Telecom News - למה רשת האיתותים בארץ נתקעה מאחור ולא התקדמה לעידן ה-LTE וה-IoT?

למה רשת האיתותים בארץ נתקעה מאחור ולא התקדמה לעידן ה-LTE וה-IoT?

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> למה רשת האיתותים בארץ נתקעה מאחור ולא התקדמה לעידן ה-LTE וה-IoT?
הצלחת רשתות LTE המתפתחות במהירות לקראת עידן ה-5G והעלייה המטאורית של חיבורי IoT ו"עיר חכמה", מחייבים מעבר ל-Diameter Signaling.  מה זה בכלל Diameter Signaling? למה לא שמעו על זה בישראל? 
מאת: אבי וייס, 28.8.16, 07:10רשת איתותים

מחקר חדש של ABI Research מנתח את ההתפתחות של רשתות הסלולר (מ-LTE עד וכולל 5G) ואת מה ש"ירכב" על הרשתות הללו (פתרונות של מיליארדי סנסורים של IoT לצרכים ביתיים, עסקיים, ארגוניים, תעשייתיים ו"עיר חכמה"). זאת, מנקודת ראות של רשתות האיתותים והאימות של הלקוחות, שהן המנוע והמנהל המרכזי העומד מאחורי הקישוריות "קצה לקצה" ברשתות התקשורת.

כיום, רוב רשתות התקשורת בעולם (וכמובן בישראל) מבוססות על רשתות איתותים ישנות שנולדו בתחילת שנות ה-70 של המאה הקודמת מסוג SS7, שהן רשתות עם יכולות נמוכות ורמות שרידות ואבטחה לקויות ביותר (מפורט במאמר מקצועי בתחתית הכתבה).

פרוטוקול האיתותים SIP, שנכנס לרשתות ה-IP בשנות ה-90 של המאה הקודמת (במקביל לעוד פרוטוקולי איתותים בעיתיים ביותר דוגמת SIGTRAN, שנזכיר אותו בהמשך), מספק מענה מצומצם לשיחות, למסרים מידיים ולווידיאו, אבל לא לכל צרכי הרשת החדשים של המאה ה-21. למעשה, פרוטוקול SIP אינו מתאים לצרכים של רשתות הסלולר החדשות, בדגש על פתרונות לעולם ה-IoT ו"עיר חכמה". 

לכן, עבור צרכי הרשתות של חברות הסלולר, פותחה מערכת Diameter, זהו פרוטוקול לצרכי AAA (אימות וזיהוי) והוא בא על מנת להחליף את פרוטוקול Radius הנמצא בשימוש כבר יותר מ-30 שנה.

Diameter אמור לתת מענה לעשור הקרוב לכל ההתפתחויות של רשתות הסלולר, לרבות המעבר ל-VoLTE, ל-IMS, ל-EPC וכיו"ב. כמובן, שיש צורך (בהתפתחות התקן הזה) לספק מענה מלא לצרכי IoT, שעד היום קיבל מענה בעיקר ברשתות 2G ו-3G עם רשת האיתותים SS7. כל הספקים, שמפתחים פתרונות ב- Diameter, עובדים כעת על הנושא הזה במרץ רב. 

להערכת ABI Reserach, תחום Diameter Signaling הוא תחום הנמצא ושיהיה בצמיחה מואצת בכל העולם, וספקי הפתרונות בגישת ה-Diameter ישמרו עוד כמה שנים על "תאימות לאחור" לגישת ה-SS7. זאת, עד שרשתות דור 2 ודור 3 תיסגרנה ותיעלמנה. הגישה, שמספקת את התאימות לאחור, קרויה בשם: IWF (ר"ת: Diameter InterWorking Functions). 

כמו בהרבה תחומים בישראל, "הסנדלר הולך יחף". חלק מהפיתוחים החדשים של מערכת Diameter נעשו בישראל, למשל הפתרון של חברת F5 ל-Diameter פותח כולו בישראל. הסברים יותר מעמיקים בנושא זה מצויים בלינקים ובמצגת בתחתית הכתבה. 

מי שמובילה בעולם את תחום פתרונות Diameter זו אורקל. לספקיות הפתרונות לחברות הסלולר דוגמת: אריקסון, נוקיה ווואווי יש גם פתרונות בתחום זה והן התקינו ומתקינות פתרונות כאלה בהיקפים הולכים וגדלים ברשתות הסלולר והתקשורת בכל העולם (בישראל - לא שמעו על זה). . 

עפ"י תחזיות של חברת המחקר ARCchart, ב-2017 יעברו בכל שניה כ-120 מיליון איתותים ברשתות הסלולר בעולם (מול כ-1 מיליון איתותים לשנייה בשנה שעברה. כלומר: קפיצה של פי 120 בעומס האיתותים), מה שמבטיח נפילות חוזרות ונשנות של הרשתות, אם הן לא תיערכנה נכון לקראת הצונמי הזה.

בעולם, יש התקדמות מהירה ליישום מערכת Diameter כחלק מההתקדמות של רשתות התקשורת לעידן ה-IoT. זה משתלב היטב בהתקדמות הרשתות הללו ל-IPv6. ברוב מדינות העולם הנושאים החשובים הללו מטופלים ברמה מיניסטריאלית בכירה (בארה"ב: ברמת הנשיא, בשאר מדינות העולם ברמת שר, או ראש הממשלה)

מה קורה בישראל?
לא קרה מאומה, לא קורה מאומה ולא יקרה מאומה (מנקודת מבט רגולטורית). למה? הסבר בהמשך. מדובר בהפקרות "מקצה לקצה" תוך אדישות מוחלטת של משרד התקשורת לתחומים הללו (למרות שהנושא באחריות משרד התקשורת, כמוגדר בסעיף 5 בחוק התקשורת).

לא רק שכלי התקשורת לא מבינים בתחומים הללו ולכן לא כותבים על הנושא בשום מקום, בספק אם במשרד התקשורת הישראלי יש 3 אנשים, שהבינו לעומק מה כתוב במאמר הזה.

התוצאה של ההפקרות הזו: ישראל מידרדרת במהירות בכל מדד בהשוואה עולמית בתחומי ה-ICT. לאחרונה נפלנו למקום ה-35. משרד האוצר, שאין אצלו ולו אדם אחד, שמבין מה כתוב במאמר הזה, אין שם ולו אדם אחד שמבין איך רשתות התקשורת בעולם פועלות ומה נלמד בעולם בתחומי הרגולציה ברשתות התקשורת, החליט, שהצלת שוק התקשורת בישראל תיעשה ע"י מיחזור של חוקי רגולציה, שפג תוקפם מזמן ותרומתם האפשרית לשוק התקשורת הוא אפס. זה בדיוק מה שיש בחוק ההסדרים במשק בתחום התקשורת, שיגיע בקרוב לחקיקה בכנסת. 

כדי לקדם את רשתות התקשורת בישראל מהמאה ה-19 והמאה ה-20 למאה ה-21, צריך קודם כל לטפל בהפקרות המוחלטת, שנוצרה בשוק התקשורת הישראלי, וההפקרות הזו כוללת את המרכיבים הבאים:
  • רשת האיתותים של ישראל SS7 הועברה (בטעות או בכוונה, זה קשה לדעת בגלל מרחק הזמן) לבזק בתחילת שנות ה-80 במסגרת תהליכי ההפרטה של בזק. מאז, הרשת הזו (שמשרתת את כל ספקי התקשורת בישראל) "נתקעה עמוק בבוץ" ולא התקדמה אפילו מילימטר אחד. כלומר, כל רשתות התקשורת בישראל נשענות על רשת איתותים הישנה של שנות ה-70 וה-80 של המאה שעברה, שנתקעה כנראה בטעות בבזק, ללא כל בסיס חוקי. אין מי שמטפל בנושא זה (למרות שהנושא הוגדר כבר לפני שנים רבות בתקנים בינלאומי בשם: ITU-T Q.70x כשהתקן המרכזי הוא 708, והנחיות נוספות שמתעדכנות כל הזמן בהתאם להתפתחות הרשתות והטכנולוגיות בעולם התקשורת). 
  • תחום רשת האיתותים SIGTRAN הופקר לחלוטין (לא שמעו על זה במשרד התקשורת)הפרוטוקול הזה הוא למעשה SS7 מעל IP, ומשחרר את ספקי התקשורת מהתלות בבזק. אין לו בכלל "אבא ואמא" ויש לו אין ספור צרות של תאימות. אין מי שקובע תקנים ודרישות תאימות בין ספקי התקשורת. אין מי שקובע רמת שרידות והגנה מפני סייבר. אין מי שמודד ואוכף את האיכות של רשתות התקשורת מכל סוג שיש בישראל.
  • תחום רשתות האיתותים בתקן ה-SIP הופקר לחלוטין (לא שמעו על זה במשרד התקשורת). אין לו בכלל "אבא ואמא". אין מי שקובע תקנים ודרישות תאימות בין ספקי התקשורת. אין מי שקובע רמת שרידות והגנה מפני סייבר. אין מי שמודד ואוכף את האיכות של רשתות התקשורת מכל סוג שיש בישראל. יש רק כלום מכלום. 
  • תחום ה-Interconnect בין רשתות האינטרנט זכה לסוג מיוחד של רישיון תקשורת בשם "שירותי מיתוג לאינטרנט". רק רישיון אחד כזה קיים במשרד התקשורת הישראלי (לאיגוד האינטרנט). הנושא לא מפוקח בכלל ולא מתפתח לאיזה כיוון. חברות תקשורת נוספות, שמספקות את השירות הזה (הגדולה מבינהן היא סלקום), בכלל לא טרחו לבקש רישיון לסוג השירות הזה, כי הוא לא מטופל ע"י משרד התקשורת, בשום מסגרת. 
  • תחום חלוקת מספרי IP והטיפול במעבר מ-IPv4 ל-IPv6 הופקר לחלוטין. לאחרונה, ארגון אירופאי, שעוסק בתחום זה, החליט להגיע לישראל על חשבונו כדי "ללמד את הילידים" בישראל מה זה IPv6, כפי שחשפנו כאן. פשוט בושה. בישראל, חברות הסלולר לא התקדמו אפילו לא במילימטר אחד במסע לכיוון IPv6, כנעשה בעולם הרחב
  • תחום הדומיינים הופקר לחלוטין. תחום זה מטופל ברשלנות ובחובבנות מדהימים ע"י איגוד האינטרנט הישראלי, שהשתלט על התחום הזה, ללא כל בסיס חוקי, ללא כל פיקוח ציבורי והתחום הזה כולל בתוכו מרכיבים חיוניים, שמסכנים את הגולשים ורשתות האינטרנט בישראל
מה שמאפשר את קיומם של "האחוזות הביזנטיות" המונופוליסטיות הללו, בתחומים הכי חשובים בעולם התקשורת, זו האימפוטנציה באכיפה (בגיבוי כמה שרי התקשורת לדורותיהם), בתחומים הכי מרכזיים בשוק התקשורת. האכיפה שקיימת בשוק התקשורת עוסקת רק ב"זוטי דברים" ובשטויות, עם שפע של תחמונים, זיופים ופיברוקים.  

מכאן, שלדבר כיום בישראל על רשתות IoT ארציות ועל מערכות Diameter Signaling, זה יהיה לא יותר מבדיחה די עצובה המתאימה ל-1 באפריל. אגב, בספינים אנו מאוד חזקים. תשאלו את שלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת), "מלך הספינים" בעולם התקשורת. 

שורה תחתונה: אנו StartUp Nation בתחום היזמות וההמצאות. גם בתחום הביטחוני ובעוד תחומים אנו מובילים (במזרח התיכון ובעולם). אולם, בתחומי התקשורת לתושבי ישראל עצמם, אנו ברמה של מדינת עולם שלישי מוכת רעב ומגפה באפריקה. מדינות ערב (לרבות: לבנון, ערב-הסעודית ולוב, שלא לדבר על מדינות המפרץ הפרסי) מזמן "עקפו אותנו בסיבוב".

אין שום עתיד לרשתות התקשורת בישראל כאשר כל הבסיס לרשתות הללו (דהיינו: רשתות האיתותים ופרוטוקולי האינטרנט) "נתקעו עמוק בבוץ" במאה הקודמת ואין מי שמסוגל לחלץ אותנו מהבוץ הזה, בגלל קוצר הראות המוחלט של מקבלי ההחלטות לתחום התקשורת בישראל. 

  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים