Telecom News - כיצד השר איוב קרא נפל (ופעמיים מאז שנכנס לתפקידו) בחתימה על מסמך הזוי

כיצד השר איוב קרא נפל (ופעמיים מאז שנכנס לתפקידו) בחתימה על מסמך הזוי

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> כיצד השר איוב קרא נפל (ופעמיים מאז שנכנס לתפקידו) בחתימה על מסמך הזוי
הסיכויים להצלת שוק התקשורת הישראלי מהפיגור שלו ירדו לאפס, לאחר ששר התקשורת הטרי איוב קרא נפל (ופעמיים מאז שנכנס לתפקידו) בחתימה על מסמכים מנותקים מכל מציאות ושגויים לחלוטין, מסמכים, שהביאו לחתימתו עורכי דין ממולחים, שמנהלים את שוק התקשורת בחוסר שקיפות מוחלט. מה לא בסדר במסמך הרגולטורי, שחתם עליו השר קרא?ניתוח הנושאים החשובים.
מאת: אבי וייס, 18.6.17, 14:57איוב קרא

שר התקשורת הטרי איוב קרא (בתמונה משמאל) נמצא בתפקידו פחות מחודש, וכבר אי אפשר לתת לו "100 ימי חסד", משום שהשיטה שלו כבר נחשפה במו חתימת ידו: פעמיים הוא החליט לחתום על מסמכים הזויים ומנותקים מכל מציאות.

בפעם הראשונה (בהודעתו על פגישת העבודה הראשונה שלו עם צמרת משרד התקשורת) עוד ניתן היה להבין, שמדובר בטעות של טירון. אולם, כשדפוס הפעולה הזה חוזר על עצמו (בדיוק כמו שקרה לשר הקודם, צחי הנגבי), ברור, שאפשר לזהות כבר כעת, שמדובר בשר תקשורת שלא יהיה מסוגל להציל את שוק התקשורת הישראלי (שהידרדר במדד העולמי, למשל בסלולר, למקום 50). 

כלי התקשורת (כרגיל) העתיקו כלשונה את הודעת משרד התקשורת בשמו של השר בעניין "השוק הסיטונאי על רשת הוט". הם פרסמו את ההודעה הזו כלשונה, בלי לקרוא את שפע המסמכים, שהשר איוב קרא היה אמור לקרוא ושאישר אותם לאחר הקריאה בחתימת ידו (כאן).

אתר טלקום ניזו היה היחיד שפרסם את האמת (כבר בהצהרה של השר אלי כהן, שגם הוא פרסם הודעה מטעה, בדיוק באותו נושא ובאותם נוסחים, כמה ימים לפני הצהרת וחתימת השר איוב קרא).

כל ההודעות הללו של 2 השרים (אלי כהן ואיוב קרא) הם פרי יצירה גאונית של חבורה של עורכי דין מתוחכמים ובראשם מנכ"ל משרד התקשורת (שלמה פילבר, בתמונהשלמה פילבר משמאל), "שלא סופרים איש ממטר", פועלים בחוסר שקיפות מוחלט ומעולם לא ראו איך נראה מחשב מבפנים, שלא לדבר על כך, שהם לא ראו מעולם איך נראה ופועל מתג תקשורת ורשת תקשורת מודרנית.

הם מסוגלים בהבל פה להפוך לילה ליום ושחור ללבן, והשר, שמקבל את הניירות שלהם, חותם על הניירות בלי להתייעץ עם איזה אדם שבאמת בקי איך רשתות התקשורת עובדות במציאות, ולא בדימיון היצירתי של אותם עורכי דין וגם כמה כלכלנים, שחיברו את המסמכים התלושים מכל מציאות הללו. 

מה לא בסדר במסמך הרגולטורי, שחתם עליו השר איוב קרא?
הכל, אבל אתייחס כאן באופן ספציפי ל-3 נושאים חשובים, שמדגימים בצורה בולטת כיצד אי הבנה, אולי טפשות וחוסר זהירות מינימלית של שר, ש"מובל באף" ע"י אותם עורכי דין ממולחים, יכול להוביל אותו לחתום על מסמכים הזויים ושגויים.

א. שירות BSA כשירות "שוק סיטונאי" של פס רחב על רשת הוט.  
במסמך הראשי בחתימת השר איוב קרא (כאן) מופיעה המילה BSA (ר"ת: Bit Stream Access) לא פחות מ-4 פעמים בהקשר של שירותי שוק סיטונאי על רשת הוט. כלומר: לא מדובר באיזו פליטת קולמוס. זה חוזר על עצמו לאורך כל המסמך.

הבעיה: לא היה, אין ולא יהיה לעולם BSA על רשת הוט. אין דבר כזה

BSA זו טכנולוגיית רשת, שפותחה לפני מעל ל-20 שנה (פרטים כאן, למתעניינים), כאחת השיטות הטכנולוגיות של LLU (ר"ת: Local Loop Unbundling), שיטות, שקודמו ע"י רגולטורים לתקשורת בעולם, כדי ליישם "שוק סיטונאי" על רשת חברות הבזק המדינתיות. אין לזה שום קשר לרשתות חברות הכבלים דוגמת הוט, רשתות, שבהן "השוק הסיטונאי" מופעל בגישה טכנולוגית שונה לחלוטין. אין BSA ברשת הוט (וחתימת השר לא יכולה לשנות את המציאות התקשורתית, טכנולוגית ורגולטורית). נקודה. 

אם לא די בכך, השיא של יישום BSA בעולם היה לפני 10 עד 15 שנה. לפני יותר מעשור, חלק מהמדינות, שיישמו BSA אצלן, ביטלו את הרגולציה הזו לחלוטין (דוגמת ארה"ב, בלגיה ועוד) וחלק מהמדינות עברו לשיטות רגולטוריות מתקדמות יותר.

בתחילת העשור הנוכחי, הרגולטור האירופאי לתקשורת, ביטל לחלוטין את השימוש ב-BSA והציג גישה רגולטורית וטכנולוגית חדשה (המיועדת לעידן הסיבים עד הבתים או עד ליד הבתים), שיטה, שלא כאן המקום לפרטה (נקראת L2-WAP). כעת זו הגישה, שמיישמים באירופה. בנוסף, ברוב מוחלט של מדינות אירופה (ממנה העתקנו את ה-BSA) עברו ומזמן לרגולציה אחרת לגמרי על רשתות בזק (וגם בכמה מדינות על רשתות הכבלים) וזו רגולציה בשם WLR (ר"ת: Wholesale Line Rental). 

למה ה-BSA כשל? 3 סיבות עיקריות::
1. השיטה הזו פשוט לא מעודדת המשך השקעות בפיתוח רשתות הפס הרחב. את הלקח הזה למדו באירופה בעשור הקודם, אבל בישראל מסרבים ללמוד זאת ומסרבים להכיר בקשר הישיר בין רגולציה מוטעית לבין השקיעה והפיגור של תשתיות התקשורת בישראל, מול הנעשה בעולם הרחב.
2. בגלל הסיבוכיות הקיימת בשיטות החישוב של העלויות בגישת ה-BSA, הספקים המתחרים, שנכנסים להסדרי השוק הסיטונאי, לא מבינים בתחילת הדרך, שהשיטה הזו היא "מלכודת דבש", שמובילה אותם תוך זמן לא ארוך לפשיטת רגל. רק בגישת ה-WLR ניתן לייצר מצב של Win-Win מול ספק התקשורת עליו המתחרים "רוכבים". 
3. לקוחות השוק הסיטונאי, שעוברים לחיבור ב-BSA, סובלים מירידה בביצועים, מול לקוחות, שאינם בשוק הסיטונאי. בישראל, המצב הרבה יותר חריף, משום שמשרד התקשורת קבע ל-ISP "להעמיס" לפחות 200 לקוחות על כל חיבור של 100 מגה, בהסדר השוק הסיטונאי

במאמר "חשיפה: איך ניסיתי (ונכשלתי מיידית) להיות ספק אינטרנט "בשוק הסיטונאי" הצגתי את כל העלויות, שיש ל-ISP המעוניין להיות ספק ב"שוק הסיטונאי", ואיך ההוצאות הבלתי נשלטות (ורובן בלתי מפוקחות ע"י משרד התקשורת), מובילות את הספק הזה לפשיטת רגל. את הלקח הזה למדו כל ה-ISP, שכעת מעוניינים רק בהסדר "הבאנדל ההפוך" עם בזק, אחרת הם יפלו לתהום מבחינה כלכלית.

​לספקים, שייכנסו להסדרי "השוק הסיטונאי" מול הוט, יש את אותן הוצאות, שיש לספקים הרוכבים על רשת בזק (כולל תשלום של 17,610 ש"ח ללא מע"מ לחודש, על כל ג'יגה של רוחב פס, שהם פותחים קישור מול הוט, ללקוחות השוק הסיטונאי, כפליים מהמחיר המקובל, שלא בשוק הסיטונאי).

בנוסף, יש ל-ISP עוד סעיפי הוצאות מול הוט ובמיוחד אתייחס כאן ל-2 סעיפי הוצאה כבדים, שאין ברשת בזק:
א. רכישת ממירים. בניגוד לשוק של ייבוא ממירים (ודי זולים) לרשת בזק, כך, שכל לקוח יכול לקנות בעצמו ממיר זול בשוק החופשי, אין דבר כזה בנוגע לממירים לרשת הוט. לכן, ה-ISP יצטרך לרכוש, לנהל ולתחזק את הממירים לרשת הוט ויצטרך גם להחליט מי יספוג את ההוצאה הזו. 
ב. הקצאה ותשלום עבור מספרי IPv4. בגלל המחסור במספרים (עקב הפיגור של ישראל, שלא עברה ל-IPv6, עוד מחדל ענק של משרד התקשורת הישראלי), המחיר של המספרים הללו עלה ויש כיום ספסרות בשוק בתחום המחירים ל-IPv4. החלופה ל-ISP היא חיבור הלקוחות בשוק הסיטונאי בחייגן (אז אין חובה על ה-ISP להקצות להוט מספרי IPv4 בכמויות). חיבור בחייגן מפיל את הביצועים של הלקוחות בצורה חריפה, נפילה עוד יותר חריפה מנפילת הביצועים ברשת בזק, במעבר אותם לקוחות לשוק הסיטונאי. 

ב. איך אפשר לקבל החלטות לטובת האינטרס של הציבור כשלא שומעים את הציבור (או את נציגיו המוסמכים)?
השר איוב קרא, במסמך ההחלטה שלו, חשף את השגיאה הבסיסית שלו (בדיוק כמו קודמו בתפקיד). הנה התצלום הלקוח ממסמך השר, למי שלא מאמין:
מסמך 1

מהיכן השר איוב קרא שאב את "עניינו של הציבור"? האם זה בא לו בחלום? האם הוא קיבל את "עניינו של הציבור" בפגישות שלו עם האפיפיור? או עם אדמו"רים? אולי שלמה פילבר זה "הציבור"? אולי ביבי נתניהו זה "הציבור"?

התשובה לשאלה הזו די ברורה. גם השר, בדיוק כמו המנכ"ל, "לא סופר את הציבור ממטר". יש בישראל לא פחות מ-10 גופים ציבוריים וארגונים צרכניים, המייצגים את הציבור, או פלחים מקצועיים מהציבור (למשל: ארגון יועצי התקשורת, איגוד האינטרנט הישראלי ועוד). אולם, איש מהם לא הוזמן למנכ"ל או לשר, להשמיע את דברו בעניין כה מרכזי, הקשור קשר הדוק לעתיד שוק התקשורת הקווית בישראל.

המנכ"ל שמע רק את בעלי העניין והקרובים לצלחת (והלוביסטים) ואת מי שמע השר - זה לא ברור. מה שברור, שאת הציבור ונציגיו, הוא לא שמע ולכן הוא איננו יודע מאומה אודות "עניינו של הציבור". אם היה עושה זאת, סביר להניח, שלא היה חותם על המסמך ההזוי, שעליו חתם.

יתרה מכך. למסמך בחתימת השר צורפו לא פחות מ-5 מסמכים, שמעולם לא נחשפו לציבור ולכן ממילא הציבור (או נציגיו המוסמכים) לא היה יכול להביע את דעתו עליהם. שניים מהמסמכים הללו עוסקים בענייני כספים (כלומר: איך מחשבים את העלויות של רשת הוט). מדובר באוסף מספרים, שבמקרה הטוב הם "מצוצים מהאצבע" ובמקרה הרע הם בגדר הטעיה מכוונת של הציבור.

אמנם המומחה מס' 1 במשרד התקשורת להמצאת מספרים ול"מכירת אשליות" כבר פרש, אבל לא מונה לו כל מחליף, שיכול לעצור ולהפסיק את השיטה הפסולה הזו. חברת הייעוץ Frontier המשיכה לפי הנחיות משרד התקשורת (בדיוק באותה גישה, שנעשתה על ידה לגבי בזק), ביחד עם אגף הכלכלה במשרד, בחישובים כלכליים לפי מודל כלכלי ישן (ישן כמו ה-BSA), מודל ה-TS-LRIC. זאת, במקום המודל המתאים והחדש, שמשתמשים בו ממזמן באירופה: PURE-LRIC, או במודלים כלכליים עוד יותר חדשים (דוגמת WLA, WCA ו-WHQAFL), שמתאימים לעידן הסיבים לבתים, שמשתמשים בהם בשנים האחרונות באירופה.

זה ממש לא מקרי, שכך נעשו החישובים הכלכליים. זאת, כי מודל TS-LRIC הוא המודל הכלכלי המוביל את ה-ISP המצטרף לשוק הסיטונאי לפשיטת רגל והוא המודל המוביל את חברות התשתית לא להשקיע בשדרוג התשתיות שלהן.

כך, המסמכים הללו הוסתרו מהציבור עד פרסומן כעת כנספחים למסמך השר. אזי ברור לחלוטין כעת, למה השר פעל בניגוד מוחלט ל"עניינו של הציבור". בספק אם השר בכלל קרא את המסמכים הללו והבין מה כתוב בהם.

אגב, במסמכים הללו יש פירוט כיצד הוט ניסתה לבצע תרגילים אין סופיים על משרד התקשורת, על חברת Frontier ועל מפ"י. הוט כנראה למדה חלק מהתרגילים הללו מבזק (כאן), והצליחה להסתיר מכולם את הדבר הכי חשוב לתמחור עלויות הרשת שלה: הוט לא הציגה לאיש את מפת הרשת שלה בטענות שונות ומשונות... ההודעה של הוט מהבוקר לבורסה (כאן) על כך, ש"החברה לומדת את ההחלטה ואת השפעותיה על עסקי החברה", מעידה, שהוט טרם סיימה את מלאי התרגילים הנמצאים ברשותה, כדי לעכב את יישום השוק הסיטונאי על הרשת שלה. 

נקודת אור אחת יש במסמכים, שצורפו להחלטת השר איוב קרא: לאחר שחשפתי, שרעיון ה-Multicast הוא הרעיון הכי הזוי ומטורף בהקשר של "השוק הסיטונאי" על רשת בזק, משרד התקשורת הבין דווקא כאן את הטעות הענקית הזו ותיקן אותה, וכעת אין Multicast על רשת הוט וזה ימתין לניסוי ולהחלטות נוספות (כמפורט כאן). 

ג. האם המשרד השלים את יישום רפורמה "השוק הסיטונאי"?
בהודעה לעיתונות יש מספרים דמיוניים על העלויות הצפויות של ה-ISP, שירכשו פס רחב וטלפוניה על רשת הוט. הסברתי למה המספרים הללו מנותקים מכל מציאות בסעיף הקודם. אולם, יש כאן בעיה לא פחות חשובה: האם משרד התקשורת השלים את רפורמת "השוק הסיטונאי"?

הודעת המשרד, שכל כלי התקשורת העתיקו (כהרגלם), בלי להבין על מה מדובר, אומרת כך:
מסמך 2

כלומר: השר איוב קרא רואה בהחלטתו ובחתימתו את "השלמת הרפורמה". אולם, המציאות שונה לגמרי.

הרפורמה לא רק שלא הושלמה, היא בכלל לא החלה. המטרה של הצרכנים היא לקבל פס רחב לפי הצרכים שלהם. זה עדיין לא קרה, משום שגם בזק וגם הוט הפסיקו להשקיע בשדרוג התשתיות שלהן (הוסבר כבר קודם למה). 

יתרה מכך, חלקים חשובים מהרפורמה כלל לא יושמו והמועדים ליישומם נשארו תלויים באוויר וסותרים את הודעת השר "שהרפורמה הושלמה":
א. הסדר ה-SLU לא החל (וכנראה לא יחל בכלל). זה היה אמור להיות השלב השני של הסדר השוק הסיטונאי והיה אמור להתחיל לפעול ב-1.8.15. SLU זה המודל הרגולטורי והטכנולוגי, שהיה אמור להוביל את השוק הקווי לחיבורי סיבים לבתים או ליד הבתים. במציאות, אין ולא יהיה בישראל SLU. גם אין גם רגולציה חליפית, שתוכל לספק מענה לשוק סיטונאי על רשתות של סיבים לבתים. 
ב. הסדר רמת שירות מעל ל-P0 [כלומר: Best Efforts] לא יושם (ואין כל סיכוי שייושם), ומיוחד הכוונה לשירות P5 שהיה אמור להיות מופעל מ-17.5.15. אין ולא יהיה דבר כזה. זה חלק מעולם הדימיון היצירתי של ראשי משרד התקשורת. 
ג. הסדרי הטלפוניה הסיטונאית עדיין לא יצאו לדרך (גם לא על רשת בזק).
ד. שירות "שוק סיטונאי" לשוק העסקי נעלם ואיננו. שירות זה היה אמור להתחיל לפעול ב-1.8.15. גם זה נשאר במסגרת עולם הדימיון היצירתי של ראשי משרד התקשורת. 
ה. הסדר "השוק הסיטונאי" היה אמור לחול גם על תשתיות סלקום ופרטנר (לא נקבע מועד ביצוע ברור. נקבע שהעניין הזה "יוכרע ע"י הממשלה הבאה". בינתיים, "הממשלה הבאה" מכהנת כבר כמה שנים ומאומה לא קרה). כך, גם ההחלטה הזו נשארה במסגרת עולם הדימיון היצירתי של ראשי משרד התקשורת. 

כלומר: ההצהרה של השר שהרפורמה הושלמה, היא הטעיית הציבור. הרפורמה לא הושלמה. היא פשוט כשלה. היא הובילה לקריסת התשתיות של התקשורת בישראל (בכל קנה מידה השוואתי בינלאומי). התיקון של הטעויות הללו יכול לקחת שנים רבות (והמון כסף, שכבר אין לחברות התקשורת, בדיוק בגלל אותה רגולציה מוטעית). 

מי מפסיד מההחלטות הללו?
כל עם ישראל. הסרט הזה היה באירופה בעשור הקודם וגרם שם לדחייה של מספר שנים בפריסת סיבים לבתים ע"י חברות הבזק המקומיות.

בישראל אנו כבר בפיגור עצום בתחום הזה. בעולם הרחב כבר מחברים לקוחות פרטיים בפס רחב קווי ברוחבי פס של 1 גיגה עד 10 גיגה. בישראל, אפילו 100 מגה אין בבזק. ה-100 מגה של בזק זה בקושי חצי מזה וללקוחות השוק הסיטונאי אף הרבה פחות מזה, בגלל שה-ISP מרבבים מאות לקוחות על כל חיבור של 100 מגה (ו"עובדים בעיניים" על לקוחותיהם), כדי לעמוד בסד הכלכלי של הסדרי "השוק הסיטונאי" שקבע משרד התקשורת, בחתימת ידו של השר. 

היות ובישראל עוד בכלל לא בוצעה שום עבודה מכינה למצב של פריסת סיבים לבתים או ליד הבתים ע"י בזק והוט, שיטת WLR לא קיימת (שיטה זו תנוסה חלקית בטלפוניה הסיטונאית הזמנית של בזק) ועל L2-WAP בכלל לא שמעו בישראל, ברור, שיש כאן כשל שוק אדיר וכשל בתכנון השוק, שלא ברור כיצד ניתן לתקן אותו, כשהאוצר ומשרד התקשורת עסוקים ושקועים בטכנולוגיות העבר וב"מיקרו רגולציה", במקום בטכנולוגיות העתיד ובמענה לצרכי הציבור ונציגיו המוסמכים (שבכלל לא שמעו אותם). 

כך, שר התקשורת הטרי איוב קרא הצטרף כעת למועדון הנכבד של "הורסי תשתיות התקשורת בישראל". 
 
הצילו!! 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
16.7.24 - CIO FOCUS 2024

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים