ספינים והטעיית הציבור בעניין כישלון משרד התקשורת בפיקוח על חברת הדואר

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> ספינים והטעיית הציבור בעניין כישלון משרד התקשורת בפיקוח על חברת הדואר
הדו"ח החמור של מבקר המדינה על הנעשה בחברת דואר ישראל והכישלון הענק של משרד התקשורת בפיקוח על שוק הדואר היו אמורים להוביל לסיום תפקידם של השר ומנכ"ל משרד התקשורת. אולם, השר ממילא הולך בקרוב. כך שראוי לסיים את המהלך הזה גם עם המנכ"ל. תגובת המשרד היא "זריית חול" בעיני הציבור, כאילו מתקיימים תהליכי תיקון הליקויים בתחום הטיפול בחברת הדואר ע"י צמרת משרד התקשורת. וגם, חשיפת עוד 200,000 ש"ח ש"עפו באוויר". עדכון בסוף הכתבה.
מאת: אבי וייס, 11.2.19, 07:00איוב קרא

ניתוח: מבקר המדינה פרסם בשבוע החולף את אחד הדו"חות החמורים ביותר, שקראתי אי פעם על משרד התקשורת בכלל וחברת הדואר בפרט.

תמצית דו"ח המבקר - כאן, הדו"ח במלואו - כאן.

בדו"ח מציין מבקר המדינה, שבביקורת של מבקר הפנים של המשרד, שפורסמה על ידו בתחילת 2015 (ופורסמה רק בתוך המשרד), נמצאו ממצאים מדאיגים, ובביקורת, שערך מבקר המדינה אחרי הביקורת הפנימית של מבקר הפנים של המשרד נמצא, שהליקויים לא רק שלא תוקנו, המצב נהייה גרוע הרבה יותר. כלומר: הזלזול בציבור ובצרכי הציבור הם הנורמה בצמרת משרד התקשורת הישראל של היום.

מבקר המדינה כתב דברים חמורים ביותר, על סמך ממצאים מאוד רחבים שנאספו על ידו, בניתוחים שדומים ואף זהים למה שאני כתבתי בשנה האחרונה, על תפקוד צמרת משרד התקשורת בתחום שירותי ההדואר.

כך כתב מבקר המדינה:
בשנים האחרונות הגיע למשרד מבקר המדינה מידע - בין היתר מתלונות הציבור - אשר הצביע על הידרדרות מתמשכת באיכות שירותי הדואר. בעקבות כך החלטתי לבחון כמה שירותים מרכזיים בתחום הדואר וכן את השירות הניתן לאוכלוסיות ייחודיות.

לנוכח החיוניות של שירותי הדואר לציבור מצאתי לנכון להוסיף על כלי הביקורת הקלאסיים גם תהליך של שיתוף הציבור, שמטרתו שמיעת עמדותיו של ציבור מגוון ככל הניתן בנוגע לשירותי הדואר הנפוצים ולנזקים שנגרמו לו בגלל ליקויים בשירותים אלו. תהליך שיתוף הציבור נעשה באמצעות שאלון מקוון שפורסם באתר המרשתת של משרד מבקר המדינה וברשת החברתית Facebook. נחשפו לתהליך כ-300,000 איש, וכ-9,600 מילאו את השאלון המקוון בשלמותו.

ממצאי דוח זה מעלים תמונה עגומה ולפיה בעשור שעבר מאז נפתח שוק הדואר הכמותי לתחרות הייתה איכות שירותי הדואר ירודה, והחברה התקשתה לספק שירותי דואר בכל רחבי המדינה ובהתאם לתנאי הרישיון שניתן לה. ממצאי הביקורת שפורטו בדוח מקיף זה מעלים ליקויים, מהם חמורים, בטיפול בדברי דואר ובחלוקתם לציבור. ליקויים אלה התאפשרו בין היתר בשל פיקוח לקוי של אגף פיקוח דואר במשרד התקשורת על החברה ועל בעלי היתר אחרים לחלוקת דואר, והגיעו הדברים לכדי מצב שבו "איש הישר בעיניו יעשה".

בתגובה לדו"ח המבקר, הוציאה צמרת משרד התקשורת הודעה מטעה (כאן), כאילו הליקויים של דו"ח המבקר מטופלים ע"י "ועדת רוזן" ("ועדה מייעצת")..

לא היה ולא נברא.

זו הטעיית הציבור בדרגת חומרה הכי גבוהה. 


הוועדה הדמיונית והמיותרת הזו, בכלל נולדה רק כדי להגביר את התחרות בשוק הדואר ולקחת נתחי פעילות מחברת הדואר (מה שקרוי "תחום הדואר השמור"), לטובת מתחרותיה.

אין לוועדה המייעצת הזו הזו דבר וחצי דבר עם השירות לציבור של חברת הדואר והיא כלל לא עוסקת בכישלון הפיקוח של משרד התקשורת על חברת הדואר ובכישלון הטיפול בתלונות הציבור כנגד חברת הדואר במשרד התקשורת, שאלה הנושאים, שדו"ח המבקר עסק בהם.

כתב המינוי של הוועדה המייעצת הזו מצוי כאן, והוא מדבר בעד עצמו.

לא תמצאו בכתב המינוי שום מילה על שירות לציבור, על טיפול בתלונות הציבור ועל שיפור מערך הפיקוח על חברת הדואר (במשרד התקשורת). פשוט אין. .

הוועדה המייעצת החדשה, זו ועדה של פקידי המשרד ואחד בפנסיה,איוב קרא ונתי כהן והיא בכלל לא "ועדה ציבורית" מסוג כלשהו ואין שום חוק או תקנה, שיכול לייצר לה איזה בסיס מינימלי לפעולה (אלא אם חוקי הג'ונגל הם חלק מחוקי מדינת ישראל, ומדו"ח מבקר המדינה נמצא אכן שזה כך: "איש הישר בעיניו ייעשה", כך כתב מבקר המדינה, "שחור על גבי לבן").  

התגובה השקרית הזו לדו"ח המבקר, היא פשוט "ישראבלוף" אופייני של הצמד: השר איוב קרא והמנכ"ל נתי כהן (בתמונה משמאל), וכבר הקדשתי מאמר מאוד נרחב לוועדה ההזויה הזו, המתוארת בהרחבה בתגובת המשרד לדו"ח המבקר, בכתבה שפורסמה תחת הכותרת המדברת בעד עצמה: "התכנית לחיסול חברת הדואר יוצאת לדרך במינוי בלתי חוקי של "ועדה מייעצת".

אין ספק, שאחרי דו"ח כזה חמור של מבקר המדינה ותגובה לציבור מצד צמרת המשרד, שהיא בבחינת "זריית חול בעיניים", מן הדין, שהשר והמנכ"ל של משרד התקשורת יפנו את כיסאם לאנשים מוכשרים יותר, שהדאגה לציבור היא ערך עליון עבורם, ולא פרסום ספינים לציבור והתחמקות מכל אחריות ציבורית.

בינתיים, השר איוב קרא כבר "נפל" (כמפורט כאן), והוא עוד צפוי להיחקר בנושאים שונים הקשורים לחברת הדואר (גם מפורט בהרחבה כאן). כך, שנותר רק המנכ"ל, נתי כהן, שראוי שגם הוא יפנה את כסאו וכמה שיותר מהר - יותר טוב לכל עם ישראל, שנזקק יום יום לשירותי חברת הדואר. 

מה מבקר המדינה לא בדק?
מבקר המדינה התרכז ודי בצדק בתחום השירות לציבור, שזה הדבר הכי חשוב בפעילות חברת הדואר ובפעילות הרגולציה של משרד התקשורת. "יישר כוח" לעבודה העצומה, הרצינית והיסודית, עם שימוש בכלי של "משוב מהציבור", עבודה מקצועית למופת שנעשתה ע"י מבקר המדינה, יוסף חיים שפירא, שופט (בדימ') והצוות שטיפל בנושא הזה, במשרד מבקר המדינה.

אולם, עדיין 2 נושאים טרם טופלו (וגם לא הצלחנו לקבל איזו תגובה ממשרד התקשורת ו\או מנש"מ, בנושאים המוצגים כאן):

א. הכאוס שהתקיים במשך שנים בדירקטוריון חברת הדואר.
זאת, כפי המתואר בהרחבה בכתבה האחרונה והטרייה, שעסקה בתחום זה, כתבה עם הכותרת המדברת בעד עצמה: "חשיפת השערורייה המוסתרת: את מי מייצג שמילה מימון במשרד התקשורת?"

עניין חמור זה טרם טופל כראוי (או בכלל) והוא עדיין קיים וממתין לטיפול (כלומר: בהמתנה לחקירה).

ב. חשדות לתנועות כספיות מאוד מוזרות בין משרד התקשורת וחברת הדואר והמשך ההפקרות בתחום כספי הגימלאים, כספים הנעלמים אי שם בעמותה של חברת הדואר:

לעניין חמור ביותר זה הקדשנו לא מעט כתבות ו-3 האחרונות מדברות בעד עצמן: בעקבות החשיפות הללו,  החלה חברת הדואר (ועמותת הגמלאים של חברת הדואר) לדרוש ממשרד התקשורת מאות אלפי ש"ח על השנים האחרונות - בהן המשרד לא העביר אליהם (כטענת חברת הדואר) כספים עבור "1,100 גמלאי משרד התקשורת" (כנראה, קשישים בני 100 ומעלה), בזמן שלמשרד התקשורת יש בקושי 58 גימלאים. זאת, מאז שהחשב לשעבר של המשרד, חסן אסמעיל, עצר את התשלום המופרך ביותר הזה, שהומצא בזמנו ע"י צמרת משרד התקשורת, כדי להתחמק מטיפול המשרד בגמלאים של המשרד בתוך המשרד, כנדרש בחוק, בתקנות ובנהלי נש"מ.
 
להפתעתי, "דו"ח ההתקשרות של המשרד עם ספקים לרבעון רביעי 2018" (כאן), מראה, שבתאריך ה- 24.12.18 - העביר המשרד לחברת הדואר תשלום חדש המיועד לעמותת גימלאי הדואר בסה"כ של 200 אלף ש"ח (130 אלף ש"ח + 70 אלף ש"ח)..

כך, "אבן שזרק טיפש (או טיפשה) לבאר - גם מאה חכמים לא יצליחו להוציא".

משרד התקשורת, אחרי כל הביקורות של מבקר המדינה, החשיפות שלי (תוך סירוב מתמשך להשיב על כל שאלה ששאלתי), ממשיך להעביר כספים בלי כל חשבון, מכספי משלמי המיסים בישראל, לעמותה בלתי מפוקחת של גמלאי חברת הדואר, שלא שייכת כלל למשרד התקשורת בשום צורה ישירה או עקיפה, בניגוד לחוק, וחושב ש"הכל בסדר" וחושב, שלא יגלו את זה.

פשוט מדהים ומזעזע.

זה חמור הרבה יותר משירות לקוי לציבור ורשלנות בפיקוח על חברת הדואר מצד צמרת משרד התקשורת.

תגובת דואר ישראל לדוח מבקר המדינה: "עיקר הדוח עוסק בשנים 2015-2016 ומחזיר אותנו אחורה לתקופה בה הדואר היה במשבר עמוק. החברה שינתה מאז את פניה וביצעה קפיצת מדרגה עצומה בשיפור השירות ללקוחות.
מבקר המדינה עצמו היטיב לציין זאת בדוח: 'נבקש לציין לחיוב כי מאז תחילת הביקורת נקטה החברה פעולות לתיקון הליקויים, ובהן הקמה ותפעול של בית מיון ארצי, מרכזי חלוקת חבילות ומרכזי דוורים אזוריים'.
עוד ציין המבקר כי 'בחברה עובדים רבים העושים כמיטב יכולתם לספק שירותי דואר איכותיים, והנהלת החברה בראשות המנכ"ל פועלת מסוף שנת 2015 לשיפור וייעול חלוקת דברי הדואר וזמני ההמתנה בתור ביחידות הדואר'".

עדכון 25.3.19, 19:00: בדיוק כפי שחזיתי, הוועדה ההזויה לנושא הדואר שבראשותו של דני רוזן, "נפחה את נשמתה" וסיימה את חייה כמו שהיה צפוי: בפח האשפה של ההיסטוריה. 

עדכון 28.11.19המשך החשיפות של Telecom News בעניין שערוריית שוד (לכאורה) של כספי הגמלאים, הועבר ע"י הפרקליטות לחקירה המשטרה, כאמור בהודעת הפרקליטות - כאן
 

דואר 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות
הצלחה ורק בריאות, לכל הקוראים והקוראות באשר הם!!!!

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 
רק בריאות, לכל הקוראים והקוראות של האתר, באשר הם!!!!

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.


 

הכי ניצפים 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

"תיק 4000" התפור: עדכונים שוטפים לגבי משפט נתניהו שחשוב לדעת - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

חשיפה: כיצד עמית סגל הטעה את הציבור וסייע לתפירת תיק 4000 כנגד נתניהו - כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

עדכונים שוטפים שצריך לדעת ממשפט "תיקי האלפים" עם כתב האישום השקרי - כאן

עדכונים וחשיפות מבית המשפט המחוזי בירושלים על תיק 4000 התפור והמופרך - כאן

ביהמ"ש המחוזי בירושלים: עדכונים מרתקים ממשפט תיק 4000 המצוץ מהאצבע - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

החקירה הנגדית של חפץ: עדכונים מביהמ"ש המחוזי בי-ם לגבי תיק 4000 התפור - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

משפט תיק 4000: הסברים/פרשנויות של אבי וייס באמצעות סרטוני יוטיוב ומצגות - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
הבלוג של אלי ציפורי
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים