Telecom News - התכנית ל-2019 במש' התקשורת הוכנה כנראה ע"י "טייסי חלל" שחיים בסרט

התכנית ל-2019 במש' התקשורת הוכנה כנראה ע"י "טייסי חלל" שחיים בסרט

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> התכנית ל-2019 במש' התקשורת הוכנה כנראה ע"י "טייסי חלל" שחיים בסרט
תכנית העבודה של משרד התקשורת ל-2019 היא במקרה הטוב בדיחה ל-1 באפריל ובמקרה הרע מדובר באבדן דרך מוחלט ואי הבנה ברמה הכי חמורה שיכולה להיות לשר ולמנכ"ל של משרד ממשלתי כה חשוב. התכנית ל-2019 לא תמומש, כמו כל התכניות השנתיות הקודמות בעשור האחרון.נתי כהן
מאת: אבי וייס, 11.2.19, 07:00

ממשלת ישראל פרסמה (כאן) את תכניות העבודה של משרדי הממשלה ל-2019.
התכנית של משרד התקשורת מצויה בין עמודים 722 ל-740.

אין צורך שתטרחו ותשקיעו מזמנכם לקרוא את זה (אני קראתי, כי זה המקצוע שלי...), אלא אם ממש משעמם לכם, או שאתם אוהבים לקרוא בדיחות ל-1 באפריל, שמעלים אותם על הכתב ב-10 לפברואר.

למה שום דבר ממה שכתוב בנייר הזה לא יתגשם? זה מפורט בנספח ב' כאן למטה. תוכלו לגזור ולשמור. אם התחזית שלי לא תתממש, אני מבטיח להתנצל ו"לאכול את הכובע".

בנספח א' מצויות כל התחזיות הקודמות שלי בעניין התכניות השנתיות של משרד התקשורת - תחזיות שהתגשמו בדיוק של 100%. זה אותו סיפור, שחוזר על עצמו כל הזמן, כל שנה, מתחילת העשור. רק החוכמולוגים, שמייצרים ניירות כאלה, מתחלפים (לא כולם, יש כאלה שלא מחלפים, רק מתקדמים לצמרת). 

אך לאחרונה פרסמנו, שמשרד התקשורת הוא המשרד היחיד, שיש לו רק פרויקט צמיחה אחד ל-2019 (שגם הוא לא ימומש ב-2019).  עצוב, אבל זה מה שיש. לכישלון אין אבות. 

בנייר החדש, שפורסם אמש, יש הרבה משימות, שלא תתבצענה.

מזל שלא העבירו את תחומי הסייבר ו"ישראל דיגיטלית" למשרד התקשורת (כמו שהמנכ"ל נתי כהן, בתמונה למעלה משמאל, רצה). זאת, כי הנושאים החשובים ביותר והמוצלחים הללו, היו נופלים היישר לתהום, ביחד עם שאר הנושאים שנפלו לתהום במשרד התקשורת הישראלי


כששר התקשורת איוב קרא נכנס לתפקידו ביולי 2017, פרסמנו את המאמר: "שר התקשורת איוב קרא חייב לשנות כיוון ולהציל את שוק התקשורת", אבל הוא לא התעניין בזה וגם סרב לשמוע. כשעובדים עקום, בסוף נופלים. זה בדיוק מה שקרה לו. 

במקום אוסף הבדיחות של תכנית עבודה שנתית ל-2019, מוטב היה שראשי משרד התקשורת היו מציבים לעצמם רק 2 יעדים:
  • להקים "רשות עצמאית לתקשורת" ולחסל את כל הגופים הרגולטוריים המיותרים שיש (מועצת הכבלים והלוויין, רשות השידור, הרשות השנייה ומשרד התקשורת עצמו). 
  • לחייב את כל השחקנים בשוק התקשורת לפעול על פי חוק, תקנות ורישיונות, ולחייב את כל השחקנים להוציא רישיונות כחוק לכל השירותים, שהם מספקים. אפשר להתחיל למשל עם סלקוםtv ופרטנר-פייבר. כמובן, לחסל את ה"ישראבלוף" של שת"פ אנטנות בסלקום, לאכוף את "חופש הבחירה" בציוד קצה במיוחד בתחום הקווי, ויש עוד "ישראבלופים" בלתי חוקיים "כחול אשר על שפת הים".
היות וזה לא יקרהנישאר עם הכאוס, עד שיגיעו שר ומנכ"ל חדשים ורעננים, אחרי הקמת הממשלה הבאה, בקיץ הקרוב

הכאוס, זה מה שהרס את שוק תשתיות התקשורת בישראל והוריד אותנו למקום 71-73 בכל המדדים, בהשוואה עולמית

נספח:א'
מובאות כאן התחזיות העיקריות, שפורסמו באתר זה בעבר, שחזו במדויק, שמשרד התקשורת ייכשל בביצוע כל משימותיו עד ל-2017 (כולל): כמעט כל התחזיות הללו נכתבו לפני ההשעיה של שלמה פילבר. כלומר: התירוץ, שאי ביצוע המשימות במשרד התקשורת נובע "משינויים לא מתוכננים בשדרה הניהולית של המשרד", כמו שנכתב בעבר, הוא תירוץ שקרי וירוד ביותר, מצד שר התקשורת איוב קרא, שניסה להסביר בשנה שעברה, למה משרד התקשורת הישראלי לא מסוגלל לממש ולו משימה אחת בתכנית השנתית של המשרד.

להלן המאמרים והניתוחים המאוד מפורטים וברורים המדברים בעד עצמם מהשנתיים האחרונות: נספח ב':
למה אני כל כך בטוח שהתכניות של משרד התקשורת ל-2019 לא תממשנה (ברוב המוחלט של המשימות הקיימות בתכנית)?

בעבר חשפתי, שהמונח "תכנית אסטרטגית" במשרד התקשורת מגלם בתוכו תכנית אחת מעשית בלבד: "שדרוג אסטרטגי" של שמילה מימון, (סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה, שרצה להיות משנה למנכ"ל והצליח בכך), לרבות שדרוג בתקנים, תקציבים וסמכויות (כולל הרשות השנייה, הדואר ומועצת הכבלים והלוויין). 

לי יש תחזית די ברורה בעניין "התכנית האסטרטגית" של משרד התקשורת, ומומלץ, שתגזרו ותשמרו את התחזית הזו, למקרה שגוגל תמחוק את כל מאגרי המידע, שנצברו אצלה, כולל הכתבות של אתר זה, ותבדקו את הדיוק של התחזית שלי בעוד כשנתיים-שלוש.

התחזית שלי היא: תוך כשנתיים-שלוש, כמעט כל אלה, שחיברו והגו את "התכנית האסטרטגית" הנ"ל, כבר לא יהיו בתפקידם ואיש לא יזכור את שמם, וגם איש לא יזכור, שהייתה בכלל תכנית כזו, כי היא תיגנז באותה מגירה ש"תכנית לוקר" ו"תכנית שכטר" ועוד תכניות - נגנזו

למה אני כל כך בטוח בתחזית שלי? כי מהניסיון רב השנים שלי בכתיבת תכניות רב-שנתיות ושנתיות, אני מזהה מקילומטרים מתי יש ל"תכנית אסטרטגית" סיכויים להתגשם, ומתי לא. זה תלוי בעיקר ב-2 גורמים שהולכים ביחד:

א. מה היה התהליך של תכנון, חיבור ובניית התכנית האסטרטגית.

ב. מי כתב את התכנית האסטרטגית ומה הניסיון שלו בתחום כתיבת תכניות אסטרטגיות והוצאתן לפועל, בתחומים בהם התכנית האסטרטגית הספציפית עוסקת. 

יש עוד כמה גורמים חשובים המשפיעים על הצלחת תכנית אסטרטגית דוגמת:
1) האם יש מספיק משאבים ותקציבים לממש את התכנית האסטרטגית לאורך חיי התכנית.
2) מה מידת המחויבות והגיבוי של הדרגים הבכירים ביותר (בעולם הפוליטי - ממשלתי, אם זו תכנית ממשלתית, או בדירקטוריון, אם זו תכנית עסקית של ארגון עסקי).
3) מה מידת היכולת להעביר תיקוני חקיקה מתאימים (בתכנית ממשלתית) ושינויי כללים, נהלים ושיטות עבודה, בתכנית עסקית. 

כרגע אני מתעלם לחלוטין מעניין התקציבים, שינויי חקיקה והגיבוי הפוליטי, ואעסוק בקצרה רק בתחומים של: איך הכינו ומכינים את התכנית האסטרטגית ומי מכין אותה. די ברור, כשתקום ממשלה חדשה בקיץ הקרוב, השר והמנכ"ל החדשים ירצו למחוק את כל מה שהיה קודם ולהטביע את חותמם על שוק התקשורת. כך, שממילא רוב המשימות תיזרקנה לפח כדי לבנות משימות חדשות לשר החדש ולמנכ"ל החדש.

2 הסעיפים הללו (איך הכינו את התכנית ומי הכין אותם) לבדם, מבטיחים, שהתכנית, שהכין משרד התקשורת תיכשל. זאת משום:

אבמקום להתייעץ עם הציבור ונציגיו המוסמכים, ולבדוק את צד "הביקוש" לשירותים העתידיים, משרד התקשורת התייעץ עם ספקי השירותים עצמם (דהיינו: עם נציגי בעלי ההון, מנהלי חברות התקשורת הגדולות וספקיות שירותי התקשורת הגדולות ביותר הקיימות בישראל, לרבות ספקי הציוד והשירותים לאותן חברות).

ביצוע שימוע ציבורי אחרי שמגבשים תכנית אסטרטגית, הוא הזמן הלא מתאים לשאול את הציבור.

משרד התקשורת גם התייעץ עם רגולטורים לתקשורת מאירופה, אבל אחרי שהם אמרו, שמשרד התקשורת הישראלי טועה לגמרי בכיוון, ושמשרד התקשורת הישראלי בכלל לא מבין מה תפקידו, הפסיקו להקשיב גם להם.

גם לא הקשיבו לסמנכ"ל בכיר במשרד התקשורת, שכתב למנכ"ל כמעט אותו דבר כמו הרגולטורים מאירופה, והצביע על כך, ש"המלך הוא עירום". אולם, לשר איוב קרא ולמנכ"ל נתי כהן, אין  כנראה כל בעיה "להסתובב בלי בגדים"... 

בגלל שמשרד התקשורת עושה את הטעות הזו פעם אחרי פעם, ברור, שהכישלון מובטח.
אני לא צריך להיות נביא גדול כדי לראות ולכתוב את זה.

בעולם הרחב, עובדים לגמרי אחרת. בכלל לא שואלים את חברות התקשורת וספקי התקשורת, בשלבי גיבוש "תכנית אסטרטגית" ותכנית שנתית. שואלים את הציבור ונציגיו המוסמכים, עושים משאלים, מחקרים וסקרים, שואלים אנליסטים, מכוני מחקר, גופי אקדמיה, מנהלים בכירים לשעבר, אנשי מקצוע ,שעסקו בתחום, עמותות ציבוריות, רשויות מקומיות, וכך הלאה. 

ספקי השירותים (בעולם התקשורת, כמו בכל שוק עסקי), הם גופים עסקיים, שנולדו למטרה אחת עיקרית: להביא ערך כלכלי לבעלי המניות שלהם. לכן, אין מקומם בצד "הביקוש", אלא רק בצד "ההיצע".

דהיינו: רק כשמגיעים לשימועים ולשלבי המימוש של התכניות האסטרטגיות והרב-שנתיות, אפשר לשמוע את דעתם. התפקיד של משרד התקשורת הוא לדאוג קודם לכל לצד "הביקוש", שזה הציבור, לא לצד "ההיצע", שזה החברות.

מדיניות משרד התקשורת כתובה כאן. היא לא כתובה בתקנון של הדירקטוריונים של איזו חברות התקשורת. במדיניות הזו, של משרד התקשורת, כתוב במפורש: "...שטובת האזרח עומדת בראש". מה לא מובן במשפט הזה?

כך, במשרד התקשורת בעשור האחרון, הופכים את הסדר הזה, ולכן נכשלים בכל התכניות ארוכות הטווח, וגם קצרות הטווח, פעם אחרי פעםמשהו מאוד בסיסי השתבש בדרך ובצורת העבודה של משרד התקשורת. במקום "שיתוף הציבור" בבניית החזון וליווי כל התהליכים של התכנון ויישומו, מתחשבים במה שבעלי האינטרסים והממון אומרים ואת כל השאר - "ממציאים מקצה האצבע". "ככה לא בונים חומה". 

במי שמכין את התכניות האסטרטגיות הללו במשרד התקשורת, אלה, בין היתר, אותם אנשים, שהתמחו בתחמון מסמכים, פיברוק נתונים והכשלת כל דבר שזז. יש ביניהם אנשים, שחיים ממש בתוך סרט. אז איך אפשר לצפות, שלפתע הם יהיו מומחים לתכניות אסטרטגיות מוצלחות? אין דבר כזה. זה פשוט דבר דמיוני ולא סביר שיתגשם. 

אם הייתה מוקמת ועדה ציבורית, שלידה מכון מחקר המתמחה בתכניות אסטרטגיות, אולי היה לזה איזה סיכוי. לא בטוח. אבל, בהכנת תכניות ע"י הצוות הנוכחי במשרד התקשורת, זה מתכון בטוח לכישלון

במשרד התקשורת יש לא מעט אנשים מקצועיים, מסורים, ישרים ונבונים. אולם, בעשור האחרון, "הצניחו" על הראש שלהם (כמעט בכל האגפים), "טייסי חלל", בעלי אינטרסים זרים ומוזרים (חלקם פשוט "חפרפרות"), שהובילו את המשרד הזה ואת שוק התקשורת, היישר אל התהום, במאות החלטות כושלות.  

איך אנשים, שמעולם לא ניהלו חברה עסקית בשוק הפרטי אפילו לא יום אחד, יוכלו להצעיד את ישראל קדימה, ב"תכנית אסטרטגית" רב-שנתית ותכניות שנתיות לעולם התקשורת? ברור שאין דבר כזה. זה לא הגיוני. זה לא יקרה

מי שלא עובד בשקיפות מלאה ומסתיר כל הזמן מסמכים, החלטות ותחומי פעילות שלמים (דוגמת תחום הספקטרום) - אין כל סיכוי שבעולם שיצליח במעשיו. 

אוסף פקידים ממשלתיים, בכירים וזוטרים, שיושבים עם עצמם ב"סיעור מוחות", עם פקידי ממשלה ממשרדים אחרים ועם "צד ההיצע", לעולם לא יכולים להצליח בתכניותיהם. הכל חייב להתחיל "מצד הביקוש".

"חוכמת ההמון" היא החוכמה הכי חזקה שיש על פני כדור הארץ. בכל מדינות המערב גילו את זה מזמן (וגם ברוב משרדי הממשלה בישראל), רק במשרד התקשורת הישראלי, חושבים ש"הציבור" זה פקידי המשרד, מנהלי חברות התקשורת והלוביסטים וראשי המשרד מאמינים בכל ליבם ש"האינטרס הציבורי" זה האינטרס של פקידי המשרד, הטייקונים והלוביסטים. אין דבר כזה.

זה לא יכול לעבוד בשום מצב. 


מדינת ישראל מצטיינת בהשקעה במו"פ, אבל בנושאים האחרים אנו לא כל כך מוצלחים. המזל שלנו, שאת עולם היזמות והסטארטאפים  בישראל לא מנהל משרד התקשורת, אחרת גם בעולם היזמות והמו"פ, היינו נופלים למקום 71-73 בדירוג העולמי. 

בנוסף, העולם רץ מהר קדימה. יש כבר 10 גיגה לבתים בסיבים במדינות רבות בעולם. שירותי 5G כבר החלו. זה מתרחש במדינות רבות, שמבינות איך לפתח את רשתות התקשורת שלהן. יש מדינות, שזה יעד לאומי - בדחיפה של הנשיא

זה לא קיים במשרד התקשורת הישראלי, בהרכבו הנוכחי. ככה איבדנו עשור

אי אפשר להבין למה בעלי התפקידים לא מוכנים להפיק לקחים מהכשלונות של ההחלטות שלהם"אלה שלא לומדים מההיסטוריה, נידונו לחיות אותה שוב ושוב." ציטוט מדברי יגאל אלון ז"ל. 

"רשות עצמאית לתקשורת" הייתה יכולה לפתור חלק מהבעיה הזו. אבל גם כאן - זה חלום רחוק. ממש רחוק
 

ASTRONAUT FREE
ASTRONAUT FREE
 
  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים