Telecom News - תכנית "אי פריסת סיבים" מתקדמת תוך מהלכי רמיה והסתרה בוועדת הכלכלה!

תכנית "אי פריסת סיבים" מתקדמת תוך מהלכי רמיה והסתרה בוועדת הכלכלה!

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> תכנית "אי פריסת סיבים" מתקדמת תוך מהלכי רמיה והסתרה בוועדת הכלכלה!
שר התקשורת, יועז הנדל, ומנכ"לית המשרד, לירן אבישר בן חורין, ממשיכים להטעות ולשקר לוועדת הכלכלה של הכנסת בתכנית המכונה על ידם "מתווה הסיבים", תכנית, שלא תפרוס סיבים לבתים, בוודאי לא בפריפריה ובוודאי לא בעשור הנוכחי. תכנית ההונאה הענקית הזו ממשיכה בלי מעצורים גם נגד חוות דעת מקצועיות של מומחי הכנסת עצמם. כל החישובים, שיובילו לאי פריסת הסיבים.
עדכונים בסוף הכתבה
מאת: אבי וייס, 8.12.20, 11:07לירן אבישר בן חורין

על מעשה המרמה, שמכונה "מתווה הסיבים", כתבתי לא פחות מ-25 כתבות חשיפה. האחרונה פורסמה לאחרונה תחת הכותרת: "השר הנדל מסתיר שחיתות והחלטות שגויות במסגרת "מדיניות השקיפות"!.

בוועדת הכלכלה של הכנסת קוימו עד כה 2 דיונים נרחבים ב"מתווה הסיבים", מתווה, שהועבר בממשלה לאחר ששר התקשורת "סחט" את רוה"מ נתניהו (השר עצמו הודה בסחיטה הזו), והדיון השני התקיים ב-6.12.20 (הצילומים והסרטון המלא של הדיון בוועדת הכלכלה כאן. הפרוטוקול של סיכום הדיון בוועדה, שנשלח לתקשורת - כאן). 

מלאכת ההונאה והרמייה של ועדת הכלכלה של כנסת נמשכת במלא עוזה, בדחיפה מלאה של ראשי "הקליקה" (שגם "תפרו" את "תיק 4000" ו"תיק בזק", בתיאום מלא עם ראשי סלקום \ IBC, שעבורם החוק המיותר הזה נדון בכנסת), ואביא כאן רק אפיזודה קטנה ממלאכת הרמייה והספינים השקריים, והיא: כמה הפסד נגרם למשק מידי שנה בגלל אי פריסת סיבים לבתים.

מה אמרה המנכ"לית, לירן אבישר בן חורין (בתמונה למעלה משמאל) בדיון ב-6.12.20? הנה זה כאן:
הפסד של 13 מיליארד ש"ח

אולם, בדיון הקודם בוועדת הכלכלה של הכנסת, בדיוק באותו נושא, גם השר יועז הנדל וגם המנכ"לית הציגו מספר אחר לגמרי והנה הוא (השר גם פרסם זאת בפייסבוק שלו, אותו מספר - כאן, 10 מיליארד ש"ח):
10 מיליארד ש"ח

שלמה פילבר, "עד המדינה", קפץ מיד ועשה מהם צחוק, כמופיע בציוץ שלו כאן למטה (והוא הוסיף על זה עודשלמה פילבר מצייץ - כאן) (לחיצה על התצלום מגדילה אותו).

גם אלי ציפורי עשה צחוק מהשר (כאן), בנושא "מתווה הסיבים" שהשר "ניכס לעצמו". גם גיא לוי פרסם ניתוח מעניין - כאן, בנושא "תיק 4000" והמספרים שנולדו בו. 

האם המספר 13 מיליארד ש"ח הוא נכון?

או אולי 10 מיליארד ש"ח זה המספר הנכון?

התשובה ברורה: ב-2 המקרים - משקרים לוועדת הכלכלה.

אין לראשי משרד התקשורת שום נתון.

אלו אותן שיטות של עו"ד ליאת בן-ארי שווקי, שהמציאה מספרים ועובדות מקצה האצבע שלה - ב"תיק 4000". היא חלק מ"הקליקה". זו אותה "קליקה" שהכינה את "מתווה הסיבים" שיועז הנדל "מנכס" כעת לעצמו.  


לא רק בזה אין לראשי משרד התקשורת שום נתון עובדתי מבוסס.

אין להם שום נתונים בשום דבר
, והדבר הכי חשוב, שצריך היה להציג בו נתונים, זה ביקושים (מה הציבור צריך, רוצה ומוכן לשלם עבורו. לא מה החברות אמורות להציע לציבור).

דווקא לגבי חלק מהתשובה ביחס לצרכי הציבור והביקושים - יש לראשי המשרד את הנתון הכי חשוב הנדרש כאן, אבל הם מסתירים אותו (בכוונה), מוועדת הכלכלה של הכנסת.

הנתון הוא, שפריסת הסיבים עד לבתים, שנפרסים ברחבי ישראל מזה כ-6 שנים ויותר, ע"י IBC סלקום ופרטנר, מגיעים עד ליד כ-60% מבתי האב בישראל (זה נקרא HomePass ודווקא את הנתון הזה כן מציגים).

אולם, כמה מתוך ה-60% הללו הזמינו, לקחו חיבורי סיבים לבתים ומשלמים עבור חיבורי סיבים לבתים? את המספר הזה מסתירים. זה 6%. כלומר: רק עשירית מהציבור הזמין ולקח חיבורי סיבים, במקום שיש לו אפשרות לקחת חיבורי סיבים.

למה? כי לא כולם צריכים חיבורי סיבים לתוך הבית, לא כולם צריכים 1 גיגה, ולא כולם צריכים זאת מ-IBC, סלקום או פרטנר. ישנן גם בזק והוט וישנן גם חלופות תקשורת רחבות פס אחרות.

כלומר: בלי צד הביקושים, כל התכנית הזו היא שטות אחת ענקית והונאת חברי ועד הכלכלה של הכנסת, וזה גם מפורט בנספח א' כאן למטה.

משרד התקשורת היה צריך לטפל בתחום הביקושים ואז לספק לביקושים הללו פתרונות לפי חלופות (סלולר, אלחוט, מיקרוגל, גלים מילימטריים, סיבים ליד הבית, קואקס, נחושת: 35B ו-G.fast ועוד), וכן לדאוג, שלא תהיה פריסה כפולה של תשתיות סיבים עד לבתים (יש בתים ,שמגיעה אליהם תשתית מרובעת מ-4 חברות, דבר שאין בשום מקום בעולם ושמוביל ויוביל לפשיטת רגל, אם זה יימשך כך, בצורה כזו כיאוטית, כמו שזה מתנהל עד כה). 

בנוסף, ביום 3.12.20 שלחתי את סדרת השאלות הדחופה הבאה לשר יועז הנדל ולצמרת משרד התקשורת:

"הנדון: אנשי המקצוע של הכנסת שוללים מכל וכל את מתווה הסיבים של השר יועז הנדל.

שלום רב,

1. בהמשך לשאלות, שיש כאן למטה (שפורסמו כבר כאן, סעיף 4), אחד ממומחי תשתיות התקשורת המובילים בישראל, שראה את המחקר של הכנסת דיווח לי, שהמצב הרבה יותר חמור ממה שמצאו החוקרים בכנסת.

2. על פי הצפי, "קרן התשתיות" המוצעת ב"מתווה הסיבים" תכניס כ-90 מיליון ₪ לשנה.

המחיר היום של פריסת סיבים ביישובים, שאין בהם מספיק תשתיות להשחלה של סיבים, זה 300 ₪ למטר, למשל, זה המחיר של הקבלנים, שעוסקים בחפירת סיבים בשיטה הכי מהירה וישימה ברוב המקומות - של Microtrenching.

3. כלומר: בכסף שיהיה בקופה השנתית של "קרן התשתיות" לפריפריה, אפשר יהיה (על הנייר) לסלול כ-300 ק"מ בלבד לשנה.

4. אם נחשב, שבכל יישוב בפריפריה (זה תלוי במתאר המקומי, אבל נבצע כאן הנחות מינימליות), יש צורך ב-10 ק"מ לפחות של חפירה, רק ברשת הגישה (Access), אזי הכסף הזה יספיק ל-30 יישובים בלבד לשנה (300 ק"מ לחלק ל-10 ק"מ ליישוב ממוצע), וזאת לפני העלויות של פריסת הרשת הפנימית בבתים, הציוד וכל מה שנלווה להקמת הרשת והרכיבים של הרשת האקטיבית בבתים עצמם (חיבור כל בית עולה 400 ש"ח רק לקבלן ההתקנות, לפני עלויות ציודי הקצה, התקנת טכנאי ועלויות "הרכשת לקוח").

5. כלומר: הכסף הזה יספיק לפחות מ-30 יישובים לשנה, אולי ל-20 יישובים, כי צריך להשאיר כסף ל: ציוד, טכנאים, התקנות וכיו"ב, מלבד העלות של החפירה והטמנת - השחלת הסיבים, ברחבי היישוב.

6. היות ויש בישראל מאות יישובים בפריפריה כוללל ביו"ש (רק הוט קיבלה פטור מ-220 יישובים, שלא פרסה בהם), אזי מדובר בתכנית הזויה ביותר, שתסיים את הפריסה של הסיבים ביישובים האחרונים, רק בעשור הבא, אם בכלל.

7. אודה להתייחסותכם."

מומחים נוספים העלו טענות, שבהחלט ייתכן והכסף יוקצה בהנחה, שהוא לא מכסה 100% של העלות של מי שיזכה בכספים הללו. לדבריהם, נניח, שהעלות היא X והעלות הכדאית היא X פחות Y, אז משרד התקשורת מקווה לעשות מכרז, שבו כל חברה תגיד מה הפער שלה בין העלות בפועל לעלות הכדאית (Y) והחברה שתציג את הסבסוד הכי קטן תזכה במכרז. 
אזי, אם נניח (סתם לדוגמא), שהסבסוד, שיתקבל הוא 60% מהעלות, הרי הכסף יספיק ל-35 יישובים לפחות, בהתאם לשאר הנתונים, שנלקחו כאן בחשבון. אם הסבסוד יהיה 40% מהעלות, אז זה יספיק לבערך 45 יישובים. 

אולם, גם אם ניקח את כל ההנחות המקלות הללו, זה לא משנה את התמונה הסופית. 

בישראל יש מעל ל-1,200 יישוביםאם צריך, נניח, לכסות בסיבים רק 500 יישובים, זה 11 שנה, לפי 45 יישובים בשנה, לפי האומדן הכי ורוד ואופטימי, שהנחתי כאן.

ה-11 שנה מתחילות בשנה אחרי שבזק מדווחת על הפריסה שלה, כלומר זה לפחות 13 שנה (!) בהנחה הכי אופטימית.

זה "מתווה הסיבים"?

זה כיאוס רגולטורי.

זה "אי פריסת סיבים" לפריפריה וליו"ש. 


תגובה לשאלותיי שהבאתי לעיל, וגם למטה בנספח א', טרם קיבלתי מאיש. לא שלא ניסיתי.
ככל שאקבל תגובה - אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל (לפחות לא מהשר יועז הנדל).
די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

למי שלא קלט, הסיבה המרכזית להתעלמות ולהסתרה של החשיפות ואי מענה לשאלות שלי (כולל התעלמות מוחלטת מהחשיפה על חשד למעילה, לכאורה, של השר עצמו בכספי המשרד, חשיפה מלפני כחודש וחצי - כאן), ולהסתרה של העובדות המזעזעות הנחשפות בעשרות כתבות כמפורט בנספח א' במאמר כאן למטה, שכוללות סדרת החלטות מושחתות,לכאורה, רחבה ביותר, שהתקבלו בחשאי ע"י צמרת משרד התקשורת, היא די ברורה: השר והמנכ"לית רוצים להסתיר החלטות ופעילויותשיכולות להוביל, לכאורה, לחקירה פלילית כנגד צמרת המשרד, שהם עומדים בראשו.

יצוין, שאך לפני כמה ימים פרסמתי כתבת חשיפה מזעזעת נוספת אודות השר יועז הנדל, שפורסמה תחת הכותרת: "השר הנדל מסתיר שחיתות והחלטות שגויות במסגרת "מדיניות השקיפות"!". 

פרשה מושחתת, לכאורה, לא פחות, שחשפתי אך בשבוע שעבר בנושא אחר לחלוטין, היא תחת הכותרת: "חשיפה: מתי השר הנדל שינה את עמדתו בעניין החסימות של "ועדת הרבנים"?". תהיינה עוד התפתחויות לחשיפות הללו - כי זה לא נגמר, ואחת מהן, מזעזעת בחומרתה, כבר נחשפה אמש כאן

מיד אחריה, חשפתי פרשה פלילית מחרידה וענקית, לכאורה, נוספת, שפורסמה על ידי (במקביל ל"גלובס") תחת הכותרת: "חשיפה: מה עומד מאחורי תרמית שר התקשורת "מהפכת הקליטה הסלולרית"!". עוד חשיפות מזעזעות בפרשה הפלילית (לכאורה) הענקית הזו תתפרסמנה ממש בקרוב. 

ואחריה הגיעה עוד פרשה נוראית, שכבר הועברה לטיפול היועמ"ש, בדרישה לפתיחת חקירה פלילית ושפורסמה כאן תחת הכותרת: "האם "משגיחת הכשרות" על נתניהו פיברקה לעצמה את הסדרי ניגוד העניינים?". בכתבה זו יש חשיפה מדהימה גם לגבי השר יועז הנדל עצמו (בחצי התחתון של הכתבה). 

ההסתרה וההתעלמות משאלותיי (אי מענה לשאלותיי, זו גם הפרת חוק, הנחיות היועמ"ש והתקשי"ר), היא, כנראה, הלקח העיקרי שהשר יועז הנדל למד מ"תיק 4000". 

אבל זה לא עזר ולא עוזר לו. מעשיו ייחקרו גם ייחקרו, במוקדם או במאוחר. 

נספח א':
החורים המרכזיים הנוספים בתכנית המכונה בשם המטעה "מתווה הסיבים" (לקוח מכאן):

1הסתרה, שמחקר עצמאי של מרכז המחקר בכנסת קבע, ש"מתווה הסיבים", שמוצע ע"י השר יועז הנדל, הוא בלתי קביל, לא יסייע בפריסת סיבים בפריפריה ושגוי מיסודו.

ביום 25.11.20 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות לשר התקשורת יועז הנדל ולצמרת משרד התקשורת: 
הנדון: אנשי המקצוע של הכנסת שוללים מכל וכל את "מתווה הסיבים" של השר יועז הנדל.
שלום רב,
1. לקראת הדיונים בוועדת הכלכלה של הכנסת, מרכז המחקר והמידע של הכנסת הכין מחקר מאוד מפורט, מעמיק וחשוב על נושא פריסת סיבים לבתים, המחקר במלואו נמצא כאן.
 
בהערת אגב אציין, שהחוקרים המכובדים מהכנסת, שכחו לבדוק את נושא הכפילויות (ואף יותר מכפילויות), שיש בפריסת סיבים לבתים (וגם לעיתים בתוך הבתים), תופעה הקיימת רק בישראל, בצורה כה בולטת וחסרת אחריות.
 
כ"כ, החוקרים שכחו לבדוק חלופות לפריסת סיבים (מלבד סלולר דור רביעי וחמישי, אליו כן התייחסו), דוגמת טכנולוגיות סלולר מתקדמות לחיבורי פס רחב לבתים (FWACBRSO-RANGigabit LTE ועוד) וטכנולוגיות "גלים מילימטריים" למינן ועוד.
 
בכל מקרה, המסקנות שלהם די ברורות, הגם שמנוסחות בלשון מאוד זהירה: "מתווה הסיבים", שהציע משרד התקשורת ושר התקשורת – הוא לא נכון ושגוי בכל היבטיו.
 
זה די חופף ומתאים לממצאים וכתבות רבות שפרסמתי בנושא זה, למשל כאן.
 
2. המחקר הזה של הכנסת שולל מכל וכל את כל ההנחות וההצעות המצויות ב"מתווה הסיבים", שהגיש השר יועז הנדל לממשלה, מתווה, שכעת תקוע במהלכי החקיקה, מסיבות שונות, כנראה מסיבות פוליטיות.
 
3. אודה להתייחסותך לנוכח העובדות המוצגות במחקר זה, שמצביעות, שהתכנית של השר יועז הנדל ב"מתווה הסיבים" אינה הפתרון הנכון הנדרש לשוק התקשורת הישראלי, והאם לא מן הדין למשוך את הצעת החוק הזו ולבטל את הצעת החוק (ממילא לא צריך שום חוק חדש כדי לפרוס סיבים לבתים), נוכח העובדה, שהצעת החוק הזו של השר, היא לא הפתרון הנכון והרצוי לשוק התקשורת בישראל?"
 
תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

ההוכחה הטובה ביותר שאין צורך בשום חוק חדש היא מהשר יועז הנדל עצמו, שכמעט כל שבוע חונך איזו פריסת סיבים לבתים, פריסה חדשה גם ביישובי הפריפריה, יו"ש והגבול.

בחודשיים האחרונים הוא חנך פריסות סיבים חדשות לבתים (חלקן בלי רישיון) ב: מטולהמעלה אדומים, אילת, באר-שבעשדרותעכו, נהריה, קרית גת ועוד.

כל זאת, בלי שום חוק מיוחד. פורסים סיבים וזהו. בכל מקום ברחבי הארץ. גם בגבולות הארץ. גם ביו"ש. 

אז למה השר יועז הנדל מתעקש על העברת החוק המכונה על ידו "מתווה הסיבים"?

שתי סיבות עיקריות:
אלהקים על הגב של החוק הזה מפלגה ולצבור מתפקדים למפלגה. זה מפורט בסדרה ארוכה של חשיפות, עם ראיות מוצקות וברורות, סדרה, שעיקרה הסתיים בכתבה כאן. זה נמשך יום יום בכל הכיוונים האפשריים

בלשדוד את משאבי קבוצת בזק (תשתיות פיזיות ואת הכסף המזומן של בזק) ולהעביר זאת, במצוות אלה "שתפרו" את "תיק בזק" ו"תיק 4000", לטובת קבוצת סלקום \ IBC.
עניין חמור ביותר זה מנותח עם מאות מסמכים באתר זה, מאמר מרכזי בנושא נמצא כאן

2מסתירים, שאין למשרד התקשורת כל יכולת, מנגנון או שיטה לחלק כספים לגופים מפוקחים בזמן סביר או בכלל (ולכן הקרן האוניברסלית ב"מתווה הסיבים", תהיה כישלון ענק, אם תוקם).

ביום 17.11.20 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות (שמשלימות למה שמופיע בסעיף 4 כאן למעלה, בעניין המחקר של הכנסת בתחום "מתווה הסיבים"), לשר יועז הנדל ולצמרת משרד התקשורת:

הנדון: חלוקת "כספי הביד" - לוקחת שנים!
שלום רב,
1. בעקבות פרסום בגלובס כאן, בעניין סאגת העיכובים בחלוקת "כספי הביד", עולה, שעניין פשוט זה, של חלוקת סכום די קטן (35 מיליון ₪) עם קריטריונים די פשוטים, לוקח שנים (מאפריל 2017).

2. כ"כ, מאז החלטת השר (שנותחה כאן), כבר עברו 5 חודשים ועדיין אין מועד לסיום חלוקת הכסף הזה ליעדו.

3. לאור זאת, איך המשרד מתכוון לחלק את כספי "הקרן האוניברסלית לעידוד פרישה" (כמנותח כאן), כשבקרן זו יהיו כספים בהיקף הרבה יותר גדול, עם קריטריונים הרבה יותר מסובכים לחלוקה?

הרי זו סאגה ממשלתית טיפוסית, שמטיבה נועדה להסתבכות מהסוג הזה, סאגה היכולה להימשך חודשים ושנים רבות.

4. אודה להתייחסותך."

תגובה טרם קיבלתי. לא שלא ניסיתי. ככל שאקבל תגובה אעדכן בהתאם.
קוראינו כבר יודעים, שתגובה לא אקבל. די ברור למה (זה גם מוסבר בהרחבה בנספח א' כאן).

שלא יהיה לאיש מהקוראים צל של ספק: "מי שמפריע לפריסת הסיבים זה שר התקשורת בעצמו ולא שום אדם אחר!".

למעשה השר יועז הנדל "ניכס לעצמו" את המתווה לסיבים שהוכן ע"י "הקליקה", כי החוק הזה בשבילו זה רק הקמת "קרן הסבסודים" (שמוציאה כסף מהכיס של בזק ומעבירה אותו לכיס של סלקום\IBC), ומתן הפרבילגיה של השר לתעדף יישובים, כפי שיחפוץ, מה שבונה לו מפלגה מכל החנפנים שירוצו וישחרו לפתחו (יש כבר לא מעט ראשי יישובים שכבר רצו והתפקדו למפלגה שלו), כדי שהפריסה תהיה קודם אצלם ולא אצל יישובים אחרים, שראשיהם מייצגים מפלגה אחרת. פוליטיקה מהזן הכי ירוד.  

לסיכום:
זה, שמדבר על "שקיפות",
 "ציונות", "קו המחרשה" ושאר סיסמאות וספינים נבובים ותלושים מכל מציאות, נוהג בחסר שקיפות קיצוני בכל התנהלותו ומטעה באופן קבוע את הציבור וגם את ועדת הכלכלה של הכנסת. 

הוא מספק גיבוי וחיפוי למעשים פליליים, לכאורה, בקנה מידה מחריד, גם בתחום "מתווה הסיבים". 

מביש ברמות-על, שזה שר התקשורת במדינת ישראל. 

דרושה ועדת חקירה (פרלמנטרית, או ממלכתית) לבדיקת שוק התקשורת בישראל והקמת רשות תקשורת לאומית. זאת, כי הנזקים ששר התקשורת יועז הנדל יצר ויוצר בשוק הזה עברו כל גבול וכל נורמה חוקית וציבורית. 

רק החלפת כל צמרת משרד התקשורת באנשים, שרק האינטרס הציבורי עומד מול עיניהם, תציל (אולי) את שוק התקשורת של ישראל, מהתחתית העמוקה שהשוק נפל אליה, בגלל מנהלים כושלים ומכשילים ורגולציה מוטעית מיסודה, שבה "איש הישר בעיניו ייעשה".
 
כמובן, שיש צורך בהקמת "רשות לתקשורת", אבל זה לא יקרה בקרוב (או בכלל). 

FIBERS FREE
עדכון 11.12.20:
א. ריאיון רדיופוני מדהים של אבי וייס (כ-11 דקות), עם המראיין אלי ציפורי מ"גלי ישראל". כולל חשיפות חדשות ובלעדיות אודות השר יועז הנדל, שנחשפו בימים האחרונים, בתחומים הגובלים בפלילים והתנהלות אנושית מחפירה ובלתי מתקבלת על הדעת. בתחילת הריאיון יש התייחסות לנושא הטיפול המזעזע של השר יועז הנדל בסוגיית גמלאי המשרד שבראשו הוא עומד. ההקלטה מצויה בלינק כאן: https://bit.ly/PoliceYoazHendel.

עדכון 16.12.20:
אאלי ציפורי העלה כאן פוסט נוקב ביותר בזו הלשון:
חברי הכנסת של הליכוד: לאן נעלמתם עם מתווה הסיבים האופטיים השערורייתי של יועז הנדל שמגמד את תיק 4000 התפור.
***********************************************************************************************************************
שאלה פתוחה של אבי וייס לחברי הכנסת של הימין השפוי והציוני - שאני מסכים איתה לחלוטין ומצטרף אליה.
אתם צודקים מתמיד ומשמיעים את הקריאות הנכונות. אבל אלו רק סיסמאות ללא משילות. הבעיה שאלו שתפרו את תיק 4000 ואת תיק בזק שקדם לו (שכיום הוא חלק ממנו) הם עדיין בכל עמדות המפתח במשרד התקשורת ובקבוצת סלקום-IBC ומצליחים לנצל את חוסר המשילות של הימין בכלל והליכוד בפרט ומעבירים החלטות נגועות בפלילים ונגד האינטרס הציבורי, דוגמת "מתווה הסיבים", שעבר אתמול את הדיון האחרון בוועדת הכלכלה של הכנסת לקראת קריאה שנייה ושלישית במליאה. 
כך ממש אתמול, רק אתמול, השר יועז הנדל טרם הליכתו, בלי שום מחאה או הסתייגות ממכם, ביצע עוד 2 מחטפים בשירות "הקליקה" שתפרה את תיק 4000 ובכלל זה סילוק קבוצת הוט מתחרות בשוק הקווי והצטרפותה לקבוצת סלקום-IBC. מה עושים? למה נותנים ל"קליקה" שמתחילה ביועמ"ש מנדלבליטמומי למברגרדינה זילבר וכיו"ב ומטה עד היועמ"שית למשרד התקשורת דנה נויפלד ועוד, להמשיך לנהל את שוק התקשורת, נגד האינטרס הציבורי ובצורה לא חוקית לכאורה (כבר אושרה פתיחת בדיקה-חקירה ע״י היועמ"ש מנדלבליט מול "מעגלי הקומבינות")? 
איך תתקנו את בית המשפט העליון ואת תהליכי בחירת השופטים וכיו"ב, הנושאים שאתם מדברים עליהם בוקר וערב, בצדק, אם דבר כזה יחסית פעוט, אתם לא מסוגלים לעצור ולתקן?? 
פרטים נוספים יש כאן.

עדכון 19.12.20אלי ציפורי פרסם כאן מאמר נוקב ב"מעריב" (כותרת בלבד): "כל המוסיף גורע: הרפורמות שנועדו לעזור לציבור, אך עושות ההפך.
הפקידים בשירות המדינה מכורים לרפורמות, אך לעתים מדובר בכותרת גדולה שדווקא מסבכת את הנושא שהיא מתיימרת להסדיר. הנה סיפורן של שתי רפורמות שיפגעו בתושבי הפריפריה ובכיס של כולנו."

אלי ציפורי פרסם כאן פוסט (כותרת בלבד): "תיק 4000 - השערורייה הגדולה: כך דפק יועז הנדל את הפריפרייה במתווה לגלישה מהירה יותר באינטרנט, העניק הטבות ענק במיליארדי שקלים במיוחד לקבוצת סלקום - הרבה יותר מפילבר בזמנו - ולמרות זאת התשקורת מחרישה."

עדכון 21.12.20: פורסם כאן ע"י גד פרץ מ"גלובס": "מתווה הסיבים האופטיים אושר בכנסת בקריאה שנייה ושלישית". 
כפי שכתבתי לא אחת, מדובר במתווה שנולד מתוך מניעים מושחתים הראוים לחקירה ובכל מקרה, תוך כשנתיים יהיה צורך לתקן את הטעות הרגולטורית הזו. לא צריך את המתווה הזה לפריסת סיבים וממילא סיבים נפרסים (ולא מהבוקר, מזה שנים) בכל רחבי הארץ. הבעיות בתחום זה נעוצות בכלל בנושאים אחרים לגמרי, שלא טופלו בשום היבט, במתווה "חוק הסיבים" השגוי הזה. 

עדכון 22.1.21: על פי מחקר חדש של ABI-Research, תחום ה-FWA (חיבור רחב פס לבתים מהסלולר, תחום שלא מוכר בישראל בכלל, תודות לרגולציה העקומה של משרד התקשורת) הוא תחום בצמיחה מהירה בכל העולם, כמופיע בתצלום התחזית שהם פרסמו לתחום זה כדלהלן:
תחזית FWA

עדכון 14.3.21: פורסם כאן ע"י נתי טוקר בדה-מרקר (כותרת בלבד): "מאיים על ערוצי הטלוויזיה? כ"ץ מעכב 36 מיליון שקל לגופי השידור.
בשוק התקשורת מעלים חשש כי השיקול של שר האוצר הוא פוליטי, ונועד לפגוע בכלי התקשורת בתקופה רגישה זו ולהלך עליהם אימים כדי להשפיע על היחס שלהם לליכוד."

עדכון 13.6.21: פורסם באתר משרד התקשורת כאן (כותרת בלבד): "שנים אחרי שנתקעו בממשלה: שר התקשורת איתן גינזבורג הצליח להביא להחזרת 36 מיליון ש"ח (כספי הביד) לשוק היצירה שיושקעו ביצירת מקור ישראלית." כך, העניין הזה מגיע לפתרון אחרי למעלה מ-3 שנים. לא ייאמן. 

עדכון 20.7.21: ההתפשטות של O-RAN כטכנולוגיה דור 5 מבוססת תוכנה בלבד, מזעזע את עולם תשתיות הסלולר, כמפורט בסרטון כאן, סרטון שפורסם תחת הכותרת: 5G for industry 4.0; use cases and the significance of O-RAN. מומלץ לצפייה.  
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים