Telecom News - האם שוק הסלולר עומד בפני קריסה והתמוטטות חברה או חברות סלולר?

האם שוק הסלולר עומד בפני קריסה והתמוטטות חברה או חברות סלולר?

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> האם שוק הסלולר עומד בפני קריסה והתמוטטות חברה או חברות סלולר?
זו "אגדה אורבנית" המפומפמת לציבור כל כמה חודשים, כספין של אינטרסנטים, שמנסים להשיג עוד הטבות ממשרדי התקשורת והאוצר. את מי שצריך לפרק זה את משרד התקשורת עצמו שהתמוטט (ולא איזו חברה סלולרית) ולהקים "רשות תקשורת", שתנהל את שוק התקשורת במקצועיות ולטובת הציבור. עדכון קטן בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 24.8.19, 21:38

דודי אמסלםניתוח: כלי תקשורת רבים במהלך השבוע כתבו ודיווחו על מלחמת המחירים (שאינה פטנט חדש בכלל בשוק הסלולר), מלחמה, שהחלה בה בשבוע החולף חברת סאני תקשורת. זאת, על הרשת של הוט-מובייל.

דיווחו על המבצע הזה כעל "קטסטרופה", שדורשת התערבות של משרד התקשורת ו"הרשות לתחרות" (לשעבר "הרשות להגבלים עסקיים") ורבים הפרשנים, ש"נידבו עצות" להתערבות שר התקשורת - דודי אמסלם (בתמונה משמאל), בנעשה בתחום מחירי שוק הסלולר. זאת, בלי להבין, שזה פשוט דמיון פרוע וחסר כל בסיס.

אין לכל הדיווחים הללו שום בסיס במציאות. לחברות הסלולר אמנם יש קשיים, אבל הקשיים נובעים מהחלטות שגויות של ראשי החברות ומרגולציה מוטעה. לא רמת המחירים היא הבעיה. ממש לא. זו תוצאה של בעיה ולא הבעיה.

בשוק חופשי, בשוק מערבי מודרני, הרגולטורים לא אמורים לקבוע "מחיר מינימום" למוצר או לשירות שבתחרות. אין שיטה כלכלית כזו בשוק חופשי. 

למי שלא זוכר, לבזק יש לטלפוניה הקווית, שהיא מספקת, מחיר מינימום, שהוא מחיר FIX, מחיר, שקיים כבר שנים רבות והוא מקור עצום לעיוותים בשוק הטלפוניה הנייחת ולאי ההתפתחות של הטלפוניה הנייחת בבזק. שלא לדבר על המאבקים, שלא נגמרו בנושא "הטלפוניה הסיטונאית" של בזק - שאיננה, למרות כל הדיונים והמסמכים והקנסות. אין מודל כלכלי מצליח של "מחיר מינימום", בשום תחום תחרותי בשום שוק ובשום מקום בעולם. 

הבעיה של שוק הסלולר היא, שנולדו עיוותים בשוק הסלולר הישראלי, עיוותים, שאין בשום מקום בעולם והם כוללים, בין היתר, את המרכיבים הבאים:
 • בין השנים 2014 ל-2016, במהלך מאוד מהיר, צנחה במדינת ישראל כמות רשתות הסלולר מ-5 רשתות פעילות ומוצלחות (יחסית) ל-3 רשתות די רעועות ושאינן מוכנות לשום תרחיש של שרידות. זאת, מבלי שאיש "לוקח אחריות" על המהלך ההרסני הזה. כמות האנטנות צנחה (למרות הגידול באוכלוסייה, הגידול המהיר באיזורי בנייה חדשים והגידול המדהים בכמות מכשירי הסלולר וההתקנים המחוברים לסלולר, דוגמת IoT) מקרוב ל-10 אלף אנטנות (בכל החברות) לפני כ-4-5 שנים לכ-7-8 אלף אנטנות כיום. לא קרה כדבר הזה בשום מקום בעולם וזה מצב הכי לא הגיוני, שניתן להעלות על הדעת: לחסל תשתיות סלולר, תשתיות חיוניות של כל הציבור, שחי במאה ה-21 בישראל. אם לא די בכך, אין למשרד התקשורת שום כלי (ושום שיטה) למדוד את ביצועי רשתות הסלולר, איכות הקליטה הסלולרית, רמת השרידות והעמידה של החברות הסלולריות בתנאי רישיונן ובדרישות החוקים והתקנות. איש בגופי הרגולציה לא יודע איך מתפקדות ותתפקדנה הרשתות הסלולריות המשותפות בישראל בזמן חירום, או כל אסון המוני, או פיגוע גדול. העובדה: הן נופלות, בכל הארץ, מכל תקלה. זו המציאות של עולם הסלולר בישראל
 • בישראל נולד סוג חדש של חברות סלולר: חברות עם תדרים אבל בלי רשת. כלומר: הן יכולות למכור את השירות שלהן במחירי מינימום בלי להיות כבולות לתחזוקת ושדרוג רשת סלולרית. המודל של שת"פ אנטנות התקיים בישראל רק במקרה אחד (שת"פ פרטנר עם הוט-מובייל בחברת PHI) והשת"פ השני, שהיה אמור לקום באותה מתכונת, הפך לבלוף פלילי (לכאורה) בחסות משרד התקשורת, ובו 2 חברות סלולר עם רישיון סלולרי (גולן טלקום ו-We4G), לא נמצאות בשת"פ עם סלקום, אלא "רוכבות על סלקום", בדיוק כמו ספקי ה-MVNO. 
 • משרד התקשורת יצר מודל של ספק MVNO במודל מוזר הדורש מהספק הרוכב על רשת אחרת, להחזיק ברשותו מתג תקשורת. אין מודל כזה בעולם, כי בעולם ה-MVNO זה אוסף של תצורות של חברות, החל מחברה, שהיא Reseller וכלה בחברה, שהיא Full MVNO. במקום לתקן את הרגולציה השגויה ולהחיל על כל סוגי ספקי ה-MVNO את הצורך ברישיון (מה שמוביל לריסון בהצעות המחירים שלהן, בגלל ההוצאות הכבדות בקיומו של רישיון לשירותי סלולר והכפיפות לרגולציות מחמירות הקיימןת בחוק, בתקנות וברישיון), משרד התקשורת השלים עם הכאוס ויצר כמה מודלים חדשים, שפועלים בצורות שונות, מחוץ לכל חוק ותקנות. הכאוס החל בכך, ש"רמי לוי תקשורת" "עלה לאוויר" בשירות מלא על רשת פלאפון בתחילת דרכו, כ-Reseller של פלאפון, בלי שום התערבות של הרגולטור להפרת החוק והרישיון הזו. יש מי שלמדה מחוסר האונים הזה: גולן טלקום, שמתפקדת כ-MVNO מזה שנים, בלי שום בעיה ועוד זוכה להחזרים כספיים אדירים מהמדינה על התדרים (שלא השתמשה בהם) ועל כמות הלקוחות שלה, במקום לסגור את החברה הזו,  אחרי סדרת קנסות ענק וסנקציות נוספות שיש בחוק התקשורת, בגלל ההפרות המרובות, שהחברה הזו ביצעה ומבצעת עד עצם היום הזה. 
 • הסוג האחרון, שמשרד התקשורת אפשר, זה MVNO ללא רישיון MVNO (כיום הרשיון הזה נכלל במסגרת "רישיון כללי אחוד"). למעשה, זה Reseller (כמו שרמי לוי תקשורת החל כ-Reseller, אבל לרמי לוי יש רישיון MVNO, שהמיר אותו ל"רישיון כללי אחוד"), אבל Reseller בשיטת "מותג הבית". זה באופן מעשי בדיוק אותו דבר. "מותג הבית" זה Reseller וזה MVNO. זה אותו דבר. אולם, משום מה משרד התקשורת לא רואה בספק הזה (ספק "מותג הבית") כספק סלולר הטעון ברישיון, כנדרש בחוק התקשורת. זה רווח עצום מבחינה כלכלית לספק כזה ולכן הוא יכול להציע כל מחיר ולחולל תחרות בכל רגע נתון, מכל סיבה שלא תהיה. לפלאפון יש כמה וכמה "מותגי הבית", לפרטנר יש את 012-מובייל ויש לה גם MVNO על הרשת (019-מובייל), ו"מותג הבית" הטרי שנולד - חברת סאני תקשורת (תחת השם סאני מובייל) על רשת הוט מובייל, הוא זה, שגרם שוב לזעזוע של השוק במחיר נמוך ביותר. היות ומדובר בספקים vנותנים שירות סלולרי ללא כל רישיון, הם יכולים לבצע "מה שבראש שלהם", בכל רגע. זה בלתי נשלט. כל עוד משרד התקשורת לא יחיל את רגולציית ה-MVNO על Resellers \ "מותגי הבית" -  המצב הזה יימשך
 • אם לא די בכל הכאוס הזה, משרד התקשורת ברוב חוכמתו - מוסיף כעת, במכרז הצפוי לתדרי 5G, עוד סוג של ספק סלולר (שיהפוך לווירטואלי וירכב על אחת מהרשתות הקיימות)  - "ספק רק של 5G". זאת תהיה פארסה נוספת ויצירת תחרות ב"מחירי רצפה"  גם בשירותי 5G, כי אין דבר כזה בעולם: "ספק עם תדרים בלי רשת". כך, חוזרים שוב ושוב על השגיאות של העבר, בלי להבין מהן המשמעויות של רגולציית התקשורת המוטעה הזו, על תשתיות הסלולר בישראל, לטווח ארוך!! 
לכן, למשרד התקשורת אין שום כלים לתקן את המצב הזה, אלא להתחיל לאכוף את החוק על כולם.

זה אמור להתחיל עם סלקום (המתלונת הראשית במשרד התקשורת ובכלי התקשורת כנגד המבצע של סאני), שהיא מפרת החוק הגדולה ביותר בשוק התקשורת בכל פלחי פעילותה. החזרת השוק הסלולרי לשפיות ולמסלול הנכון, אמור להתחיל בטיפול בהפרות החוק ובראש וראשונה של קבוצת סלקום וגרורותיה. 

עוד על הכאוס הסלולרי ניתן לקרוא כאן, בכתבה מארז רביב

לכן, ביום 21.8.19 שלחתי את השאלות הדחופות הבאות לצמרת משרד התקשורת ולשר התקשורת:
"שלום רב,
האם מה שפורסם כאן בגלובס נכון?
לפי איזה חוק \ תקנה \ מדיניות ממשלה \ מדיניות שר תקשורת, המשרד מבצע "בדיקה" של מבצע של חברת סאני (על רשת הוט)?
מהיכן המשרד לקח לעצמו סמכויות של "בדיקת פרקטיקות של התנהלות מונופול", כשהשימוע על "צמצום מרווחים", שביצע המשרד בעבר ופעמיים לגבי התחום הנייח (הקווי) - מעולם לא הסתיים ושימוע מקביל לתחום הנייד (הסלולרי) בכלל לא החל, ואין למשרד שום בסיס ושום הצדקה חוקית או צרכנית או בכלל, לבדיקה שכזו?".

תגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. קוראינו הוותיקים יודעים, שלא אקבל תגובה, די ברור למה.

בקיצור: אין למשרד התקשורת שום בסיס חוקי או בכלל, לבדואיוב קראק ולהתערב במבצעי מחירים בסלולר ולהתערב במחירים בסלולר.

היה ניסיון אחד כזה בעבר במבצע של רמי לוי ("סלולר בשקל") - כאן, ניסיון כושל ולא חוקי, שנבלם מייד ע"י שר התקשורת דאז, איוב קרא (בתמונה משמאל), ובצדק

משרד התקשורת קיבל בשנים האחרונות סמכויות ב-6 סדרות של תיקוני חקיקה, שעברו בכנסת, שאין לשום גוף ממשלתי אחר בישראל, בתחום הטלת קנסות, חילוט ערבויות, שלילת רישיונות ושאר סנקציות מנהליות ופליליות, במגוון רחב של תחומים, סמכויות, שאין לשום גוף פיקוח אחר, אפילו לא למשטרת ישראל.

אז למה יש כמעט אפס פיקוח ואכיפה וגם מה שיש בתחום האכיפה - הוא לא חוקי?

התשובה ניתנה זה מכבר בריאיון כאן של המנכ"ל, נתי כהן (בתמונה משמאנתי כהןל).

כך, משרד התקשורת הפך בשנים האחרונות, בניגוד גמור לכוונת המחוקקים והממשלה ובניגוד לכל אינטרס ציבורי, ל"סניף ביצוע ויישום" של הצרכים העסקיים של בעלי ההון ו"המקורבים לצלחת" של ראשי משרד התקשורת, ובמיוחד של קבוצת סלקום ושות'

אם לא די בכך, גם השר הכושל הקודם, איוב קרא, לא הסכים עם האימרה של המנכ"ל, שנוגדת את החוק: "אני לא המשרד לענייני צרכנות, ואני לא רוצה, שזה יהיה התפקיד שלנו". הוא שיבח בזמנו את רמי לוי על תרומתו להורדת יוקר המחיה. כך צריך היה לראות את המבצע של "סלולר בשקל" של רמי לוי על רשת פלאפון ושל 14.90 ש"ח של סאני מובייל על רשת הוט מובייל. 

כך, הגענו למצב כאוטי ואנרכיסטי, שעל פי תפיסת העולם של נתי כהן, שנחשפה בריאיון עימו, הוא כפקיד ממשלתי בכיר אמור לשרת את בעלי ההון והמנכ"לים, לא את הציבורלא מעניין אותו בכלל הצרכנות וצרכי הציבור, שמממן את משכורתו וכל שאר התנאים, שהוא מקבל כמנכ"ל משרד ממשלתי. ברור, שמדובר כאן ב"הפרת אמונים" בקנה מידה מזעזע ומביש, שמעולם לא היה בשוק התקשורת בישראל. זה חמור לא פחות ממה שמיוחס ל"עד המדינה" שלמה פילבר

בנוסף, הודעת משרד התקשורת בעניין "צוות מיוחד לבחינת מצב שוק הסלולר", סותרת באופן מובהק כמה עובדות בסיסיות וחוקיות הקיימות בישראל:
 • אין שום חברת סלולר העומדת בפני קריסה. פשוט אין
 • גם אם זה היה נכון, זו הבעיה קודם כל של בעלי החברה (בעלי מניותיה, בעלי אגרות החוב שלה, מנהליה וכיו"ב). במציאות: חברה לא "קורסת", אלא עוברת תהליך מכאיב אבל הכרחי של פירוק ומכירה, למי שמעוניין לרכוש אותה מהמפרק. הלקוחות בד"כ לא נפגעים במהלך הזה, אם הוא מנוהל נכון, במסגרת המשפטית המתאימה. זה קרה כבר כמה פעמים בשוק התקשורת ואין בזה שום חדש. 
 • בנוסף, משרד התקשורת לא הוא זה שאחראי לכך (שיש אולי חשש לקריסת חברה או חברות סלולר). אלו החלטות של סלקום ופרטנר שהחליטו להיכנס להשקעות עתק בתחומים, שלא היו בליבת הפעילות שלהן עם הפסדים מצטברים והשקעות בלתי פוסקות: טלוויזיה רב-ערוצית וסיבים לבתים. המשרד, לעומת זאת, אחראי לכך, שהפעילויות הללו מתנהלות במשך שנים, מחוץ לכל חוק, תקנה, נורמה ורישיון. 
 • לעומת זאת, משרד התקשורת הוא זה שיצר במו ידיו את ה"ישראבלוף" של "שת"פ אנטנות מדומה", של קבוצת סלקום ו-2 שותפותיה לבלוף הזה (גולן טלקום ו-We4G), מה שמאפשר תחרות אין סופית בשוק (מוסבר בהרחבה כאן). 
 • אם חברת תקשורת סלולרית קורסת, תפקיד משרד התקשורת הוא לדאוג להמשך השירות ללקוחות ע"י חברות תקשורת אחרות. זהו. זה לא דורש שום צוות, כי זה כבר מעוגן בחוק (בשיטת "הנדידה הפנים ארצית" ובסעיפי חוק נוספים). אפשר לתרגל את זה, לחדד נהלים קיימים. זהו. זה לא תפקיד המשרד להציל איזו חברה מקריסה כלכלית. יתרה מכך. על פי פרק ד' בחוק התקשורת, משרד התקשורת יכול להתערב ולהפעיל בעצמו את רשת הסלולר של חברת סלולר שקרסה ויש סעיף מיוחד (13א) המפרט לפרטי פרטים כיצד מפעילים רשת תקשורת של חברה שקרסה, בזמן משבר תקשורתי, כולל אפשרות להעביר את משאבי הרשת של החברה שקרסה לחברה אחרת, שתפעיל את הרשת הזו תחת פיקוח המשרד. 
 • הטענות על "קריסה", כביכול, של חברות סלולר היא ספין. הספין הזה נועד רק לאזני משרד האוצר, כדי להשיג הקלות לחברות הסלולר מהאוצרבמכרז התדרים לדור 5. המשמעות של התרגיל \ הספין הזה, שמשרד התקשורת עומד מאחוריו: להוריד מיסים במאות מיליוני ש"ח מחברות הסלולר. מי ישלים את הפער הזה בגביית מיסים מחברות הסלולר אם הן תקבלנה את ההקלות המבוקשות הללו? יש 3 אפשרויות עיקריות: 1) אתם וגם אני, שייעלו לנו את המיסים הישירים והעקיפים (למשל מע"מ), כדי לכסות את ירידת המיסים הנגבים מחברות הסלולר. 2) קיצוץ בהוצאות הממשלה (קיצוץ רוחבי בכל משרד הממשלה, או כל קיצוץ אחר, למשל בביטחון). 3) קיצוץ בשירותים האחרים, שהמממשלה מספקת, למשל, קיצוץ בתקציב סל התרופות, בתקציב התמיכה בניצולי שואה, או בתקציב סלילת כבישים ביו"ש. כלומר: כל האפשרויות הן גרועות. אז למה להוריד מיסים דווקא מחברות הסלולר? לא יודע. תשאלו את דודי אמסלם, לא אותי. 
 • בכל מקרה, האיתנות הפיננסית של חברות הסלולר וההכנסות של המשקיעים בחברות הסלולר, אינן מעניינו של משרד התקשורת, לא על פי חוק ולא על פי שום נייר אחר. עניינו של משרד התקשורת זה הציבור. ציבור הלקוחות של חברות הסלולר. איזה 9 מיליון לקוחות. 
לסיכום
מה שעסקנו בו כאן למעלה, בנושא מחירי השירות והצורך ברישיונות לכל סוגי חברות הסלולר, הוא רק "קצה הקרחון" של הכאוס הרגולטורי הקיים בשוק הזה.

הצרכנים נהנים מהכאוס ומהתחרות הפרועה במחירים, אבל שוק התקשורת מצוי בשעות השפל הכי חמורות שלו, שעות שפל, שמעולם לא היו בשוק התקשורת, בגלל צמרת כושלת, שלא הבינה מה המשמעויות של כל ההחלטות המתקבלות ב"שליפות מהמותן", ע"י "אנרכיסטים", שהשתלטו על צמרת משרד התקשורת ומנהלים את הרגולציה בשוק התקשורת מזה כמה שנים, בכיוונים הלא נכונים ובשיטות פסולות, פליליות, לכאורה, ושקריות. 


החלטת שר התקשורת דודי אמסלם (כפי שפורסמה כאן), על כך, שהוא לא יחליף מנכ"ל, כי מדובר ב"מנכ"ל מקצועי", התקבלה ללא כל בדיקה וללא כל עיון במסמכים כלשהם, הנוגעים לנושא הזה.

למעשה, אין לשר כל מטה מקצועי, שמסוגל לנתח מסמכים רגולטורים והחלטות של צמרת משרד התקשורת, או שמסוגל לבדוק אם הצמרת של משרד התקשורת היא "מינוי מקצועי", או "קליקה", שיש נגדה עשרות רבות תלונות (ולא רק ממני), שלא לדבר על מעורבותה ב"תיק 4000", שהפרק הטרי שלה פורסם לאחרונה כאן.

כך, השר הפך את עצמו בפועל לחלק בלתי נפרד מה"קליקה" ונושא באחריות מיניסטריאלית מלאה למעשיה ולהחלטותיה של "הקליקה" הזו.

שר התקשורת דודי אמסלם, הפך לשותף פעיל בשתיקתו, שותף להקמת "קרטל מחירים בתחום הסלולר", שכמובן ייכשל. פעם קראו לקרטל הזה משרד התקשורת. זה היה לפני שערוריית "תיק 5000".

בכך, דודי אמסלם נכנס, ללא כל מבחני כניסה, היישר לתחרות "מי ייחשב שר התקשורת הגרוע ביותר שהיה אי פעם במשרד התקשורת הישראלי". הוא, כנראה מעוניין, להאפיל על הכשלונות של קודמיו, במיוחד על איוב קרא

קשה להאמין, אבל תוך ימים ספורים לאחר כניסתו לתפקיד, השר דוד אמסלם, נפל בדיוק לאותם בורות של קודמו בתפקיד, השר הכושל לשעבר - איוב קרא, והחל להתנהל בדיוק כמוהו, אם לא יותר גרוע ממנו (מנקודת ראות ציבורית).

תזכורת לקוראינו, כיצד השר הכושל איוב קרא נפל, ממש מהימים הראשונים בתפקידו, לידי "הקליקה". אפשר לראות זאת במבחר של 5 כתבות מובילות מתוך כ-420 כתבות, שפרסמתי אודות מעשיו והחלטותיו (השגויות) של השר לשעבר איוב קרא: בדומה ל-3 המנכ"לים שקדמו לו, מנכ"ל משרד התקשורת דהיום (נתי כהן) כנראה בטוח, שהקוד האתי לעובדי המדינה (גם כאןלא חל עליו ועל החלטותיו. גם לא קובץ הכללים הנהלים וההנחיות למנכ"לים בשירות המדינה. הוא מצוי מעל לכל (חוק, תקנות, החלטות ממשלה וכנסת, נהלים, מדיניות שר, תקשי"ר וכיו"ב).

יש עוד כמה בצמרת המשרד הדוגלים בהשקפת עולם האנרכיסטית הזו.

כל שר הנותן לזה יד - שותף לכאוס והופך, לכאורה, ל"שותף בפועל" לתהליכי "תפירת תיקים" במדינת ישראל לאנשים הלא נכונים ולשיבוש שלטון החוק במדינה דמוקרטית.   

קיוויתי, שכעת, לאחר התפטרות השר הכושל היוצא איוב קרא, ומינוי שר תקשורת ללא מחויבויות ל"קליקות" וללא תלות ב"קליקות" השולטות במשרד הזה ועושות ככל העולה על רוחן (ותורמות, כמעט מידי יום, לחיזוק "תיק 4000" המפוברק כנגד נתניהו), שיחל קודם כל בניקוי צמרת משרד התקשורת, מכל המנהלים הכושלים המצויים שם ויבין, שהם חייבים ללכת הביתה וכמה שיותר מהר.

זה עדיין לא קרה וכנראה גם לא יקרה בקרוב.

נראה, עד כה, שמאוד מהר השר "נפל במלכודות" של "הקליקה".

פיטורי 7 זוטרים (6 מלשכת השר ועוד אחד ממשרדׂ התקשורת), זה לא "ניקוי אורוות". 

"ניקוי אורוות" זה בדיוק מה ששר המשפטים (אמיר אוחנה,
 בתמהשר אמיר אוחנהונה משמאל) ביצע עד כה במשרד המשפטים ונקווה, שיהיה לו את הכוחות והאומץ הציבורי להמשיך בפעילות החשובה הזו, להחזיר את משרד המשפטים ל"דרך המלך", של עבודה בשירות הציבור ולא בשירות "הקליקות". זאת, למרות הקשיים שהוא נתקל בהם (כולל בבג"ץ, שעצר לו את המינוי של מנכ"ל חדש למשרד המשפטים).

בעניין שוק התקשורת, רק כך (בהחלפת הצמרת של המשרד), ניתן (אולי) לשקם את ההריסות של משרד התקשורת הישראלי ושוק התקשורת הקווי והנייד, משרד, שאמור היה מזמן להיות "רשות לתקשורת", כמקובל בעולם הנאור. משרד הדואג רק לאינטרסים של הציבור, מה שלא מתקיים היום

הפתרון המיידי (גם ללא הקמת "רשות לתקשורת", מהלך הדורש תהליכי חקיקה לא פשוטים) לבעיה האקוטית הקיימת במשרד התקשורת הוא די פשוט:
 השר דודי אמסלם אמור היה וצריך היה לבטל (או להקפיא עד לביטול), את כל העברת הסמכויות, שביצע השר הקודם איוב קרא לצמרת המשרד (נקרא "אצילת סמכויות" - יותר פרטים כאן), עד שהוא (איוב קרא) נשאר כמעט בלי סמכויות. הוא פשוט חתם על כל מסמך שהגישו לו. לא הבין בכלל על מה הוא חותם.

כרגע, השר דודי אמסלם ממשיך בדיוק באותו קו ובאותו מצב כאוטי, של היעדר מימוש הסמכויות של השר בתחומים הכי רגישים לציבור ולשוק התקשורת. 

על ידי כך (בהקפאת "אצילת הסמכויות"), השימועים וההחלטות, שמשרד התקשורת הוציא בשנתיים האחרונות, ניתן היה ש"יוקפאו", עד שהשר (דודי אמסלם) יבדוק את הנושאים הללו בעצמו ובסיוע "מטה מקצועי" בלתי תלוי, ויקבל בעצמו החלטות המבוססות על חוקי מדינת ישראל ולא על "חוקי הג'ונגל" וחוקי "רפובליקת בננות".

זה לא קרה וכנראה גם לא יקרה - בקדנציה של השר דודי אמסלם. 

אם לא ייעשו תיקונים דחופים, כולל החלפת הצמרת של המשרד, הארגון הנוכחי של המשרד לא יכול לתפקד יותר לאורך זמן, במסגרת המשפטית הנוכחית ונדרשת מהפכה אמתית למשרד הכושל והמכשיל הזה, כי לא ניתן להשלים עם התהום, ששוק התקשורת נפל לתוכו, כתוצאה מרגולציה שגויה וכושלת.

לא נראה כרגע, שאיזה מהלך של תיקון יתרחש, או עומד להתרחש, בעתיד הקרוב וככל הנראה נצטרך להמתין לשר התקשורת הבא, אם לא ייעשו השינויים האקוטיים הנדרשים - ממש כעת.

היות והשר דודי אמסלם, כעולה מהצהרתו הנמהרת, שנעשתה ללא כל בדיקה מינימלית, כבר החליט ש"הכל בסדר" בצמרת משרד התקשורת, אזי לא נותר לנו אלא לשרת את ציבור הקוראים ולהציג לציבור הקוראים הרחב שלנו, את האמת ורק את האמת, על הנעשה בשוק התקשורת הישראלי, מה שמסתירים מהציבור מאחורי ספינים שקריים.  

עדכון 6.9.19:
רמי לוי תקשורת, במענה למבצע של סאני-תקשורת-הוט-מובייל, יצא במבצע של 12.50 ש"ח לחודש, עבור קו סלולרי, כולל 50 גיגה גלישה (מותנה ברכישת 2 קווים למשפחה ובתשלום בכרטיס האשראי של רמי לוי). מה שמוכיח שגם במחיר הזה - אפשר להרוויח, אם את ספק וירטואלי ללא רשת (או Reseller), כמנותח כאן לעיל

עדכון 16.2.20: פורסם כאן כי: "שירותי הדור החמישי יושקו בישראל ב-2025. כך בישר נתי כהן, מנכ''ל משרד התקשורת". כלומר: התחזית הפסימית שלי לגבי דור 5 בישראל - שלא יהיה לפני 2024התממשה. התודות לצמרת משרד התקשורת הישראלי, שהובילה אותנו היישר לתהום.

עדכון 27.12.20: משרד התקשורת פרסם (כאן), משום מה לא באתר המשרד, מכרז פומבי למערכת DRIVE TEST לבחינת ביצועי רשתות סלולר. עד סוף 2021 (אם המכרז יתקדם ויתממש, ללא עיכובים של עררים בבתי המשפט), תהיה למשרד התקשורת היכולת לבדוק ביצועי רשתות הסלולר בישראל, לראשונה בתולדות המשרד. 

COLLAPSE FREE 
 
Bookmark and Share


 

LIVECITY

לוח מודעות

למה צריך אתר עיתונות עצמאי וחופשי בתחום ההיי-טק? - כאן

שאלות ותשובות לגבי האתר - כאן

מי אנחנו? - כאן.

מחפשים הגנה מושלמת על הגלישה הניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף? הפתרון הזול והטוב בעולם - כאן.

לוח אירועים וכנסים של עולם ההיי-טק - כאן.

מחפש מחקרים? מאות מחקרים מצויים כאן

מחפש תוכנות חופשיות? תוכל למצוא משחקיםתוכנות לפרטיים ותוכנות לעסקיםתוכנות לצילום ותמונות, הכל בחינם.


מעוניין לבנות ולתפעל אתר אישי או עסקי מקצועי? לחץ כאן.

שימרו על עצמכם והישמעו להוראות פיקוד העורף!!!!
 

24.7.24 - הכנס הארצי -שנתי ה-22 של מיט”ל 2024 

21.8.24 - רוח אחרת - כנס חירות ישראלי

2.12.24 - Telco 2024

לוח האירועים המלא לגולשים מצוי כאן.
 

 

הכי ניצפים 

המחדל הגדול: איך המתקפה נעלמה מעיני המודיעין והטכנולוגיות שלו?- כאן 

תאגיד השידור - "עלינו". איך עשו עלינו סיבוב והשאירו את אגרת הטלוויזיה - כאן

כל מה שלא מספרים לכם בתחום "השוק הסיטונאי" - פרק א': בזק - כאן

כמה מפסידים בביצועים של הפס הרחב במעבר ל"שוק הסיטונאי"? - הרבה - כאן

למה בכלל צריך להחליף / לרכוש נתב במעבר ל"שוק סיטונאי"? - כאן

איך אני יודע כמה מגהרץ יש בחיבור LTE? מי ספק הסלולר המהיר בישראל? - כאן

חשיפת מה שאילנה דיין לא פרסמה ב"ערוץ 2" על תעלולי השר משה כחלון - כאן

ההגנה המושלמת על הגלישה ניידת והנייחת ועל הפרטיות מפני כל תוקף - כאן

המשך חשיפת הבלוף ששמו "מהפיכת הסלולר" ואיך מסרסים את הנתונים לציבור - כאן

סיכום ביקור בסיליקון ואלי - למה 3 הגדולות משקיעות ומפתחות באותם תחומים - כאן

שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת) - עד מדינה? הצחקתם אותי! - כאן

"יש אפליה בחקירה"? חשיפה: למה השר משה כחלון לא נחקר עד היום? - כאן

חשיפת חשד לשחיתות הדומה לזו של "תיק 4000" אך בתחום הסלולר - כאן

חשיפת מה שלא רוצים  שתדעו בעניין פריסת אנלימיטד (בניחוח בלתי נסבל) - כאן

חשיפה: איוב קרא אישר לקבוצת סלקום בדיוק מה שביבי אישר ל-Yes ולבזק - כאן

האם השר איוב קרא היה צריך בכלל לחתום על האישור, שנתן לקבוצת סלקום? - כאן

האם ביבי וקרא קבלו בכלל תמורה עבור ההטבות הרגולטוריות שנתנו לסלקום? - כאן

המסמכים בנושא בזק-Yes (תיק 4000) מוכיחים "תפירת תיק" לאיש הלא נכון! - כאן

עובדות ומסמכים המוסתרים מהציבור: האם ביבי כשר תקשורת עזר לקב' בזק? - כאן

מה מקור ה-Fake News שהביא לתפירת תיק לביבי והעלמת החשודים הנכונים - כאן

אחת הרגליים של "תיק 4000 התפור" התמוטטה היום בניצחון (כפול) של בזק - כאן

איך כתבות מפנקות הפכו לפתע לטובת הנאה שהיא מיסודות עבירת השוחד? - כאן

שערוריית הקנס הענק על בזק וחשיפת "תעודת הביטוח" של נתניהו בתיק 4000 - כאן

תיק 5000: סלקום - IBC לא תפרוס סיבים ותרכב על גב הרכוש הפרטי של בזק - כאן

ערוץ 20: "תיק תפור": אבי וייס חושף את מחדלי "תיק 4000" - כאן

התבלבלתם: גיא פלד הפך את כחלון, גבאי ואילת לחשודים המרכזיים בתיק 4000 - כאן

פצצות בתיק 4000: האם היו בכלל התנגדויות למיזוג בזק-יס? - כאן

נמצא מסמר נוסף בארון הקבורה של תיק 4000 התפור - כאן

נחשפה עוד עובדה חשובה בדרך אל ההלוויה של תיק 4000 - כאן

תיק 4000 לא הושלם: האם היועמ"ש קיבל את כל המידע הנחוץ לחקר האמת? - כאן

תיק 4000: גם תקנות התקשורת התומכות בגרסת נתניהו לא נכללו בחקירה - כאן

חשיפת שקרים נוספים בתיק 4000: הטעיית הציבור נמשכת ללא הרף - כאן

תיק 4000: נחוצה ועדת חקירה ממלכתית לגבי "אישום" שר התקשורת - נתניהו - כאן

תיק 4000: היועמ"ש לממשלה אישר "מיזוג" בזק-יס. צריך ועדת חקירה ממלכתית - כאן

אוסף הטעויות בתיק 4000: "אני מאשים" - לא חתרו כלל לגילוי האמת - כאן

שערוריית תיק 4000: איך יש 2 גרסאות שונות של כתב החשדות של היועמ"ש? - כאן

ערוץ 20: אבי וייס חשף טענות שגויות בכתב החשדות נגד רוה"מ בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: חשיפת מסמך נוסף שיסייע גם הוא לחיסול תיק 4000 התפור - כאן

ערוץ 20: אבי וייס ואלי ציפורי חשפו שקרי הפרקליטות לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

תיק 4000: מתי מדוע ואיך הוא הפך מ"תיק בזק" ל"תיק תפור" ומחורר? - כאן

הספינים והשקרים בתיק 4000 חזרו. הם חלק מניסיון הפיכה שלטונית שיש לחקור - כאן

סודות ושקרים בפרקליטות והיועמ"ש: מי היה ב"ניגוד עיניינים" בתיק 4000? - כאן

תיק 4000 יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה עקב חקירה רשלנית ללא מסמכים - כאן

תיק 4000: מסמר נוסף ענק לארון הקבורה שלו (פרי חשיפה של אלי ציפורי) - כאן

תיק 4000: בעיות זיכרון, חקירה משובשת ושקרים המכוונים להפיכה שלטונית! - כאן

חשיפות חדשות בעקבות הדלפת עדויות שלמה פילבר - "עד המדינה" בתיק 4000 - כאן

האם "תיק 4000" התפור אכן בדרכו ל"פח האשפה של ההסטוריה"? - כאן

חשיפת הכזבים של היועמ"ש מול האמת המוכחת לגבי ההדלפות בתיק 4000 - כאן

פוטש בשידור חי: את מי שהיה צריך לעצור ולחקור זה את "עד המדינה" פילבר! - כאן

תיק 4000: האם נוכל לנחש שהחשיפה כאן תהיה הגרזן הסופי שיפרק את התיק? - כאן

תיק 4000: הביזיון של כתב האישום הבדיוני דורש ועדת חקירה ממלכתית - כאן

האמת המוסתרת מהציבור בתיק 4000: פירוט 20 שקרים / אלי ציפורי ואבי וייס - כאן

איך זה שהיחיד שדיווח אמת בפרשה שהתפתחה לתיק 4000 - קיבל כתב אישום? - כאן

תיק 4000: ההדלפות לכלכליסט כביכול נגד רוה"מ דווקא מצביעות על חפותו - כאן

"נקודת האפס" - Ground Zero  שבו החלה תפירת תיק 4000 נחשף - כאן

למה לא נפתחה חקירה ב"תיק 5000" ומתבצע שימוע נוסף של הטבות ל-IBC? - כאן

החלטות של מש' התקשורת בעניין "ההדדיות" ממוטטות עוד לבנה בתיק 4000! - כאן

חשיפת הסיבה לתפירת תיק 4000 ב"נקודת האפס": "פרשת עורכי הדין"! - כאן

חשיפה בלעדית: מסתירים עוד מסמכים ש"מפוצצים" את תיק 4000 לרסיסים! - כאן

פירוט 60 שקרים בתיק 4000 (ויש עוד) שמסתירים בכוונה מהציבור! - כאן

"הנדסת התודעה" בתיק 4000 לא מסתיימת ותימשך בחודשים הבאים! - כאן

השקרים,הרמאויות, הצנזורות,העיוותים והסילופים של רביב דרוקר בתיק 4000 - כאן

חשיפת הפברוק של דרוקר שמחסלת את הראייה הישירה היחידה כנגד נתניהו - כאן

חשיפה דרמטית בתיק 4000: האם כעת התיק התפור ייפול? - כאן

איך ספינולוגים שוטפים את מוח הציבור פעם 3 בתכנית "המקור" על תיק 4000? - כאן

איך שינוי מילה אחת גם ע"י דרוקר "הפיל בפח" עדים רבים בתיק 4000? - כאן

התרגיל של שלמה (מומי) למברגר שסוגר כל חקירה שיכולה להוביל למנדלבליט! - כאן

הסתעפות תיק 4000: תיק 5000 - הטיוח הגדול כדי שהחקירה לא תגיע למנדלבליט - כאן

פשוט מדהים: התגלו כעת 2 מסמכים התומכים בגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

זה לא נגמר: נחשפו כעת עוד מסמכים המסייעים לגרסת נתניהו בתיק 4000 - כאן

הטיוח של שלמה (מומי) למברגר, שלא קורא מסמכים, כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

תעלולים חדשים של למברגר שגם ממציא וסוגר תלונה כדי להגן על מנדלבליט! - כאן

"אני מאשים": על היועמ"ש מנדלבליט לבטל היום את תיק 4000 ולהתפטר! - כאן

התמוטטות "תיק בזק" הייתה אמורה להוביל לביטול "תיק 4000": "אני מאשים!" - כאן

7 "ראיות זהב" מרכזיות בתיק 4000 שאפשר להשליך מיידת היישר לפח הזבל - כאן

עדכונים שוטפים על הסודות המסתתרים בעדות אילן ישועה בתיק 4000 - כאן

האם הגיע הזמן להעמיד לדין את תופרי התיקים ומיוחד את תופרי "תיק 4000"? - כאן

פירמידת השקרים שנבנתה ע"י היועמ"ש וגלובס סביב אילן ישועה כדי "להלבינו" - כאן

חשיפה דרמטית: אילן ישועה היה כנראה מוכן להעיד גם תחת אזהרה בתיק 4000 - כאן

האם אילן ישועה ייחקר ברשות ניירות הערך בחשדות החמורים שהתעוררו נגדו? - כאן

משפט שערוריית תיק 4000: עדכונים שוטפים ביחס למשפט נתניהו שחשוב לדעת- כאן

תיק 4000 המופרך: עדכונים שוטפים במשפט נתניהו שהציבור חייב לדעת! - כאן

חשיפת הסודות הכמוסים של ראשי הפרקליטות שמנהלים את "תיקי האלפים" - כאן

בכירים בפרקליטות ובלשכת היועמ"ש: הפרקליטות עשתה טעות בתיק 4000! - כאן

משפט "תיקי האלפים" המפוברקים נמשך: עדכונים שוטפים שהציבור אמור לדעת - כאן

גם על פי היומן של בנימין נתניהו מ-2015 - אין בסיס לכתב האישום בתיק 4000 - כאן

חשיפה: עוד ראיה מזכה לנתניהו בתיק 4000 מסתתרת בהחלטת מש' התקשורת - כאן

הסודות של ניר חפץ ואילן ישועה נחשפו באמצעות מוטי גילת שלא הבין אותם - כאן

עדכונים מהחקירה הנגדית של ניר חפץ שממשיך לפורר את תיק 4000 התפור - כאן

תפירת תיק 4000: חשיפת פרטי המפלצת של תוכנת הריגול המשטרתית אחריכם - כאן

השלכות תיק 4000: איך הלבינו את המפעל המפלצתי של הפריצות לסמארטפונים - כאן

ממצאי ועדת מררי - שקרים, טיוח ענק וזריית חול בעיני הציבור - כאן

השלכות דו"ח מררי: איך העיזה המשטרה לרמות במצח נחושה שופטים בכירים? - כאן

חשיפת מסמך מאגר המידע המשטרתי הסודי והמפלצתי על ראשי ערים ורשוית - כאן

2 הדלפות מהפרקליטות לאחר היום הראשון של החקירה הנגדית של שלמה פילבר כשאחת מהן מפילה את תיק פגסוס על המשטרה ובעקיפין על השב"כ - כאן

למה הוטל צו איסור פרסום על החשיפות בתיק 1000? כדי לחסום האמת! - כאן
 
מפלצת הפגסוס לא מסתתרת בחוק האזנות הסתר. היכן היא כן מתחבאת? - כאן

 
זרקור חברות
 
PRnews
 
NORDVPN
 
X
 
פרי הדמיון
 
טלגרם
 
לייבסיטי
 
כמה זה? השוואת מחירים
 
Amiel
 
PRNEWS
 
טלי וייס
 
 
Slideshare Linkedin Twitter
Youtube Instagram Facebook
Google+ live
Bitly Vimeo Pinterest
אנדרואידאנדרואיד-ברקוד אפל ברקודאפל

 
  מהירות גלישה Your IP
לייבסיטי - בניית אתרים