Telecom News - שוק הסלולר העולמי מתקדם במהירות ל-5G. יש 81 ספקים ב-42 מדינות ב-5G

שוק הסלולר העולמי מתקדם במהירות ל-5G. יש 81 ספקים ב-42 מדינות ב-5G

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> שוק הסלולר העולמי מתקדם במהירות ל-5G. יש 81 ספקים ב-42 מדינות ב-5G
תוך חודשיים, על פי נתוני ארגון GSA, מספר ספקי התקשורת, שמתנסים בהפעלת 5G, קפץ מ-22 מפעילי סלולר ב-16 מדינות, ל-81 מפעילי סלולר ב-42 מדינות (!). בישראל, הפיגור מתחיל לעלות לנו ממש ביוקר (לפחות כחצי מיליארד ש"ח, רק עבור משטרת ישראל וצה"ל, שנתקעו בתדרים הלא נכונים). 
מאת: אבי וייס, 16.9.17, 19:055G

לפני כחודשיים דיווחנו (כאן), שבעולם לא שמעו על שלמה פילבר, שמילה מימון ואיוב קרא והספינים שלהם על 5G. דו"ח של ארגון GSA העולמי הציג ביולי 2017 את נתוני רשתות הסלולר בעולם, לפיהם כבר 22 ספקי סלולר מ-16 מדינות פרסמו את הלו"ז ותהליכי הכניסה שלהם ל-5G והחלו ביישום 5G בצורה חלקית (בניסויים ומתן שירות ובניסויים טכנולוגיים ושיווקיים, לקראת יישום סופי ומלא של התקן המתגבש בתחום זה). 

בקושי עברו חודשיים, ולפי דו"ח מעודכן של ה-GSA (הדו"ח נמצא כאן להורדה), נכון לתחילת ספטמבר 2017 היו בעולם 81 ספקי סלולר, שכבר משקיעים ומתנסים ב-5G ב-42 מדינות (מדובר בקפיצת מדרגה מאוד משמעותית תוך חודשיים).

מדובר בלא פחות מ-140 שירותי 5G חדשים (כולל Fixed Wireless לבתים במקום או בתוספת לחיבור הקווי, שירותי WebRTC, שירותי AR/VR, שירותי IoT, שירותי "עיר חכמה", שירותי רכב אוטונומי חכם, שירותי מובייל ב-5G ועוד ועוד), שמופעלים כעת בהדגמות, ניסויים טכנולוגיים וניסויים שיווקיים - כמעט בכל רחבי העולם, במגוון רחב של תדרים.

הפיזור הגיאוגרפי של ההתנסות ב-5G ברחבי העולם, נכון לתחיל ספטמבר 2017:
מפת 5G עולמית

כפי שאפשר לראות מהמפה, סעודיה, מדינות המפרץ הפרסי (דוגמת איחוד האמירויות וכווית) וטורקיה, כבר שם (ב-5G). אצלנו: יש רק ספינים, פירוק מהיר של אנטנות סלולר וכביכול ועדת מכרזים לדור 4 ולדור 5 (מנותח כאן). 

הביצועים ברשתות הסלולר של 5G הנמדדים מהניסויים הללו ברחבי העולם הם ממש מרשימים, כמופיע בגרף הבא:
ביצועי רשתות הסלולר ב-5G
רשתות הסלולר החדשות הללו ברחבי העולם, בשימושים החדשים, שמתנסים בהם, מספקות בין 1 גיגה ל-100 גיגה בערוץ היורד. אצלנו - מוכרים אשליות לציבור, שלא מבין על מה מדובר. 

בנוסף, בדרום קוריאה, במשחקים האולימפיים הקרובים (אולימפיאדת החורף, פברואר 2018), תופעל רשת 5G בכל האיצטדיונים וסביבתם, ובהתאם להסכם בין אינטל והוועד האולימפי הבינלאומי, הגופים הללו ישתפו פעולה בשילוב הטכנולוגיה של אינטל ל-VR במשחקים, כדי לשפר את חוויית הצפייה על רשת דור 5 של הסלולר, תוך שילוב של: מציאות וירטואלית, תלת-ממד, פלטפורמות בינה מלאכותית ורחפנים. בין היתר, אינטל תפתח את True VR, השידור החי הראשון במציאות מדומה במהלך אולימפיאדת החורף ותעניק לאוהדים הזדמנות לחוויית צפייה יוצאת דופן, גם בביתם. אינטל גם תפעיל במשחקים האולימפיים רחפנים (Drones), שייצרו מופע, שטרם נראה כמותו. 

התדרים שבהם מיישמים את שירותי ה-5G החדשים, מתפלגים בעולם בצורה מאוד רחבה, כמופיע בגרף הבא: 
תדרי 5G בעולם

מה ההשפעה של הפיגור של מדינת ישראל בתחום התדרים?
הנזקים, שמשה כחלון ושות' יצרו בשוק הסלולר, בתוספת "סוכני המכירות" של חברות הסלולר במשרד התקשורת הישראלי, שדאגתם לצרכי הציבור היא אפס, יוצרים גלי נזקים נוספים בסכומים מבהילים, בלי שאזרחי ישראל בכלל מבינים איך הכסף, שיוצא מהכיס שלנו, "עף באוויר", בגלל המחדלים הללו.

הדוגמה הכי טרייה להפסדים האדירים הללו היא ה"פטור ממכרז" הטרי, שמשטרת ישראל קיבלה מהאוצר (פרוטוקול הדיון מצוי כאן, למתעניינים). זאת, לצורך עדכון ושדרוג "רשת ניצן" של המשטרה, שנתקלה בחוסר התאימות של הרשת הזו עם התדרים של דור 4 ודור 5 של המדינות המקיפות אותנו (ההפרעות מתקבלות אפילו מיוון, מסעודיה, מירדן, מלבנון ומטורקיה).

צילמתי את הפסקה הכי חשובה ב"פטור ממכרז" הזה והיא מדברת בעד עצמה:
פטור ממכרז

כלומר: המחדלים של משרד התקשורת בהקצאת תדרים כבר עולים לנו 150 מיליון ש"ח וזה רק על שינויים ברכיבי הרשת הקיימת ובטכנולוגיות ההפעלה על הרשת הזו. בנוסף, המשטרה אמורה להגיש לאוצר בקשה מעודכנת של "פטור ממכרז" לרכש של מכשירי תקשורת ניידת, שיתאימו לצורך החדש הזה והיא תעשה זאת בסוף אוקטובר 2017. כך, שסך ההוצאה על העדכונים והשינויים עקב ההפרעות מהמדינות השכנות עלולה להגיע עד סוף שנה זו למעל לרבע מיליארד ש"ח.

בנוסף, לצה"ל יש בדיוק אותה רשת באותם תדרים הסובלים מהפרעות הנ"ל. צה"ל לא פרסם מהן העלויות של ההתאמות הנדרשות אצלו, אבל נניח כרגע, שההוצאות של צה"ל דומות להוצאות של משטרת ישראל. מכאן, שמדובר בנזק ישיר של כחצי מיליארד ש"ח לאזרחי ישראל, רק בגלל מחדלי משרד התקשורת הישראלי (שגם ביצע תרגיל ללא כל בסיס חוקי, להעברת \ החלפת תדרים מפלאפון למשטרת ישראל, כפי שחשפנו כאן). 

שורה תחתונה
כבר כתבתי לא אחת, שרק בגלל מה שמכונה"המהפכה הסלולרית" והצורך לתקן את נזקיה הישנים והחדשים, יהיה צורך בהשקעות עתק של מיליארדי ש"ח, שתיפולנה (איך לא) על התקציב הממוצע של הוצאות התקשורת של כלל תושבי ישראל בשנים הבאות. הכל תודות למשה כחלון, שכעת כשר האוצר מעביר ויעביר כחצי מליארד ש"ח למשטרת ישראל ולצה"ל, כדי להתמודד עם בעיית התדרים הלא נכונים, שבהם מופעלות הרשתות הניידות של הגופים הללו. זו רק ההתחלה ו"קצה הקרחון" של הר הנזקים, שעוד מצפה לנו.  

מהיום הראשון לכניסתו לתפקיד, השר איוב קרא ממשיך במסורת של חתימה על מסמכים הזויים, מנותקים מכל קשר לחוק, לשוק, לצרכים של הציבור, מנותקים לגמרי מהחלטות ממשלה קיימות ומהחלטות מדיניות קיימות ותקפות וללא כל היגיון. המסמך שלו בדבר ועדת מכרזים דמיונית לחלוקת תדרים דמיונית לחברות, שלא ברור מי הן ולטכנולוגיות, שלא נקבעו, היא פרק נוסף בניתוק מוחלט מתחנת האם של אוסף טייסי החלל, שמחברים מסמכים כאלה ונותנים לשר איוב קרא לחתום עליהם. הכי חמור, שכלי התקשורת מעתיקים את אוסף השטויות הללו, בלי כל הבנה, ש"עובדים עלינו בעיניים". 

על פי הדו"ח הטרי האחרון של SpeedTest (כאן), ישראל נמצאת במקום 47 בעולם בגלישה במובייל. זה תואם במדויק את הממצאים של OpenSignal (שדיווחנו אודותם מזמן - כאן), שישראל נפלה למקום 50 בפס הרחב הסלולרי

במקום שתשתיות הסלולר של מדינת ישראל תתפתחנה במהירות במסלול של LTE ל-LTE-A, ומייד אח"כ ל-LTE-A-Pro ומשם ל-LTE-U ול- Gigabit LTE ומשם ל-5G (בעולם זה המסלול, שרוב המדינות וספקי הסלולר כבר נמצאים בו), תוך פריסה מסיבית של מגוון פתרונות Offload ובמיוחד WiFi ורשתות IoT, מדינת ישראל עוברת בשנתיים האחרונות תהליך של התקדמות מהירה לעבר "אפס אנטנות". 

להרוס רשת סלולרית זה מאוד קל. לבנות - זה קשה וזה מאוד יקר ומסובך (בגלל החקיקה והרשויות). כך נראית מדינת ישראל ב-2017. התודות למשרד התקשורת הישראלי, ש"טומן ראשו בחול" ולכל חברי הכנסת והשרים, שמתעלמים מהצורך להגן על תושבי ישראל והאינטרסים הכי חיוניים לכלל תושבי ישראל בתחום התקשורת הניידת.

בעולם הרחב, מזמן עברו לדור 4.5 שהוא LTE-A Pro (עד 1 גיגה בערוץ היורד). אצלנו, במקום להתקדם לכיוון דור 5 בסלולר, ממשיכים בישראל לפרק אנטנות ו"לעבוד על הציבור בעיניים" בתרגילים ובספינים חשאיים, שנחשפים פעם אחרי פעם, תהליכים בלתי חוקיים, שנעשים מחוץ לכל מסגרת רגולטורית מוכרת. לא פלא, שזה מצבנו מול ההתפתחויות המהירות הקיימות בעולם. במקום בו רמיסת החוק היא הנורמהשום דבר טוב לא יכול להיות מקודם ולהצליח. 

משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך, ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes. 

למי שחושב, שאין קשר בין הפיגור היחסי ההולך וגדל של ישראל והירידה בביצועים ברשתות התקשורת הנייחות והניידות, לבין הפעילות הנמרצת של ראשי משרד התקשורת (שר ומנכ"ל), לאשר זרימת הכסף בלי הפרעות מהכיס של הציבור לכיס של הטייקונים, פשוט לא מבין את המציאות בה אנו חיים.

לכן, הנתונים על הנעשה בעולם הרחב בתחום הסלולר, כפי שחשפנו כאן, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום, כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
הדרך ל-5G 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 
24-25.6.24 - כנס הרצליה 2024

26-27.6.24 - AI WEEK 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים