"עבודה בעיניים" של הפרקליטות על הציבור באמצעות הדלפות לכלכליסט!

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> "עבודה בעיניים" של הפרקליטות על הציבור באמצעות הדלפות לכלכליסט!
התחרות בין כלי התקשורת מי יותר חזק במשבצת של חשיפות בתיק 4000, הובילה (שוב ושוב) את כלכליסט לפרסם מסמכים, שדווקא תומכים בגרסת נתניהו ומצביעים על תפירת תיק מצד הפרקליטות והיועמ"ש. והפעם: איך מבצעים "הנדסת תודעה שקרית" ב-5 הדלפות חדשות וכיצד, כנראה, מנעתי מכלכליסט לפרסם מאמר שקרי נוסף (הדלפה מס' 6) על תיק 4000.
מאת: אבי וייס, 3.2.20, 18:24שלמה פילבר

זו לא פעם ראשונה, שכלכליסט מפרסם הדלפות, שבסופו של דבר מצביעות דווקא על "תפירת תיקים".

כלכליסט, הוא בבעלותו של נוני מוזס, אחד "מכוכבי תיק 2000", שמשום מה כת "רק לא ביבי" שכחה לבקש מנוני מוזס להשעות את עצמו וכת זו לא מפרסמת שום מאמר ושום הודעה בנוסח "רק לא נוני" בעקבות הגשת כתב האישום נגדו לבית המשפט המחוזי בי-ם. מה שנדרש ממוזס זה להתפטר, ובושה למועצת העיתונות שלא כופה זאת עליו, בהתאם לכתוב בתקנון מועצת העיתונות, אבל התפטרות כזו היא בכלל לא חובה על נתניהו, ככתוב בחוקי מדינת ישראל.

למה זה קורה לכלכליסט?, כנראה בגלל חוסר מקצועיות ולהיטות לפרסם סקופים, שמקורם ב"קליקה" (בראש "הקליקה" עומד, למי ששכח, עו"ד ד"ר אביחי מנדלבליט, היועמ"ש), ורצון לא מוסבר "לשרת" את האינטרסים של הפרקליטות. כל כל פרסום כזה, "נופל" בעצם הפרסום (כלומר: ההדלפה), ולמעשה, מחזק את הטיעונים של נתניהו. הפוך מכוונת הפרסום.

חשפתי זאת כמה פעמים ולאחרונה בכתבות הבאות: הפעם אעסוק ב-5 הדלפות די חדשות וטריות, שפורסמו לאחרונה, וכן אחשוף מאמר נוסף של כלכליסט, שכנראה, זו הדלפה מס' 6, שהצלחתי למנוע את פרסומה, כי הגבתי בטוויטר לתוכן המתוכנן של הכתבה המפוברקת הנוספת הזו, יום לפני פרסומה. 

1. פרשת "פסגת התאנים והיין" של פילבר ואלוביץ' (בשם זה כונתה ההדלפה) והפתק, שנתפס בביתו של חפץ.
ביום 30.8.19 נחשף ע"י גיא פלג בערוץ החדשות 12 (כאן וכאן, אם הדף ייעלם מהאינטרנט) סיפור, שקיבל (כמובן) מהפרקליטות, אודות פגישה, שקיים שלמה פילבר (בתמונה למעלה משמאל) בביתו של שאול אלוביץ', בה סוכמו (כך נטען) כל מיני עניינים רגולטוריים חשובים לבזק \ אלוביץ'.

הידיעה המרעישה הזו, שוכפלה ע"י כמעט כל כלי התקשורת עם פרשנויות המצביעות על שיטת השוחד (כלומר: שלמה פילבר, המכונה "מומו", בשליחות בנימין נתניהו, סוגר "עסקאות אפלות של רגולציה מטיבה" עם שאול אלוביץ' בביתו). מספר דוגמאות למיחזור הסיפור הזה יש בגלובס - כאן, דה-מרקר - כאן, YNET - כאן

מלבד הרכילות, אין בכל ההדלפה הזו שום דבר פלילי, למעט ההתנהלות הבלתי מתקבלת על הדעת של שלמה פילבר (שנופלת אולי לתחום המשמעתי והאתי), שהוא נפגש עם בעלי הון, בעלי תפקידים בכירים בגופים המפוקחים, לוביסטים ו"מקורבים לצלחת", במקום להיפגש עם הציבור ונציגיו המוסמכים. איתי, למשל (ולא רק איתי), הוא לא רצה להיפגש...

אולם, בזה הוא לא היה שונה מ-2 המנכ"לים, שקדמו לו במשרד התקשורת. העניין של ההתעלמות המוחלטת מהציבור ומהאינטרס הציבורי וההשתעבדות לרצונות של בעלי העניין המפוקחים ע"י המשרד, הפך לנורמה וקיים במשרד התקשורת עד היום.

המנכ"ל האחרון במשרד התקשורת, שראה את האינטרס הציבורי כערך עליון, היה מרדכי מרדכי, תחת השר דאז אריאל אטיאס. אולם, זה היה מזמן. ממש מזמן.

בכל מקרה, כל הסיפור המודלף הזה פורסם ושוכפל בכל המדיות בסוף אוגוסט 2019, מה שעשה אז המון רעש ("הנדסת תודעה" ע"י "הקליקה" ומדברריה בתקשורת), לא מתקשר בכלל לנתניהו, אלמלא "ראיית הזהב", שמייד נעסוק בה. 

נקודה מעניינת נוספת: בהדלפה המקורית בחדשות 12, אין תאריך לפגישה הזו (דבר די אופייני לשיטות השיבוש והפברוק של הראיות בתיק 4000) וגם לא מוזכר אם נעשה איזה ניסיון לאמת את התאריך של הפגישה, למשל, ע"י בדיקת יומנים, איתור מיקום מכשירי סלולר וכיו"ב. אולם, בגלובס היה תאריך: ספטמבר 2015 (כאן) וגם נטען בגלובס, בדה-מרקר, בחדשות 12 וב-YNET, שבפגישה סוכם על הורדת ההפרדה המבנית מבזק תמורת פריסת סיבים. זה היה נושא הדיון בביתו של אלוביץ', לטענת הפרקליטות והכתבות בנושא.

מייד נבין למה התאריך והנושא הזה (מה סוכם בפגישה) חשובים

החלק החשוב בכתבה הזו שכונתה בכל כלי התקשורת "פסגת התאנים והיין" הוא "ראיית הזהב" וזה פתק, שנתפס בביתו של ניר חפץניר חץ מוויקיפדיה (בתמונה משמאל, "עד מדינה" בתיק 4000), ובכל ההדלפות בכל כלי התקשורת, נאמר, שבפתק הזה כתוב דבר חשוב ביותר: "זה מה שסוכם עם מומו" (מומו זה הכינוי של שלמה פילבר).

נטען, שזו הערה שנכתבה בכתב ידו של חפץ על הפתק שקיבל, לאחר הפגישה בין פילבר לאלוביץ'.

כלומר: ניר חפץ, יועץ התקשורת של נתניהו, מאשר בכתב ידו, על פתק, שנכתב בפגישה ההיא או מיד בסיומה, שזה מה שסוכם עם פילבר וכך "נסגר" (כביכול) "מעגל השוחד" ונתניהו נקשר לסיכום, בדרך הזו. 

בכל כלי התקשורת, שפרסמו את הסיפור, הופיעה בדיוק אותה גרסה על הפתק (גרסה שכנראה נכתבה ע"י מישהו בפרקליטות) ואני מביא תצלום של המקור מ"חדשות 12":


הפתק של חפץ 1

כלומר: אחרי הפגישה בין מומו לאלוביץ', סיכום הפגישה ביניהם הועלה על פתק, שנמסר לחפץ. אחד מהשניים (פילבר או אלוביץ') כתב את הפתק.

מי בדיוק מ"השניים" כתב את הפתק והעביר אותו לניר חפץ?

לדה-מרקר יש גרסה קצת אחרת ויותר ברורה לנקודה זו: 
הפתק של חפץ 1

כלומר: מי שכתב את הפתק זה אלי קמיר (אז היועץ האסטרטגי של שאול אלוביץ') ו\או שלמה פילבר.

אמנם אלי קמיר לא השתתף בפגישה, אבל הוא התכתב עם מומו בווטסאפ אחרי הפגישה ואולי נפגשו יחד וחיברו ביחד את הפתק.
הם שניהם כתבו את הפתק והעבירו אותו לניר חפץ וניר חפץ הוסיף על הפתק בכתב ידו, ש"זה מה שסוכם עם מומו". 

איפה הפתק? 
שקט ודממה במשך כמה חודשים טובים.

היה סביר להניח, שלאחר הפרסום הסנסציוני מ-30.8.19, ההדלפה הבאה של הפרקליטות, תהיה של הפתק. אולם, זה לא קרה.

למה?
מיד נבין. כדי שלא תהיו במתח, כבר אגלה לכם: הפתק הזה לא שווה כלום. נאדה. Zero. 

פשוט, בפרקליטות חיכו, שהציבור ישכח את הפרסום מסוף אוגוסט 2019 ויקבל את הדלפת הפתק, כנושא חדש. כאילו לא קשור למה שהודלף קודם בכתבות של "פסגת התאנים והיין". . 

ב-10.12.19, כמעט 4 חודשים אחרי הפרסום הקודם, כשהפרקליטות בטוחה, שכבר כולם שכחו את החשיפה מאוגוסט 2019, לפתע נולד ומתגלה לו הפתק של חפץ, בתוך כתבה של כלכליסט (כאן, או כאן, אם היא נעלמת מהאינטרנט), כתבה, שפורסמה תחת הכותרת: "זה מה שסוכם עם מומו".

בכתבה הזו נעלם התאריך של הפגישה בין מומו לאלוביץ' (ספטמבר 2015), ואין שום זכר לתאריך, שבו נכתב הפתק.

יתרה מכך, כלכליסט עשה טעות, כשפרסם צילום של הפתק עצמו (למדו כנראה ממני לפרסם צילומי מסמכים...) והנה האמרה החשובה ביותר הזו של חפץ בכתב ידו ו"ראיית הזהב" של תיק 4000:
הפתק של חפץ 3

מה אנו רואים כאן בתצלום החלק העליון של הפתק?
א. גם ההערה \ תוספת של חפץ: "זה מה שסוכם עם מומו" וגם כל הפתק, נכתבו ע"י חפץ.

זה כתב ידו לכל אורך 2 דפי הפתק.

כלומר: זה שקר מוחלט, שמומו ו\או אלוביץ' ו\או קמיר כתבו את הפתק בסיכום הפגישה ומסרו אותו לחפץ, כנאמר בהדלפה בכלי התקשורת מאוגוסט 2019. 

ב. ההערה של חפץ: "זה מה שסוכם עם מומו" נכתבה ממש מעל סוגיית הטלפוניה הסיטונאית ("40% הנחה ממוצע..." וכך הלאה בפתק, עד ההערה של חפץ המודגשת, המילים הללו מתייחסות אך ורק לסוגיית הטלפוניה הסיטונאית במודל הריסייל) ולא מעל לסיכום עסקת הורדת ההפרדה המבנית תמורת פריסת סיבים (אלו 2 סוגיות שונות לחלוטין, שטופלו בזמנים שונים ורחוקים זה מזה.

כלומר: חפץ מתייחס כאן ל"מה שסוכם עם מומו" לסוגיית הריסייל בטלפוניה הסיטונאית, נושא שבכלל לא קיים בכתבה הקודמת, ולכן זה יכול להיות שנכתב על ידו רק ב-2 מועדים: בסוף 2015 (כאן מ-10.12.15), מה שלא מומש, או לקראת סוף 2016 \ תחילת 2017 (כאן), שבו הסיכום הזה מומש (חלקית וזמנית).

בכל מקרה, זה לא היה יכול להיכתב בספטמבר 2015, כי אז עוד לא היו דבר כזה וסיכום כזה עם מומו. 

ג. הסוגיה של ההפרדה המבנית תמורת פריסת הסיבים מופיעה בסוף העמוד שני של הפתק של חפץ והנה היא:
הפתק של חפץ 4  

מכאן אנו מסיקים מסקנה מאוד ברורה: הסיכום הזה נולד רק ב-2016 והחל "להתבשל" בנוסח הכתוב כאן בפתק, רק ממחצית 2016, בו כבר נתניהו לא היה שר התקשורת לענייני בזק (אלא צחי הנגבי, שהחקירה שלו הייתה פשוט בדיחה ומריחה, כמודלף בכלכליסט - כאן).

רק במחצית 2016 והלאה, החלו ל"היסגר" הסיכומים של פילבר עם בזק, גם על הריסייל של הטלפוניה הסיטונאית וגם אודות הורדת ההפרדה המבנית תמורת פריסת סיבים.

הסיכום הזה התממש בזמנו ב"טיוטת מסמך המדיניות החדשה", שהציע שלמה פילבר לשר צחי הנגבי (המסמך כאן, מ-7.10.16), ויש בו פסקה מאוד חשובה לענייננו והנה היא:
הפרדה מבנית פילבר
 
מצוין כאן במפורש, שהדרישה להורדת ההפרדה המבנית מבזק (תמורת פריסת סיבים, מה שפילבר רצה), עלתה על השולחן רק בתחילת 2016. כך שבספטמבר 2015 חפץ לא יכול היה יכול לנחש מה יהיה שנה אחרי כן ולכתוב את זה על פתק. 

כך, כל מה שכתוב במסמך טיוטת המדיניות החדשה מסוף 2016, מה שסוכם עם בזק בערך מתחילת מחצית השנייה של 2016, מופיע בפתק של חפץ, וגם כתוב בפתק שלו בשורה התחתונה משפט מאוד חשוב: "תחילת [מילה לא ברורה, כנראה חיבורים] סוף 2016 מהירות גלישה עד 1 ג'יגה". זו בדיוק העמדה, שסוכמה בין צמרת בזק לפילבר, במחצית 2016. 

לפני כן, לא היה בכלל סיכום כזה והצעה כזו. כלומר: הפתק נכתב בסביבות מחצית 2016 ולא בספטמבר 2015, כי אז לא היה דבר כזה "על השולחן" בשום הצעה ובשום נייר ובשום דיון. 

דהיינו: אין לפתק הזה שום שייכות לנתניהו והוא נראה יותר "משיעור לימוד עצמי", שניר חפץ החליט ללמוד ממישהו (לא ברור כרגע ממי, להערכתי ייתכן וזה היה "שיעור פרטי" שקיבל מאלי קמיר, אולי לקראת הכנה לקריירה עתידית בשירותו של שאול אלוביץ').

ניר חפץ כתב לעצמו בפתק, את תמצית עקרונות הרגולציה של השוק, שבזק נמצאת בו, בנושאים העיקריים: טלפוניה, הפרדה מבנית ופריסת סיבים, וכתב מה שהוא קלט על פתק, מהשיעור הפרטי שקיבל, כדי שלא ישכח (כי הוא לא בקי בתחום), ממי שלימד אותו את העיקרים של הרגולציה הקווית בשוק התקשורת. וזה היה במחצית 2016.

שום קשר להדלפה, שמכונה "פסגת התאנים והיין", מספטמבר 2015. שנה קודם לכן.

שום קשר לפגישת פילבר-אלוביץ' בספטמבר 2015.

ככה תפרו את תיק 4000.

זו השיטה בכל הסעיפים בכתב האישום בתיק 4000.

ניתוח של 20 סעיפים שגויים ושקריים נוספים יש כאן, למי שמתעניין. בקרוב אשלים זאת לשגיאות הקיימות בכל הסעיפים (למעלה מ-50 שקרים ושגיאות).

כאן הראתי, שע"י הזזת הזמנים, אפשר לפברק "ראיית זהב" מפתק, שלא שווה כלום. ממש כלום ולא אומר כלום. זאת, ע"י תרגיל של "העלמת הזמנים", תופעה הקיימת לכל אורך תיק 4000 המפוברק, מתחילתו ועד סופו.  


מדהים ומקומם גם יחד. 

2. הדלפה תחת הכותרת: "סטלה הנדלר פגועה, עצרנו מיליון שקל לערוץ 10".
ביום 21.1.20 פרסם כלכליסט כתבת הדלפה נוספת (כאן, או כאן - אם זה נעלם מהאינאילן ישועהטרנט), שעוסקת בתכתובת בין שאול אלוביץ' לאילן ישועה (בתמונה משמאל). 

אני כרגע מדלג על השאלה למה אילן ישועה הוא לא "עד מדינה" או לחילופין נאשם בתיק 4000, ולמה לא נדרש להחזיר את הבונוס העצום, שקיבל על מכירת אתר "יד2", מכירה, שנטען בכתב האישום, שהיא חלק מעסקת השוחד, ואציין, שהבאת ציטטות ממה שהוא הקליט, לא היתה בכלל אמורה להיכנס לכתב האישום.

כל פרקליט מתחיל, שאי פעם הכין "כתב אישום", יודע ומכיר את הכלל המשפטי הזה. ראיות מסוג הקלטות אין מקומן בכתב אישום. בכלל. 

אבל לא די שההקלטות של אילן ישועה נכנסו לכתב האישום ובנפח עצום של דפים, ההדלפות הללו חושפות את המטרה של הפרסומים הללו: להשחיר את כל המעורבים בתיק 4000 (מלבד את אילן ישועה, כמובן).

למי שפספס את הכתבה בכלכליסט, אציין, שאין צורך שיקרא אותה כי:
  • זו רק רכילות. אין לכל מה שיש בכתבה שום קשר ישיר או עקיף לתיק 4000.
  • אין בכל מה שיש בכתבה שום קשר לנתניהו.
  • אין בכל מה שכתוב בכתבה שום עבירה. אפילו לא קצה שמץ של בדל של עבירה. 
בקיצור: עוד חרטוט של הפרקליטות ומדברריה בכלכליסט.

3. הדלפה תחת הכותרת: "נתניהו סייע לאלוביץ' לסגור 92% מהחוב של יורוקום לבנקים".
ביום 28.1.20 פרסם כלכליסט כתבת הדלפה נוספת (כאן, או כאן - אם זה נעלם מהאינטרנט), שבה שום מילה לא נכונה.

היות וכמות השקרים כאן היא כל כך עצומה, אסכם זאת בקצרה:
  • לנתניהו אין שום קשר להחלטות הכלכליות של קבוצת בזק ובעליה. אלו החלטות של מועצות המנהלים של החברות והטיפול בבעיות (אם יש) הן בתחום האחריות של רגולטורים אחרים, דוגמת הרשות לניירות ערך והרשות להגבלים עסקיים. זה לא עניין של משרד התקשורת בכלל
  • לוח הזמנים לא הוכתב ע"י שאול אלוביץ' אלא ע"י החוק ותקנות הלוויין, וניתן היה להאריך אותו ב-90 יום כל פעם, ללא כל הגבלה. לנתניהו לא הייתה כל מעורבות בלוח הזמנים הזה וגם לא השפעה עליו. כל ההליכים נוהלו בהקפדה יתרה (ומוגזמת, מול אישורים אחרים דומים ואף זהים, שניתנו לחברות תקשורת אחרות), בדיוק בהתאם לתקנות הלוויין.
  • בדיוק במקביל לאישור ש-YES קיבלה משר התקשורת דאז (נתניהו), גם הוט ובעליה קיבלו, ממש באותו היום, אישור רגולטורי זהה לחלוטין, בקיצורי דרך, תחמונים וללא הקפדה על כלום. לפטריק דרהי, בעלי הוט, האישור הזה היה שווה המון (מאות מיליוני ש"ח, ובמצטבר עם הטבות רגולטוריות אחרות, דוגמת "אי הפריסה האוניברסלית", הרבה מעל למיליארד ש"ח). מעט יותר מאוחר, גם סלקום ובעליה קיבלו אישור זהה, שהיה שווה לבעליה, אדוארדו אלשטיין, מיליארדי ש"ח. בהמשך, נופקו עוד אישורים דומים לסלקום, כך שאדוארדו אלשטיין נהיה הבעלים של קבוצת סלקום\IBC (מה שמכונה על ידי "תיק 5000") בהטבות (על הנייר) של מיליארדי ש"ח. בתהליכים הללו עבר כסף. פעם קראו לזה שוחד, עד שהפרקליטות החליטה שכסף תמורת רגולציה מיטיבה זה לא שוחד, רק כתבות מפנקות זה שוחד... כתבי כלכליסט וגם מכלי תקשורת אחרים, כלל לא בדקו את האישורים הזהים לחלוטין שקיבלו חברות תקשורת אחרות (וכל המסמכים בנושאים הללו גלויים, כי הם נחשפו על ידי), גם משום שאינם מבינים דבר וחצי דבר ברגולציית עולם התקשורת וגם מפני שהשנאה הפוליטית לנתניהו ומכך גם נגזרת שנאה לבזק ובעליה, סימאו את עיניהם, ועיני הפרקליטות. הם שכחו לגמרי, שמטרת חקירה היא להגיע לחקר האמת ולא לתפור תיקים. הם שכחו לגמרי שחובתו של עיתונאי זה לדווח אמת לציבור הקוראים והצופים, לא מה שמכתיבים לו מהפרקליטות והיועמ"ש. הכתבים הללו מתעלמים (בכוונה) מהעובדה שהנאשם המרכזי בתיק 4000 (נתניהו) לא מקבל את כל חומרי החקירה ומעלימים ממנו ראיות חשובות ביותר להגנתו, בתירוצים "מצוצים מהאצבע" (כמפורט כאן, במסמך של היועמ"ש).  
  • לא היה צורך לכופף איש מהדרגים המקצועיים במשרד התקשורת, כי איש במשרד התקשורת לא התנגד לאישור העסקה, וזו הייתה עמדת משרד התקשורת (לאשר את רכישת YES ע"י בזק) כבר מ-2005. 
  • החיבור בין מכתב יורוקום לבנקים לבין נתניהו (כפי שנעשה בכתבה), הוא עוד ספין ותפירת תיק מובהקת. כמובן שהכותרת היא שקרית לחלוטין והיא נועדה להעצים את השנאה והבוז לנתניהו, כחלק מתהליך תפירת התיק.
בקיצור: עוד חרטוט של הפרקליטות ומדברריה בכלכליסט.

4. הדלפה תחת הכותרת: "בזהירות רבה!!! לעיניך בלבד": כך עבד פילבר אצל אנשי בזק".
ביום 23.12.19 פרסם כלכליסט כתבת הדלפה (כאן, או כאן - אם זה ייעלם מהאינטרנט), שבה הוא  הוכיח חוסר הבנה מוחלט מה זה "תיק 4000" ומה זה "תיק בזק". 

בכתבה הוכנסו צילומים ומסמכים לא מעטים, והכתב שכח למחוק מהם את התאריכים. כי אם היה מסתכל על התאריכים, היה רואה, שכולם ממחצית שנייה של 2016 (די מזכיר את מה שכתבתי בסעיף הראשון, על הפתק של חפץ, והנושאים, שחפץ כתב אודותיהם בפתק, נמצאים במסמכים הללו, בכתבה הזו, מהמחצית השנייה של 2016). 

במחצית השנייה של 2016, שר התקשורת היה צחי הנגבי ונתניהו לא עסק בכלל בבזק, לא ישירות ולא בעקיפין.

בחקירות שנערכו לגבי התקופה הזו, סמויות וגלויות (מה שמכונה "תיק בזק"), לא נמצאו שום עקבות למעורבותו והשפעתו של נתניהו, לא במישרין ולא בעקיפין.

אז למה נתניהו הוכנס בתיק 4000 גם לתקופה הזו (של מחצית 2016 והלאה, תקופת "תיק בזק")? זאת הסברתי בעשרות המאמרים, והמאמר האחרון, שעוסק בפברוק ותפירת התיק הזו, פורסם על ידי אך לאחרונה תחת הכותרת: "חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"!".

לסיכום: עוד תרגיל של "הזזת זמנים לאחור", כחלק מתפירת התיק. כל מה שמתואר בכתבה לא נוגע בכלל לנתניהו, שלא עסק ולא אישר את המסמכים המוצגים בכתבה, אבל מיוחס בכוונה לנתניהו (במקום לצחי הנגבי). 

בקיצור: עוד חרטוט של הפרקליטות ומדברריה בכלכליסט.

5. הדלפה תחת הכותרת: "כך פעל ציר פילבר־הנדלר לתקוע מקלות בגלגלי המתחרות של בזק".סטלה הנדלר
ביום 14.1.20 פרסם כלכליסט כתבת הדלפה נוספת (כאן, או כאן אם ייעלם מהאינטרנט), שבה נטען, ששלמה פילבר סייע לסטלה הנדלר, מנכ"לית בזק לשעבר, (בתמונה משמאל), לפגוע ברפורמה המכונה בשם "הדדיות", או בלשון יותר ברורה ועממית: "רכיבה" של מתחרותיה של בזק, במיוחד סלקום ופרטנר, על התשתיות הפסיביות של בזק.

על הסוגיה הזו כתבתי הרבה, ולאחרונה כאן וכאן, והוכחתי במסמכים ממשלתיים ברורים, שהכל מוטעה ומבוסס על שקרים ואי הבנה מוחלטת של הרגולציה. במיוחד חיסלתי את הטענה הזו בכתבה, שפורסמה תחת הכותרת: "החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000!".

בכל מקרה, הכתבה הזו בכלכליסט עוסקת בתקופה של מחצית 2016 והלאה, שבה נתניהו לא היה שר התקשורת.

המסמך המובא בכתבה זו הוא מ-10.5.17 (!), מסמך המתייחס למחצית שניה של 2016 והלאה, זה היה בזמן שאיוב קרא מונה לשר התקשורת והחליף את צחי הנגבי, שהיה בתפקיד שר התקשורת ממחצית 2016 ועד מאי 2017.

כלומר: שוב עושים כאן "מסע בזמן לאחור" ומייחסים לנתניהו נושא, שהוא בכלל לא היה מעורב בו ולא השפיע עליו, לא במישרין ולא בעקיפין. כלום.

דחפו את הסעיף הזה ("הדדיות") לתיק 4000, רק כדי לנפח אותו באישומים "שמצוצים מקצה האצבע של היועמ"ש והפרקליטות". 

בקיצור: עוד חרטוט של הפרקליטות ומדברריה בכלכליסט.

6. הצלחתי (ככל הנראה) לבלום פרסום של כתבת הדלפה נוספת בכלכליסט:
ביום 25.1.20 פרסם הכתב של כלכליסט תומר גנון (שעמד מאחורי רוב אם לא כציוץ תומר גנוןל ההדלפות והכתבות של כלכליסט בעניין תיק 4000 המצויות כאן למעלה) ציוץ די ארוך בטוויטר (שהקצה העליון שלו מצוי בתמונה כאן משמאל. לחיצה על התמונה מגדילה אותה. הציוץ הכמעט המלא נמצא כאן). 

בציוץ הזה, הוא מקדים את החשיפה הבלעדית שלו, שיועדה להתפרסם למחרת בכלכליסט, וזה סיפור חדש על "ראיית זהב" חדשה בתיק 4000, "מה שיעמוד ודאי במרכז תיק 4000", כך ציץ.

"ראיית הזהב" החדשה היא מצגת, שמועברת ע"י שלמה פילבר לשאול אלוביץ', במעטפה ששלמה פילבר קיבל מיונתן שכטר, יועץ של נתניהו באותה עת.

כאן יש תאריך להעברת המעטפה: 14.8.15, קצת לפני התאריך של "פסגת התאנים והיין" מהסעיף הראשון בכתבה כאן למעלה, וגם תוכנה של המעטפה מפורסם בציוץ, וזה גרפים של סיקור נתניהו בוואלה!, סיקור לא אוהד, על פי הגרפים והנתונים הנמצאים במצגת הזו. 

למה כתבתי קודם, שהציוץ הכמעט מלא של תומר גנון נמצא בלינק?

מפני ש-2 דברים נעלמו די מהר מהציוץ הזה של תומר גנון:
א. ההבטחה, שהסיפור הזה יתפרסם בכלכליסט למחרת (והוא לא פורסם עד היום, עבר כבר למעלה משבוע מאז הציוץ וכתבה - אין).

ב. התגובה שלי, שניתנה בציוץ תגובה לציוץ של תומר גנון - נמחקה.

אז הנה התגובה שלי (שנשמרה כמובן בפיד של עצמי, משם תומר גנון לא יכול למחוק אותה):

ציוץ של אבי וייס לתומר גנון

אינני יכול להוכיח בוודאות, שהציוץ שלי הוא זה שחיסל את הכתבה. אולי היא תתפרסם דווקא כעת, כדי להוכיח, שאני לא משפיע על כתבות בכלכליסט... הכל יכול להיות.

בכל מקרה, אם הכתבה כן תתפרסם, כבר הסברתי בציוץ שלי לתומר גנון, שגם זה חלק מתפירת תיק 4000. זו רכילות חסרת כל היבט פלילי, שאין בה כלום, חוץ מהרצון להשמיץ שוב ושוב את נתניהו ולייחס לו יחסי שוחד מתמשכים עם שאול אלוביץ'. 

כך, כתבי כלכליסט, במקום לזעוק ולמחות מדוע נוני מוזס עדיין משמש הבוס שלהם, "עובדים בעיניים" ובגדול, בשירות היועמ"ש והפרקליטות, כדי להטות את דעת הציבור, שאינו בקי בפרטים של תיק 4000, כנגד נתניהו.

"פוטש" בכסות משפטית בשידור חי, בכלכליסט ובכלי תקשורת אחרים, שמדבררים שוב ושוב את היועמ"ש והפרקליטות, במקום להיות עיתונאים עצמאיים. 
 
כך נראית "עבודה בעיניים":
DECEPTION FREE
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס


 

לוח מודעות
מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים עדכניים מהשנה האחרונה מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.


 

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.

19-23/10/20 - EUROPECloudS Summit

27/10/20 - Europe Days 2020 

3/11/20 - RED HAT FORUM EMEA 2020

15-21/11/2020 - שבוע היזמות העולמי   

22-30/11/20 - Oracle Week

 

הכי ניצפים 

דירוג הסמאטרפונים הטובים ביותר בעולם לנובמבר 2019 עפ"י Business Insider - כאן

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק ג' - ההפסד הצרכני - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת המחדל המדהים המוסתר מהציבור של הרס רשתות הסלולר - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

איך רבע מיליון לקוחות נפלו בפח ועברו להסדר המכונה בטעות "שוק סיטונאי" - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

מבחן דרך: חיבור VPN - האם זו ההגנה המושלמת על הגלישה ועל הפרטיות? - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת ההונאה הגדולה שהובילה לכך שמוצרי התקשורת יקרים יותר בישראל - כאן

בלעדי לקוראי האתר: 1 ש"ח ליום שיחות וגלישה ללא הגבלה בחו"ל... - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: חשיפת "דבר ראשון" בעניין היועמ"ש - היבטים חמורים חדשים - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי המאת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

חשיפה: סלקום אספה ומכרה במשך שנים את כל נתוני לקוחותיה לרבות מיקומם - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

שר התקשורת חתם על הטבה רגולטורית של מאות מיליוני ש"ח ל-3 טייקונים! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן


 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
Telecom Expert
 
טלקום אקספרטס
 
NordVPN
 
עדן אימון עסקי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
LIVECITY
 
Telecom Experts
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live Zappix
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP שירותנט
לייבסיטי - בניית אתרים