקול בישראל IPv6", מפנה בעמוד 18 למסמך 2460RFC המתאר את פרוטוקול האינטרנט!
 
זה בקטע הכי חשוב וההתחלתי של הדו"ח, תיאור מה זה IPv6.
 
6IPv זה נושא הדו"ח. ככה כתוב בדף הראשון. זה ברור
 
אולם, בחודש יולי 2017 המסמך הנ"ל הפך ל-OBSOLETE. המסמך הזה פשוט בוטל ומת (!!). במקומו נכנס לתוקף מסמך 8200RFC.
 
דו"ח אגוד האינטרנט הוכן כמסמך PDF עם תאריך 25/5/2018 ועודכן 5/6/2018 (PDF Document Properties).
 
כלומר: תאריכי יצירת ועדכון מסמך ה-PDF של דו"ח איגוד האינטרנט, הם כ-11 חודשים (!!) לפחות לאחר החלפת מסמך ה-RFC, המתאר את פרוטוקול 6IPv.
 
זאת דוגמה לרשלנות של מסמך המתיימר לשמש בסיס לקביעת מדיניות מעבר ל-6IPv במדינת ישראל. הסתמכות על מסמך לא רלבנטי, שבוטל ומת מזמן!!!
 
לשם הביסוס של אי העדכניות הזו, מצורף המידע אודות שני מסמכי ה-RFC, כפי שהם מופיעים ברשימת מסמכי ה-RFC של אתר ארגון IETF, האחראי למסמכי ה-RFC, נכון ליום 16/4/2018.
  
מידע על  2460RFC:
 
RFC2460 Internet Protocol, Version 6 (IPv6) Specification. S. Deering, R.
     Hinden. December 1998. (Format: TXT=85490 bytes) (Obsoletes RFC1883)
     (Obsoleted by RFC8200) (Updated by RFC5095, RFC5722, RFC5871,
     RFC6437, RFC6564, RFC6935, RFC6946, RFC7045, RFC7112) (Status: DRAFT
     STANDARD) (DOI: 10.17487/RFC2460)
 
מידע על  8200RFC:
 
RFC8200 Internet Protocol, Version 6 (IPv6) Specification. S. Deering, R.
     Hinden. July 2017. (Format: TXT=93658 bytes) (Obsoletes RFC2460)
     (Also STD0086) (Status: INTERNET STANDARD) (DOI: 10.17487/RFC8200)".

ב. שאלות שנשלחו ב-10.6.18 לאיגוד בנושא: הדו"ח מלא שגיאות בסיסיות, אי הבנת התחום והטעיית הקוראים:
"בהמשך לשאלותיי , להלן שאלות נוספות, שצצו במהלך בדיקת המסמך:
 
רשימת הערות:
  • אי הצגת מידע עדכני, מספרי, מילולי וגרפי אודות הקצאות 4IPv בארץ, למרות שקיים מידע עדכני בנושא.
  • אי הצגת מידע כללי, שמי גרפי ומדויק על התפלגות הקצאות 6IPv בארץ, למרות שקיים מידע עדכני בנושא.
  • אי הצגת מידע כמותי (הסתרה) על הקצעות 4IPv בארץ, למרות שקיים מידע עדכני בנושא.
  • הצגה מטעה של הקצאות 6IPv תוך הסתרת יחידות הקצאה - הטיית קורא הדו"ח.
  • בעמוד 19 כתוב "ומבטל את הצורך בפתרונות זמניים שהומצאו על מנת להתמודד עם מחסור הכתובות ב-IPv4 כגון NAT ,DHCP וכו'''. יצוין שמדובר בבורות מוחלטת. DHCP אינו פתרון זמני שהומצא כדי להתמודד עם המחסור בכתובות IPv4. מנגנוןDHCP  קיים גם ב-IPv6. זו פשוט שיטת חלוקה של כתובות (כל כתובת IP, לא חשוב הגרסה שלה).
 פירוט הערות:
  • אי הצגת מידע עדכני לגבי הקצאת 4IPv בארץ - בעמוד 16 מוצג גרף הקצאות 4IPv  נכון  לחודש נובמבר 2015. באתר:
http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/  שבו השתמש מחבר הדו"ח, קיים קישור למידע גרפי עדכני להקצאות 4IPv  בקישור: http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/RIPE_Allocations/IPv4/ByNb/IL.html   .
על ידי הזזת העכבר על הגרף ניתן לקבל את האחוזים להקצאות השונות. הערה חשובה: גודל הקצאה בדף זה: 5729408 הוא שגוי.  המספר הנכון הוא: 7,667,968. על יד הזזת העכבר על הגרף  ניתן לקבל את האחוזים להקצעות השונות. בגלל ייצוג גודל ההקצעות ביחידות של 32 ביטים של Network Prefix לא ניתן לבדוק את אמינות נתוני ההקצאה שם. לא נעשה שם ניתוח בדבר ההקצאות שכבר נעשו של IPv6 בישראל (חלקן הוקצה לחברות שקשורות כנראה לסניפים ברחבי העולם, ויש הקצאות לגופים לא מזוהים דוגמת אליהו מלמד, שקיבל הכי הרבה כתובות IPv6 בישראל).
  • אי הצגת מידע כמותי (הסתרה) אודות הקצאות 4IPv בארץ - בעמוד 16 במסמך האיגוד מוצג גרף לא עדכני (נכון לחודש נובמבר 2015) תוך הסתרת כמות הקצאות 4IPv בארץ. בשני הקישורים הבאים ניתן לקבל כמות כוללת ורשימה מפורטת של הקצאות 4IPv בישראל.
      בקישור: http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/RIR_Delegations/World/IPv4-ByNb.html
ניתן לראות מידע כולל על ישראל בשורה 44 של הרשימה העולמית -  כמות הקצאות נכון להיום: 7 667 968.
      בקישור: http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/RIR_Delegations/Delegations/IPv4/IL.html
ניתן לקבל את פירוט הקצעות 4IPv בארץ הכוללות לכל הקצאה כתובת התחלתית, כמות כתובות רצופות להקצאה, תאריך ביצוע ההקצאה.
  • הצגה מטעה של הקצאות 6IPv תוך הסתרת יחידות הקצאה - בשני מקומות בדו"ח האיגוד: עמוד 24 ועמודים 64 עד 67 מוצגים מידע ונתונים אודות הקצאות 6IPv תחת הכותרות: "כמות כתובות בשימוש" (עמוד 24) ו- " Number" (עמוד 64), שנותנות לקורא רושם, שמדובר ביחידות קצה (HOST), כמקובל בכתובות 4IPv. מבדיקות מקורות המידע הבאים: 
  • קישור1 למידע בעמוד 24: http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/RIR_Delegations/ByRIR/Stats-ByRIR.html
      קישור2 למידע בעמודים 64 עד 67: http://www-public.tem-tsp.eu/~maigron/RIR_Stats/RIR_Delegations/World/IPv6-ByNb.html
 
עולה מקישורים אלה תמונה שונה לגמרי. מעיון בכותרות הבאות: " IPv6 addresses (in /48 blocks)" (קישור1) ו- " World - IPv6 address statistics (in /48 blocks)" (קישור2)  מתקבלת המסקנה, שהמידע אודות הקצאות 6IPv מוצג ביחידות של 48 ביטים של Network Prefix.

כדי להציג מידע אודות 6IPv ביחידות של תחנות קצה (HOST), יש להכפיל מידע רלוונטי של 6IPv (אזור או מדינה) במספר 2 בחזקת 80 (128-48) שזה שווה ערך ל: 1,208,925,819,614,630,000,000,000 . 
לכן, המתואר בסעיף זה מהווה התרשלות, או הטיית קוראי הדו"ח, או שניהם ביחד.
 
מכל האמור לעיל יש להטיל ספק במידת השלמות, האמינות והדייקנות של דו"ח איגוד האינטרנט, כבסיס אמין ונכון, להכנת לתוכנית לאומית למעבר ל-6IPv בישראל.
 
נספח
תגובת איגוד האינטרנט הישראלי (מ-10.6.18) לכל שאלותיי (תשובה גורפת):
"שלום אבי,
קיבלנו את כל הודעות הדוא"ל שלך בנושא. להלן תגובת איגוד האינטרנט לנושאים הרבים והשונים שעלו בהם:

איגוד האינטרנט הישראלי הזמין ופרסם את הדו"ח על מדיניות ציבורית מומלצת לפרישת IPv6  בישראל כדי לנסות ולמנוע את המצב עליו התריע אתר זהכשפרסם כי "ישראל ניצבת במקום אחרון בעולם הנאור בתחום היישום של IPv6", הדגיש כי פרישת הפרוטוקול החדש תהיה "בשורה חשובה לשוק התקשורת הישראלי למרות שמדובר במהלך לא קל ולא פשוט בגלל הצורך לתקן פיגור טכנולוגי רב שנים", ואף כינה אותו "ימות המשיח". אתר זה אף דיווח בהתרגשות על החלטת משרד התקשורת להפעיל IPv6 בכל רשתות ספקי האינטרנט, ניכס לעצמו את ההחלטה כ"הישג אדיר" וציין שהיא מצעידה אותנו למאה ה-21 ". תמוהה לפיכך הביקורת על הרצון לשפר את תשתיות התקשורת של מדינת ישראל – משימה שאיגוד האינטרנט הישראלי רואה בה אחת מהחשובות שבמטרותיו.

באשר לטענות על מאגר כתובות IPv4 המצויות בידי האיגוד – הרי שמדובר במאגר קטן משמעותית מהנטען, המכיל כתובות לא רציפות, ושלגביו החליטה ועדת המשנה לתשתיות באיגוד האינטרנט שאין אפשרות חוקית לחלקו למשתמשי הרשת הישראלית מבלי להידרש להוצאות כבדות של ביצוע מכרז הוגן ושקוף בין כל ספקיות האינטרנט – הליך ארוך ומורכב שנוכח כמות הכתובות ספק אם יש בו היגיון כלכלי.

עמדת איגוד האינטרנט היא כי הפתרון האמיתי והנכון לבעיית מצוקת הכתובות שלIPv4 היא מעבר של האינטרנט בישראל ל-IPv6  ולא ״אקמול״ של חלוקת כמות מזערית של כתובות. זו מטרת המסמך ואנחנו בטוחים שהוא יניע את התהליך הנכון לפתרון הבעיה.
 
המסמך פורסם להערות ציבור מתוך מטרה לשמוע ולעדכן את המסמך בהתאם להערות הציבור. גם הערותיך יירשמו בהתאם למדיניות זו. 
 
יודגש כי כל ההערות המעלות טענות להסתרת מידע כזה או אחר הן משוללות כל יסוד ובסיס שכן – כאמור – מטרת האיגוד היא לפרסם את המידע לציבור בצורה הגלויה ביותר האפשרית".

עדכון 26.6.18: אתר איגוד האינטרנט התעדכן לפתע בגרסה חדשה של המסמך (כנראה בעקבות החשיפות שלנו) והוספה הערה חשובה בתחתית הדף כמופיע בתצלום כאן:
הערה חדשה
 
למי שפספס, להלן רשימת חוקרי, כותבי, בודקי, מעירי, עורכי ומאשרי המסמך של האיגוד:
החותמים על המחקר של האיגוד
IPV6 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
6.6.24 - Israel Mobile Summit


24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים