Telecom News - למה צריך (שוב ושוב) לפברק חתימה של השר בנוגע למחירי "השוק הסיטונאי"?

למה צריך (שוב ושוב) לפברק חתימה של השר בנוגע למחירי "השוק הסיטונאי"?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> למה צריך (שוב ושוב) לפברק חתימה של השר בנוגע למחירי "השוק הסיטונאי"?
אם לא די שמנכ"ל משרד התקשורת פיברק כמה פעמים את חתימת שר התקשורת איוב קרא, כעת, "המומחה להטחת הראש של בזק בקיר" ול"המצאת מספרים המצוצים מקצה האצבע" - הסמנכ"ל הבכיר לכלכלה, "נדבק" ב"חיידק הטורף" הזה, של פברוק חתימת שר התקשורת. הפעם בעניין מחירי "השוק הסיטונאי" הדמיוניים, שיהיו בתוקף עד 2022. 
מאת: אבי וייס, 24.3.19, 12:07ד"ר עופר רז דרור

משרד התקשורת פרסם ביום 18.3.19 "הודעת דוברות" (כאן) בדבר שימוע למחירי "השוק הסיטונאי" עד 2022,  כשפרטי השימוע פורסמו באתר המשרד כאן.

השימוע הוכן הפעם ע"י "המומחה להטזת הראש של בזק בקיר", ד"ר עופר רז-דרור, סמנכ"ל בכיר ומנהל מינהל כלכלה במשרד התקשורת, המומחה מס' 1 בישראל ל"שליפת מספרים מקצה האצבע" (החליף את הרן לבאות, בתפקיד המופלא והייחודי הזה). 

כמעט כל כלי התקשורת ביצעו "העתק והדבק" להודעה ההזויה הזו. אולם יש כלי תקשורת אחד, שלא "נפל בפח", וזה ארז רביב מ"דבר ראשון" - כאן  

ארז רביב עלה בקלילות על חלק מהפלופים של ההודעה הזו. את מה שארז רביב לא חשף, אני הוסיף כאן. 

רק הדגמה אחת לרשלנות הרבתית של "ממציא המספרים הדמיוניים" של משרד התקשורת. על פי החישוב שלו, כנראה בגלל כל הנוסחאות המתמטיות הבדיוניות, שהמציא "המומחה" באמצעות שימוש ב"משקפי גוגל גלאס", את כל הכסף הגדול של הגיגות והמולטיקאסט - השאיר בלי להרגיש, כמה זה הזוי וחסר כל הגיון.

לדוגמה: תשלום של 1 גיגה Multicast על רשת בזק לשירותי OTT (טלוויזיה על הפס הרחב), נניח של סלקום המפעילה OTT על רשת בזק, ל-7 אלף מינויים ומעלה, זה 51 מיליון ש"ח לחודש, או 612 מיליון ש"ח לשנה - לגיגה. אם סלקום זקוקה נניח ל-10 גיגה (זה מינימום לשירות OTT), אזי סלקום אמורה לשלם 6.120 מיליארד ש"ח לשנה (כל המספרים ללא מע"מ) לבזק, על שירותי OTT. מעל ל-6 מיליארד ש"ח ללא מע"מ לשנה. סלקום תפשוט את הרגל כבר בחודש הראשון לאחר התשלום הראשון...

זו לא טעות דפוס. זה מה שכתוב "שחור על גבי לבן", בנייר ההזוי והלא מחובר לשום מציאות, של ד"ר עופר רז-דרור.

הוא לא למד שום לקח מ"המספרים המצוצים מהאצבע" בתחום ההשר גלעד ארדןזה, מה שעשה קודמו בתפקיד, כפי שחשפנו כבר לפני 3 שנים במאמריך סלקום נפלה למלכודת של מחירי הג'יגות, שירות Multicast וה-OTT".

בטבלה למטה בנספח, השוויתי בין מחירי השוק הסיטונאי, שחושבו עד ל-2018 ושנקבעו ב-2014 (בחתימת השר דאז גלעד ארדן, בתמונה משמאל), לבין המחירים, שנקבעו כעת ואמורים להיות חתומים ע"י השר איוב קרא, מחירים, שיהיו בתוקף עד 2022.

בקצרה: אין כמעט כל הבדל במחירים, בין מה שנקבע ב-2014 לבין מה שיהיה עד 2022. כל הנוסחאות המתמטיות הבידיוניות של "המומחה" דהיום, לא עשו מאומה ל"מספרים המצוצים מן האצבע" - שהיו כבר כאלה ב-2014. 

בזק עשתה בחוכמה, אחרי קבלת הנייר הזה, כשהודיעה לבורסה שהיא "לומדת את מסמכי השימוע". 

אבל אני למדתי משהו אחר לגמרי, חוץ מהמספרים המפוברקים, שציינתי קודם. למשל: למדתי שאת הדבר הכי פשוט והכי בסיסי לא עשו (!): לא הפכו את מחירי הטלפוניה הרגילים של בזק למחירי מכסימום, במקום מחירי Fix. היה צריך לשנות רק מילה אחת בתקנות, מה שלא קרה, למרות שכל העובדות היו ועודן ידועות לצמרת משרד התקשורת מזה שנים.

אבל את זה (לשנות מילה אחת בתקנות) ד"ר עופר רז-דרור לא יודע לעשות. למה? כי אין לזה שום נוסחה מתמטית מסובכת שנולדה בדמיונו... 

דבר נוסף למדתי מהניירות החדשים של "המומחה", אבל זה הרבה יותר חמור ממספרים תלושים מכל מציאות. יש לזה שם די ברור, לכאורה, בחוק הפלילי: 

למה שוב מפברקים את חתימת השר איוב קרא, הפעם ע"י סמנכ"ל לכלכלה?
מזמן פרסמנו שהשר איוב קרא מנותק מהמציאות, "מובל באף" וחותם על כל מסמך הזוי המוגש לחיתומתו.

אולם, נדמה שלחבית הזו אין תחתית.

לכן, שלחתי ביום 18.3.19 את השאלה הדחופה הבאה לשר איוב קרא ולצמרת משרד התקשורת:
"במסמך ששלחת להודעה לתקשורת (מסמך שמצוי כאן) מופיעה הפסקה הבאה (מצ"ב צילום): "שר התקשורת מילא את ידי לפנות אליכם..."
היכן המסמך החתום של: "שר התקשורת מילא את ידי..?".
אני לא מכיר כל פרוצדורה חוקית שכזו, לא בחוק, לא בתקנות ולא בשום סעיף, שפורסם אי פעם ברשומות, בנושא של "אצילת סמכויות" מהשר לסמנכ"ל בכיר לכלכלה, בוודאי לא בתחום קביעת המחירים לבזק.
האם עוד פעם פברקתם את חתימת השר (שאיננה ולא יכולה להיות קיימת, על פי החוק)?
לתגובה דחופה אודה". 

תגובה לא הצלחתי לקבל, לא שלא ניסיתי. די ברור למה. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

אציין, שלא רק שאין שום חדש בשימוע הזה (ממחזרים שוב ושוב את השקרים, הטעויות, הנוסחאות המתמטיות והמספרים הדמיוניים). זאת, כי כבר כתבתי בדיוק על כך בהרחבה בנובמבר 2018 במאמר תחת הכותרת: עוד שימוע מיותר והחלטות מוטעות לחלוטין בעניין "השוק הסיטונאי". זה התייחס לשימוע, שנעשה כאן וסוכם ונחתם כבר כאן, בנובמבר - דצמבר 2018.

לפני כן, היה עדכון והורדת תעריפים קטנה של מחירי השוק הסיטונאי כשצחי הנגבי היה שר התקשורת ופרסמתי זאת במאמר נוקב תחת הכותרת: "עדכון תעריפי "השוק הסיטונאי" - עוד בזבוז זמן שלא משרת את הצרכנים". נוסחאות העדכונים למחירי השוק הסיטואני החלו להיות מומצאות כבר אז, והן הובילו לשינויים מזעריים והורדה בתעריפים (כאן וכאן), וזה תחת המלצות של שלמה פילבר כשהיה מנכ"ל וחישובים כלכליים של הרן לבאות, שהיה אז סמנכ"ל בכיר לכלכלה. לא יאומן שנטען ב"כתב החשדות" שהוא (פילבר) עזר לבזק לפי הוראות של נתניהו, כששר התקשורת בכלל היה צחי הנגבי ואת החישובים ערך הרן לבאות, שונא בזק ידוע (אגב, הורדת תעריפים פוגעת בבזק, אם לא ידעתם...). 

כעת ממחזרים את אותה השטות שוב, הפעם במחירים עד 2022. במאמר הקודם בנושא זה בדיוק, סקרתי את אוסף הטעויות המזעזע של כל החישובים (טעויות, שהחלו כבר לקראת פרסום המחירונים ל"שוק הסיטונאי" ב-2014). ובראש הטעויות העובדה, שמשרד התקשורת \ אגף בכיר לכלכלה, בחר משום מה במודל כלכלי וטכנולוגי מלפני כ-3 עשורים, מודל, שכשל כישלון חרוץ באירופה (מודל טכנולוגי, ששמו BSA מלווה במודל כלכלי בשם TS-LRIC) והחיל אותו כמודל השוק הסיטונאי בישראל עד 2022 ולא ברור למה משרד התקשורת ציפה, שזה יצליח דווקא כאן, ב"מדינת הקומבינות". 

הרגולציה שיש באירופה בעשור האחרון בתחום "השוק הסיטונאי" מצויה במסמכים רבים של הרגולטור האירופאי לתקשורת (BEREC), למשל כאן. אבל את משרד התקשורת זה בכלל לא מעניין

יצויין, שד"ר עופר רז-דרור לא המציא את השיטה של פברוק חתימת הנתי כהןשר, שבכלל לא מוסמך לבצע "אצילת סמכויות" כזו בתחום הזה, לפי חוק התקשורת.

הקדים אותו המנכ"ל נתי כהן, בתמונה משמאל, שעשה זאת כמה פעמים.

אחת הפעמים הבולטות היתה אך לפני כחצי שנה, בתחום מחירי הטלפוניה של השוק הסיטונאי כשנתי כהן פרסם החלטה לא חוקית עם פיברוק אישור השר בשני מסמכים כמעט בו זמנית (הפברוק הראשון נמצא כאן והמסמך במלואו כאן, הפברוק השני נמצא כאן)  כשבשני המסמכים הרשמיים הללו הוא כתב: "שר התקשורת מילא את ידי...", "על דעת שר התקשורת...".

כל פניותינו לקבל העתק של אישור שר התקשורת - לא נענו. די ברור למה. עברה מאז יותר מחצי שנה, אבל שום חתימת שר לא ראיתי. פשוט - כי אין. למה אני בטוח שאין? זה בפסקה הבאה. 

לפתע, בדיון בפני "הוועדה המייעצת" ,שנערך ב-10.12.18, נתי כהן לא חזר על השקר הזה ואמר בפשטות "המסמך שלי", "אני החלטתי", בלי להזכיר יותר את "שר התקשורת שמילא את ידו"... הנה דבריו כאן

בעקבות מה שהיה ב"וועדה המייעצת" הזו, פרסמנו ביום 28.2.19.את המאמר החמור ביותר הבא: "קריאה לחקירה דחופה כנגד מנכ"ל משרד התקשורת ולהשעייתו המידית". זה היה ממש זמן קצר אחרי פרשה אחרת אבל קשורה לאותו נושא, שפורסמה ביום 15.2.19 תחת הכותרת: "מעתירת בזק לבג"ץ עולה שעל המשטרה לחקור את צמרת משרד התקשורת".

כל החומר הנוגע לפרשיות החמורות הללו, שכוללות גם פברוק של חתימת השר (שאיננה), הועבר ליועמ"ש. 

נספח
השוואת מחירי "השוק הסיטונאי" (בש"ח ללא מע"מ), בין החלטת השר גלעד ארדן שהתקבלה ב-2014 וכללה את המחירים עד תחילת 2018, להחלטת השר איוב קרא למחירי 2018 והצעת השימוע למחירים מ-2019 עד ל-2022 (המחירון הסופי והמעודכן עם כי שינויי החישובים והמדדים, מופיע בתקנות כאן ב"תוספת ראשונה"):
הנתון המחיר שנקבע ע"י השר גלעד ארדן ב-2014 עד לשנת 2018 המחיר שנקבע בסוף 2018 ע"י השר איוב קרא, ל-2018 המחיר המוצע בשימוע עד 2022
חיבור קו ביתי לשוק סיטונאי 21.47 21.60 21.30
חיבור קו שירות טלפוניה סיטונאית 5.92 5.94 5.87
דקת שיחה בטלפוניה סיטונאית 0.01 0.01 0.01
"הסכם הגיגות" (מחיר לגיגה) 14,180 13,400 13,350
Nulticast ל-7 אלף לקוחות ומעלה (מחיר לגיגה) 53,019 51,500 51,497
שירות סיב אפל ראשון (למטר) 0.49 0.492 0.486
שירות סיב אפל נוסף (למטר) 0.002 0.002 0.002
שירות גישה לתשתית פסיבית (למטר) 0.40 0.402 0.397
 
MONEY FREE  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים