Telecom News - איך המנכ"ל חסר הידע של משרד התקשורת הטעה את הציבור והעיתונאים?

איך המנכ"ל חסר הידע של משרד התקשורת הטעה את הציבור והעיתונאים?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> איך המנכ"ל חסר הידע של משרד התקשורת הטעה את הציבור והעיתונאים?
כל כלי התקשורת (למעט אחד) ביצעו "העתק הדבק" להודעת מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, להחלטתו על "מחיר אחיד לשירותי סיבים לבתים". אך עיתונאים והציבור לא שמו לב, שהשימוע היה לנושא א' והמנכ"ל קיבל החלטה בנושא ב' - נושא אחר לחלוטין, שטרם ברור מה הוא, וגם אין למנכ"ל סמכות לקבל החלטה בנושא הזה.
למה שר התקשורת שותק נוכח הביזיון הזה, של מנכ"ל חסר ידע והבנה בתקשורת, ששולף רגולציה, שלא ניתן לייצר אותה בשום מקרה והיא אנטי צרכנית ולא חוקית במהותה? וגם: פירוט המונחים הכי בסיסים של עולם התקשורת, שהמנכ"ל עדיין לא הצליח ללמוד, ושגיאות חמורות במסמך שלו.

מאת: אבי וייס, 27.6.20, 20:00נתי כהן

ביום 25.6.20 הוציאה דוברות משרד התקשורת בשם מנכ"ל המשרד (נתי כהן, בתמונה משמאל, יוחלף ב-1.7.20 ע"י לירן אבישר בן-חורין, שנעסוק בה בקרוב מאוד בכתבה נרחבת נפרדת), הודעה לתקשורת תחת הכותרת: "קביעת מחיר אחיד לצרכן לקבלת שירותי אינטרנט מתקדמים".

כל כלי התקשורת למעט אחד (Davar1) ביצעו "העתק והדבק" להודעה וחלק אף שיבחו את ההחלטה, מבלי להבין את מה הם משבחים.

מייד עם הפצת ההודעה של המנכ"ל, פרסמתי ידיעה עם כותרת אחרת לחלוטין והנה היא: "משרד התקשורת השתגע ומפעיל כלכלה סוציאליסטית אנטי תחרותית בסיבים" וכותרת המשנה: "משרד התקשורת הודיע על קביעת מחיר אחיד לצרכן לקבלת שירותי אינטרנט מתקדמים, בחוסר סמכות ובניגוד לחוק בתחום המחירים ובהתערבות בוטה בשוק החופשי. זו לא יצירה של "סביבה תחרותית הוגנת" אלא חיסול התחרות.
האם השרים יועז הנדל (שר התקשורת) וישראל כץ (שר האוצר) אישרו את ההחלטה ההזויה הזו?"

התשובה לשאלה שיש כאן מעל פשוטה: השרים לא ידעו מכך, לא אישרו את ההחלטה, אבל גם לא ביטלו אותה. 

במאמר הנ"ל העליתי 2 טיעונים מרכזיים:
  • אין כל סיבה או הצדקה להטיל משטר של "פיקוח מחירים" על חברות פרטיות, שאף לא אחת מהן הוכרזה כמונופול בתחום פריסת הסיבים לבתים ואין שום ראייה לכך שהיה, יש, או עתיד להיות "כשל שוק", בתחום המחירים של חיבורי סיבים לבתים. לכן, בשונה ממדינות דיקטטוריות וקומוניסטיות, שהכל מפוקח מלמעלה, במדינות דמוקרטיות, שבהן בתחום כלכלי מסוים אין כשל שוק ואין מונופול דורסני - אין גם פיקוח מחירים. התחרות אמורה לעשות את שלה. 
  • העיקר: למנכ"ל המשרד אין כל סמכות לקבל החלטות כלשהן בתחום המחירים בשוק התקשורת. פרק ה': תשלומים בעד שירותי בזק ב"חוק התקשורת" (עשרות סעיפי חוק בפרק הזה) הפך לבדיחה אצל מנכ"ל משרד התקשורת והסמנכ"ל הבכיר לכלכלה, שחושבים, שהם "הסגנים של אלוהים" ונמצאים מעל לכל חוק. כך, שר התקשורת יועז הנדל הפך ל"בובה על חוט" כמו שני קודמיו. חסר כל סמכויות, שנלקחו ממנו לחלוטין, בכל תחום, ע"י פקידי ה-Deep State, בניגוד לחוקי מדינת ישראל. 
וכעת אני מגיע לעיקר: בעיון מעמיק בהחלטה של המנכ"ל, מסתבר, שיש אי התאמה מוחלטת בין השימוע לבין ההחלטה.

תשומת לב לכותרת של ההחלטה (החלטה בנושא FTTP):
כותרת ההחלטה של המנכ"ל

הנה ההגדרה מה שהיה בשימוע (מתאים לכותרת כאן מעל):
השימוע

אבל בהחלטה יש משהו אחר לגמרי (FTTH עם הגדרה חדשה של "רשתות תקשורת בעלות קיבולת גבוהה מאוד") והנה היא:
ההחלטה של המנכ"ל

לכן, ביום 26.6.20 שלחתי את השאלות הדחופות ביותר הבאות לשר התקשויועז הנדלרת, יועז הנדל, (בתמונה משמאל) ולידיעת צמרת משרד התקשורת:
"הנדון: החלטה בתחום המחירים אחרי שימוע, שנעשה בתחום אחר לגמרי.
שלום רב,
1. בהמשך לשאלותיי כאן [מצ"ב] ולאחר פרסום המאמר שלי בנושא (כאן), לאור משובים שקיבלתי, בעיון נוסף בהחלטת המנכ"ל (כאן), שבאה לאור המלצת הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה (כאן), עולה, שהמנכ"ל קיבל החלטה בנושא FTTH בעוד שהשימוע מ-4.8.19 (כאן, כאן וכאן) היה לגבי FTTP, שזה נושא אחר לגמרי.

(ראה הגדרות בוויקיפדיה למי שלא מכיר, FTTP הוא "סיבים לחצר המבנה \ חצר הלקוח" וזה יכול להיות FTTH או FTTB. בשימוע לא הוגדר שזה FTTH וגם לא איזה סוג של FTTH). 

2. יתרה מכך: בהחלטה מצוין במפורש, שההחלטה היא לגבי FTTH על פי הצעת הגדרה חדשה, ששאובה מה-EU ששמה: "תקשורת בעלות קיבולת גבוהה מאוד", הגדרה, שהופיעה לראשונה בישראל בשימוע, שפורסם ביום 14.6.20 והתאריך על מסמך השימוע הוא 11.6.20 (כאן), נושא, שכאמור, הוא רק בתחילת תהליך השימוע וטרם ברור איך יסתיים (כמנותח כאן). 

3. כלומר: בעת הוצאת השימוע ל-FTTP ב-4.8.19 לא הייתה כל הגדרה של FTTH (כי הגדרה כזו פורסמה בשימוע רק ב-14.6.20).

דהיינו: השימוע ב-2019 היה על FTTP, שזו טכנולוגיה ושיטת פריסה שונה לחלוטין מההגדרה של FTTH (דהיום, מה שבשימוע).

4. שורה תחתונה: נעשה שימוע על נושא א' והתקבלה החלטה על נושא ב', נושא אחר לחלוטין, שעדיין לא הוחלט לגביו (FTTH במתכונת "תקשורת בעלות קיבולת גבוהה מאוד" על פי הגדרות השאובות מ-BEREC, הרגולטור של ה-EU לתקשורת).

5. מכאן, שמלבד אי החוקיות בהחלטה, מעולם לא שמעתי על החלטה, שמקורה בשימוע לנושא א', וההחלטה היא על נושא ב' השונה ממנו לגמרי, נושא, שטרם ברור בעת קבלת ההחלטה, מה זה בדיוק ב'.

6. אי לכך, האם לא מן הדין, שהשר יבטל לאלתר את ההחלטה הבלתי חוקית והבלתי הגיונית הזו, של מנכ"ל משרד התקשרות, שמקורה בשימוע שנעשה לנושא אחר לגמרי?

7. ממתין לעדכון דחוף, לאור חומרת הנושא".      

תגובה טרם קיבלתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן). 

הסבר קצר לקורא בשם נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת עד 1.7.20, לגבי מה שכתוב כאן למעלה:

1. אם רצית לקבוע הגדרות חדשות בתחום תקני התקשורת, למשל מה זה FTTP ומה זה FTTB ומה זה FTTH, זה בהחלט היה אפשרי במהלך הקדנציה הכושלת שלך, כאמור בחוק התקשורת:
קביעת תקנים ומפרטים

היית צריך לבקש מאחד מהשרים (היו שלושה: איוב קרא, דודי אמסלם וכעת יועז הנדל), להאציל לך את הסמכות הזו שיש בחוק ולפרסם מפרטים חדשים לתקנים בתחום פריסת הסיבים ולעדכן את המפרטים הקיימיים כבר באתר משרד התקשורת תחת הטאב "מפרטים" (כאן), תחום, שלא עודכן כל הקדנציה שלך כמנכ"ל. 

2. כתוצאה ישירה מכך, שלא קבעת תקנים ומפרטים בתחום פריסת הסיבים לבתים, כל אחד מ-5 השחקנים, שיכול לפרוס (או פורס) סיבים לבתים בישראל: בזק, סלקום, פרטנר, הוט ו-IBC (אנלימיטד), פורס זאת בשיטה טכנולוגית אחרת (מפורט כאן למתעניינים).

כך, נוצר מצב, שאין שום תאימות בין כל החברות וזה כבר לא ניתן לתיקון.

כלומר: במו ידיך ובמחדליך הרסת את היכולת לבצע שת"פ בין החברות בתחום פריסת הסיבים לבתים והשימוע בדבר "סיבים לבתים בשימוש משותף" (מנותח כאן וכאן) - נהרס והושמד על ידך ובאחריותך האישית. 

3. אם שכחת לחלוטין את מה שלמדת בלימודים האקדמיים שלך ובשירותך הארוך בצה"ל בתחום התקשורת וגם כמנכ"ל משרד התקשורת, בעולם התקשורת יש תקנים ומפרטים, וכל ספק תקשורת חייב לענות על התקנים והמפרטים הללו, כי בלי זה התקשורת העולמית ובישראל - לא תפעל

תקנים אלו נקבעים ע"י גופי התקינה העולמיים (המוביל והבכיר ביותר זה ארגון ITU, שאתה מכיר היטב), וכל ספק תקשורת מחויב לעמוד בכל התקנים הללו.

הנה דוגמה למה שכתוב ברישון של בזק (בכל השאר זה די דומה), אם במקרה שכחת, מה כתוב ברישיון של בזק:
רישיון בזק

4. תקני FTTx תוקננו גם ע"י ITU, ואין ב-ITU שום הגדרה ל-FTTP, ומי שמוביל את תקינת FTTx באירופה (ואנו משייכים את עצמנו מבחינת התקינה לאירופה) זה ארגון FTTH (כאן).  גם בארגון זה אין הגדרה של FTTP, ומצויין באחד המסמכים של הארגון, ש-FTTP יכול להיות FTTH או FTTB, שאלו 2 טכנולוגיות פריסה שונות עם אפשרויות ליישום שונות, עם רמות ביצועים שונות, ציוד רשת שונה וציוד קצה בבית שונה.

בארגון הרגולציה האירופאי BEREC, גם כן מצוין בכל המסמכים, ש-FTTP יכול להיות או FTTFTTxH או FTTB. (ההבדלים בינהם מופיעים בתמונה מצד שמאל. לחיצה על התמונה מגדילה אותה).

כלומר: אם רצית להגדיר ש-FTTP זה שניהם, היית צריך לקבל הסמכה מהשר על פי החוק ולהפיץ שימוע ולהוציא אחרי השימוע מסמך המגדיר ש-FTTP זה גם FTTH וגם FTTB.

בכל מקרה, זה לא נוגע להחלטה הטרייה שלך, כי פרסמת החלטה לגבי FTTH בגרסה חדשה לחלוטין ששמה: "רשתות תקשורת בעלות קיבולת גבוהה מאוד" - Very High Capacity Networks, מונח תקני בהגדרה חדשה, שנולדה בשימוע ב-BEREC, (הרגולטור לתקשורת של ה-EU), שימוע, שלא ידוע מתי יסתיים, אם בכלל, הגדרה שעדיין לא מתוקננת, אפילו לא ב-BEREC, גם לא בישראל (רק פורסם שימוע לפני כמה ימים), בוודאי שלא ב-ITU או בארגון FTTH.

כלומר: קיבלת החלטה לדבר שלא קיים, לא מוגדר ולא מתוקנן, בשום מסמך בעולם וגם לא בישראל, כשהשימוע ב-2019 למחירי הסיבים היה בנושא אחר, לא מוגדר כל כך נכון אף הוא - FTTP. 

איך אפשר לעשות שימוע בנושא א' ולקבל החלטה בנושא ב' - שלא קיים?

5. וכעת אני עובר למכה הכי קשה על המנכ"ל הכי הזוי, שנתקלתי בו אי פעם במשרד התקשורת, מנכ"ל חסר כל ידע והבנה, ששמו נתי כהן:


או: איך כותבים נח בשבע שגיאות?

כדי שלא תחשבו שאני ממציא משהו, אני מביא את הקטע המרכזי בהחלטה של המנכ"ל נתי כהן, מה שמצביע בברור, שאין לו צל של מושג על מה הוא מחליט וכלל לא ברור, איך אחרי שירות כל כך ארוך בצה"ל בתחומי התקשורת ושירות כמנכ"ל המשרד מסוף אפריל 2018 ועד היום, עדיין הוא (נתי כהן) לא הצליח ללמוד את המונחים הכי בסיסים של עולם התקשורת:
מנכ"ל מטומטם
ואלו הן השגיאות של נתי כהן בפסקה הקטנה הזו:
  1. רכיב תשתית גישה רחבת סרט - זה לא BSA. המונח BSA (ר"ת: BitStreem Access) זה אחד מהפרוטוקולים הוותיקים של יישום "שוק סיטונאי" ורק על תשתית בזק. השיטה של BSA בוטלה ברוב מדינות העולם (כי לא הצליחה והתיישנה) לרבות ב-EU, למעט בתחום ה-DSL בכמה ממדינות ה-EU, שזה עדיין קיים ודועך עד שיתחסל. בכל מקרה, אין BSA על תשתית כבלים ואין BSA על תשתית סיבים, כמו שנתי כהן וד"ר עופר רז-דרור, הסמנכ"ל הבכיר והמהולל לכלכלה של המשרד המציאו. הסיבה לכך מאוד פשוטה: אין פרוטוקול כזה (BSA) ברשתות הכבלים או ברשתות הסיבים. 
  2. פתאום "רכיב תשתית גישה רחבת סרט (BSA)" מתחילת הפסקה, הופך אצל נתי כהן אחרי 2 שורות ל"שירות BSA". איך BSA כ"רכיב תשתית" (שכבות 1-2 ב"מודל התקשורת"- OSI) הופך ל"שירות" (שזה שכבות 5 עד 7 ב"מודל התקשורת")? מי יצר את הפלא הזה בעולם התקשורת? נתי כהן? הוא המציא את זה בחלום? או מקצה האצבע? אני חושב שאולי כדאי לרשום על זה פטנט בדיסנילנד. 
  3. תשתיות הנחושת של בזק אינן FTTC. לתשתיות הנחושת של בזק יש 2 שמות מקובלים: POTS, או PSTN. בשום אופן לא FTTC (שזה סיבים עד הפינה, או עד הארון הפינתי ברחוב). מאיפה נתי כהן ממציא את זה? מדיסנילינד?
  4. תשתית הכבלים של הוט טלקום אינה Docsis 3.0. תשתית הכבלים של חברת הוט טלקום היא HFC (היבריד פייבר קואקס). המונח Docsis 3.0 מתייחס לאחד מתקני פרוטוקולי התקשורת, שרץ על הרשת של הוט טלקום (יש עוד הרבה פרוטוקולים. אמנם זה תקן ופרוטוקול די מרכזי, חשוב ומוביל, אבל זה לא "תשתית הכבלים", אלא תקן אחד מכלל פרוטוקולי התקשורת ברשתות הכבלים). מאיפה נתי כהן ממציא את זה? גם כן מדיסנילנד?
שורה תחתונה: אני מביא שוב פסוק האומר את הכל:

"בַּיָּמִים הָהֵם אֵין מֶלֶךְ בְּיִשְׂרָאֵל אִישׁ הַיָּשָׁר בְּעֵינָיו יַעֲשֶׂה" (ספר שופטים, כ"א, כ"ה). 

ANGER FREE

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות


למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
 

23.5.24 - Google Cloud Summit 

6.6.24 - Israel Mobile Summit 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים