Telecom News - ניתוח: האם שלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) יקדם את שוק התקשורת?

ניתוח: האם שלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) יקדם את שוק התקשורת?

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> ניתוח: האם שלמה פילבר (מנכ"ל משרד התקשורת) יקדם את שוק התקשורת?
בד"כ נהוג לתת "100 ימים של חסד" וה-100 ימים של כהונת שלמה פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת הסתיימו ב-15.9.15. הסיכום הברור של המצב: מדובר בכישלון ניהולי עמוק הנובע מתפקוד לקוי ואי הבנת המצב אליו הוא נקלע. אין כרגע שום "קרן אור באפלה". 
מאת: אבי וייס, 5.10.15, 20:19שלמה פילבר

אתר זה היה היחיד מבין אתרי החדשות בישראל, שיצא להגנת המינוי של שלמה פילבר (בתמונה) כמנכ"ל משרד התקשורת, כמינוי אישי של ביבי נתניהו, שהוא גם רוה"מ וגם שר התקשורת בממשלה הנוכחית. האתר גם היה היחיד שאיחל ברכת "בהצלחה" לשלמה פילבר, עם כניסתו לתפקיד ב-7.6.15. זאת, למרות הספין ההזוי שלו, בעניין המאמר שלו בנושא קונספירציית רצח רבין. אולם, ציינו שאנו נבחן את שלמה פילבר מרגע כניסתו לתפקיד, רק לפי מעשיו

בד"כ נהוג לתת לבעלי תפקידים בכירים, שנכנסים לתפקיד חדש, "100 ימים של חסד". במקרה של שלמה פילבר, ה-100 הימים הללו חלפו ב-15.9.15. כך, שניתן כבר לראות ולסכם את מעשיו  ואת הכיוון שהוא מוליך בו את שוק התקשורת, והתמונה המצטיירת עגומה מאוד. מדובר (עד כה) בכישלון ניהולי חמור וממדרגה ראשונה.

לשלמה פילבר יש את כל הכישורים הנדרשים לתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת, כפי שהוא מעיד על עצמו בוועדת המינויים בנש"מ. שלמה פילבר הגיע למשרד ממשלתי, ש"יצא לגמרי מאיפוס", שעבד ללא כל כיוון וללא כל תכנית עבודה. לאור הניסיון רב השנים שלו בהכנת תכניות עבודה והוצאתן לפועל, בגיבוש מדיניות, בגיבוש אסטרטגיה, בהובלת עבודת מטה, ביכולות תכנון אסטרטגי והפיכתו לפרויקט ביצועי, בניהול משברים והובלת תהליכים בחברות וגופים ציבוריים, הוא היה אמור לבצע את המהלכים הבאים:

א. להכין "תכנית אב" רב-שנתית לרגולציית הפס הרחב בישראל, הקווי והנייד. (הוא יכול היה להיעזר בתכניות דומות הקיימות בארה"ב, בבריטניה, ב-EU ועוד). 

ב. להכין "תכנית עבודה שנתית" למשרד התקשורת, שנגזרת גם מתכנית האב הרב-שנתית לכל תחום.

ג. להכין "תכנית אב" לנושא התדרים במדינת ישראל ולהתפתחות הרשתות הניידות לכיוון 5G, לרבות נושא האנטנות

ד. להכין "תכנית אב" לשיפור השירות של משרד התקשורת לציבור, להגברת השקיפות, לפתיחת מאגרי מידע לטובת הציבור ולקבוע תהליכים, שבהם ניתן לשתף את הציבור ונציגיו המוסמכים בתהליכי קבלת ההחלטות על עתיד התקשורת בישראל, מה שנוגע לכל אזרח בישראל. 

ה. לבצע תהליך של הפקת לקחים ותיקון כל הטעון תיקון במה שעשה משרד התקשורת הישראלי בשנים האחרונות. לתקן את המצב הכאוטי, שנוצר בתחום רגולציית שוק התקשורת בישראל, מה שדרדר את תשתיות התקשורת של ישראל בצורה מאוד חריפה ומהירה.

ו. לפתח מהלכים, מתודות ושיטות של שילוב ה-Startup Nation ולאגד את כל העוסקים בתחומי העשייה של עולם התקשורת ולחבר אותם למשרד התקשורת ולטובת משק התקשורת (יש דוגמאות יפות ומוצלחות למהלכים כאלה למשל במשרד ראש הממשלה, בקידום וטיפוח עולם הסייבר. גם ב-EU יש תוכניות יפות לחיבור עולם היזמות עם הממשל והרגולציה, שניתן ללמוד מהן).

ז. במקביל, ליזום, לדחוף ולקדם טכנולוגיות תקשורת חדישות ומלהיבות לכל תושבי ישראל, בכל הערוצים האפשריים ובכל הרשתות, כחלק מ"תוכניות האב" שתגובשנה. דוגמה יפה לייזום, תכנון, קביעת יעדים ודחיפת טכנולוגיות חדשות בעולם התקשורת ניתן לראות בתכנון הרב-שנתי (ל-2015-2017) של הרגולטור האירופאי לתקשורת BEREC, שקבע יעדים בכמה תחומים מלהיבים ובראשם: קידום עולמות ה-OTT וה-IoT. 

אולם, כל זה - לא קרה עד היום. פשוט כלום מכלום. Zero. 
 
במקום זאת, כך נדמה, מנקודת המבט שלי, ששלמה פילבר "נפל שבי" (מרצון) בידי פקידים, ש"בישלו את הדייסה הזו", והחל לעסוק (בדיוק כמו קודמו - אבי ברגר) ב"מיקרו רגולציה" ובתרגילים מהסוג הנחות ביותר. זאת, תוך ניתוק מוחלט מהמציאות והפיכת הכל ל"סודי" (עיתונאים כמוני הוא לא ראה מיום היכנסו לתפקיד. גם לא נציגי ציבור. הוא רואה רק את הפקידים, חברי הכנסת והלוביסטים המגיעים לישיבות בכנסת ואת בעלי העניין: דהיינו: את בעלי עניין שהוא רוצה לראות).

שלמה פילבר גם החל לא להשיב לשאלותיי, כאילו אי המענה יעלים את הפאשלות שהוא נשאל אודותן. זה גם לא חוקי וגם לא אתי. לכן, הוא גם מרשה לעצמו "לעבוד בעיניים" על חברות התקשורת, על העיתונאים ודרכם על כלל הציבור, בלי למצמץ. 

התרגיל הכי נחות: כדי להראות, שכאילו משרד התקשורת "לא עובד עבור בזק", מה שעובדתית  מוכח כל רבעון - שכן, המנכ"ל שלמה פילבר נסחף אחרי פקיד במשרד ו"תקע" (ופעמיים) קנסות לבזק, על שטויות. מדובר באפלייה חמורה ביותר באכיפה.

צבר ההחלטות הללו מעיד יותר מכל על היעדר כל שיקול דעת רציני. פשוט התנהגות מתגרה, דווקא בזמן שצריך להגיע עם בזק למצב של ניהול שוק התקשורת בגישת ה-Win-Win. זה לא יכול לעבוד כשאתה מתנהג כגנסטר, שמחליט מי עבריין ומי לא, רק כדי שכמה תושבים בעיירה יחשבו שאתה "שריף גדול", בזמן שהעבריינים האמיתיים עושים ככל העולה על רוחם ומצפצפים על הכל מאחורי הגב שלך וגם צוחקים מאחורי הגב שלך - ממך. 

 שלמה פילבר לא הצליח עד כה (וכנראה גם לא ניסה) לחסל את תרבות הבלוף, התחמנות, ה"עבודה בעיניים", ההסתרה והשליפות מהמותן, שליוותה את פעילות משרד התקשורת בכל הקדנציה של אבי ברגר כמנכ"ל, מהיום הראשון שלו בתפקיד ועד יום פיטוריו. יש לא מעט אנשים טובים, מקצועיים ומסורים במשרד התקשורת, אולם קולם לא נשמע והשפעתם לא מורגשת. 

מכאן, אני כרגע מסכים עם כמה פרשנים וכתבים, שציינו לאחרונה, שהם לא רואים כל סיכוי ששלמה פילבר יצליח לפתור את הסבך, ששוק התקשורת נקלע אליו. אם אתה פועל בחלל הריק כמו "מכבי אש", אין שום סיכוי להצליח בכיבוי כל השריפות. מספיק שריפה אחת קטנה שתעלה באש את כל השכונה.

גם "מכבי האש" למדו בשריפה על הכרמל שצריך "תכנית אב", "תוכניות שנתיות" וכלים חדישים וציוד חדיש, כדי להצליח במשימה. זה נכון לכל נושא. במיוחד בשוק כל כך רציני ומקצועי כמו שוק התקשורת. שלמה פילבר שכח זאת, וזרק את כל הניסיון האישי שלו לפח. כך הוא נפל לבור ששמו "מיקרו רגולציה", שממנו לא יכול לצאת בזמן הנראה לעין.

מי שעוסק ב"מיקרו רגולציה", רואה מולו רק פקידים, עורכי דין מסוגים שונים (ובכמויות) ומנהלים לחוצים, כשכולם מנסים לתחמן את החוק והתקנות ומושכים כל אחד את החבל בכוח, כדי להרוויח משהו לעצמם.

לעומת זאת, מי שעוסק ב"מאקרו רגולציה", ועובד לפי "תכניות אב" לקידום השוק עם מטרות ברורות ומדידות, רואה מולו מנהלים הרוצים להצליח, לתת שירות ללקוחות ולפתח את החברה, שהם מנהלים לכיוונים חדשים, רואה מולו משקיעים, אנליסטים, כלכלנים, סטארטאפים, יזמים, מהנדסי תקשורת ויועצי תקשורת, שכולם מרוכזים במטרה אחת: איך לפתח את שוק התקשורת ולתת שירותים יותר מתקדמים ויותר טובים ללקוחות, ומתחרים ביניהם מי יהיה הראשון במתן שירותים יותר מתקדמים ויותר מלהיבים בשוק.

שלמה פילבר בחר, ככל הנראה ממבט חיצוני, ב"מיקרו רגולציה", אולי בגלל שהוא, קודם כל, עורך דין בהשכלתו. לכן הוא "לא רואה אף אחד ממטר". הכל עבורו רק סעיפים קטנים של חוקים ותקנות ישנים. התוצאה האומללה של הבחירה האפשרית הזו שלו: הוא כבר מקבל ציון נכשל. "100 ימי החסד" נגמרו רע וההמשך יהיה עוד יותר רע (לעם ישראל), אם שלמה פילבר ימשיך בדרך הרגולטורית המוטעית הזו. אגב, שלמה פילבר יכול לשנות כיוון וסביר להניח שהוא רוצה בכך בכל מאודו, אבל המבחן שלו הוא מבחן התוצאה. לא מבחן הכוונות

הסבר אפשרי אחד (מני רבים) למצב הכאוטי, שאנו רואים: כל תפקידו של שלמה פילבר כמנכ"ל מסתכם ביישום "תכנית אב" לא כתובה של הפיכת בזק למונופול דורסני, שמחסל את כל מתחרותיה ושישלוט בשיח התקשורתי גם באמצעות הקמת ערוץ חדשות חדש (שלא נשלט ע"י השמאל, כך לפי קו חשיבה המיוחס לראש הממשלה). לכן, כל מה שקורה מסביב אלו רק "הצגות" של שלמה פילבר - בדרך ליעד הכביכול סודי הזה, לפי כיוון מוכתב של שר התקשורת ביבי נתניהו. במצב כזה, די ברור מדוע הדאגה לתושבי ישראל וקידום תשתיות התקשורת בישראל (תוך התעלמות מהמשבר ששמו Unlimited), בכלל לא נמצאים על סדר היום של שלמה פילבר.
 
מושכים בחבל לכיוונים הפוכים 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים